Istotne deklaracje posła Jaworskiego: Obrona życia to kwestia cywilizacyjna - zdjęcie
04.11.15, 08:18

Istotne deklaracje posła Jaworskiego: Obrona życia to kwestia cywilizacyjna

12

Jasne deklaracje padają w sprawie obrony życia z ust tego polityka PiS. – Dziecko poczęte jest dzieckiem, któremu należy się ochrona. Liczę, że będzie projekt obywatelski. To jest kwestia cywilizacyjna – zaznacza poseł Andrzej Jaworski. – Jestem za tym, aby każde życie od poczęcia do naturalnej śmierci było chronione – uzupełnia odpowiadając na pytanie, czy chciałby całkowitego zakazu zabijania nienarodzonych.

Poseł Jaworski nie obawia się także jasnego podkreślenia, że także dzieci pochodzące z gwałtu mają prawo do życia. – Każda kobieta, która została zgwałcona, musi natychmiast otrzymać pomoc psychologiczną, medyczną, ale także materialną. Państwo musi takim kobietom pomagać w czasie ciąży. Dziecko nie jest winne temu, że jest poczęte w gwałcie. Też ma prawo do życia, a kobieta ma prawo je oddać. I co jest równie ważne – są osoby, które chcą takie dzieci wychowywać – zaznacza poseł.

Polityk zaznacza także, że trzeba zakończyć refundowanie procedury in vitro z budżetu państwa. – Mamy katastrofalną sytuację w służbie zdrowia i to na pomoc chorym należy wydawać pieniądze – mówi poseł Jaworski.

TPT/Gazeta Wyborcza

Komentarze (12):

anonim2015.11.4 8:52
Za rządów PIS aborcja będzie i in vitro będzie, ale Fronda znajdzie wytłumaczenie.
anonim2015.11.4 9:21
Każda ciąża to zagrożenie dla życia i zdrowia. Kobiety mają ponosić takie ryzyko, żeby rodzić dzieci swoich gwałcicieli? I to w sytuacji, kiedy sprawę mogłaby załatwić wzięta profilaktycznie pigułka dzień po? No, ale pan poseł swoim życiem nie ryzykuje, więc stać go na takie bohaterstwo. Oczywiście, dotknie to osoby najbiedniejsze, bo te, które stać na zabieg albo bilet i zabieg spokojnie sobie poradzą, bez potrzeby tłumaczenia się komukolwiek z tego, co je spotkało.
anonim2015.11.4 9:51
RobertW18. Ty sobie lepiej zadaj pytanie ku jakiej cywilizacji zmierza ta "większość nowoczesnych państw cywilizacji zachodniej". Selekcjonowanie ludzi, mordowanie upośledzonych i psychicznie chorych, już przerabialiśmy w XX wieku. Chyba nie chcesz powtórki ?
anonim2015.11.4 10:42
Po pierwsze- jeśli ciąża zagraża życiu kobiety- Kościół nie zmusza jej do rodzenia, to oczywiste. Po drugie- lepiej użyć komórek mózgowych chwile przed niż zabić komórki "dzień po". Wystarczy zachowywać się jak człowiek, nie jak królik, który nie panuje nad dolną częścią swojego ciała. Do furii doprowadzają mnie mężczyźni, którzy zostawiają "te sprawy" kobietom, jakby dziecko poczynało się przez pączkowanie- to wy często przyczyniacie się do aborcji zostawiając "ten problem" kobiecie. Brak odpowiedzialności, brak dojrzałości, emocjonalnie- poziom nastolatka. O głupocie kobiety, która zaistniałe w niej życie próbuje unicestwić, a chyba zdaje sobie sprawę podejmując współżycie, że może być w ciąży- szkoda mówić. To zabicie w sobie wszelkich kobiecych, jeśli nie ludzkich odczuć. @RobertW18 - idąc Twoim tokiem myślenia -Ty cały czas jesteś "spotworniałym płodem" wyzbytym wszelkich odczuć, więc z łaski swojej nie wypowiadaj się na tematy, o których pojęcia nie masz a przykrywasz to rozumowym podejściem! @Heela- Ty jesteś kobietą?.... zapłacz nad sobą i włącz myślenie!
anonim2015.11.4 12:19
@RobertW18: "Głupota nie pozwala przyjąć do wiadomości dostępnych danych, że z genów ludzkich rodzą się niekiedy istoty bez mózgu, niekiedy cierpiące i skazane na szybką śmierć. "- no widzisz a Tobie pozwolono się urodzić, jako tako funkcjonujesz, więc pozwól też innym i z łaski swojej nie nazywaj ich potworami. Pamiętaj, że z Twoich genów również może powstać dziecko chore, niewinne, za które Ty ponosisz odpowiedzialność, uśmiercisz je bo jest nieidealne, nie ma np. lewej ręki i jest wg Twojej filozofii potworkiem? Ty nie jesteś idealny a istniejesz. Człowiek to nie samochód, który można skasować bo ma wadę. Pozwól, że to nie Ty ale Pan Bóg będzie decydował o istnieniu - nie stawiaj się w roli Pana Boga!
anonim2015.11.4 12:21
Prawo do życia, stoi na straży cywilizacji ludzkiej.
anonim2015.11.4 12:27
@RobertW18 p.s. i Ty masz czelność pisać o "opluwaniu innych" wydzielinami swojej potworności? a kto nazwał chore dzieci post wyżej "spotworniałymi płodami"? czyż nie potwór o loginie RobertW18? sam siebie podważasz! Ty masz w ogóle jakieś ludzkie odczucia? czy Ciebie ta racjonalność już kompletnie wyprała ze wszystkiego? ogarnij się chłopie!
anonim2015.11.4 13:16
@RobertW18 Był taki okres w twoim życiu , który umownie nazywamy zarodkowym.Nikt cię wtedy nie uśmiercił i teraz możesz sobie tu pisać.Fajnie prawda?
anonim2015.11.4 13:52
Państwa, które kwestionują prawo do życia, cywilizowanymi oczywiście nie są. Posiadają często na wysokim stopniu cywilizację techniczną, ale ona sama w sobie nie wystarcza do godnego życia człowieka jako człowieka. Człowiek to nie tylko świat wytworów technicznych, lecz także świat wytworów ludzkiego ducha czyli wytworów ludzkiej kultury, która to zaprowadza kontrolę nad światem techniki, bo ten pozbawiony ludzkiej kultury, zaprowadza ludzkość do samozagłady. To nie jest trudne do przewidzenia. Bez wytworów duchowych człowieka jesteśmy tylko dwunożnymi zwierzętami, przeżuwaczami materii, nic poza tym.
anonim2015.11.4 14:23
Ach, jeszcze jedno, bo widzę, że ciemnogród ateistyczny wprowadza swoje nienaukowe teorie. Człowiekiem (homo sapiens) w sensie gatunkowym jest organizm posiadający 23 pary chromosomów jako podstawowy wyznacznik gatunkowy. Człowiekiem jest się jako diploidalna komórka wyposażona w materiał genetyczny 46 chromosomów. Czyli po połączeniu gamety żeńskiej z plemnikiem męskim. Zygota o wyposażeniu 46 chromosomów jest już człowiekiem. Tyle genetyka molekularna. Wyjątek stanowią osobnicy homo sapiens z zespołem Klinefeltera lub z zespołem Downa. Np. w zespole Downa osobnik wyposażony został dodatkowo w chromosom 21. Tak więc istniejemy jako ludzie już od chwili poczęcia, zygota (pierwsza diploidalna komórka) nie jest jakiś zlepkiem komórek jak głosi ciemnogród ateistyczny, lecz jest to ludzki byt komplementarny i taki pozostanie aż do śmierci, przechodząc różne fazy osobniczego i osobowego rozwoju.
anonim2015.11.4 14:27
@Michas dziękuję, że wytłumaczyłeś Robercikowi po męsku przyczynę jego istnienia, bo on "racjonalnie" próbuje innym tłumaczyć kiedy "zaczyna" się człowiek
anonim2015.11.4 16:00
@Ninainsky różnica między nami jest właśnie taka, że ja jestem kobietą, a ty piep.zysz farmazony w internecie, bo nic cię to nie kosztuje. Jeśli kiedykolwiek znajdę się w takiej sytuacji, chcę sama zdecydować o tym, w jakim stopniu jestem w stanie ponieść jej ciężar, a nie oddać to prawo takim oralnym bohaterom i świętoszkom jak ty.