IPN ma nowego prezesa! Dr Karol Nawrocki: Cieszę się, że moja praca została doceniona - zdjęcie
27.04.21, 18:25

IPN ma nowego prezesa! Dr Karol Nawrocki: Cieszę się, że moja praca została doceniona

6

Nowy prezesem Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu został dr Karol Nawrocki. Nowy prezes został jednogłośnie wybrany przez Kolegium IPN po przeprowadzeniu konkursu.

Nowy prezes został wyłoniony spośród pięciu uczestników konkursu. Decyzję o wyborze dra Karola Nawrockiego podjęło Kolegium IPN obradujące pod przewodnictwem prof. dr. hab. Wojciecha Polaka.

- „Poparcie mojej kandydatury przez Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej, w którego skład wchodzą wybitni naukowcy, publicyści i zasłużeni członkowie opozycji antykomunistycznej w PRL, jest przede wszystkim wielkim zaszczytem”

- powiedział po ogłoszeniu decyzji dr Karol Nawrocki.

- „Cieszę się, że czteroletnia praca moja i mojego zespołu w Muzeum II Wojny Światowej została doceniona, a zebrane doświadczenie zaowocuje w dalszej służbie Polsce. Droga do funkcji Prezesa IPN jest jednak bardzo długa i skomplikowana, więc należy się po niej poruszać z właściwym spokojem i rozwagą”

- podkreślił.

kak/muzeum1939.pl, wPolityce.pl

Komentarze (6):

olo2021.04.28 10:58
IPN, PFN,Rydzyk i wiele innych fundacji narodowych ,spółek i firm. To wszystko miejsca dla swoich, wyprowadzanie pieniędzy pod płaszczykiem działalności dla społeczeństwa.Tak działa dobra zmiana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Anonim2021.04.28 10:29
pisbolszewia ma kompleks Tuska.On ma z nich polewkę !!!!
Jacuś2021.04.28 9:39
Więc panie prezesie sprawdzamy na początku pańską odwagę i czekamy na dokończenie ekshumacji w Jedwabnym.
CentralnaTrupiarniaNarodowaPożeraMiliardy2021.04.28 6:49
IPN zatrudnia 2200 osób na państwowych etatach i przeżarł w 2020 roku 450 milionów złotych z budżetu Polski. W tym samym roku Polska Akademia Nauk dostała od PiSocjalizmu katolickiego 83 miliony (osiemdziesiąt trzy). Polska trupami stoi. Najbardziej opłacalne jest szukanie trupów, wygrzebywanie, badanie, opisywanie i upamiętnianie. Aparat państwa mnoży instytuty, gremia, komitety, komisje żywiące się trupem Polaka. Żywy Polak musi emigrować z tej trupiarni.
Nie tak prędko2021.04.27 20:20
Nie jest jeszcze żadnym prezesem. I nie będzie nim, bo nie przejdzie przez senat
chłopka2021.04.27 20:13
A kaj sie podzioła ta m...a Cenckiewicz ? Wyciepli go bo już sie zużoł ? Zatarły sie trybiki ? Nie dziwia sie jak sie mo taki szmelc tam kaj sie powinno mieć co inkszego .