Jak się pali książki to zbrodnia. A jak się usuwa posty z FB? - zdjęcie
02.04.19, 12:45

Jak się pali książki to zbrodnia. A jak się usuwa posty z FB?

44

Jak się książki pali to zbrodnia, ale jak się usuwa masowo treści w Internecie ze względu na nie takie jak trzeba poglądy autorów (np. na Facebooku) to już cacy, a "Facebook to przecież prywatna firma i może usuwać sobie co chce" :)

Igor Downar-Zapolski

Komentarze (44):

Pisarzzzz2019.07.26 19:55
Też zbrodnia
lol2019.04.3 17:18
Przecież robicie to samo, wy je-bani hipokryci z administracji Srondy!
Agnieszka2019.04.2 13:43
A skupy wszelakiej makulatury i to z drzewkiem w nagrodę? Czy ktoś tam chociaż sprawdza czy się jakiś zbiór dzieł Lenina albo różnych "świerszczyków" tam nie zawieruszył, bo przecież jak wydrukowane to święte?
Tak sie pytam2019.04.2 13:25
Palić książki to głupota i wizerunkowa wtopa - potrzebna Kościołowi, zwłaszcza teraz, gdy z każdej strony jest pod ostrzałem, jak druga dziura w d...a Facebook jaki jest kto chce widzi, rządzą nim Żydzi. Czy zła wola która za Facebookiem stoi i która coraz bardziej na jaw wychodzi mu zaszkodzi? Wątpię, ponieważ jak rak opanował wraz z kompanami działania indywidualnych użytkowników w sieci i razem mają w tej chwili pozycję prawie monopolistyczną.
Agnieszka2019.04.2 14:22
Jeden uratowany w ten sposób człowiek więcej wart niż ten cały "wizerunek Kościoła". Zresztą gorszej wtopy niż w starożytnym Rzymie to Kościół już raczej nie zaliczy - "potajemne zabijanie dzieci, picie ich krwi i zjadanie ciał obtoczonych w mące", itp. Gdyby wtedy dbali o pijar wśród pogan a nie byli wierni Bogu, to Eucharystii by nie sprawowali.
Znaj miarę2019.04.2 16:03
o tym co jest więcej niż "wizerunek kościoła" nie ty będziesz decydować, a w otaczanie w mące i krwi picie to chyba twoi się bawili...
Maria Błaszczyk2019.04.2 13:20
Frondo, nie wstyd Wam??? Miałam 5 (słownie PIĘĆ) kont na FB, bo mnie co kilka miesięcy banowaliście, usuwając WSZYSTKIE moje wpisy... Nie wiem, czy ktoś twierdzi, że palenie książek to zbrodnia, osobiście uważam, że mamy XXI wiek i niepotrzebne nikomu książki trzeba segregować i wyrzucać do starego papieru, a te, które sie komuś mogą przydać, a sami nie chcemy ich czytać - przekazać chętnym. Nie ma takiej głupoty, której ktoś by nie powiedział, ale darujcie sobie to oburzenie, bo w Waszych ustach jest to hipokryzja level master. FB ma służyć ludziom. Ludzie - w większości - nie chcą nienawistnych, szkalujących, obraźliwych wpisów. Jest to sytuacja analogiczna do tej, gdy ktoś lata po, dajmy na na to, galerii handlowej i a to zwymyśla kogoś od lewackich suk, a to kogoś innego od pedałów, a jeszcze następną osobę od ciapatych. Właściciel galerii tego nie chce, bo straci przez to klientów, i taką osobę ochrona wyprowadza. Wydaje się to dość oczywiste.
ZERR02019.04.2 13:22
Nie będę zliczał ile ja miałem kont na FB, bo miałem i mam ich tylko kilka... jak się jedno zablokuje to któreś tam się odblokuje. 30 dni to tylko cztery tygodnie.
Maria Błaszczyk2019.04.2 17:45
Ale mnie facebook nigdy nie zablokował konta, tylko Fronda. To zupełnie co innego.
ZERR02019.04.2 13:32
Niepotrzebne ksiązki trzeba paIić, bo to przecież energia odnawialna.
Maria Błaszczyk2019.04.2 18:30
Coś takiego jak "energia odnawialna" nie istnieje. Istnieją "odnawialne źródła energii" (co zresztą jest pojęciem wysoce nieprecycyjnym) - ale na pewno nie jest nimi ognisko. Nie bardzo sobie wyobrażam, jak zamierzasz ciepło ogniska, CO2 i jakieś tam resztki mineralne zawarte w popiele zmienić w z powrotem w coś, z czego uzyskasz znów energię... Raczej przyspieszasz w ten sposób entopię, która i tak czeka najprawdopodobniej wszystko na tym świecie.
Piotr Nowak2019.04.2 13:47
Bany od FB dostawałem za bluzgi. (przyznaję się) Ale to były bany tymczasowe. A frondla wywalała mnie i wszystkie moje komentarze bo jestem niewygodny. Takie teksty ze strony tej nazistowskiej redakcji to czysta hipokryzja.
Agnieszka2019.04.2 14:05
Maria Błaszczyk to o ile pamiętam jak Lenin - "wiecznie żywa" i bez chwili wytchnienia "świątek, piątek, niedziela" działała na frondzie, więc nie wiem, kiedy, kto i jak blokował, że trzeba było nowe konta zakładać, bo FB swoich prawomyślnych też nie blokuje. Może po prostu liczbę podzielających opinię Marii Błaszczyk Maria Błaszczyk chciała pomnożyć?
Maria Błaszczyk2019.04.2 17:48
Fronda blokowała, nie rozumiem, co tu jest niejasne. Usuwając wszystkie moje wcześniejsze komentarze. Nie facebook. Facebook nigdy mnie nie zablokował, być może dlatego, że nie piszę nic rasistowskiego ani homofobicznego. I nie potrzebuję mnożyc podzielających moje opinie. ja nie mam problemu z tym, że ludzie mają rózne poglądy. Wręcz uważam to za świetną rzecz.
Auferetur Inferunt Insaniam2019.04.2 13:13
A frądek nie usuwa wpisów? Ja straciłem wiele, a i banowany byłem i musiałem zakładać kilka kont. Strzał w kolano, frądelku. Liczba kontrolna: 4733 Czuwaj!
ZERR02019.04.2 13:14
Jak FB przestanie kasować, możecie o tym pogadać.
Auferetur Inferunt Insaniam2019.04.2 13:22
Ale mi to nie przeszkadza. Mnie to cieszy. To takie wyrazy uznania, jak mnie fradel banuje. Nie bluzgam, więc banowanie musi w 100% wynikać z bolesności merytorycznej :) Nie robię tez z siebie idioty, bo "idiotów lewaków" tu się celowo utrzymuje przy głosie z wiadomego powodu. Liczba kontrolna: 5573 Czuwaj!
anonim2019.04.2 13:12
Największą zbrodnią jest wieszanie dziecięcych bucików na ogrodzeniach kościołów i głośne mówienie o pedofilii księży!
ZERR02019.04.2 13:18
Głosne gęganie o 0,45% przypadków pedofilii przy jednoczesnym UKRYWANIU 99,55% przypadków. Postępacy świadomie i celowo ukrywają SETKI razy więcej pedofili niż podobno ukrywają oskarżani przez postemapaków biskupi.
Agnieszka2019.04.2 14:16
Zbrodnią jest rozmywanie tematu przez przypisywanie go jednemu środowisku, przyzwalanie na pedofilię u setki świeckich przez zrzucanie winy na kilku duchownych i lincze przy pomocy małoletnich bez szans obrony oskarżonych. Mam wielką nadzieję, że sprawa znanego mi kiedyś księdza, który zaprzeczał oskarżeniom i podobno z ich powodu się w sposób okrutny zabił, zostanie zbadana i jeśli oskarżający go kłamali, to zostaną ukarani za doprowadzenie go do śmierci - nie słabiej niż ci, którzy faktycznie pedofilii się dopuszczali - bo choć nie orzekam o winie i niewinności, to nie potrafię sobie wyobrazić, żeby ten cichy, skromny ksiądz mógł muchę skrzywdzić a co dopiero rękę po dziecko wyciągnąć - zwłaszcza, że masa nas wtedy wokół niego była i nikt niczego złego o nim powiedzieć nie mógł.
Romulus2019.04.2 13:10
Ale to przecież prawda, że Facebook to firma prywatna i może sobie usuwać co chce! A jak ktoś kupi Biblię i ją spali to dobrze ?
ZERR02019.04.2 13:13
alez nieprawda. Każda firma jest zobowiązana do przestrzegania prawa - a to jest jednoznaczne: konstytucja: cenzura jest ZAKAZANA i nie ma tam nigdzie dopisku: "tylko w mediach państwowych"
Romulus2019.04.2 13:15
Nie ma czegoś takiego jak gwarancje ochrony wolności słowa w firmach i forach prywatnych! PS: Facebook działa zgodnie z prawem.
ZERR02019.04.2 13:20
Ależ nie działa, ponieważ jawnie łamie KONSTYTUCJĘ, a ona jest stosowana bezpośrednio. Zapis konstytucyjny jest gwarancją wolności słowa bez względu na stopień 'prywatności' medium. PS. Hm... a któż to jest prywatnym właścicielem FB? nie ma takiego? Czyli FB nie jest firmą prywatną.
Wiesław Kaloryfer2019.04.2 13:50
Proszę poczytać o zasadzie wolności słowa i nie pleść głupot. Podmiot prywatny nie jest adresatem tej konstytucyjnej normy. Jeżeli by tak było to nie tylko FB nie mógłby usuwać postów, ale i kont. I na tej samej zasadzie adresatem tej normy byłby również inny podmiot prywatny jak np. Pan. I w takiej sytuacji miałbym prawo zażądać by wpuścił mnie Pan do swojego domu bym sobie w ramach wolności słowa powygłaszał peany na temat ... nie wiem, np. Pawła Grasia, jaki to świetny gość i mąż stanu i Pan nie miałby żadnego prawa, by temu mojemu postępowaniu przeciwdziałać.
ZERR02019.04.2 13:55
Każdy jest obowiązany przestrzegać prawo i konstytucję. Niestety pissiactfo to miękkie faje i tyle. Dom jest miejscem prywatnym, FB i np sklep sa miejscem publicznym. FB nie jest miejscem prywatnym. FB jest medium jak TV albo radio albo prasa.
Wiesław Kaloryfer2019.04.2 15:03
A co ma piernik do wiatraka? Oczywiste, że każdy ma obowiązek przestrzegać konstytucji. Ale to nie znaczy, że każdy ma obowiązek stosowania w codziennym życiu wszystkich przepisów tego aktu prawnego. Jeśli jest Pan przeciwnego zdania, to prosze wykazac w jaki sposób na codzień stosuje Pan przepisy Konstytucji dotyczące Najwyższej Izby Kontroli?
Wiesław Kaloryfer2019.04.2 16:14
Uzupełniając. FB nie jest miejscem publicznym! Jest takim samym miejscem prywatnym jak dom. W sensie takim, że nie istnieje do niego nieograniczony dostęp. Podobnie jest z mediami. Nie ma takiego prawa, które pozwalałoby każdemu opublikować w danym czasopiśmie co chce i kiedy chce. Podobnie z tv czy radiem, nie można sobie tam wejśc ot tak i wygłosić swoje teorie. To właściciel (w przypadku mediów reprezentowany przez wydawce, naczelnego etc.) decyduje co pokaże, czy wydrukuje dane mediów, kiedy i czyjego autorstwa. Ma to zatem więcej podobieństw do domu prywatnego, niż do placu w centrum miasta. Dom prywatny ma właściciela skonkretyzowanego (tak jak FB). To ten właściciel autonomicznie decyduje komu i na jakich warunkach udostępnić należącą do niego przestrzeń.
ZERR02019.04.2 16:44
to tylko twoja, cenzorska, interpretacja
Wiesław Kaloryfer2019.04.2 19:43
Oparta na obowiązującym systemie prawnym, a nie wymysłach kogoś, kto o prawie słyszał tylko co przeczytał w internecie.
Romulus2019.04.2 13:22
Pierwszeństwo w takiej sytuacji ma zasada konstytucyjnej ochrony własności. Gwarancje ochrony wolności słowa dotyczą relacji obywatel-państwo oraz bardzo rzadko obywatel-obywatel. Nie ma czegoś takiego jak nakaz przestrzegania wolności słowa w firmach i forach prywatnych zwłaszcza, że przed każdą rejestracją akceptujesz facebookowy regulamin. To jest kwestia, która nie budzi wątpliwości wśród prawników i polityków...doucz się komuchu!
ZERR02019.04.2 13:26
Alez jest. Akceptowanie regulaminu pełnego klauzul abuzywnych nie usprawiedliwia łamania konstytucji. Taki regulamin jest po prostu nieważny z mocy samego prawa. doucz się komuchu i totalitarysto Przypomnę: w konstytucji stoi jak byk - cenzura jest zakazana - i nie ma tam słowa, że tylko w mediach państwowych. W swoim czasie powsadzamy tych wszystkich cenzorków na 5 lat do paki bez prawa wcześniejszego zwolnienia.
Romulus2019.04.2 13:38
Wcale nie musi być takiego dopisku żeby stwierdzić, że te gwarancje nie mają zastosowania do firm i przestrzeni prywatnych. Wyżej w tej sytuacji stoją inne konstytucyjne wartości. Ta kwestia już dawno jest rozstrzygnięta...nie kompromituj się! Jeśli zaprosisz np. do swojego domu ateistów....i oni zaczną agitować za ateizmem...to masz prawo żadać żeby się zamkneli...i oni w tej sytuacji nie mają prawo się powoływać na to, że jest wolnośc słowa...bo w twoim domu to ty ustalasz zasady...tak korzystasz ze swojej własności...
ZERR02019.04.2 13:46
Nic nie jest 'rostrzygnięte', szczególnie 'dawno'. FB nie jest prywatynym domem, tylko miejscem publicznym. W miejscu publicznym nie możesz np wyrzucić ze swojego sklepu np Geja albo Zyda, jeśli nie zakłócają porządku publicznego. Z domu tak, ze sklepu nie, bo ci Sąd włoi solidne zadośćuczynienie pieniężne. jesteś fejsowym cenzorem? uważaj, prawo jest przeciwko tobie i nie zawachamy się go użyć.
Agnieszka2019.04.2 13:58
Nie, żeby się zamknęli, bo mogą mówić, co chcą i każdy ci popuka w czoło jak ich do sądu podasz, że w twoim domu mówili, chociaż im zabroniłeś wyrażania swoich pośladów. Za to możesz poprosić o opuszczenie twojego domu z dowolnego i znanego tylko sobie powodu. A jak nie zechcą, to wyprowadzić ich przy pomocy policji i gdy będą stawiać opór lub ci włazić do domu bez pozwolenia, to oskarżyć o naruszenie miru domowego, własności prywatnej, itp., ale to zupełnie inna kwestia niż prawne popieranie cenzurowania przez ciebie wypowiedzi gości w twoim domu.
Romulus2019.04.2 13:27
Na dodatek ograniczony rozumek zerro jest tak ograniczony, że potrafi rozpoznać własność prywatną tylko kiedy jest jeden właściciel...natomiast rozproszonej struktury własności kiedy prywatnych ! podmiotów jest więcej już komunistyczny rozumek zerro nie potrafi zaklasyfikować...wiele lat życia w PRL-u widocznie strasznie go wypaczyło...no ale to jest nie mój problem...
ZERR02019.04.2 13:38
Nie ma żadnych 'rozproszonych właściceli' prywatnych gdyz posiadacz akcji nie jest właścicielem przedsiębiorstwa, a poza tym gross akcji posiadają osoby prawne niebędące osobami prywatnymi. Tylko półgłówek widzący 'kapitalizm' z perspektywy głębokiego PRLu może gęgać jak ty. Duża spółka akcyjna co do istoty jest co najwyżej formą quasi-prywatną. A jeśli w grę wchodzi public-private partnership czyli to czym w istocie jest FB, o firmie 'prywatnej' mowy byc nie może.
Romulus2019.04.2 13:43
"Osoba prawna" też może być formą własności prywatnej...tu chodzi o zupełnie coś innego niż się zerro wydaje....zerro myli własność prywatna w sensie nie-państwową i nie-spółdzielczą z tzw. własnością indywidualną....no ale co się spodziewać po komuchu...?
ZERR02019.04.2 13:50
to tylko twoje zdanie, nieodzwierciedlające stanu faktycznego. komuchu, sory, asscenzorku
ZERR02019.04.2 13:42
Między jednym właścicielem a milionem 'akcjonariuszy' jest jednak jakaś przestrzeń? Widać, żeś oglądał świat z perspektywy gastarbeitera, tyle wiesz ileś zobaczył znad zmywaka.
Romulus2019.04.2 13:45
Mylisz prywatną formę własności z tzw. własnością indywidualną...póki się nie douczysz...to nie mamy o czym rozmawiać...
ZERR02019.04.2 13:49
Sam mylisz. Mało mnie obchodzi prawna nazwa, tylko stan faktyczny. Sam sie doucz, najlepiej u ekonomistów libertariańskich.
Romulus2019.04.2 14:01
Stan faktyczny jest taki, że facebook to firma prywatna i powołana w celu czysto komercyjnym....i ma prawo tolerować tylko takie poglądy jakie uważa za stosowne...nam nic do tego!...jak sobie założysz coś podobnego do Facebooka ...i będziesz chciał zbanować osoby, które ci się nie podobają..nie będę miał żadnych zastrzezeń....uczcie się PRL-owcy korzystać z kapitalizmu!
ZERR02019.04.2 13:52
usiłujecie narzucić zakłamany język, tak samo jak sssyny LGBT wymuszjący nazywanie pary gejów 'małżeństwem'. Lejemy na to rozpryskowo. cenzorku, ty goju