Jałowiczor: Wszystkie nogi na pokład. Pakt Kwaśniewski-Komorowski  - zdjęcie
12.05.15, 13:14Aleksander Kwaśniewski walczący z kontuzją goleni lewej (fot. youtube)

Jałowiczor: Wszystkie nogi na pokład. Pakt Kwaśniewski-Komorowski

6

- Wszystkie ręce na pokład – wzywał w 2007 r. Aleksander Kwaśniewski. Atmosfera IV RP była tak duszna, że dla pozbycia się pisowskiego okupanta były prezydent wsparł PO. Wyniku nie przesądził, ale na pewno pomógł. Platforma Obywatelska wygrała wybory. Dziś próbuje tego samego – w obliczu zagrożenia popiera człowieka PO, Bronisława Komorowskiego.

Warto przypomnieć, że piarowcy Komorowskiego tuż przed pierwszą turą zastosowali już jedną zagrywkę przeniesioną metodą „ctrl+c, ctrl+v” z wcześniejszej kampanii – wypuścili spot ze strasznym Kaczorem. Skuteczność tego posunięcia zaprezentowała wczoraj wieczorem PKW.

Desperacja w sztabie prezydenta najwyraźniej nie zna już granic. I najwyraźniej kończą się już ręce do rzucenia na pokład. Skoro Wajda i Olbrychski nie pomogli, to kto został? Andrzejek spod krzyża?

Zatem zamiast rzucać ręce na pokład, Komorowski postanowił – wzorem Lecha Wałęsy - wesprzeć się na lewej nodze. Skończy się to nie lepiej niż wypuszczenie czerstwego spotu. Noga Kwaśniewskiego to niepewny wspornik. Szwankuje goleń.

Jakub Jałowiczor

Komentarze (6):

anonim2015.05.12 13:39
Oto mamy obraz po pierwszej bitwie: do wyborów poszło ok. 50% wyborców, czyli tyle co zawsze. Jest to ważne, gdyż dowodzi, iż w procesie przepływu głosów i zmian preferencji, nie uczestniczy czynnik zewnętrzny, czyli ludzi dopiero teraz zmobilizowanych do pójścia na wybory. Wybierali ci sami ludzie, co zawsze, i co się stało? Palikmiot zniknął, PSL zniknął i SLD zniknął, a zbudowany podobnym poparciem pojawił się Kukiz. PiS i PO, otrzymały porównywalne poparcie, a eksperci twierdzą, że Kukiz „podkradł” stosunkowo więcej głosów z PO aniżeli z PiS. Mamy więc klasyczną podmiankę, i wszystko nagle zaczyna się zgadzać: i pompowanie Kukiza przez reżimowe media, i bilans głosów. Ceną, jaka SYSTEM postanowił zapłaci (i tak nie miał wyjścia, bo kompromitacja była już nie do ukrycia) było wiec napompowanie Kukiza, którego efektem będzie zwycięstwo Dudy. Pierwszy krok zbliża się do końca realizacji i „wasz Prezydent” powoli staje się faktem. Czas na „naszego Premiera”, czyli Schetynę. Teraz Kukiz, żeby wejść do sejmu, musi założyc partię, bo inaczej się nie da. Struktury krajowe, wojewódzkie, powiatowe i w końcu gminne, to dobre kilka tysięcy osób, czyli działaczy, a po rejestracji funkcjonariuszy nowej siły politycznej. Kukiz już wygania religię ze szkół, dając tym sygnał godowy lewactwu wszelkiej maści. Teraz zadaniem SYSTEMU będzie tylko umiejętne otoczenie Kukiza doradcami, obsadzenie newralgicznych punktów (listy wyborcze) i stanowisk nowo tworzonej partii właściwymi ludźmi, i oczekiwanie, czy Kukiz wprowadzi do sejmu 50, czy 100 posłów… Potem wystarczy dogadać się z nową, lepszą schetynową PO na temat JOW, i już mamy nową większość w nowym sejmie na nowe 4 lata. Czy można się jakoś obronić, przed takim chytrym spiskiem?
anonim2015.05.12 14:21
Ludzie! Drugi dzień i już coś takiego. Prawie jak u Hitchcocka. Trzeciego dnia to już gajowemu pozostanie tylko opuścić portki i krzyknąć: Voilà !!!
anonim2015.05.12 14:28
Dobrali się wprost idealnie... Tak jeden, jak i drugi, na stanowisku prezydenta wielokrotnie kompromitowali nasz kraj w oczach świata... Ponadto obaj Panowie są reprezentantami rządzącej Polską od wielu lat sitwy, systemu skrajnie szkodliwego, hamującego wszelki rozwój...
anonim2015.05.12 14:30
Jozue. Politykal fikszyn. Nie kupuję.
anonim2015.05.12 15:20
Może Tymochowicz pomoże :) A Kukiz...? No cóż, udało mu się uwieść dużą część niezadowolonego społeczeństwa powtarzając casus Palikota a wcześniej Tymińskiego. Jak obaj skończyli dobrze wiemy.
anonim2015.05.12 21:40
Widzę tu ciekawe tagi: Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski, lewa noga goleń. Brakuje jeszcze "Sławoj Leszek Głódź".