Iszczuk: Wybory na Ukrainie. Oligarchowie i prorosyjscy lalkarze będą mieli swój własny parlament kieszonkowy? - zdjęcie
23.07.19, 19:15

Iszczuk: Wybory na Ukrainie. Oligarchowie i prorosyjscy lalkarze będą mieli swój własny parlament kieszonkowy?

18

Rok temu ostrzegałem, że ryzyko wzmocnienia sił prorosyjskich, a więc antypolskich i antyzachodnich, na Ukrainie jest absolutnie realne. Powtórzę tę prognozę ponownie. Zwycięstwo partii Zełenskiego Sługa Narodu w przedterminowych wyborach do Rady Naiwyższej Ukrainy może znacznie osłabić państwo ukraińskie i spowodować konsolidację obozu prokremlowskiego, co nieuchronnie doprowadzi do eskalacji cywilizacyjnego i geopolitycznego konfliktu na Ukrainie. Ewentualny sukces kremlowskiej operacji „Prorosyjska Ukraina” dla Polski oznaczałby katastrofę geopolityczną.

Włodzimierz Iszczuk, Jagiellonia.org

Partia Zełenskiego Sługa Narodu zmiażdżyła konkurencję i z najwyższym wynikiem w historii ukraińskich wyborów (uzyskując ponad 43 procent głosów) zwyciężyła w niedzielnych przedterminowych wyborach do Rady Najwyższej Ukrainy i wywalczyła większość miejsc w nowym parlamencie – ponad 250 deputowanych. Projekt polityczny zielonych i niedoświadczonych i dalekich od wielkiej polityki nowicjuszy zmiotł jak domek z kart dotychczasową scenę polityczą nad Dnieprem.

Ukraińcy po raz kolejny skierowały potencjał protestacyjny przeciw elitom postradzieckim w najbardziej nieodpowiedni, a nawet samobójczy, sposób i potwiedzili własną infantylność, lekkomyślność i nieodpowiedzialność.

Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że teraz oligarchowie i prorosyjscy lalkarze kupią większość nowych polityków i będą mieli swój własny parlament kieszonkowy. Otwiera to drzwi do autorytaryzmu i dyktatury. Bez wątpienia prezydent Rosji Władimir Putin nie przegapi okazji, aby wykorzystać tę sytuację z maksymalną korzyścią dla siebie. Tym bardziej, że ma silne poparcie potężnej V kolumny Kremla w ukraińskim parlamencie: ponad 13 proc. wyborców głosowało na wyraźnie prorosyjską partię „Platforma Opozycyjna – Za Życie” na czele której stoi bliski przyjaciela Putina Wiktor Medwedczuk.

Trzy miesiące temu ostrzegałem, że ryzyko wzmocnienia sił prorosyjskich, a więc antypolskich i antyzachodnich, na Ukrainie jest absolutnie realne. Powtórzę tę prognozę ponownie. Zwycięstwo partii Zełenskiego Sługa Narodu w przedterminowych wyborach do Rady Naiwyższej Ukrainy może znacznie osłabić państwo ukraińskie i spowodować konsolidację obozu prokremlowskiego, co nieuchronnie doprowadzi do eskalacji cywilizacyjnego i geopolitycznego konfliktu na Ukrainie.

Z kolei, nasilenie walki na linii prozachodnie reformatorzy – prorosyjskie odwetowcy może pociągnąć za sobą chaos i destabilizację, a to może w końcu doprowadzić do kolejnego zawieszenia euroatlantyckiej integracji Ukrainy. W takim przypadku znacznie wzrośnie zagrożenie materializacji antyzachodniego i antypolskiego projektu „Prorosyjska Ukraina”, który próbuje wdrożyć w życie prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin.

Realizacja takiego scenariusza może znacznie osłabić pozycje strategiczne i geopolityczne kolektywnego Zachodu i w perspektywie krótkoterminowej zagrozić bezpieczeństwu państw Europy Środkowo-Wschodniej, przede wszystkim Polsce, Rumunii i krajom bałtyckim.

Rosyjska operacja „Prorosyjska Ukraina” stanowi wyzwanie dla całego międzynarodowego systemu bezpieczeństwa. Jeśli kremlowski scenariusz w tym państwie zakończy się sukcesem, będzie to geopolityczna katastrofa w skali europejskiej i globalnej. Rosyjski imperializm powstanie z popiołów i niezwłocznie zacznie destabilizować całą Europę Środkowo-Wschodnią. Kraje bałtyckie, Polska i Rumunia staną się celem rosyjskiej agresji i areną intensywnej wojny hybrydowej. W przypadku realizacji tego scenariusza cała cywilizacja zachodnia stanie nad krawędzią przepaści…

Komentarze (18):

anonim2019.07.25 0:35
Iszczuk jest ciezko chory debil! D E B I !L!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
klaus2019.07.24 7:08
Panie Iszczuk , kto na Ukrainie stawia pomniki Banderze, kto jawnie kpił i kpi z Lachów,proszę dać przykład że mniejszość Polska na Ukrainie ma takie same prawa jak tu pracujący i uczący się Ukraińcy, nie biorę tych pod uwagę którzy mają kartę Polaka i są potomkami rzeczywistch Polaków, a nie banderowców,kto blokuje ekschumacje na Ukrainie Putin, proszę walnąć się w swój banderowski czerep i nie pisać bzdur, jacy to ukraińcy cacy, a tacy cacy ,że jawnie kpią sobie z Lachów, i czekają okazji aby im wbić nóż w plecy, i przykre jest i to że w tym wszystkim uczestniczy Cerkiew Grekokatolicka, nic się tam nie zmieniło od powstania drugiej Rzeczpospolitej, głównym wrogiem jest Lach , a przyjacielem Niemiec, kto ma prawa i kupuje ziemię na Banderowszczyżnie Lach a no niemiec który tworzy latyfundia, i te przykłady można mnożyć.
marianek2019.07.23 23:36
fronda i gw to prawie to sam to też żydzi , a żyd jak wiadomo zawsze atakuje Rosję to jest reguła w 99%, TU UDAJE KATOLA A TAM LEWAKA Rosja Putina coraz bardziej homofobiczna http://wyborcza.pl/1,75399,17942476,_Gejow_trzeba_leczyc_i_scigac___czyli_Rosja_Putina.html *UWAGA takie parady w Rosji rozgromili komuniści z partii jakiejś tam, tak tak dziadki po 60-80lat z parti komunistycznej przepędzili LGBT .
twitter: @PromocjaPWS2019.07.23 22:57
Przypominam, że w UE od Traktatu z Mastricht jest organizowana według Manifestu z Ventotene - trockisty Spinellego. Poczytajcie główne założenie traktatu, a zrozumiecie polityczną i gosp. stronę UE. To samo jest z polit. gender mainstreaming (potocznie zw. równościową) - wpr. Traktatem Amsterdamskim z 97 r. Celem gender mainstreaming jest obalenie tożsamości płciowej, bo ta jest podstawą wszystkich innych, a jej obalenie prowadzi do zatracenia możliwości przez jednostkę do obiektywnej weryfikacji otaczającej rzeczywistości, a to jest niezb., by przepchnąć federal. UE bez oporu ludzi. UE musi się sfederalizować jak najszybciej (data podana przez Schulza to 2025 r.), bo elity europejskie są świadome nadch. kryzys - od dziesięcioleci Europa jest bankrutem, tzn. nie wytwarza dóbr, które konsumuje. Ten dobrobyt jest podtrzymywany przez pracujących Azjatów - głównie Chińczyków. Jeśli oni odmówią, to czeka nas tragedia, bunt i na tę okol. musi być stw. aparat terroru - zlikw. armie UE, stworzona armia UE i zlikwidowane państwa narodowe. Ważną rolę odgrywa tu też masowa imigracja z Afryki i Bliskiego Wschodu. Więcej o tym i procesie deindustrializacji jest tu: historiasztuki.com.pl/strony/024-00-02-DEINDUSTRIALIZACJA.html , Manifest z Ventotene: historiasztuki.com.pl/strony/021-12-00-ANTYKULTURA-SYSTEM.html#1 , EUROKOMUNIZM: historiasztuki.com.pl/strony/021-11-00-ANTYKULTURA-EUROKOMUNIZM.html , GENDER: historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#mag42 , NOWA WĘDRÓWKA LUDÓW: historiasztuki.com.pl/025-00-06-WEDROWKA-LUDOW.php
marianek2019.07.23 22:56
PiS zobowiązał się na forum UE chronić Lgbt i pozwalać na głoszenie ideologii gender.. https://www.ekspedyt.org/2019/06/16/pis-zobowiazal-sie-na-forum-ue-chronic-lgbt-i-pozwalac-na-gloszenie-ideologii-gender/ WSZYSTKO W TEMACIE żydki z frondy https://www.pch24.pl/kompromitacja-dobrej-zmiany--slowacja-przeciw-genderowej-konwencji--a-polska-bierna,67245,i.html
wicek2019.07.23 21:58
Panie Iszczuk, a nie przyszło Panu do głowy, że ta cała heca została świetnie wyreżyserowana a rządząca zgraja jest trzymana przez jedną łapę? Jakby Putin był taki mądry jak się Panu wydaje to zrobiłby ten numer znacznie wcześniej i nie byłoby Janukowicza tylko jakiś inny pajac z poparciem Zełenskiego. Na taki numer to potrzeba czegoś więcej niż ruskich zakutych łbów, których metody są od stuleci takie same i znane każdemu na wylot.
marianek2019.07.23 21:13
Brawo Rosja brawo Putin!!! Oni nie dają się faszystom z LGBT walczą z NWO. Kiedyś ZSSR uratował Polskę od niechybnej zguby zginęło tylko tu na ziemiach Polskich 700tys ROSJAN!!! Dziękujemy!!!!
Gamberro2019.07.23 21:23
da. da. towariszcz. durak
oficer LWP2019.07.23 21:52
to cały twój intelekt? idiota ma większy
Mr. Nobody2019.07.23 20:29
JAK ROZPOZNAĆ RUSKIEGO TROLLA? Jeśli będziemy ich znać, łatwo zidentyfikujemy cel. Ich wypowiedzi będą zmierzać ku temu, aby niszczyć wspólny front przeciwko Moskwie. Pamiętajmy jednak, że ruski troll nie wygląda i nie pisze jak prorosyjski agent wpływu. Będą to osoby pozornie walczące o wolność, historię, prawdę. Narodowcy, rzekoma prawica, rzekomi potomkowie zamordowanych przez UPA, być może nawet rzekomi księża. Rozpoznamy ich po tym JAKIE będą pisać komentarze. Charakterystyczne przykłady manipulacji: - Żaden Ukrainiec nie jest moim bratem; Jarosław Kaczyński podaje rękę banderowcom; - Bohaterowie Majdanu to tacy sami oligarchowie; - Rewolucja na Ukrainie to dzieło masonerii i żydostwa; - Przestańcie popierać Ukrainę; - USA dąży do zagarnięcia złóż gazu łupkowego; - Rosja ma potężną broń niszczącą lotniskowce; - NATO wam nie pomoże; i wiele innych. Te hasła pojawiają się w różnych odmianach. Trolle starają się je ubrać w takie słowa, aby były wiarygodne. Sami muszą wyglądać wiarygodnie. Każdy z nas ma kilku takich trolli wśród znajomych. Wykorzystują też pojedyncze newsy, często zmanipulowane na potwierdzenie swoich słów. Największym problemem Moskwy jest współpraca Polski z Ukrainą i wsparcie tego procesu przez inne kraje. Będą pojawiać się więc próby zniszczenia tej współpracy: wykorzystywanie wszelkich możliwych metod, szczególnie takich, które wyglądają na troskę o Polskę i wiarę.
kalinka2019.07.23 20:41
czytałem te wypociny już w tamtym roku a ty nie byłeś ich autorem, ty prymitywny pisowcu nic nie potrafisz oprócz kopiuj i wklej, może być podał autora tej wiadomości a nie przedstawiał tego jako twoje artystyczne dzieło, plagiat to złodziejstwo czym udowodniłeś czym jest PIS
Mr. Nobody2019.07.23 20:17
Pozytywnym momentem ukraińskiej kampanii wyborczej jest fakt, że nacjonalisci otrzymali poparcie tylko 2 proc. ukraińskich wyborców. Tak więc, pomimo wszystkich wysiłków rosyjskich propagandystów i ich sługusów w Polsce, po raz kolejny został rozwiany fałszywy mit o „banderowskiej Ukrainie”. Wybory prezydenckie na Ukrainie ponownie potwierdziły, że zwrot „banderowska Ukraina” jest absolutnym nonsensem.
matis892019.07.23 20:12
Ukraina to pionek sprzedany Rosji przez NIemcy, Francję i resztę lewakoateizmu z UE. Teraz NIemcy podpisały pakt Ribentrop-Molotow 2.0 w który Rosji i Chinom sprzedają całą UE. Dlatego dla Rosji to lewakoateiści odpowiadają za islamizację UE z uświęceniem totalniackiej głupoty i zdrady.
jasiek22019.07.23 20:06
Putin porostu zakazał marszów LGBT a kaczyński je popiera. http://niepodległy.pl/47/o-wyzszosci-rosji-putina-nad-polska-kaczynskiego/ O wyższości Rosji Putina nad Polską Kaczyńskiego -- LGBT najwyższym dobrem PiS i KRK http://swiatowid.neon24.pl/post/149863,lgbt-najwyzszym-dobrem-pis-i-krk Putin wprowadził zakaz promocji LGBT, tymczasem PiS marnuje pieniądze podatników na ochronę policyjną demonstracji LGBT. Wygląda na to, że walki z LGBT nie da się w Polsce wygrać. Dlaczego?
kalinka2019.07.23 20:11
PIS gejostwem stoi
JanP2019.07.23 19:45
Iszczuk, debilu polityczny, już gorzej nie może być w Banderlandii. Bandersyny na własne życzenie zgotowali sobie taki parszywy los. Cywilizacji się prymitywom zachciało a wyszli na tym, jak Zabłocki na mydle.
Mr. Nobody2019.07.23 20:24
Zamknij ryj zdradliwy chamski imbecyl!!! POŻYTECZNI IDIOCI PUTINA PODKOPUJĄ POLSKĄ PAŃSTWOWOŚĆ Przez 200 lat Rosja panowała w Europie Środkowo-Wschodniej za pomocą zasady „dziel i rządź”. Głównym jej narzędziem było podburzanie do nienawiści etnicznej. Przede wszystkim między Polakami i Ukraińcami. Skuteczność tego narzędzia Moskwa sprawdziła w XVIII wieku w przeddzień rozbiorów Polski podczas rzezi humańskiej (rewolty hajdamackiej) oraz w XX wieku na Wołyniu po wybuchu II wojny światowej. Kreml do dziś aktywnie korzysta z tego narzędzia. Po mistrzowsku, manipulując pamięcią o tragicznych wydarzeniach z historii, ciągle podżega do konfliktu między Polakami i Ukraińcami.
Mr. Nobody2019.07.23 20:30
Jak rozpoznać ruskiego trolla? Jeśli będziemy ich znać, łatwo zidentyfikujemy cel. Ich wypowiedzi będą zmierzać ku temu, aby niszczyć wspólny front przeciwko Moskwie. Pamiętajmy jednak, że ruski troll nie wygląda i nie pisze jak prorosyjski agent wpływu. Będą to osoby pozornie walczące o wolność, historię, prawdę. Narodowcy, rzekoma prawica, rzekomi potomkowie zamordowanych przez UPA, być może nawet rzekomi księża. Rozpoznamy ich po tym JAKIE będą pisać komentarze. Charakterystyczne przykłady manipulacji: - Żaden Ukrainiec nie jest moim bratem; Jarosław Kaczyński podaje rękę banderowcom; - Bohaterowie Majdanu to tacy sami oligarchowie; - Rewolucja na Ukrainie to dzieło masonerii i żydostwa; - Przestańcie popierać Ukrainę; - USA dąży do zagarnięcia złóż gazu łupkowego; - Rosja ma potężną broń niszczącą lotniskowce; - NATO wam nie pomoże; i wiele innych. Te hasła pojawiają się w różnych odmianach. Trolle starają się je ubrać w takie słowa, aby były wiarygodne. Sami muszą wyglądać wiarygodnie. Każdy z nas ma kilku takich trolli wśród znajomych. Wykorzystują też pojedyncze newsy, często zmanipulowane na potwierdzenie swoich słów. Największym problemem Moskwy jest współpraca Polski z Ukrainą i wsparcie tego procesu przez inne kraje. Będą pojawiać się więc próby zniszczenia tej współpracy: wykorzystywanie wszelkich możliwych metod, szczególnie takich, które wyglądają na troskę o Polskę i wiarę. Co robić gdy zauważysz takie działania na czyimś profilu ? Pamiętaj, że wiele osób może być zmanipulowanych i powtarzać te bzdury nieświadomie — po prostu im wierząc. Nie wylewaj dziecka z kąpielą — ale jeśli widzisz, że nieznana Ci osobiście osoba pisze dziesiątki takich perfidnych postów to NIE DYSKUTUJ. Napisz, że jest to działanie ruskiego trolla, a potem zgłoś i zablokuj profil. Dlaczego „nie dyskutuj”? – bo dyskusja nic nie da. Nie przekonasz trolla, że robi źle. Za to każda Twoja wypowiedź to okazja do kolejnego wypowiadania dalszych bzdur. Poza tym, każda odpowiedź powoduje, że post jest traktowany przez FB jako „bardziej ciekawy” i wyświetlany częściej i wyżej. Jagiellonia.org, autor nieznany