Jaka przyszłość polskiej gospodarki? - zdjęcie
29.07.20, 09:53fot. pixabay license via geralt

Jaka przyszłość polskiej gospodarki?

4

Bogusław Chrabota dla rp.pl pisze o tym, że Polska potrzebuje przemyślenia tego jak będzie wyglądać nasza gospodarka w najbliższych latach. Polskie władze nie rozważają podwyższenie wieku emerytalnego. Czy wejście do strefy euro byłoby dla nas korzystne? Czy Polacy chcą powrotu handlowych niedziel i jak to wpłynie na naszą gospodarkę?

 Ostatni rok pokazał, że gospodarka w Polsce i na świecie miała się bardzo dobrze. Dziś pandemia spowodowała, że np. sytuacja na rynku pracy  jest bardzo kiepska. Świat nie był przygotowany na COVID-19.  Jeszcze w marcu duża ilość eksperci publicznie napominała, by nie straszyć załamaniem gospodarczym podobnym do tego, które miało miejsce w 2008 r. Mija kolejny miesiąc pandemii a wciąż nie widać jaki świat ma plan na wyjście z kryzysu. Co czeka naszą gospodarkę w przyszłym roku?

Bogusław Chrabota uważa, że polska polityka musi skorygować swoje błędy.  Jego zdaniem, to co udało się w ostatnim czasie uzyskać musi teraz wymusić ponowne przemyślenie takich choćby rozwiązań, jak podwyższenie wieku emerytalnego, wejście do strefy euro, przywrócenie handlu w niedzielę czy zlikwidowanie podatku bankowego. Jak na takie plany patrzą politycy? Jak zareagują obywatele? Wydaje się, że przywrócenie handlu w niedziele wywołałoby mniejsze niezadowolenie niż podwyższenie wieku emerytalnego. Rząd PiS zapewnia, że tego nie zrobi jednak. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się likwidacja podatku bankowego.

Nad przyszłością polskiej gospodarki trzeba myśleć intensywnie i robić to należy ponad partyjnymi podziałami, bo jest to sprawa dotycząca nas wszystkich jako obywateli Polski.

 My jako Polacy, musimy sobie z trudnościami poradzić. Historia pokazuje, że w chwilach trudnych potrafimy sobie radzić. Bogusław Chrabota, uważa że nie mamy innego wyjścia. Najbliższy czas to czas na stawianie często  trudnych pytań. Najważniejsze, by wypracować dobre rozwiązania.

Rr, rp.pl

Komentarze (4):

gosc2020.07.29 12:34
Przeciez wejscie do strefy Euro zalatwiloby nas kompletnie. Wyjscie to zacisniecie pasa na kilka lat jak Islandia zrobila , a nie branie kredytow zydomasonskich bankach.
jeden_z_nich2020.07.29 11:13
Przed chwilą była w moim gabinecie dziewczyna w dziewiątym miesiącu - ale w maseczce. Z trudnością mogła oddychać. Oto skutki oddawania czci bożkom "zdrowie" i "bezpieczeństwo".
Michał Jan2020.07.29 11:10
Dość naiwne jest zwalanie na covid obecnego kryzysu. On tylko perfekcyjnie zamaskował prawdziwe przyczyny.
AAAtomek2020.07.29 10:06
Polska gospodarka się wali, a ONI na to: "trzeba myśleć intensywnie i robić to należy ponad partyjnymi podziałami, bo jest to sprawa dotycząca nas wszystkich jako obywateli Polski". Opozycjoooooo, Tusku HELP!