IPN nie pozostawia złudzeń ws. Wałęsy. ,,Współpraca z SB jest bezsporna'' - zdjęcie
02.05.19, 18:06(fot. facebook/Lech Wałęsa)

IPN nie pozostawia złudzeń ws. Wałęsy. ,,Współpraca z SB jest bezsporna''

12

Były prezydent Lech Wałęsa przekonuje, że karty kontrolne tzw. teczek Kiszczaka są sfałszowane co czyni je niewiarygodnymi. Twierdzi też, że ma na to świadków... Instytut Pamięci Narodowej nie pozostawia złudzeń. 

- Kwestia współpracy Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa w pierwszej połowie lat 70. jest bezsporna. Potwierdzają ją nie tylko odnalezione po śmierci Czesława Kiszczaka oryginalne akta (teczka personalna i teczka pracy tajnego współpracownika pseudonim „Bolek”), ale również zachowana ewidencja SB. Informacje o niej można również odnaleźć w wielu innych dokumentach, nie tylko zresztą polskiej bezpieki, ale też np. czechosłowackiej. - czytamy w oficjalnej odpowiedzi IPN na doniesienia medialne dotyczące współpracy Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa

- Fakt rzeczywistej współpracy Lecha Wałęsy w latach 70. został wykorzystany przez Służbę Bezpieczeństwa w latach 80. w celu jego zdyskredytowania (m.in. utrącenia kandydatury Wałęsy do pokojowej Nagrody Nobla). Podjęto wówczas działania w celu „przedłużenia” tej współpracy na okres działalności Wałęsy w Wolnych Związkach Zawodowych Wybrzeża i jego przywództwa w „Solidarności”, kiedy to był działaczem opozycji. Uczyniono tak, gdyż Nagrodę Nobla Wałęsa miał otrzymać za działalność w latach 1980-1981 – a w tej sytuacji jego rzeczywista współpraca z SB w pierwszej połowie lat 70. nie mogła być argumentem na rzecz nieprzyznania mu tego wyróżnienia. - czytamy

Lech Wałęsa zapewnia, że udowodni fałszerstwa dotyczące zarzutów o współpracę z SB...

bz/ipn.gov.pl/Facebook

Komentarze (12):

Pawel2019.05.5 8:18
Bolek to zwykly smiec !
Zygfryd2019.05.4 5:29
Wałęsa Lech to Bolek UB-ek tajny współpracownik kapuś i donosiciel na swoich współbraci za pieniądze myśle że jego działalność nie ograniczała sie tylko do lat 70-tych ale trwała do samego końca jego śmiesznych rządów.
JACEK P.2019.05.4 0:30
Baruch! Nie wiem kim jesteś, ani pod kogo się podszywasz? Nie obchodzi mnie też ten twój, widać to, naciągany skądś tam tekst! Nie obchodzi mnie też kłamca Wałęsa, któremu pycha rozum chyba przeżarła! Chcę, tylko na jedno zwrócić uwagę! Otóż śmiesz pisać, że wszystko TO do was należy! N I E P R A W D A ! DO WAS NIC NIE NALEŻY! NATOMIAST WSZYSTKO NALEŻY DO BOGA, STWÓRCY WSZECHŚWIATA! CZY TO SIĘ WAM PODOBA, CZY NIE, TO TAK WŁAŚNIE JEST! NIC I NIKT TEGO NIE MOŻE ZMIENIĆ ! ZROZUMIANO !?? WIĘCEJ POKORY JEŻELI UMIESZ ! Nawet twoje życie nie należy do ciebie i nie zależy od ciebie! Tylko od Boga ! W każdej chwili każdego z nas może spotkać śmierć ! Zostawisz wtedy majątek i staniesz sam, bezbronny na Sądzie u Boga!
anonim2019.05.3 16:26
Tak sie dzieje gdy wybieraja na prezydenta czlowieka bez wyksztalcenia podstadowego.. Takich mamy bylych trzech pobieraja wysoka emeryture . obnizyc do podsadowej najniszej. Tego zyczy Polak,
nie dla marksizmu2019.05.3 8:48
To dlaczego tzw.sądy nie biorą tego pod uwagę?nalezy uaktualnić wyrok w sprawie Wałęsy jakoby nie współpracował!
konti2019.05.3 8:30
Wałęsa to psychologiczny narcyz, takie osobowości są skupione wyłącznie na sobie. Do końca będzie zaprzeczał faktom, próbując wybielać własną osobę. Nigdy nie stanie w prawdzie. Ma wybujały , nieprawdziwy obraz własnej osoby, wyidealizowany, nie dopuszcza krytyki, Wszyscy inni są winni nie on, on jest idealny, obalił komunizm, wyzwolił Europę z komunizmu itd.
Jozin z Bazin2019.05.2 20:03
no polia-coś-tam gdzie twój komentarz, gdzie peany na cześć foca ;) swoich się nie rusza? warci-ście siebie :)
cienki bolek gruby2019.05.2 19:45
POLACY WYHODOWALI SOBIE GNIDE KOSZERNA
Baruch Izaak Rotszwanc2019.05.3 18:45
Ty chcesz na Nas poszczekiwać ? Rządzimy całym światem, pociągamy za wszystkie sznurki, a takie zero będzie Nas zaczepiało – nie masz do nas startu pusty łbie. Nawet ta klawiatura, której nie umiesz używać jest wymyślona przez Naszych. Wszystko do nas należy: biznes, polityka i pieniądze a takich prostych burków jak ty zawsze wyciulamy kiedy tylko będziemy chcieli. Wy nawet nie umiecie używać własnego języka. My znamy wszystkie języki świata i waszym władamy znacznie lepiej od was. Pewnie nie wiesz dlaczego, to ci powiem - jesteś po prostu na to za durny. Lepiej pogódź się z tym, bo z nami żałosny człowieczku nigdy nie wygrasz a Naszych ludzi zostaw.
MARYLA2019.05.4 23:02
BARUCH, nie czytałes poniżej KOMENTARZA? Wybijcie to sobie z głowy! Ja wiem, byście chcieli! Ale nic z tego! NIC NIE JEST WASZE! DO WAS NIC NIE NALEŻY! TO WSZYSTKO NALEŻY DO BOGA, KTÓRY JEST STWORZYCIELEM CAŁEGO ŚWIATA I WSZYSTKO ZALEŻY OD BOGA ! TAKA JEST PRAWDA!!! "BEZ BOGA ANI DO PROGA" ! Nawet o swoim życiu nie możecie decydować! Nie wiecie kiedy umrzecie! A wtedy wszystko zostawisz co masz i staniesz na Sądzie Bożym! Więc o czym ty człowieku mówisz! Zyczę ci abyś zdąrzył żałować za grzechy i za Wielką Pychę!
cienki bolek gruby2019.05.2 19:42
panie bolek przestan juz jatrzyc i judzic w polsce jak to robi wielu zydow na zamowienie sorosza i pitina
michu2019.05.2 18:44
A co z innymi?? Jak tam zbiór zastrzeżony??? Obietnica wyborcza była....;).