Jak należy używać maseczki? Oto poradnik - zdjęcie
16.04.20, 08:15Fot. via Pixabay - coyot

Jak należy używać maseczki? Oto poradnik

4

Od dzisiaj obowiązują przepisy nakazujące nam zasłanianie nosa oraz ust w trakcie przebywania w przestrzeni publicznej. Jak już informowaliśmy, zwolnione z tego obowiązku są między innymi osoby mające problemy z oddychaniem. Pozostali z nas muszą jednak przed wyjściem choćby do sklepu, założyć maseczkę lub zasłonić nos i usta innym materiałem.

Niektórzy mogą zadawać sobie pytanie – jak prawidłowo zakładać maseczkę, na co zwracać uwagę i czego nie robić? Na to pytanie odpowiada w swoim filmie znany w Polsce popularyzator nauki Tomasz Rożek. Zachęcamy do obejrzenia:

dam/Youtube - Nauka. To lubię,Fronda.pl

Komentarze (4):

GłosPuszczy2020.04.16 14:25
"Pandemia" bedzie regularnie powracać, a restrykcje bedą coraz większe gdyż jak widać poprzednie były nieskuteczne. Wkońcu pojawi się rząd światowy który w ramach walki z "panedmią" zaczipuje pogłowie i przejmie władze nad światem, gdyż państwa narodowe sobie z nią "nie radzą" i wykażą się odpowiednią skutecznoscią, w poklasku ograbiając was z papierowej gotówki i reszty waszych praw. Zauważcie kochani, ze został uruchomiony mechanizm, w którym wolny obywatel wręcz domaga się ograniczania swoich praw i pozwala się bezmyślnie napuszczać na innych ludzi, bo pokazali mu zagrożenie w telewizji.Skala zagrożenia jest w tej chwili taka : 4 trupy na milion zdrowych. Nie dajcie się wkręcać w paranoję. Koroniarze! Tym swoim bezmyślnym panikarstwem sami kręcicie bat na swoje tyłki. Albo z radością pozakładajcie sobie kagańce na twarze i klaszcie Szumowskiemu.Jak wolicie.
Tfu2020.04.16 14:22
Za parę miesięcy wyjdziemy z zatęchniętych domów i będziemy swoimi osłabionymi organizmami zarażać się wzajemnie wszelką zarazą, jaka fruwa w powietrzu. Obojętnie jaki mamy poziom paranoi, nikt, największy autorytet mi nie wytłumaczy, że człowiek będzie zdrowszy, od stania na deszczu przed sklepem, a uprawianie sportu w lesie, czy w parku jest śmiercionośne. PiS się w „pandemii” pogubił do poziomu śmieszności i głupoty. Obecne działania ministra zdrowia i premiera służą wyłącznie jednemu. Teraz wprowadzają groteskowe zwiększenie „dystansu społecznego” o pół metra, by za trzy tygodnie ogłosić, jak uratowali Polskę. Rozumiem, że to polityka, ale rządy, które na upokarzaniu narodu utrzymywały władzę, to już mieliśmy. a teraz pytanie do znafcuff: Czy Kaczyński juz załozył maseczkę?
Matma is wichtig LubaAdenauer2020.04.16 8:35
boję się o POplatfusów - u nich co proste jak konstrukcja cepa, gdy zaleca rząd PISowski; robi się skomplikowane i trzeba z 4 POplatfusów żeby wykręcić żarówkę
Po 12-te: Nie dyskutuj z opętanym psychopatą2020.04.16 8:30
UWAGA!!! Nie odpowiadajmy temu cynicznemu dywersantowi, Polakożercy, "Po 11 NIE BADZ OBOJETNY", „ladychapel” i parę innych. Jego komentarze świadczą o opętaniu, albo o chorobie psychicznej (albo i jedno, i drugie). W każdym razie o patologicznej nienawiści do Polski, Kościoła i PIS-u. Rozumiem, że każdy normalny odruchowo chce mu coś odpowiedzieć, ale to nie ma najmniejszego sensu: obelgi go cieszą, bo to masochista; ponadto wtedy ma pretekst, by obłudnie wybrzydzać na "chrześcijańską miłość bliźniego". Logika na niego nie działa, bo potrafi, po żydowsku, zawsze odwrócić kota ogonem. Niech, pod różnymi pseudonimami, dyskutuje sam ze sobą. Miejmy swą godność, nie zniżajmy się do jego kloacznego poziomu. Można - i trzeba - modlić się za jego nieszczęsną duszę, która jest na prostej drodze do potępienia wiecznego, i to na własne życzenie.