Jak kobieta powinna ubrać się na plażę? - zdjęcie
03.08.15, 20:40

Jak kobieta powinna ubrać się na plażę?

13

W jaki sposób być elegancką, opalając się na plaży lub pływając? Nawet w takiej sytuacji powinnyśmy ocenić dokładnie nasz strój, odwołując się do nadrzędnej zasady elegancji, która mówi: w stroju kobiety nie powinno być nic, co odwracałoby uwagę od jej twarzy. Piękno nie jest radością cielesną, lecz duchową, która interesuje przede wszystkim właśnie ducha – wyjaśnia tę kwestię J.L. Lorda.

Chodzi o szczegóły, ale w tym przypadku są one nadzwyczaj ważne, skoro i tak mamy na sobie bardzo niewielką ilość materiału. Po pierwsze – kostium kąpielowy powinien być jednoczęściowy! O wiele wygodniej się w nim pływa. Poza tym kostiumy przeznaczone do pływania są wykonane ze specjalnych tkanin, które nie tracą swojej formy po nasiąknięciu wodą. Dwuczęściowy, uniwersalny kostium ze zwykłej tkaniny, nie spełni tak dobrze swojej roli i może zachować się w sposób nieprzewidywalny tj. przykleić się do ciała lub rozciągnąć, rujnując nasz wizerunek.

Niezależnie od tego, czy kostium jest jedno- czy dwuczęściowy, powinien dobrze zakrywać to, co powinno być zakryte. Kupując kostium, trzeba bardzo uważnie przyjrzeć się, jak skrojone są jego poszczególne elementy i wybrać ten, który jest najbardziej dyskretny, czyli ujawni jak najmniej szczegółów. Elegancka kobieta nigdy nie pojawi się na plaży w bikini lub w stroju o podobnym kroju.

Jeśli chcemy przerwać opalanie i zrobić sobie spacer po plaży lub wpaść do pobliskiego sklepiku lub plażowego baru, koniecznie załóżmy do kostiumu luźną bluzę, spódniczkę plażową lub otulmy nasze ciało w pareo. Tę rolę dobrze spełni kolorowy prostokątny kupon materiału, fantazyjnie zawiązany wokół sylwetki. Będziemy w nim wyglądały jak w zwiewnej sukience – o wiele bardziej kobieco i elegancko, niż paradując wśród innych osób w samym tylko kostiumie.

Istnieje taki sposób postępowania, który pozostaje tak złączony z ludzką godnością, że nie możemy obyć się bez niego, nie tracąc przy okazji czegoś ważnego. Elegancja jest zewnętrzną estetyką życia ludzkiego, podobnie jak moralność jest jej odpowiednikiem w życiu wewnętrznym. Dlatego tak ważne są te małe detale związane z wyglądem i sposobem zachowywania się. Każda z nas nie tylko ma prawo, ale powinna starać się być elegancka w każdej sytuacji.

"MeLADY" nr 3/2015 

Komentarze (13):

anonim2015.08.3 21:27
najlepiej niech sobie kobieta założy czador, będzie to najodpowiedniejszy strój plażowy, welonkowy motyl w wodzie
anonim2015.08.3 21:46
Dobry artykuł. Kobiety dzisiaj często są w tej kwestii zagubione.
anonim2015.08.3 22:19
Kobiety nie powinny w ogóle chodzić na plażę.
anonim2015.08.3 22:31
@ekstremo kobiety powinny leżec i pachnieć.
anonim2015.08.3 23:10
@krystyna Wole myślące, aczkolwiek fakt,że takich niewiele. Co do ubrania, to w czadorze na plaży raczej ładnie by nie pachniały...
anonim2015.08.3 23:27
Jak zwykle artykuł o powinnościach danej płci na Frądzie. Co ciekawe, w większości przypadków są to przykazy dla kobiet (no dobrze, po artykule "jak być dobrą żoną" szybko pojawił się być "jak być dobrym mężem"). Oczywiście pozostawienie ludziom własnych decyzji o tym, czym dla nich jest kobiecość/męskość i czy w ogóle chcą brać w tej zabawie udział jest złe, bo lewactwo i gender. I nie wymawiajcie się dbaniem o dobro kobiet, bo po to one mają swój rozum i mnóstwo porad modowych w telewizji, gazetach i internecie, by zadecydować, w czym chcą iść na plażę i czy chcą na niej elegancko wyglądać.
anonim2015.08.3 23:33
Uwielbiam takie teksty na Frondlu. Czy beda tez wskazowki dla mezczyzn, zeby nie chodzili w samych li tylko wypasionych opietych slipach zakupionych z pietnascie kilo wczesniej, lecz by narzucali na nie zwiewne pareo aby byc mniej kuszacymi dla plazujacych niewiast?
anonim2015.08.4 0:09
Po komentarzach widać, że fronda znów rzuciła perły przed wieprze
anonim2015.08.4 6:25
Napiszcie ile orgazmów powinna mieć kobieta w tygodniu... a może nie powinna mieć bo to nieprzyzwoite? I oddala uwagę od twarzy
anonim2015.08.4 8:47
Ależ oczywiście, że kobieta na plażę powinna wdziać na siebie kompletny strój, tak jak widać na załączonym obrazku, a pod spód obowiązkowo gorset. :)))))) A co do noszenia bikini - niektóre rzeczywiście nie powinny...
anonim2015.08.4 9:11
Urocze. A mężczyzna to może latać po plaży w samych tylko kąpielówkach z odsłoniętą klatą???? Bardzo też podobają mi się obrazki pobożnych rodzin arabskich w lato za granicą: żona szczelnie okryta (strój do ziemi, np. pod długą spódnicą rajstopy, na głowie hidżab),mimo, że w cieniu 40 st. C a mąż w krótkich spodenkach i Tiszercie. Miodzio. Odczepcie się od stroju kobiet na plaży, niech chodzą jak chcą. Ja jestem zdecydowanie za bikini, a jak się komuś nie podoba taki widok, to niech zasłoni się parawanem.
anonim2015.08.4 19:14
W zasadzie dziś po mieście kobiety chodzą jak po plaży. Bezwstyd i prostactwo. Ale to przecie tylko ich sprawa mówią postępacy. Ale jak już kto trochę nie tak pachnie, to już nie jego sprawa, bo to drażni wrażliwe komusze, higieniczne noski.
anonim2015.08.5 0:24
A ja się opalam nago na plaży do tego przeznaczonej tj. naturystycznej... i nie widzę w tym nic złego. Ha :)