26.06.19, 10:50screenshot Youtube - NATO news / Fot. Kremlin.ru

Iskrzy na linii Rosja - NATO

Rosji pozostało pięć tygodni, aby uratować traktat o likwidacji pocisków rakietowych pośredniego i średniego zasięgu (INF) oświadczył we wtorek sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg podczas konferencji prasowej w Brukseli. Rosyjska Duma Państwowa nazwała oświadczenie Stoltenberg śmiesznym.

Jak zaznaczył Stoltenberg cytowany przez BBC, ultimatum Stanów Zjednoczonych wobec Moskwy, po którym kraj ten wyjdzie z porozumienia INF, mija 2 sierpnia. Rosja musi do sierpnia zniszczyć pociski cruise 9M729, które naruszają warunki międzynarodowego traktatu podpisanego w 1987 roku w sprawie rakiet średniego i krótkiego zasięgu (INF). W przeciwnym razie, ostrzegł Stoltenberg, NATO będzie miało odpowiedzieć.

NATO ma nadzieję, że Rosja dokona odpowiedzialnego wyboru, ale nie widzi żadnych oznak, aby Kreml chciał spełnić wymogi Sojuszu Północnoatlantyckiego i zniszczyć pociski – powiedział Sekretarz Generalny NATO.

Rosja nadal rozwija nową rakietę. Zostało pięć tygodni, żeby uratować zapisy traktatu – dodał.

Według Stoltenberga sojusz nie planuje rozmieszczenia nowych rakiet naziemnych w Europie.

Nasza odpowiedź zostanie zweryfikowana, skoordynowana i defensywna. Nie będzie powtórzeniem tego, co robi Rosja. Nie chcemy nowego wyścigu zbrojeń. Ale ponieważ Rosja rozmieszcza nowe pociski, musimy być przekonani, że nasza obrona pozostaje niezawodna i skuteczna – powiedział Stoltenberg.

Rosyjska Duma Państwowa nazwała oświadczenie Stoltenberg śmiesznym.

Jeśli komentować słowa Stoltenberga, po prostu wywołują śmiech przez łzy. Ponieważ okazuje się, że jedna strona – nasza – musi wypełnić traktat, a Stany Zjednoczone i NATO nie muszą. Przepraszam za wyrażenie, ale czy im się wydaje, że znaleźli głupców – inaczej nie można tego nazwać”- powiedział Jurij Szewkin, wiceprzewodniczący Komisji Obrony Dumy Państwowej, w radiu Sputnik.

Szef Komitetu Obrony Dumy Państwowej, Władimir Szamanow, w wywiadzie dla RIA Novosti, nazwał Stoltenberga nieodpowiedzialnym gadułą.

Traktat o likwidacji pocisków rakietowych pośredniego i średniego zasięgu (INF) został podpisany przez przywódców Stanów Zjednoczonych i ZSRR w grudniu 1987 roku. Został określony początkiem końca zimnej wojny.

Kresy24.pl

Komentarze

xi liu2019.06.26 15:25
Nigdy nie powinno być porozumienia między nimi.Obecne lewactwo w UE i NATO niszczy obie te organizacje.Nie ma zdrowej tkanki w obu tych sferach społecznych.Dalsza ich współpraca jest zgubna dla rozwoju ludzkości.
Jam jest Albert, jam jest młotecki intelektualny.2019.06.26 15:02
Jestem Albert i jestem idiotą. Jestem Albert i jestem oszczany. Pisze długie "nicki" bo jestem idiotą. Jam jest Albert, jestem idiotą oszczanym, jam jest młotecki intelektualny.
Urszula2019.06.26 13:03
Byliśmy w strefie wpływów Związku Radzieckiego. I tak wyglądałaby sytuacja Polski w wypadku konfliktu Układ Warszawski - NATO. https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/plany-bombardowan-atomowych-w-polsce-odtajniony-dokument-sac,605767.html Nasza sytuacja się nie zmieniła. Teraz nie oberwiemy od USA, ale oberwiemy od Rosji. Jakbyś się nie odwrócił - d...pa zawsze z tyłu.
DoAtakuHufcemKapelanówPoObiedziePolowym2019.06.26 11:26
Jak się jeszcze trochę zaogni i zaiskrzy, to Trump zadzwoni do Dudy, żeby nasze Leopardy z niemieckiego demobilu ustawić w dwuszeregu i wesprzeć je z powietrza uziemionymi truchłami Migów i Su z sowieckiego demobilu. Dla rozładowania napięcia, bowiem na widok polskiej armii Rosjanie muszą zareagować śmiechem. Zarówno politowania, jak i pobłażania. Polski żołnierz to mężnie zniesie, bo teraz obśmiewają go amerykańscy żołdacy na polskiej ziemi, więc jest zahartowany.
Stanislaw2019.06.26 11:33
To bardzo niedobre dajesz świadectwo armii naszej komunistycznej przeszłości.
1232019.06.26 12:06
te Leopardy z demobilu sa lepsze niz cokolwiek co posiadacie russrancy ;))) wy macie T72 i ewentualnie troszke T90 czyli T72 ze zmieniona nazwa. Szkoda, ze zabojady daly wam optoelektronike bo dalej w nocy byscie gawno widzieli...
Stanislaw2019.06.26 11:20
Mam jednak wrażenie, że zaklinanie odwiecznej nieprzyjaźni "sa nepodari" Genetyczne nasze pokewieństwo Słowian aż krzyczy: "Już dzisiaj dbajcie o przyszły pokój w.... rodzinie!" https://s015.radikal.ru/i332/1606/1e/3645d2e49da9.jpg
Henryk de Beavouis2019.06.26 11:33
Moskale to potomkowie Waregów i średniowiecznych Mongołów okupujących Ruś średniowieczną przez kilka stuleci !
Stanislaw2019.06.26 12:50
Nieprawda! Waregowie ruscy są gałęzią na drzewie rodu N1c, ugrofińskiego i syberyjskiego. Natomiast przypatrz się tylko rodowej gałęzi mojego dziadka z rejonu karpackiego, wyłonionej 2400 lat temu (zwł. kolor niebieski). Druga część tej gałęzi (zwł. kolor czerwony) to głównie ludnośc w rejonie Rosji Poludniowej i Moskwy! Ich migracja tam datowana jest na około II wiek, pod uderzeniem Gotów. http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/images/y2902_igroz.jpg
1232019.06.26 12:05
Jedyne slowianskie geny jakie macie to tylko z "turystyki" do Polski oraz wczesniej z wywozek na Syberie. Blizej wam do dzikusow mongolskich niz do nas bialych slowian.
Stanislaw2019.06.26 12:26
"Podrap Ruskiego, znajdziesz Polaka" "Поскреби русского — найдёшь поляка" - tytuł wywiadu głównego genetyka z Uniwersytetu Moskiewskiego (z Gazeta.Ru, 2008) To zamiast dotychczasowego przysłowia z XIX w.: " Podrap Rosjanina, znajdziesz Tatarzyna"
edi2019.06.26 11:02
ROSJA zapłaci ZA SWOJE ZBRODNIE - WIELKĄ CENĘ - TO BANDYCKI KRAJ NIE LICZĄCY SIĘ Z CZŁOWIEKIEM !!!!!!!!!!
edi2019.06.26 11:00
NIGDY WIĘCEJ ROSYJSKIEJ STREFY WPŁYWU W POLSCE !!!- Porównanie USA do Rosji - jest z gruntu fałszywe - USA od początku swego istnienia jest krajem demokratycznym gdzie człowiek jest podmiotem - co widać na poziomie życia przeciętnego Amerykanina USA nigdy nie dopuściły się LUDOBÓJSTWA I NIE OKUPOWAŁY INNE PAŃSTWA W TAKI SPOSÓB JAK ROSJA - ROSJA - TO MENTALNOŚĆ NAJEŹDŹCY GRABIEŻCY, ZNIEWALANIE i MORDOWANIE to dla nich NORMA ( 6 mln. ludzi zagłodzonych na śmierć, LUDOBÓJSTWO W KATYNIU, MORDY I GWAŁTY W REWOLUCJI BOLSZEWICKIEJ,i II WŚ. Co do własnych obywateli - przecież mają POTĘŻNY KRAJ A ŻYWNOŚĆ IMPORTUJĄ NIE POTRAFIĄ ZAPEWNIĆ NORMALNOŚCI W SWOIM KRAJU A ZAWSZE WPIER...JĄ SIĘ DO SĄSIADÓW BYLE KRAŚĆ !! - to szatańska mentalność !!