Islamscy fanatycy próbowali zamordować koptyjskiego biskupa. Ocaliła go armia - zdjęcie
22.08.13, 13:36

Islamscy fanatycy próbowali zamordować koptyjskiego biskupa. Ocaliła go armia

5

Biskup opowiadał, że tłum islamistów próbował włamać się do jego domu, a jego samego zamordować, jednak ocaliła go armia. - Dzięki Bogu, armia zainterweniowała w naszej obronie – podkreślał biskup Zakaria. Hierarcha zaznaczył, że chrześcijanie są gotowi cierpieć, tracić swoje kościoły i domy, jeśli tylko posłuży to dobru Egiptu.

Koptyjski biskup katolicki Kyrillos William podkreśla natomiast, że chrześcijanie obawiają się obecnie wychodzić na ulice. Hierarcha ostro skrytykował także państwa zachodnie, które jego zdaniem, zupełnie nie rozumieją sytuacji w Egipcie. - Rządy zachodnie wciąż mówią o prawach czlowieka. Oczywiście te grupy mają prawo manifestować, ale bez użycia broni. Rządy zachodnie nie dostrzegają tego, co tu się rzeczywiście dzieje – dodał biskup. - Grupy terrorystyczne używają przeciw nam broni, a rządy zachodnie nie mogą na to pozwolić – mówił biskup i podkreślał, że wezwania do dialogu z islamistami nic nie dają, bowiem grupy te reagują na wszystkie wezwania przemocą.

TPT/Protectthepope.com

Komentarze (5):

anonim2013.08.22 13:45
+++
anonim2013.08.22 14:19
Humanizm UE to jedna duża propaganda, nie mająca nic wspólnego z praktyczną pomocą. UE pomaga gdy mają w tym interes. Ideologicznie jest im na rękę że mordują chrześcijan.
anonim2013.08.22 18:40
@lukasso słuszna uwaga. taki sam los czeka Francuzów czy Niemców w ich krajach. A potem także Polaków w Polsce.
anonim2013.08.22 20:16
@artur Jakoś nie słyszałem by "kibole" mordowali chrześcijan i palili kościoły więc analogia chybiona. Nie mówimy tu niestety o pojedynczych wyskokach, ale o tym, że chrześcijanie są mordowani praktycznie przy każdej "wyzwoleńczej" rewolucji islamistów. Co, oczywiście nie neguje, że są też muzułmanie pokojowo nastawieni.
anonim2013.08.24 1:54
Warto przeczytać ten dramatyczny apel koptyjskiego hierarchy List otwarty do papieża Franciszka od Heliosa z Aleksandrii: http://parezja.pl/list-otwarty-do-papieza-franciszka-od-heliosa-z-aleksandrii/