IPN: Debata o Bolku Wałęsie? Cenckiewicz: Czekam na szczegółową koncepcję - zdjęcie
23.01.16, 08:36

IPN: Debata o Bolku Wałęsie? Cenckiewicz: Czekam na szczegółową koncepcję

2

 Pan (dyr. IPN w Gdańsku - red.) proponuje mi udział w czymś bardzo niekreślonym, co w żaden sposób nie uzasadnia określenia „debata”, a zamiast jakichś wskazówek merytorycznych powołuje się Pan na „propozycję Lecha Wałęsy” (...) Jeżeli IPN zaakceptował taki charakter „debaty”, to muszę zareagować oceną, że jest to stanowisko absolutnie niemerytoryczne (...) Proszę więc uprzejmie o przedstawienie mi wypracowanej przez IPN szczegółowej koncepcji „debaty” – napisał na swojej stronie na Facebooku dr hab. Sławomir Cenckiewicz.

Dr hab. Sławomir Cenckiewicz odniósł się na swoim profilu na Facebooku do propozycji gdańskiego oddziału IPN, aby zorganizować debatę poświęconą przeszłości Lecha Wałęsy. Dyrektor Centralnego Archiwum Wojskowego uważa jednak, że złożona propozycja odbiega od naukowego charakteru, ale zaznacza, że czeka na precyzyjną koncepcję.

– Zastrzegam sobie przy tym prośbę o udzielenie odpowiedzi ze strony IPN, czy wciąż podtrzymuje swoje stanowisko uznające iż Lech Wałęsa był nie tylko zarejestrowanym TW ps. „Bolek”, ale i czynnym współpracownikiem SB, czego materialne dowody w postaci doniesień agenturalnych znajdują się w archiwum IPN, czy też „zawiesza” lub w ogóle unieważnia dotychczasowe ustalenia i „debata” ma mieć charakter swobodnej i niczym nie ograniczonej wymiany mniemań cofających nas do ustaleń sprzed czerwca 2008 r. – pisze Cenckiewicz.

gb/facebook.com

Komentarze (2):

anonim2016.01.23 9:13
Cenckiewicz synu Ryszarda i Janiny z domu Kubiak[1]. Jego dziadek Mieczysław Cenckiewicz przed II wojną światową był działaczem organizacji młodzieżowej Komunistycznej Partii Polski, po 1945 r. był funkcjonariuszem UBP i SB MSW[2][3]. Przyznaj Polakom tajny agencie KGB że zostałeś zwerbowany przez Moskwę tylko po to aby oszkalować i opluć i zniesławić swoimi obłudnymi oszczerstwami bohaterów Solidarności. Który szanowany historyk potwierdził te twoje idiotyczne wypociny nacjonalista Nowak? Taki sam sprzedawczyk Moskiewski jak Ty? Cenckiewicz obłudny zakłamany hipokryto na usługach narodowego socjalisty Kaczyńskiego. Może wyjaśnisz Polakom dlaczego nie popierają twojego zdania historycy profesorowie? Może wyjaśnisz logicznie Polakom jak to się stało że taki badacz nie znalazł świadka Graczyka Może wyjaśnisz Polakom jak doszedłeś do wniosku że Lech Wałęsa bohater i przywódca Solidarności jest zdrajcą narodu Polskiego? Przecież wszyscy Polacy znają Lecha Wałęsę i wiedzą że te cechy na pewno do niego nie pasują: ""Bolek" był oceniany pozytywnie przez funkcjonariuszy SB. Zwracano uwagę na jego punktualność, zdyscyplinowanie, chęć współpracy, skrupulatność, pomysłowość i zaangażowanie. Wykonywał zadania operacyjne także w trakcie choroby." Wyjaśnij Polakom jak doszedłeś do tych oszczerczych wniosków wiedząc że UB spaliło wszystkie istotne dokumenty i zostawiło tylko śmieci. Przecież w UB pracowali wysokiej klasy specjaliści i dobrze wiedzieli co zniszczyć, co zostawić aby oskarżyć działaczy opozycji, a co zachować dla siebie na haki na przyszłość. Wyjaśnij Polakom dlaczego nie wydało ci się podejrzane że nie ma teczek na Kaczyńskiego i Olszewskiego. Którzy wszystko robili i robią aby zakończyć przemiany demokratyczne w Polsce. jesteś zwykłą szują i sprzedawczykiem na usługach narodowego socjalisty Kaczyńskiego.
anonim2016.01.23 14:53
@Trollarek Od kiedy to, komuszy-synu stałeś się znawcą cudzych życiorysów ?