Jak wziąć kredyt gotówkowy online? Krok po kroku - zdjęcie
03.02.20, 12:37

Jak wziąć kredyt gotówkowy online? Krok po kroku

2

Kredyt gotówkowy online to popularne narzędzie finansowe, które pozwala sfinansować wiele potrzeb konsumpcyjnych – od remontu mieszkania, przez wyjazd zagraniczny, aż po zakup nowego samochodu. Chcesz zaciągnąć kredyt bez zbędnych formalności? Przeprowadzimy Cię przez każdy etap – od złożenia wniosku aż po decyzję kredytową. Kredyt gotówkowy – charakterystyka

Kredyt gotówkowy to zobowiązanie, którego zasady udzielania oraz spłaty są uregulowane w ustawie Prawo bankowe. Jest oferowany jedynie przez banki oraz spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe (SKOK-i) i tylko po uzyskaniu przez daną instytucję zgody KNF (Komisji Nadzoru Finansowego). Szczególnym rodzajem kredytu jest kredyt gotówkowy zaciągany na dowolny cel konsumpcyjny, którego sposobu wykorzystania klient nie musi w żaden sposób dokumentować. Możemy zatem pożyczyć środki na wycieczkę zagraniczną, ale ostatecznie wydać je na zakup sprzętu elektronicznego czy wymianę mebli w domu. W przeciwieństwie do kredytu hipotecznego lub samochodowego nie musimy przedstawiać faktur dokumentujących sposób wykorzystania środków.

W dobie powszechnego dostępu do internetu coraz bardziej popularny staje się kredyt gotówkowy online. Kto może z niego skorzystać? Jakie wymogi stosują banki przy weryfikacji klientów?

Kto może otrzymać kredyt gotówkowy?

Decyzja o przyznaniu kredytu jest poprzedzona wnikliwym badaniem sytuacji finansowej kredytobiorcy. Bank weryfikuje przede wszystkim zdolność kredytową osoby składającej wniosek. W tym celu sprawdza:

- wysokość zarobków,

- wydatki i zobowiązania klienta (alimenty, kredyty bankowe, suma comiesięcznych rachunków),

- rodzaj zatrudnienia (umowa o pracę, kontrakt cywilnoprawny, emerytura, renta itp.),

- wiek i stan cywilny,

- liczbę osób w gospodarstwie domowym.

Bank bierze również pod uwagę informacje dostępne w BIK – sprawdza tzw. scoring, czyli ocenę punktową historii kredytowej danego klienta. Bardzo ważnym punktem weryfikacji kredytobiorcy jest również sprawdzenie baz dłużników, np. BIG InfoMonitor czy Krajowego Rejestru Długów.

Kredyt gotówkowy online – krok po kroku

Wniosek o kredyt dostępny online można złożyć bezpośrednio na stronie internetowej banku. Do wypełnienia formularza potrzebny będzie dowód osobisty oraz dokumenty związane z zatrudnieniem i wysokością dochodów klienta.

W pierwszej kolejności należy uzupełnić dane osobowe, takie jak:

- imię i nazwisko,

- adres,

- PESEL,

- serię i numer dowodu osobistego,

- datę ważności dokumentu,

- numer konta bankowego.

Następnie należy podać formę zatrudnienia lub określić tytuł, z jakiego uzyskuje się dochód. Może to być umową o pracę, kontrakt cywilnoprawny, ale także decyzja o przyznaniu emerytury, renty lub alimentów. Po uzupełnieniu tych informacji należy podać wysokość miesięcznych dochodów – uzupełnić oświadczenie o dochodach. W zależności od banku i oferty może też być wymagane zaświadczenie o zarobkach lub wyciąg z konta bankowego potwierdzający uzyskiwanie dochodów w określonej wysokości.

Po uzupełnieniu formularza należy zatwierdzić wniosek i czekać na decyzję banku. Instytucja informuje o niej niezwłocznie po zweryfikowaniu klienta. Środki mogą znaleźć się na koncie nawet w ciągu kilkunastu minut.

Kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń – czy to możliwe?

Kredyty bankowe podlegają surowym regulacjom Komisji Nadzoru Finansowego, a także ustawy, dlatego osoby nieposiadające stałych dochodów będą mieć duży problem z uzyskaniem zobowiązania na korzystnych warunkach. Instytucje finansowe oferujące kredyty gotówkowe potrafią jednak zweryfikować klientów w inny sposób. W przypadku osób posiadających w rachunek w danym banku, zaświadczenie o dochodach, a nawet wyciąg z konta często w ogóle nie jest wymagany. Instytucja może przecież na bieżąco monitorować ruch na koncie klienta i widzi, w jakiej wysokości dochody osiąga. Jeśli zależy Ci zatem na uproszczonych procedurach oraz szybkiej decyzji o przyznaniu środków, sprawdź ofertę swojego banku. Możesz też skorzystać z porównywarek – praktycznych narzędzi dostępnych online, które pokazują najkorzystniejsze oferty wraz z najważniejszymi parametrami.

Komentarze (2):

seven for seven2020.02.4 8:56
Sorry ja biorę Los Angeles i niech się o mnie martwią ,mam dość paranoików bolszewickich i komunistów w Bankach pisanych z dużej,ciekawe czy mnie wypuszczą z USAju
Zofia 19342020.02.3 16:16
To tutaj mam wpisać te swoje dane i dostanę ten kredyt?