Marek Jakubiak, poseł, który opuścił niedawno szeregi Kukiz'15, może przystąpić do koalicji ,,polexitu''. W rozmowie z telewizją internetową wpolsce.pl polityk stwierdził, że rozważa dołączenie do listy w wyborach do Parlamentu Europejskiego, którą współtworzą Ruch Narodowy Roberta Winnickiego, Wolność Janusza Korwin-Mikkego oraz - jako swoisty solista-ronin - Grzegorz Braun.

,,Mogę powiedzieć, że to są moi przyjaciele, mamy wiele spraw podobnie interpretowanych, ale też trochę jest niezgody między nami w różnych sprawach. Myślę, że najważniejszy jest wspólny mianownik, jakim jest Polska. Trochę oni ustąpią, trochę ja ustąpię i będzie dobrze'' - powiedział Marek Jakubiak.

Jak dodał, ,,jest gotowy do takiej współpracy'' i jeszcze w tym tygodniu wraz ze swoim zapleczeniem politycznym ,,robi referendum, czy przystępować, czy nie''. Jakubiak przyznał, że ,,ma zaproszenie do wzięcia udziału w tej koalicji'' i rozpoczyna już na ten temat rozmowy.

Korwin-Mikke, narodowcy i Braun idą do wyborów do Parlamentu Europejskiego pod hasłem ,,Polexitu''. Część tego środowiska jest znana ze swoich filoputinistycznych poglądów. 

bb