IPN zaprasza na otwarcie wystawy o Pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Polski - zdjęcie
30.05.19, 17:37Zdj. IPN

IPN zaprasza na otwarcie wystawy o Pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Polski

4

2 czerwca 2019 r. o godzinie 10.00 w Warszawie odbędzie się otwarcie wystawy o Pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Ojczyzny. Przekazujemy nadesłane m.in. do naszej redakcji zaproszenie od Instytutu Pamięci Narodowej.

 

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy o Pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Polski,
dokładnie w 40 rocznicę tego wydarzenia 2 czerwca 2019 r. o godz. 10.00 na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie.

Wystawa została wykonana w Oddziale katowickim Instytutu Pamięci Narodowej.
Składają się na nią zdjęcia z Archiwum IPN oraz Instytutu Prymasowskiego.
Krótkie teksty są zestawione na zasadzie kontrastu, np. fragmenty homilii Papieża i wypowiedzi komunistycznych notabli na temat pielgrzymki.

Ciekawostką wystawy będzie dostępna za pośrednictwem QR kodu relacja z uczestnictwa w uroczystościach pielgrzymkowych Kornela Morawieckiego wraz z grupą przyjaciół, którzy nosili tam ze sobą biało-czerwony transparent z napisem Wiara-Niepodległość. Ten transparent był celem działań komunistycznej tajnej policji…

Koordynatorem powstania wystawy jest dyrektor katowickiego Oddziału IPN dr Andrzej Sznajder (tel. 62 263 970),
który będzie do Państwa dyspozycji przed i po otwarciu wystawy.

Serdecznie pozdrawiam
dr Paweł Błażewicz

p.o. wicedyrektora

Biura Edukacji Narodowej IPN

tel. 22 581 89 97

ul. Wołoska 7, 02-675 Warszawa


Komentarze (4):

KINGA2019.06.1 0:13
PRZEKONACIE SIĘ, ŻE TO WY BĘDZIECIE W TYM KOTLE ZE SMOŁĄ! BĘDZIECIE TEGO BARDZO ŻAŁOWAĆ! TERAZ POPISUJECIE SIĘ WIELKĄ GŁUPOTĄ! Żal mi was, współczuję wam ! Zeby tak się sprzedawać za te kilka "judaszowych" srebrników! Trzeba nie mieć zupełnie rozumu! Albo mieć go tam, "gdzie kura znosi jajko" !
Malgorzata2019.06.1 0:06
Andrzejhahn! Wczoraj pisałeś, że "srasz i szczysz na Wojtyłe "!!!! A jak się do Niego dostałeś"? Wpuścili cie ??? Wątpię ! A Dziś już tylko" srasz" !??? Posłuchałeś się nas i co, założyłeś pampersa staruszku ? W TWOIM WIEKU, STARCZE, TO NIC DZIWNEGO , ŻE POPUSZCZASZ ! Pytam więc!? Czy z takim poziomem intelektualnym, jak twój, ktoś chciałby się na ciebie załatwić! ?? MYŚLĘ, ŻE KAŻDY BRZYDZIŁBY SIĘ! Więc nie masz się czym popisywać, bo nic sobą nie reprezentujesz! Idż się teraz podmyj po takiej brudnej robocie!!! Ha ha ha!
andrzejhahn32019.05.30 19:13
SRAM NA wojtyle
WojtyłaKryłPedofilówADzieciCierpiały2019.05.30 18:01
Podczas swoich wczasów lotniczych w Watykanie Wojtyła krył, osłaniał i chronił klero-pedofila Maciela Degollado - okrutnego zbrodniarza katolickiego, który pod osłoną sutanny sprowadził straszne cierpienia na wiele dzieci. Wojtyłę z kościelnych ołtarzy do kotła z piekielną smołą!