Indie: Więzienie za nawrócenie. Przymusowy hołd hinduskim bogom - zdjęcie
20.09.19, 06:44(fot. pixabay)

Indie: Więzienie za nawrócenie. Przymusowy hołd hinduskim bogom

18

Rząd Himachal Pradesh, górzystego stanu w północno-zachodnich Indiach, kierowany przez nacjonalistyczną partię ludową Bharatiya Janata, zatwierdził nowe, bardziej restrykcyjne prawo, mające zapobiegać przymusowym nawróceniom. W praktyce dąży ono do zablokowania wszelkiej działalności ewangelizacyjnej.
 

Ustawa nakłada surowe kary od pięciu do siedmiu lat więzienia za tzw. zmuszanie do nawrócenia. Wymaga dodatkowo, aby przyszli konwertyci i ich duchowni, deklarowali swój zamiar z miesięcznym wyprzedzeniem w liście do sędziego okręgowego.

„To narzędzie do nękania bezbronnych chrześcijan. Jego celem jest zasianie podejrzeń w stosunku do nas, że nawracamy na siłę” – ocenia Sajan K George, przewodniczący Światowej Rady Chrześcijan Indyjskich (GCIC). Dowodem na to jest nasilająca się w Indiach przemoc wobec wyznawców Chrystusa mimo, iż prawo do wolności religijnej jest zapisane w konstytucji.

Każdego miesiąca zdarza się tam kilkadziesiąt ataków na modlących się chrześcijan: tłum hindusów przybywa na Mszę czy spotkanie modlitewne, krzyczy obelżywe hasła i bije modlących się. Ofiarami przemocy często stają się kobiety i dzieci. Następnie księża lub pastorzy są aresztowani przez policję pod fałszywymi zarzutami przymusowych nawróceń. W jednej z wiosek tłum oprawców zabrał kilkudziesięciu chrześcijan siłą do świątyni hinduskiej, gdzie zmuszano ich do oddawania czci hinduskim bogom.

Zdaniem abp Felixa Machado, metropolity Vasai, od lat zaangażowanego w dialog międzyreligijny w Indiach i poza nimi, nowe prawo ma na celu zablokowanie wszelkiej działalności ewangelizacyjnej.

Nowe prawo nie daje wolności 

“ Hindusi uważają, że każda religia jest dobra. Wobec tego dlaczego ktoś miałby chcieć ją zmieniać? Dlatego każde nawrócenie uważają za dokonane pod przymusem. Stąd w Indiach panuje powszechne przekonanie, że Kościół katolicki jest tam tylko po to, żeby zmuszać do zmiany religii – wyjaśnia w wywiadzie dla Radia Watykańskiego abp Felix Machado. - Dla mnie jako chrześcijanina jest jasne, że każdy rodzi się z prawami człowieka i wolnością sumienia, która pozwala mu wybrać religię jaką chce. Jednak to nowe prawo nie daje wolności, a wręcz przeciwnie – zniewala, bo zmusza człowieka do pozostania całe życie w tradycji, w której się urodził. ”

Komentarze (18):

andrzejhahn32019.09.20 19:25
SRAM NA OBRZYDLIWY ZBRODNICZY kosciol katolicki
andrzejhahn32019.09.20 15:00
a co poganska sekta katolicka robi w Indiach.....................wypad katole do watykanistanu
Rtl2019.09.20 9:02
Znów ujadanie i kwik ciemnogorodu na ciemnogrud. JAJA!
Jan Radziszewski2019.09.20 9:23
iluminowany synu złego a jak myślisz wyznawanie diabelstwa i czczenie go to nie ciemnogród nad ciemnogrodami + podobnie jak żydowski wybór /J 19,15) i co zyskali żydzi - pomoc diabła na tym świecie i wieczny pobyt w jeziorze ognia i siarki /Ap 20,15 po śmierci czy nie mówi się że diabeł do Rockefelera chodzi na objad
tadek2019.09.20 8:55
JAK KTOŚ ODCHODZI Z KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO TO FANFARY BRZMIĄ N CAŁYM ŚWIECIE, JAK KTOŚ SIĘ NAWRACA NA WIARĘ KATOLICKĄ - TO PRZYMUSOWE NAWRÓCENIE I OBURZENIE NA CAŁYM ŚWIECIE
Jan Radziszewski2019.09.20 8:31
Odyn i pozostali tzw. mędrcy żydowscy Krol Piekla powiedzial me, azebym popatrzyl na to jezioro ognia. Ja popatrzylem i zobaczylem buddyjskie sukmany o kolorze noszonym przez mnichow buddyjskich w Myanmar. Ja przygladnalem sie blizej i zobaczylem ogolona glowe mezszczyzny. Kiedy popatrzalem na jego twarz, to zobaczylem ze to byl U Zadila Kyar Ni Kan Sayadaw, ten slawny buddyjski mnich, ktory zmarl w wypadku samochodowym w 1983 roku! Zapytalem krola Piekla, dlaczego moj lider z przeszlosci zostal poslany do tego jeziora cierpien? Ja zapytalem: ‘Dlaczego on jest w tym jeziorze ognia, przeciez on byl takim dobrym nauczycielem Krol Piekla odpowiedzial: ‘Tak, on byl dobrym nauczycielem, ale on nie wierzyl w JEZUSA CHRYSTUSA. Dlatego jest w Piekle!’ (Ew. Sw. Jana 14:6) Powiedziano mi, abym popatrzyl na inna osobe, ktora byla w ogniu. Ja zobaczylem mezszczyzne z dlugimi wlosami skreconymi na lewej stronie glowy. On rowniez nosil szate. Zapytalem krola Piekla: ‘Kim jest ten czlowiek?’ A on odpowiedzial: ‘Gautama (tj. Budda)” Ja bylem bardzo poruszony, widzac Gautama (Budde) w Piekle! Ja protestowalem: ‘Gautama mial dobra etyke i dobry moralny charakter. Dlaczego on cierpi w tym jeziorze ognia?’ A krol Piekla odpowiedzial mi: ‘To nie wazne jak dobry on byl. On jest w tym miejscu, poniewaz nie wierzyl w Wiecznego BOGA!’"
Jan Radziszewski2019.09.20 8:21
Jest tylko Jeden Bóg Bóg w Trójcy św Jedyny Ojciec Syn i Duch św a po za nim nie innego ! Po prostu jesteś głupi jak każdy żyd który wierzy w cezara /J 19,15 z piekła tj Lucyfera /Iz 14,12-15 Sura 113,1 Czerwonego Smoka /Ap 12,3 nn) ot te bogi Hinduizmu pogaństwa Bałwochwalstwa to są Diabły demony z piekła rodem!!! i do piekła prowadzą swoich wyznawców. ot!! "Podeszliśmy do następnej celi. Siedziała w niej kobieta, która wydobywała ze swych kości robaki. Kiedy zobaczyła Jezusa, zapłakała: „Pomóż mi Panie! Będę już dobra. Wypuść mnie stąd". Wstała i chwyciła się krat. Bardzo jej współczułam. Jej ciałem wstrząsał szloch. Powiedziała: „Panie, gdy byłam na ziemi, czciłam Hindu i wiele innych bałwanów. Nie uwierzyłam Ewangelii głoszonej mi przez misjonarzy, chociaż słyszałam ją wiele razy. Pewnego dnia umarłam. Wołałam do moich bogów, aby zabrali mnie z piekła, lecz nie mogli. Teraz Panie, chciałabym z tego pokutować". „Za późno" - odparł Jezus. Płomienie przykryły jej szkielet. Jej krzyk dziś jeszcze wypełnia mą duszę. Szatan ją zwiódł.
Odyn2019.09.20 8:08
Hindusi mają swoją prastarą wiarę więc po co chcecie ją niszczyć i wprowadzać "ewangelizację"? Sami wielce oburzacie się że np podczas Woodstocku wyznawcy Hare Kriszna propagują swoje wschodnie bzdury w konkurencji dla waszych judeochrześcijańskich bzdur.
mar2192019.09.20 8:43
Aztekowie, Majowie też mieli i przy okazji składali ofiary z ludzi. Po co było to niszczyć.
Władca pierścieni2019.09.20 7:46
Hindusi maja tysiące swoich bogów, po co im jeszcze jeden, i to taki który chwali się, że wszystko może a nic nie robi?
Jan Radziszewski2019.09.20 8:12
Jest tylko Jeden Bóg w Trzech Osobach i nie ma innego Mówiąc wprost głupi jesteś jak każdy żyd - przecież te tzw bogi Hinduizmu Pogaństwa - to demony z piekła rodem i do piekła wiodą swoich wyznawców - ot co!!! "Podeszliśmy do następnej celi. Siedziała w niej kobieta, która wydobywała ze swych kości robaki. Kiedy zobaczyła Jezusa, zapłakała: „Pomóż mi Panie! Będę już dobra. Wypuść mnie stąd". Wstała i chwyciła się krat. Bardzo jej współczułam. Jej ciałem wstrząsał szloch. Powiedziała: „Panie, gdy byłam na ziemi, czciłam Hindu i wiele innych bałwanów. Nie uwierzyłam ewangelii głoszonej mi przez misjonarzy, chociaż słyszałam ją wiele razy. Pewnego dnia umarłam. Wołałam do moich bogów, aby zabrali mnie z piekła, lecz nie mogli. Teraz Panie, chciałabym z tego pokutować". „Za późno" - odparł Jezus. Płomienie przykryły jej szkielet. Jej krzyk dziś jeszcze wypełnia mą duszę. Szatan ją zwiódł.
Władca pierścieni2019.09.20 8:43
Janek, fajna bajka. Nie ma demonów; nie ma piekła; nie ma też bogów, ani hinduskich, ani chrześcijańskich, ani pogańskich. Dzieci wyrastają z wiary w istnienie Świętego Mikołaja, ale widzę, że dorośli mają problem z porzuceniem bajek dla dorosłych. Powiedz nam, czy bujanie w obłokach pomaga ci w życiu?
Jan Radziszewski2019.09.20 9:10
Nie dalej jak za / lat a staniesz na Sądzie tego Boga w którego nie wierzysz. "Potwierdzam to i powtarzam ci ponownie, że od tego Wielkiego Piątku 2011 r. rozpoczęło się odliczanie, do pierwszego z wielkich zapowiadanych wydarzeń, Małego Sądu Ducha Świętego, którego doświadczy każda dusza każdy żyjący człowiek na ziemi. W tym czasie gdy on się zacznie, zatrzymam czas, a Aniołowie Stróżowie, na wyraźny Boży rozkaz, dokonają zawieszenia wszelkich waszych funkcji życiowych. Na tę chwile zatrzyma się całe stworzenie materialne. Na Mój wyraźny rozkaz, dusza każdej żyjącej na ziemi osoby, zostanie wyjęta na krótka chwile z ciała. Aniołowie Stróżowie przyprowadzą te wszystkie dusze w jednym momencie przed Tron Bożego Sędziego, Mojego Umiłowanego Syna, Jezusa Chrystusa. Odbędzie się sąd każdej duszy, sąd zewszechmiar sprawiedliwy. Każde z was ujrzy przekrój całego swojego życia, całe swoje złe postępowanie, złe czyny w świetle. Najdoskonalszej, bo Bożej Sprawiedliwości. Poznacie werdykt, podsumowanie waszych wszystkich dokonań. Pozwolę, aby wasi Aniołowie Stróżowie odprowadzili was na miejsce waszego przeznaczenia. Na te obecna chwilę, brud ludzkich serc, jest tak wielki i odrażający w swojej ohydzie, że 80% ludzkości, jako swoje miejsce przeznaczenia, ujrzy piekło, jezioro ognia i siarki. Jedynie 0,12% z ludzi osadzonych, ujrzy rzeczywistość Nieba. Ci będą przeszczęśliwi widząc Bożą nagrodę za swoje cnotliwe życie. Pozostali usłyszą jako werdykt — czyściec (19,88%). Wielu z tych co ujrzy smutną i przerażającą dla siebie rzeczywistość piekła, nie wytrzymaj ą tego widoku i tuż po powrocie ich duszy do ciała, skonają z przerażenia. Dusza ich powróci w miejsce, które przed chwilą oglądali. Dokonali oni wyboru za swojego życia, oddając swoje dusze demonom, popełniając najcięższy z możliwych grzechów, grzech przeciw Duchowi Świętemu. Wielu z tych, co ujrzało piekło, jako miejsce swojego przeznaczenia, zmieni swoje postępowanie nawracając się, lecz większa część z nich uczyni to ze strachu. Demon zobaczy, że gdy nie będzie działał, utraci wszystkie te dusze, a wielką część z nich, ponownie zwiedzie w krótkim czasie. Większość ludzkości nawróci się, lecz źli powrócą na drogę potępienia z pełną świadomością swojego wyboru jakiego dokonali. Oni zapomną szybko co widzieli, ponownie oszukani przez tego komu służyli. W międzyczasie, demony sprawią, że jego ludzie wywoływać będą międzynarodowe konflikty, na skalę globalną. Po Małym Sądzie pozwolę ludzkości dokonać wyboru, by żyła do kilku miesięcy tylko po to, aby ponownie mogła dokonać swojego wolnego wyboru.
Władca pierścieni2019.09.20 9:25
Janek, aleś odpie*dolił litanie. Mówisz, że stanę na Sądzie. A co zrobi sędzia jak mu pokażę środkowy palec?
LESZEK2019.09.20 15:34
WŁADCO CO PIERDZIELI ...GŁUPOTY ALEŚ BŁYSNOŁ
anonim2019.09.20 7:10
Bronią się przed wędrownymi gwałcicielami po prostu.
Credo2019.09.20 7:13
A wystarczy nie wydać ci wizy i po problemie.
Darek2019.09.20 7:18
Skąd wiesz że to pisał katolicki misjonarz? Przecież się nie przedstawił.