Irlandia Północna ostoją brytyjskości - zdjęcie
11.05.14, 10:43fot. sxc hu

Irlandia Północna ostoją brytyjskości

17

To już trzeci raz w ciągu ostatnich 18 miesiecy, gdy Irlandia Północna odrzuca ustawodawstwo legalizujące „małżeństwa” homoseksualne. Wcześniej powiedziano dewiacji „nie” w kwietniu tego roku oraz w październiku ubiegłego roku. Za każdym razem obrońcy małżeństwa zwyciężali niewielką ilością głosów.  

Według ekspertów nie ma większych szans na to, by Irlandia Północna uległa homoseksualnemu lobby w najbliższym czasie. Kolejne wybory odbędą się w 2016 roku i dopiero wtedy może dojść w tym zakresie do zmiany.

Legalizację homoseksualnych „małżeństw” w Irlandii Północnej popiera między innymi Amnesty International. Twierdzi, że zmiana prawa jest tylko kwestią czasu, a zostanie wymuszona przez decyzje sądów.

pac/lsn

Komentarze (17):

anonim2014.05.11 11:28
Patrząc na trendy to za parę lat w Irlandii Północnej, a trochę później w Polsce też będą małżeństwa homoseksualne, niezależnie, czy to dobrze, czy nie oraz niezależnie od oporu niektórych środowisk. Trzeba by zdelegalizować małżeństwa hetero nie posiadające dzieci, żeby móc realnie walczyć z małżeństwami homo, inaczej jedynym argumentem jest podpieranie się tradycją i tym, że tak było dotychczas.
anonim2014.05.11 12:43
@center Chyba trzeba by też zdelegalizować celibat idąc twoim tokiem myślenia. Ale ja mam inne zdanie na ten temat.
anonim2014.05.11 12:54
Dwa homosie biorący "ślub" to dziwactwo, ale i pragnienie żeby uznać ich zboczenie, chorobę za coś normalnego. To zwyczajna rzecz, że żyjąc we względnym dobrobycie, bez prawidłowo wykształconych wzorców moralnych, odpowiedniego wychowania dochodzi do tego, że dewianci odstawiają takie cyrki i równocześnie sankcjonowane jest to przez władze. W Indiach są ludzie, którzy srają gdzie popadnie na widoku innych, ale czy jest to normalne?... Tak samo z pedalstwem - człowiek, który posiada choć trochę estetyki, dobrego wychowania... nigdy czynów wesołków nie uzna za coś zwyczajnego, bo to tak jak srać w miejscu publicznym
anonim2014.05.11 13:02
@brzęczyszczykiewicz Ale w Indiach akurat homoseksualizm jest zakazany.
anonim2014.05.11 13:04
Po prostu rozsądni ludzie odpierają homoseksualną pandemię zanim zainfekuje słabsze jednostki podatne na propagandę lgbt.
anonim2014.05.11 13:23
@Pawel_student czemu niby zdelegalizować celibat? Ja pisałem o tym, że argumentem przeciwników małżeństw homo jest niemożliwość posiadania dzieci. Jeżeliby nie pozwalać na małżeństwa hetero osób nie mogących posiadać dzieci, to wtedy przeciwnicy małżeństw homo mieliby argument: przywileje małżeństwa wynikają z posiadania potomstwa. W tej chwili bardziej opiera się to o tradycję na zasadzie: zawsze tak było.
anonim2014.05.11 14:05
durniu zboczony Xavier pewnie i jeszcze jak wynika z twych komentarzy jesteś ateistą gdyż twierdzisz że ohydne homoseksualnym związku mogą posiadać na stałe dzieci które są narażone na seksualne perwersję swych psychicznie chorych homoseksualnych prawnych opiekunów.
anonim2014.05.11 14:13
Chwała odwadze przeciw lewackiej dyktaturze.
anonim2014.05.11 15:23
@Majestic Co rozumiesz przez "jednostki słabsze"?
anonim2014.05.11 15:39
A we Francji już się powolutku wycofują z paru postulatów LGBT: dotyczy to in-vitro i adopcji. Zresztą, ludzie widzą, że to PiaR i temat zastępczy.
anonim2014.05.11 16:05
@Paweł, przecież wiesz o co chodzi😊 @xawier,niedoinformowany być może jesteś ty, ale pewnie mimotego wiesz na jakiej zasadzie zboczenie to zostało uznane za normę. W ten sposób przegłosować można dosłownie wszystko. Hitler też został demokratycznie wybrany.... Xawier nie pitol więc z tą normalnością. Homoseksualista, podobnie jak, zoofil, nekrofil...ma nieprawidłowo ukierunkowany pociąg seksualny. Jednym słowem to zboczeniec
anonim2014.05.11 16:08
@Fascynacja, jajcara z ciebie😆
anonim2014.05.11 17:27
@_Xavier_ 1. "Wskaż na brak możliwości do posiadania dzieci? Przecież gej może sobie płodzić dziecko z kobietą" Brak możliwości między tymi, którzy wchodzą w związek małżeński, bo to ich będą dotyczyć przywileje prawne małżeństwa. Z tego powodu według przeciwników małżeństw homo osoby nie mogące płodzić dzieci ZE SOBĄ nie mogą wchodzić w związki małżeńskie ZE SOBĄ. Jest to natomiast sprzeczne z tym, że w tej chwili bezdzietne osoby w wieku np. 70 lat mogą wejść w Polsce w związek małżeński mimo, że dzieci mieć i tak nie będą. 2. "Wymyśliłeś sobie przykazy, które nie obowiązują nawet heteroseksualistów." Właśnie o tym pisałem - aby dać argument przeciwnikom homo, trzeba by wprowadzić przykazy, które nie obowiązują nawet heteroseksualistów. W tej chwili takich przykazów nie ma, więc opiera się to o tradycję na zasadzie: zawsze tak było.
anonim2014.05.11 17:42
@_Xavier_ 1. "Przywileje wynikające z małżeństwa dotyczą małżonków wychowujących dzieci." Nieprawda. Często cytowany przez zwolenników małżeństw homo możliwość odwiedzania w szpitalu nie jest powiązana z wychowaniem dzieci. 2. "Skoro to rozumiesz to co się dziwisz" Nie napisałem, że się dziwię, wręcz przeciwnie. 3. "Małżeństwo nie dotyczy tych spraw, które poruszasz" Przecież właśnie to napisałem, że generalnie nie dotyczy i trzebaby wprowadzić dodatkowe zakazy dla hetero, żeby dać argument przeciwnikom małżeństw homo.
anonim2014.05.11 19:29
Wśród problemów "małżeństw" jednopłciowych nie jest jedynie brak możliwości posiadania naturalnych dzieci z takiego związku. Drugim, równie ważnym, jest ten, że taki związek NIGDY nie przekaże wychowywanym przez siebie dzieciom prawidłowych wzorców zachowania pomiędzy kobietą i mężczyzną, gdyż nie ma takiej możliwości ze względu na charakter takiego związku. Małżeństwa ludzi o odmiennej płci w starszym wieku, czy bezpłodnych, nie burzą wzorców tych zachowań i pomimo swej "nieprzydatności" ze względu na niemożność spłodzenia potomków, nie przekazują fałszywego obrazu o "normalności" związków odmiennych.
anonim2014.05.12 11:32
brawo irlandia...precz ze zboczeńcami
anonim2014.05.12 16:01
@_Xavier_... „nie ma żadnych dowodów na twój statement” Nie są potrzebne „dowody”. W wielu sytuacjach wystarczy zdrowy rozsądek i prosta obserwacja. Nie potrzebuję dowodów na to, że Słońce świeci. Widzę, że świeci. „dzieci nie są wychowywane pod kloszem, więc mają dostęp do wzorców obu płci dzieci nie są wychowywane pod kloszem, więc mają dostęp do wzorców obu płci” Nie mają. Mają z reguły tylko dostęp do zewnętrznych objawów zachowania między małżonkami. Nie mają dostępu do pewnego poziomu intymności między małżonkami, które mogą być dostępne dla domowników, ale nie będą dla kogoś „z zewnątrz”. „homo przekazywany jest im wzorzec miłości, która może zaistnieć między ludźmi bez względu na płeć i orientację” W jaki sposób? W jaki sposób przekaże mama+”mama” wzorzec zachowania pomiędzy mamą i tatą? „geje to osoby wychowywane w 99% w rodzinach pełnych, które dorastając patrzyły na wzorzec hetero” W każdej rodzinie mogą się przytrafić niewidomi, głusi, epileptycy, czy ci o „innej orientacji”. Jednakże procent występowania homoseksualistów w społeczeństwie prawie w 100% heteroseksualnym jest ok. 1,8% i jest to statystycznie naturalne. Procent pojawienia się homoseksualistów wśród osób wychowywanych przez pary jednopłciowe jest szacowany na 30-40%. Występuje więc 15-20-krotne zwiększenie na „nabranie uczuciowo-erotycznej ochoty na daną płeć ze względu na to kto go wychowuje”. Tak że Twoje twierdzenie, że: „nic nie przeszkodzi dzieciom heteroseksualnym w dorastaniu w rodzinie jednopłciowej” można między gejowskie bajki włożyć.