Jak chadecja i Platforma torują drogę radykalnej lewicy  - zdjęcie
11.12.19, 16:30Zdj. własne JW (edytowane)

Jak chadecja i Platforma torują drogę radykalnej lewicy

13

Jak chadecja i Platforma torują drogę radykalnej lewicy

 

O tym, że ostatnie działania Platformy Obywatelskiej torują drogę radykalnej lewicy wiemy na podwórku krajowym już od dawna. W ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy Koalicji Obywatelskiej dostało się kilku już niemal zapomnianych polityków starej lewicy. Niestety strategia totalnej opozycji otworzyła furtkę dla dużo groźniejszej w dzisiejszych czasach radykalnej lewicy organizowanej przez panów Biedronia i Zandberga. W ostatnich wyborach do Sejmu i Senatu furtka ta została uchylona jeszcze szerzej.

Przyjrzyjmy się, jak wygląda sytuacja w obecnym Parlamencie Europejskim. Do tej pory Parlament był rządzony przez chadecję (EPL) i socjalistów, którzy dzielili między sobą najważniejsze stanowiska i podejmowali wspólnie decyzje, czasami dopuszczając do tego grona liberałów. Po ostatnich wyborach sytuacja się jednak skomplikowała. Zwiększyły swoją obecność siły skrajnie niechętne Unii. W wyniku zawirowań związanych z Brexitem oraz histerii klimatycznej urośli w siłę liberałowie i zieloni. Tradycyjne partie chadeków i socjalistów straciły większość. Musiały się zatem podzielić wpływami. I tu chadecja wpadła w pułapkę.

O ile chadecy od wielu lat przejawiali tendencje lewicujące, o tyle jeszcze w poprzedniej kadencji byli skłonni nawiązywać sojusze z eurorealistami, którzy uważają że Europa może być silna siłą państw członkowskich, a taką frakcją są Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, do których należy Prawo i Sprawiedliwość. Dziś chadecy tworzą już właściwie koalicję z socjalistami, liberałami, zielonymi i komunistami! Ale w tej układance politycznej chadecy będą stawać się coraz bardziej zbędni. Za cenę bycia w większości, będą się coraz bardziej rozpływać. Weszli na prostą drogę prowadzącą do marginalizacji. Jeżeli z niej nie zejdą, to ludzie przestaną na nich w końcu głosować, bo po co głosować na podróbkę, jeżeli można głosować na oryginał, czy to liberalny, zielony czy lewicowy?

Weźmy kilka przykładów. Zacznijmy od polityki klimatycznej. Żeby zdobyć poparcie większości Parlamentu Europejskiego Ursula von der Leynen niemal zaproponowała program socjalistów w tej dziedzinie, różnice są dosłownie marginalne. Wygląda na to, że obecna Komisja, choć podobnie jak poprzednia rządzona formalnie przez chadeków, będzie de facto wprowadzać agendę socjalistów, a jej twarzą, jeszcze wyraźniejszą niż poprzednio, będzie holenderski socjalista Timmermans. Zamierza on wprowadzić w życie plan redukcji emisji CO2 o 50% do 2030 r., choć już obecny cel 40% uchwalony został dopiero niedawno i nie jest łatwy do osiągnięcia, co potwierdziła ostatnio nawet Europejska Agencja Środowiskowa. Chadecy w Parlamencie zgodzą się z tym, bo inaczej nie potrafią. Ciekawe co zrobi Platforma – choć to pytanie wydaje się retoryczne.

A teraz z innej dziedziny. W Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia (FEMM) koordynatorką EPL jest Irlandka Frances Fitzgerald (która, nawiasem mówiąc, promowała wszystkie ostatnie zmiany obyczajowe w Irlandii). Pomiędzy nią, a koordynatorkami czterech partii panuje pełna symbioza. Do tego stopnia, że na jednym z ostatnich posiedzeń koordynatorów, na którym rozdzielono prace na najbliższe lata, grupa konserwatywna oraz grupa narodowców (ID) nie dostały żadnego sprawozdania, pomimo że gwarantowały nam to procedury. Przewodnicząca (austriacka socjalistka) uznała jednak, że skoro został osiągnięty konsensus, nie ma potrzeby odwoływania się do procedur. Konsensus działa między tymi pięcioma grupami faktycznie bez zarzutu. Szkoda tylko, że zamyka się oczy na coraz większą grupę społeczeństwa, która zupełnie nie rozumie podstaw tego „konsensusu”. W końcu różnice w demokracji są normalne i należy je szanować. Taki „konsensus” znosi demokrację przez jej najbardziej zagorzałych „obrońców”.

Zupełnie ostatnio Parlament Europejski przyjął rezolucję oskarżającą Polskę o chęć zakazania edukacji seksualnej. Pomijając już fakt, że to zupełnie nie jest sprawa UE (co potwierdziła jeszcze odchodząca Komisja Europejska), rezolucja została oparta na kłamstwie, które na sesji plenarnej wygłosił poseł Biedroń, jakoby rząd miał taki plan. Posłowie PO, prowadzeni przez panie Łukacijewską i Hübner, chętnie rzucili się na ten temat i razem ze swoimi sojusznikami wysmażyli durną rezolucję składającą się z nieprawdziwych informacji oraz lewicowych fantasmagorii. Zawierała ona nawet kuriozalne wezwanie, aby kwestię edukacji seksualnej dołączyć do postępowania wobec Polski w ramach art. 7! Rezolucja została przyjęta radykalną większością Parlamentu, ok. 470 głosów było za, a jedynie ok. 130 przeciw. W EPL jedynie 20 posłów było przeciw, głównie Węgrów.

Rezolucja ta zawierała również poparcie dla „bezpiecznej i legalnej aborcji”. Jeszcze kilka lat temu głosowania nad aborcją w PE były mniej więcej wyrównane. Dzisiaj większość za aborcją to 450 do 150. Zdecydowana większość tzw. chadecji z EPL była za. Z obecnych posłów Platformy 8 głosowało za, 2 było przeciw, a 2 wstrzymało się. A jeszcze nie tak dawno jeździli na rekolekcje do Tyńca!

Widać jak na dłoni, że Platforma i cała chadecja stacza się po równi pochyłej na lewo. Można mieć niemal pewność, że jej rola będzie radykalnie maleć. Ale rzeczywistość nie znosi próżni. Obawiam się, że jej miejsce zostanie zajęte przez sfrustrowanych radykałów. Chadecja budzi demony!

 

Jadwiga Wiśniewska

Poseł do Parlamentu Europejskiego

Komentarze (13):

Anna2019.12.12 9:46
A kto do komisji rodziny poparł młodą kobietę popierającą LGBT z SLD? Nie PiS czasem a przed wyborami w publicznej telewizji promował ludzi z SLD? Uderzyć się trzeba we własne piersi. Jestem waszym wyborcom ale ostatni raz na was głosowałam.
Ciekawy2019.12.11 21:38
Co z tego ze eurodeputowana jak głupia jak but z Esej nogi
Piotr Nowak2019.12.11 18:51
W 2019 wybraliśmy ponownie centro-prawicową formację polityczną. Ufamy PIS i zjednoczonej prawicy, bo ci ludzie chcą nic innego tylko dobra dla nas i dla Polski !!! PIS to partia ludzi uczciwych i zaufanych, nieskorumpowanych o żelaznych konsekwencjach w tych sprawach, ludzi patriotycznych, odważnych i honorowych, pracowitych, uznających prawo do życia od poczęcia i wiarę katolicką. A przywódcy PIS J. Kaczyński i premier Morawiecki to najlepsi stratedzy i politycy w dziejach Rzeczpospolitej. Oczywiście do PiS-u można mieć parę uwag – nie ma władzy idealnej, a PIS nie jest stowarzyszeniem aniołów. Trzeba jednak wziąć pod uwagę warunki w jakich przyszło im rządzić. Przeprowadzanie jakichkolwiek reform, oczekiwanych przez społeczeństwo, jest bardzo trudne, a procedowanie w Sejmie – nie zawsze jest takie, jakiego można by oczekiwać. Te błędy są wynikiem nienawiści i presji czerwonego lewactwa w sejmie i senacie z jednej strony i lewackich urzędników UE z drugiej. Ludzi PIS należy podziwiać i chronić za to, że przy takiej fali nienawiści, kłamstw i presji siłowego lub podstępczego odsunięcia ich od demokratycznie wybranej władzy, robią to co obiecali wyborcom, tzn, z jednej strony reformują kolejne instytucje państwa, a z drugiej strony b. dobrze rządzą gospodarką, bezpieczeństwem i ochroną socjalną Polaków. Pomyślmy jednak sobie o ile szybciej i sprawniej byłaby możliwa naprawa naszego państwa, reforma wymiaru sprawiedliwości, reforma mediów i in. bez jątzrenia i kłamliwych donosów, bez destrukcyjnej i targowickiej opozycji, powiązanej z lewackimi strukturami UE i post-peerelowskiej gangreny wyjącej aby było jak było ?!!!!!
Stalker2019.12.11 18:32
Czym jest lewactwo w Polsce ? Stalin po wojnie „przysłał” do Polski 200 tys. swoich zaufanych, 100% ateistów, rozstawiając ich w wojsku, policji, UB, sądach, administracji i szkołach, głównie w dużych miastach. Sprawdzam zatem: 200 tys. tych ruskich wie-przy pożeniło się między sobą i z innymi co daje 250 tys par. Pierwsze pokolenie okres 25 lat, 1945-1970: licząc po 3 dzieci = 500 tys rodziców + 750 tys ich dzieci = 1 mln 250 tys osobników, Drugie pokolenie 1970-1995: 500 tys dzia-dostwa, 1 mln 500 tys rodziców i po 2 dzieci = 1 mln 500 tys dzieci = 3 mln 500 tys osobników, Trzecie pokolenie 1995-2020: mln 500 tys dzia-dostwa, 3 mln rodziców i 3 mln dzieci, co daje razem 7 mln 500 tys osobników ! To jest dokładnie tyle samo ilu lewaków ateistów głosowało 13.10.2019 na PO i Lewicę : 5 mln +2 mln 300 tys = 7 mln 300 tys osobników i 200 tys. głosujących na PO w Wielkiej Brytanii i Norwegii ! No to teraz wszystko jest jasne skąd oni pochodzą !!! Oni są potomkami ru-skiej czerwonej zarazy, zawszonej sw-ołoczy i sowieckich tęp-aków !!! Oni są po prostu Homo sowie-tikusami !!!
robaczek2019.12.11 18:30
Polskę trzeba oczyścić z komunistycznego śmiecia, kłamców, złodziei i zdrajców, czerwonej i tęczowej zarazy ! Z tymi pasożytami nie można prowadzić dialogu. Oni nie mają nam nic do powiedzenia, a jeśli już to faszerują Polaków kłamstwami, manipulacjami i nienawiścią, wymyślają głupoty, szczują, a na prawdę reagują agresywnością. Tutaj nawet utylizacja nic nie pomoże. Powinniśmy zachowywać spokój, nie zapraszać ich do mediów, nie przekonywać ich, nie dyskutować z nimi. Oni nie potrafią normalnie rozumować i nie usłuchają żadnych argumentów. Najsmutniejszą rzeczą, wręcz niewiarygodną jest jednak to, że nadal ok. 30% polskojęzycznych osobników popiera tych przestępców . To smutne, ale oni mają przestawione mózgowia, inaczej – mutacja myślenia. ! Do nich nie dociera NIC ! Proszę sobie wyobrazić, że nawet ludzie wykształceni, ba profesorowie, ludzie mediów, aktorzy, celebryci, itd. zachowują się jak pacjęci w domach wariatów. To obóz zdrady narodowej, który powinien być wyeliminowany z życia publicznego.
kler gardzi Polską. 2019.12.11 18:20
ANTYPOLSKA PROPAGANDA NA PRAWACKICH MEDIACH, CIĄGŁE ATAKI NA POLKI I POLAKÓW, NA PRZEDSTAWICIELI POLSKIEJ KULTURY I POLSKIEJ NAUKI. POPATRZCIE JAK SZCZUJNIA ANTYPOLSKA ATAKUJE POLSKĄ NOBLISTKĘ, TYLKO DLATEGO ŻE NIE PADA NA KOLANA PRZED OTYŁYM KLECHĄ Z WATYKANU. JAK WAM TAK BARDZO POLSKA SIĘ NIE PODOBA, JAK TAK LUBICIE NA POLAKÓW PLUĆ TO PORA WRÓCIĆ DO SIEBIE NA BLISKI WSCHÓD SKĄD WASZA MITOLOGIA POCHODZI.
Prawica antynacjonalistyczna2019.12.11 18:19
ANTYPOLSKA PROPAGANDA NA PRAWACKICH MEDIACH, CIĄGŁE ATAKI NA POLKI I POLAKÓW, NA PRZEDSTAWICIELI POLSKIEJ KULTURY I POLSKIEJ NAUKI. POPATRZCIE JAK SZCZUJNIA ANTYPOLSKA ATAKUJE POLSKĄ NOBLISTKĘ, TYLKO DLATEGO ŻE NIE PADA NA KOLANA PRZED OTYŁYM KLECHĄ Z WATYKANU. JAK WAM TAK BARDZO POLSKA SIĘ NIE PODOBA, JAK TAK LUBICIE NA POLAKÓW PLUĆ TO PORA WRÓCIĆ DO SIEBIE NA BLISKI WSCHÓD SKĄD WASZA MITOLOGIA POCHODZI.
Janek2019.12.11 18:13
Czy nie prościej, i zgodnie z prawdą nie byłoby tak: Jak PiS i Platforma torują drogę radykalnej lewicy?
anonim2019.12.11 17:55
Tym się różnią partie programów i zasad od partii fruktówi "władzy", że dla tych ostatnich sztandary nie mają znaczenia, byle kieska, bądź ambicje były zaspokojone. Inny sort!
Elektor2019.12.11 17:52
Na naszym krajowym poletku nie kto inny jak PiS i jej utrzymywany z naszych podatków organ propagandowy TVP przygotowało grunt pod lewaków. Podczas ostatniej kampanii wyborczej bez porównania więcej czasu poświęcali zboczkom niż Konfederatom. Dlaczego tak robili? Bo pisowcom zależy na korycie dla swoich towarzyszy partyjnych, a Konfederatom na lepszym życiu Polaków. A na kogo ciemny lud będzie głosował? Ano na tych których widzi w telewizji. Tych których w telewizji nie ma to nie istnieją również w wyborach. Pisowcy promują zboczków kosztem Prawicy. A będzie jeszcze gorzej. Pisowcy umacniają władzę państwa nad obywatelem. W oświacie państwo ma władzę absolutną, PiS nie zrobił nic, aby rodzice mieli jakąś szansę wychować dzieci po swojemu. Mają być uczone w państwowych szkołach wg państwowego programu. PiS nie będzie miał władzy wiecznie. Przyjdą lewaki i co? Ano cała maszyneria państwowa będzie do ich dyspozycji. Jeśli zechcą to wprowadzą naukę grzmocenia Niemca po kasku itp. I nic pisdzielcy nie zrobicie, będziecie mogli tylko kwiczeć. najgorsze jest to, że będzie to mechanizm w pełni demokratyczny!:) Lewaki będą mogły zrobić dokładnie to samo co robią teraz pisdzielce. Sami to im budujecie pani Wiśniewska. Jesteście mentalnymi bolszewikami, nie chcecie wolności, no to będziemy mieli lewacki kołchoz. Niestety.
Anna2019.12.12 9:51
Zgadzam się z tą wypowiedzą całkowicie
Zosia. 2019.12.11 17:40
Wiśniewska, ukończyła wydział - Humanistyczno - Przyrodniczy, to nawet do burdelu Banasia nie ma kwalifikacji.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
robaczek2019.12.11 18:29
Uwaga debilka na portalu. Prosimy nie komentować !