Izraelska prasa atakuje Polskę. Chodzi o roszczenia - zdjęcie
14.02.19, 14:10fot. Tiia Monto, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia, zdj. edytowane

Izraelska prasa atakuje Polskę. Chodzi o roszczenia

24

Izraelska prasa pisze o roszczeniach względem Polski. ,,Polska jako jedyna w UE nie wypłaciła odszkodowań'' - pisze ,,Times of Israel'' i cytuje słowa sektetarzastanu USA, Mike'a Pompeo.

,, Doceniamy również wagę rozwiązywania nierozstrzygniętych kwestii z przeszłości i wzywam moich polskich kolegów, aby poczynili postępy w zakresie kompleksowego ustawodawstwa dotyczącego restytucji mienia prywatnego dla osób, które utraciły nieruchomości w dobie Holocaustu'' - powiedział dosłownie Mike Pompeo, niezwykle bezczelnie strofując polskie władze w sprawie niczym nieuzasadnionych żydowskich roszczeń finansowych.

Tę wypowiedź podchwycił ,,Times of Israel'', stwierdzając, że Polska to ,,jedyny kraj w UE'', który nie wprowadził odszkodowań.
Co istotne, żydowski dziennik nie pisał w ogóle o Niemcach, a jedynie o ,,nazistach''. To konsekwentna strategia zrzucania odpowiedzialności za mordy na Żydach na Polaków.

Co więcej, ,,Times of Israel'' w swoim skrajnie oszczerczym i antypolskim artykule nie wspomniał też, że PRL zawarła umowę z USA w roku 1960, zgodnie z którą PRL zapłaciła Amerykanom 40 mln dolarów, a ci zobowiązali się do opłacenia w zamian żydowskich roszczeń. Waszyngton zobowiązał się w tej umowie, że nie będzie wspierał dalszych ewentualnych roszczeń swoich obywateli.

bb/time of israel

Komentarze (24):

Stachu2019.02.14 22:31
he, he, he. Ale za to catering był pierwsza klasa! Kawa palce lizać!
stan...2019.02.14 20:38
Szkoda że nasze rządy nie reagowały wcześniej na tę celowo sianą propagandę szkalującą Polaków przez media żydowskie na świecie. Przez ponad 10 lat wmawiali światu nasz współudział w holokauście przygotowując klimat do realizacji absurdalnych roszczeń materialnych wobec Polski. Na nic były nasze wpisy i ostrzeżenia. Budowanie sojuszy na kłamstwie i uzurpacji nie może się powieść. Teraz pozostało nam tylko odkłamywanie narzuconej fałszywej narracji.obliczonej na uzasadnienie uzurpacji do nienależnego prawnie mienia lub bajońskich odszkodowań w ramach ust. 447 (USA).
Jan Radziszewski2019.02.14 20:20
+ Wkrótce żydów NIET i NIE BUIET Pan 13 11,2016 + co chcą wrogowie Moi, by ludzi było mniej, was „nie Żydów” ( goji ) 500 milionów (najwięcej) ziści się, tylko, że miejsca nie będzie dla nich. Ani jeden nie prześliźnie się przez oko sprawiedliwości. Ani jeden z nich nie posiądzie Ziemi. Nigdzie się nie schowa. Ani na Ziemi, ani pod Ziemią, ani w oceanie, ni pod oceanem. Ni w jaskiniach, ani nawet poza Ziemią. Zostaną zniweczone wszystkie ich dobra i to w czym pokładali nadzieję. Zginą i pójdą w ogień, jak plewy na spalenie. Będą służyć za chrust i ściółkę dla złych duchów. Zobaczą wtedy czym byli: błotem nierządnym, a dufali, że są panami świata. Kto nie chce królować wraz ze mną, nie będzie nawet królował, jak myśli, w królestwie ciemności. Im bardziej służył demonowi za życia, tym większą wzgardę okaże (on - cezar J 19,15) mu w swoim królestwie. Nawołuję i napominam. Nawołuje, napomina, prosi przede wszystkim moja Matka. Obraziliście ją i obrażacie. Nic sobie nie robicie z jej napominań, z jej łez. Będziecie wołać i prosić jej wstawiennictwa, wy którzy nią wzgardziliście, ale będzie za późno. Wy, którzy to zrobicie nie ocalicie ciał. Ocalicie jednak dusze. Nieszczęścia od was nie odejdą i nie ominą waszych domów i waszych doczesnych „powłok” na tej Ziemi. Zginiecie, ale ocalicie dusze. Mała trzódka jednak ocali i ciało i dusze i zobaczy nowe Niebo i nową Ziemię. Pan 636 Plany tego Narodu, jak również plany czarnej bestii – Masonerii, będą unicestwione, a ci, co pójdą za ułudą demona, oddani będą w szpony tego, któremu tak wiernie służyli 584 Przekląłem naród z którego się wywodzę. Z tej nacji uratują się jedynie ci, co uwierzą, że JA JESTEM. + Czyściec spotka jedynie garstka oszukanych i zwiedzionych, nie świadomych do końca swojego grzechu. - Ci z Mojego narodu, co nie przyjęli Mnie, jako Mesjasza, walczyli i nadal ze Mną walczą, ci sami wybrali swój los i to bezpowrotnie 645 -+++ Izrael wbił się w potężną pychę, nad którą nie umie zapanować. Jeszcze raz dam szansę temu narodowi, tak by uznał Mojego Boskiego Syna. Ci, którzy się nawrócą, będą ocaleni. + Ci, co pozostaną pyszni, krnąbrni, butni, sami wybrali swój wieczny los. Dzień Sprawiedliwego Gniewu Bożego usunie ich z powierzchni ziemi
Jan Radziszewski2019.02.14 20:10
Myślałby kto że żydzi to święte krowy indyjskie !!! A wiesz Benjaminie Netanjahu- że żydzi trzymały kasę żydowską nie Niemcy ot żydowscy, niemieccy bankierzy Oppenheimowie udzielali cały czas wydatnej pomocy Hitlerowi, który zrewanżował się im, mianując ich honorowymi aryjczykami. Nie tylko mieli oni do swej dyspozycji dwa gabinety w gmachu Reichbanku, którego prezesem był mason Hjalmar H. Greeley Schach, i agent Rockefellerów, ale jak wynika z akt procesu norymberskiego, trzymali w latach wojny pieczę nad depozytem srebra i biżuterii skonfiskowanej Żydom po 1937 r. Trzeba pamiętać, że zagłada żydów przez hitlerowski reżim nie obejmowała żydowskiej arystokracji, która - przeciwnie - była jej gwarantem, Np. żydowscy, niemieccy bankierzy Oppenheimowie udzielali cały czas wydatnej pomocy Hitlerowi, który zrewanżował się im, mianując ich honorowymi aryjczykami. Nie tylko mieli oni do swej dyspozycji dwa gabinety w gmachu Reichbanku, którego prezesem był mason Hjalmar H. Greeley Schach, i agent Rockefellerów, ale jak wynika z akt procesu norymberskiego, trzymali w latach wojny pieczę nad depozytem srebra i biżuterii skonfiskowanej Żydom po 1937 r. Na najwyższych szczytach dowództwa wojskowego i administracji widzimy wielu żydów, jak: Heydrich, gen. Luftwaffe Milch, admirał Canaris, Eichmann, Streicher czy dr Mengele. W Wermachcie służyło 130 generałów pochodzenia żydowskiego i 150 tysięcy żołnierzy. Znamieniu są stwierdzenia Adolfa Hitlera zawarte w spisanym przez niego testamencie politycznym: Jest nieprawdą że ja lub ktokolwiek inny w Rzeszy chciał wojny w 1939. + Wyłączną przyczyną było to, że międzynarodowi dygnitarze; Byli żydami, lub działali w ich interesach. (...) Trzy dni przed rozpoczęciem wojny z Polską - poprosiłem ponownie ambasadora brytyjskiego, aby rozwiązać problem Polsko-Niemiecki podobnie jak to było z okręgiem Sary - czyli pod międzynarodową kontrolą. Tej oferty nie można było nie przyjąć , Została odrzucona tylko dlatego, że koła partyjne w Anglii chciały wojny częściowo pod naciskiem i propagandą międzynarodowego żydostwa (…) Powziąłem też mały plan, jeżeli narody Europy omamione zostaną przez tych międzynarodowych konspiratorów w bankowości i finansach, tj żydowską elitę bankowości wtedy ta rasa, żydostwo które jest rzeczywistym sprawcą tej morderczej walki będzie wzięta do odpowiedzialności Jak żydzi w czasie przed II wojną światową do niej pchali to potem ponieśli tego konsekwencję - oczywiście wówczas - nie ci prowokatorzy to jednak skupiło się jednak na żydach /ot mały plan Hitlera/ tzn wierzące żydy - Bogu - poniosły tej polityki żydowskiej konsekwencję Ocalała jednak żydowska elita na zachodzie tj. w USA Anglii i Szwajcarii
malg2019.02.14 19:16
Należałoby szeroko wyjaśnić dlaczego żydzi są znienawidzeni na świecie? Dlaczego w coraz to innym kraju dochodzi do antyżydowskich działań? Dlaczego nie ma antyfrancuzizmu, antyitalianizmu, antynorwegizmu, antyportugalzizmu etc...???
Stean2019.02.14 18:23
Też chętnie przyjmę jakiś spadek z Ameryki - może być po Kazimierzu Pułaskim.
Stean2019.02.14 17:59
Ten naród tak już ma. Myślicie, że cała Europa myliła się co do nich przez 2000 lat?!
Grizzly2019.02.14 17:58
Kiedy odszkodowania od Izraela za zbrodnie na narodzie polskim dokonane przez NKWD i UB??
zbyh2019.02.14 17:17
To co byłoż żydowskie zostało zniszczone przez Niemców w trakcie działań wojennych, zniszczone zrównane z ziemią. Po czek do Niemieców. Biedny naród który nie zna swojej historii.
tadeusz2019.02.14 16:34
nie neguje tego ze jakies pieniadze wam sie naleza ale nie po to ratowali nasi przodkowie wam zycie zebysmy teraz ich wnukow utrzymywali.Rosja oraz Niemcy,pukajcie do drzwi moze wam otworza,my wam nic nie jestesmy winni,co najgorsze wielu zaczyna sie pytac :po co ich ratowalismy?
Laura2019.02.14 15:53
Kiedy Żydostwo wreszcie przestanie domagać sie kasy??Stalin wybił narody kaukaskie prawie do cna i nikt nawet słówkiem nie pisnie ze takim np.Tatarom tez należałoby sie odszkodowanie
edi2019.02.14 15:43
HOLOKAUST BUSINESS MUST GO ON - to jest strategia środowisk żydowskich na całym świecie, ALE Z POLSKĄ IM SIĘ NIE UDA - W POLSCE JEZUS JEST PANEM A MARYJA KRÓLOWĄ !
Marian2019.02.14 15:52
Ja mam taka nadzieje.Tylko ze ci najwazniejsi w Polsce wygladaja jakby "mientkim" wackiem byli robieni.Czy tacy cos zalatwia
ada2019.02.14 15:01
Nic im się nie należy. Sprawa została załatwiona.
michu2019.02.14 14:32
Roszczenia skuteczne może mieć tylko silniejszy wobec słabszego. Obojętnie pod jakim pretekstem.
Jazzz2019.02.14 14:30
Zostaliśmy napadnięci przez sasiadów, ograbieni, nasz kraj zrujnowano a stolicę zamieniono w kupę gruzu. Kilka milionów Polaków zamordowano a na koniec nasi sojusznicy, w tym Stany Zjednoczone pozostawili nasz kraj na pastwę sowieckich morderców, aby pozostałą garstkę nawaleczniejszych patriotów dobili a dużą część naszego terytorium ukradli. I nasi "sojusznicy" to zaakceptowali. I teraz KOŚ ŚMIE ŻĄDAĆ OD POLSKI JAKIEGOŚ ZADOŚĆUCYNIENIA ??? ZA CO ??? IDŹCIE ŁAJDACY DO NIEMCÓW I ROSJAN. WARA OD POLSKI ZŁODZIEJE. A najgłośniej krzyczą ci co nowe państwo dostali w prezencie.
zbych20282019.02.14 14:26
Niech Żydzi wypłacą nam najpierw odszkodowania za katastrofę gospodarczą jaką nam zafundowali ich rodacy Berman i Minc po zakończeniu wojny będąc na usługach Stalina. Niech wypłacą odszkodowania tym naszym rodakom, którzy utracili zdrowie albo życie z rąk żydowskich siepaczy pełniących służbę w organach bezpieczeństwa z nadania Stalina.
JPG2019.02.14 14:25
czyli komuna PRL już w tych czasach zapłaciła haracz, przecież oni powinni być ścigani jako gangsterzy wyłudzający pieniądze, i taki paragraf powinien być wobec nich zastosowany
Marian2019.02.14 14:25
Jezeli Izrael domaga odszkodowan za ludzi ktozy nie byli ob. Izraela, to Polska powinna sie domagac od Izreala splaty ogromnych dlugow zydowskich gmin jeszcze z I RP przedrozbiorowej
słowiczek poznański2019.02.14 14:29
W Polsce ciebie nie ma, nie wtrącaj się Grisza. popracuj nad polskom jazykom
Marian2019.02.14 14:38
Ty pewnie pejsaty?
Beno2019.02.18 15:46
Słowiczek przestań pier-lić. Jesteś durniem i to nawet nie pożytecznym.
Dumi2019.02.14 14:24
Niestety parcie PiS do Fort Trump może przyczynić, że Izrael osiągnie swój cel, którym są roszczenia od Polski. Jestem przekonany, że właśnie amerykanie w zamian za Fort Trump już załatwiają swoje sprawy o których gdybyśmy się dowiedzieli to bylibysmy zbulwersowani. To taka "wdzięczność" naszego narodu... Myślicie, że to bzdura??? Ja też chcę być w błędzie...
Batko2019.02.14 14:21
Jest to SKUTEK Nowelizacji ustawy o IPN.JAK Długo jeszcze Polska będzie leżeć przed Ży---.? HAŃBA Rządowi-PiS.