In vitro dla lesbijskich par. Paryż protestuje - zdjęcie
21.01.20, 10:54(fot. wikipedia/Domena publiczna)

In vitro dla lesbijskich par. Paryż protestuje

111

Francuzi ponownie wyszli wczoraj na ulice, aby zaprotestować przeciwko nowemu prawu ugrupowania prezydenta Macrona, które udostępni zapłodnienie in vitro parom lesbijskim i samotnym kobietom. Powszechnie jest ono nazywane prawem o likwidacji ojca.
 

Zdaniem policji manifestacja w centrum Paryża zgromadziła wczoraj 41 tys. osób. Według tygodnika Famille Chrétienne było ich około stu tysięcy. Spektrum manifestantów było bardzo szerokie. Rodziny, środowiska ekologiczne, ale też niektóre ruchy feministyczne. Byli również lekarze, którzy nie chcą uczestniczyć w in vitro bez ojca, a już teraz wiedzą, że przyznana im klauzula sumienia jest martwym prawem, bo ktokolwiek zechce z niej skorzystać zostanie uznany za homofoba.

Uczestnicy manifestacji zdają sobie sprawę, że losy nowego prawa są już przesądzone. Zostało już bowiem przegłosowane w niższej izbie parlamentu, jutro zajmie się nim senat. „Bez względu na to, co się stanie, musimy dać świadectwo i jasno wyłożyć nasze stanowisko” – powiedział dziennikowi La Croix Pascale Morinière, przewodniczący Katolickich Stowarzyszeń Rodzinnych. Natomiast lider zrzeszenia chrześcijańskich działaczy lewicowych Poissons Roses zauważa, że dzisiejsze spory rozstrzygną się w przyszłości. Przypomina on, że jeszcze przed 20 laty promowano we Francji Gabirela Matzneffa, pisarza pedofila, wyśmiewano się z ekologii, a wolny rynek triumfował. Dziś podejście to tych kwestii zmieniło się radyklanie. Za 20 lat nasze dzieci nas rozliczą, będą się nas pytać, jak mogliśmy się zgodzić na takie prawo – dodaje Patrice Obert.

Redaktor naczelny katolickiego tygodnika Famille Chrétienne przypomina natomiast, że wczorajsza demonstracja wpisuje się w kontekst gwałtownych zamieszek i strajków powszechnych. To sprawia, że spokojny marsz ulicami Paryża nie robi wielkiego wrażenia. Jak nie spalisz restauracji lub nie wybijesz witryn sklepowych, to nikt nie będzie cię słuchał – mówi Antoine-Marie Izoard.

Manifestacja w obronie praw ojca

„W demonstracji uczestniczyły przede wszystkim rodziny, zwłaszcza katolickie, ale nie tylko. Było też dużo rodzin wielodzietnych, nie tylko z Paryża, ale z całej francuskiej prowincji. Była to bardzo pogodna demonstracja. W obecnym okresie gwałtownych starać społecznych, bezwzględnych strajków, policjanci nie mieli tym razem nic do roboty. Uśmiechali się jedynie do mijających ich rodzin z dziećmi – powiedział Radiu Watykańskiemu Antoine-Marie Izoard. – Byli też biskupi, kapłani oraz zakonnicy. Arcybiskup Paryża nie uczestniczył w demonstracji, ale udzielił jej mocnego poparcia. Zwrócił uwagę, że chodzi tu o uszanowanie ojcostwa. Bo oczywiście zdarza się, że ktoś nie ma ojca. I zawsze jest to źródłem wielkiego cierpienia. Ale legalizacja stanu, w którym z góry pozbawia się dziecka ojca to całkiem inna sprawa.“

Protesty w sprawie in vitro bez ojca będą kontynuowane. Najbliższa demonstracja w tej sprawie odbędzie się już jutro przed senatem.
 

 

bz/vaticannews.va/Krzysztof Bronk - Watykan

Komentarze (111):

Radek2020.01.21 21:39
Kur*a no protesty od rana xDDDD A mieszkam w Paris XDDDD
D2020.01.21 15:25
Bo wg francuskiego prawa kobieta to (przepraszam) tylko SAMICA do rozpłodu przedłużająca gatunek ludzki
Sebastian Lorenc2020.01.21 16:37
Konkretnie o czym mówisz? Według jakiego prawa?
D2020.01.21 17:35
Zobacz jaką ustawę chce wprowadzić się we Francji, ja zrozumiałem że w dłuższej perspektywie czasu za pomocą invitro będzie zapładniać się kobiety bo już inna sprawa czy zamężna czy lesbijka bo mężczyzna nie będzie potrzebny kobietom. Chciałbym się mylić
Sebastian Lorenc2020.01.21 17:43
Ale to kobiety chcą in vitro. Nie pisz bzdur. Węgry właśnie podpisały darmowe in vitro. Będzie to dostępne od 1 lutego.
Cool2020.01.21 22:19
No i co z tego że chcą?! ... ja chciałbym grać na skrzypcach, niech mi państwo zrefunduje lekcje!
Janka2020.01.21 22:42
Trzeba było pomyśleć wcześniej, państwo by ci zrefundowało szkołę muzyczną, żaden problem. Pretensje do rodziców że nie posłali, albo do siebie że nie udało CI się rodziców przekonać.
Maria Blaszczyk2020.01.22 0:34
To z tego, ze chcą, że nie jest to robienie z nich samic do rozpłodu przedłużających gatunek ludzki. Bo chyba o tym jest ten wątek.
OTUA2020.01.21 15:09
a dlaczego nie dla pedalskich tylko lesbijskich???? Dyskryminacja Biedroniów i Rabiejów.... Nie ładnie
Darek2020.01.21 15:23
Jesteś nienormalny. Czy gej czy heteroseksualny mężczyzna nijak nie może zostać zapłodniony nawet przez in-vitro - tak to już natura wymyśliła wyobraź sobie i faceci nie rodzą dzieci bez względu na orientację seksualną. Tak tak zaraz wyjedziesz z transseksualistami, ale to nadal biologiczne kobiety wiec też nic nie zmienia. Sam nie lubię lesbijek, ale nie uprawnia mnie to do decydowaniu o tym która będzie miała ile dzieci.
OTUA2020.01.21 17:45
naprawdę pedrylki nie mogą mieć dzieci???? przecież jest tam mama i tata ...
Darek2020.01.21 18:29
Katomatołku, homoseksualiści mogą mieć dzieci tak samo jak heteroseksualiści. Choć geje rzadziej niż lesbijki decydują się na dziecko to nie są przecież bezpłodni. O ile wszystkie lesbijki jakie znam posiadają co najmniej jedno dziecko, to fakt że jedynie 4 przypadki spotkałem kiedy pary gejowskie decydują się na dziecko i je wspólnie wychowują. Podziwiam ich, bo w tak homofobicznym społeczeństwie bez uregulowanej sytuacji prawnej tych rodziców i ich dzieci to wyjątkowo wymagające rodzicielstwo.
Janka2020.01.21 18:41
Aleś ty żałosny.... Wstyd...
Darek2020.01.21 14:52
Kościół Katolicki to po prostu cywilizacja śmierci, teraz się oburzają bo kolejne dzieci uzyskują prawo do życia. Katolicy celebrują akty kanibalizmu i rytualne picie ludzkiej krwi, w ich świątyniach główną rolę odgrywają półnagie zwłoki umęczonego człowieka, wszelkie święta katolickie związane są nierozerwalnie z kultem śmierci, a największym dokonaniem i poświęceniem w moralności katolickiej jest... też śmierć, mówią o niej męczeńska - jakby to miało śmierć wywyższyć. Ja nie jestem przeciw katolikom, niech sobie robią w swoim gronie co chcą, niech sobie umierają na milion sposobów i to celebrują, ale ja jestem za życiem i chcę tylko żeby do mojego życia się katolicka cywilizacja śmierci nie wtrącała. Nic więcej.
D2020.01.21 15:22
Nic nie zrozumiałeś z nauczania Kościoła Katolickiego, i nawet nie zadałeś sobie trudu by chociaż spróbować zrozumieć, a wypowiadasz się jak byś wiedział. Poświęć trochę twojego czasu i zapoznaj się z tą nauką.
Szmaja2020.01.21 15:24
A niby czego nie zrozumiał? Jakiś konkret? przecież napisał dokładnie jak obiektywnie ten kościół działa, no lepiej się tego nie da wyłożyć.
Ateistyczna Kretynizacja Polski2020.01.21 15:56
Obiektywnie, to ty jesteś idiotą. Nie wiem, kto za ciebie pisze, ale to obiektywnie niemożliwe, żeby ktoś o mentalności taboretu kuchennego, samodzielnie używał klawiatury. Uważaj na przejściach dla pieszych :)
Jolka2020.01.21 16:18
Popatrz, a tobie się jakoś udaje używać klawiatury - jesteś żywym dowodem na to, że to jednak możliwe. Co zabawne, to co napisałeś, przez fakt, że to napisałeś, przeczy temu, co napisałeś :D
Darek2020.01.21 16:38
Incepcja :D
Szmaja2020.01.21 16:40
Heh tak właśnie myślałem, że nie masz nic do powiedzenia i żadnych konkretnych zarzutów tylko wyzwiska - jak to u was sekciarzy w standardzie już bywa, taboreciku kuchenny.
Yoshka2020.01.21 16:51
I tak proszę Państwa wygląda właśnie tak zwane samo-zaoranie w wykonaniu typowego taboretu :D
D2020.01.21 17:30
Jeśli uważasz że w jednym wpisie w komentarzu można wytłumaczyć naukę kościoła ta ja niestety tego nie umiem, przepraszam, (żądasz ode mnie jak bym miał w jednym zdaniu opowiedzieć Ci Trylogię H. Sienkiewicza). Wiem możesz powiedzieć że jestem głupi czy zacofany bo dla komentującego który mówi że nauka kościoła jest niczym, to dla mnie jest wszystkim. Proponowałem żeby zagłębić się w tę naukę.
Szmaja2020.01.21 18:39
Ależ nikt od Ciebie tego nie wymaga i na prawdę szanuję Twój światopogląd. Mój wpis jedynie uwypukla pewne motywy i mechanizmy którymi kieruje się Kościół katolicki i nijak nie stanowi całkowitego kompletnego opisu wszystkich nauk Kościoła. Baa, nie mam wątpliwości że mało który praktykujący katolik na Ziemi byłby w stanie się z nimi choćby zapoznać a co dopiero pojąć, nie wspominając już o pozostałych 86% ludzkości. Wymaganie od kogokolwiek, by przy poruszaniu dowolnej kwestii omawiał cały zakres problematyki z danej dziedziny jest po prostu niedorzecznością. Szczególnie kiedy formą wypowiedzi jest krótki komentarz, który z racji swej formy musi być zwięzły, wymóg by pisać tu elaboraty jest absurdem. Jeżeli chcesz się odnieść do mojej wypowiedzi, to bardzo uprzejmie proszę odnoś się do tego co napisałem, a nie do tego czego nie napisałem, bo nie odpowiadam ani za czyny ani za słowa które nie ode mnie pochodzą. Czy w którymkolwiek miejscu napisałem nieprawdę? Czy z czymś się nie zgadzasz? Odpowiedź "nie znasz się, ja wiem lepiej" nie jest odpowiedzią, ale dowodem bezsilności i ignorancji.
Ateistyczna Kretynizacja Polski2020.01.21 15:53
Nie wysilaj się ćwierćinteligencie, i tak nie pozwolimy wam zabijać dzieci nienarodzonych. Szatan jest kłamcą i zabójcą. To właśnie dlatego nikt nie da się nabrać na twoje prymitywne agitki, pało. Viva el Cristo Rey!
Jolka2020.01.21 16:23
jakie to u was typowe, brak jakichkolwiek argumentów i wiedzy kompensujecie sobie zaczepkami ad personam i wyzwiskami. Smutna ta wasza manifestacja bezsilności wobec faktów.
Jolka2020.01.21 16:20
Sekty już tak mają, że choćby nie wiem jak absurdalne tezy i rytuały głosiły to jeśli w odpowiednim wieku pozyskają swoich wyznawców, ci bezkrytycznie podchodzą do każdego największego nawet absurdu. Dlatego katolicy zapisują do swojej sekty bezbronne niemowlęta. Dorosłego samodzielnie myślącego człowieka nie da się na takie brednie nabrać.
Michał Jan2020.01.22 8:30
Wyznawczyni urojeń z jakiejś jaczejki ma czelność nazywać Kościół Katolicki, dzięki któremu powstała Cywilizacja Łacińska i może się wypowiadać, sektą. Paradne! Lewicowość, to jednak stan umysłu.
RHQQ22020.01.22 9:57
Za PWN: sekta [łac.], grupa rel. wyodrębniona z religii macierzystej lub powstała na styku różnych tradycji rel. i kulturowych. Także Kościół Katolicki całkowicie spełnia definicję sekty.
Darek2020.01.22 10:10
Cywilizacja Łacińska powstała dzięki - greckiej filozofii (którą Kościół Katolicki popsuł i której dzieła niszczył) - rzymskiemu prawu (które później też zostało kompletnie wypaczone przez Kościół Katolicki) - etyce chrześcijańskiej (która nic dobrego do etyki, działu greckiej filozofii nie wniosła, prócz uznania niewolnictwa i mordów religijnych za moralne) Etyka jest działem filozofii, którą przejęliśmy od Greków. A ta prawem rzymskim doskonale działała i tworzyła cywilizację łacińską. Katolicyzm to antycywilizacja - najpierw zniszczył cywilizację łacińską a na jej gruzach nic lepszego nie potrafił zbudować. Etyka chrześcijańska to pojęcie bez treści - jest pojęciem mglistym, niektórzy badacze ograniczają ją do jednej jedynej zasady (nie mścij się) - niby nic groźnego, ale kiedy inne zasady nie obowiązują czyli etyka prawdziwa, sama "etyka" chrześcijańska oznacza tyle co: nie mścij się, atakuj bez powodu nawet, a nie tylko w ramach zemsty. Kościół Katolicki zresztą sam mordował nie w ramach zemsty ale bez najmniejszego powodu, albo tradycyjnie dla zysku, władzy i pokazu siły.
Cool2020.01.21 19:37
A wiesz ile z in vitro dzieci ginie, żeby to jedno mogło żyć ... ku egoistycznej radości jakiegoś zboczeńca i psychopatki?
Janka2020.01.21 21:46
Wiem, żadne. Przeżywalność dzieci z in-vitro jest ponad 12% wyższa niż przeciętnie. W niektórych technologiach zamraża się zarodki - złożone z kilku komórek - na poziomie rozwoju pare milionów razy mniejszym (liczba komórek), niż naturalne poronienia które aktualnie występują przy 40% ciąż. Tak więc jakby nie liczyć zarówno zarodków ginie mniej jak i poziom ich rozwoju jest znacznie, ale to znacznie wcześniejszy. No i nie wszystkie technologie in-vitro korzystają z wielu zarodków.
Cool2020.01.21 22:16
Fajnie by było, gdybyś zaczęła odróżniać śmierć z przyczyn naturalnych od świadomego uśmiercenia! ... a w ramach obiektywizmu, wspomniała o większym ryzyku wad rozwojowych ... choć oczywiście niektórzy"naukowcy" twierdzą, że nie ... jednakowoż wielu twierdzi, że tak.
Janka2020.01.21 22:40
Nie ma żadnych "niektórych naukowców" są konkretne twarde dane statystyczne, a te są następujące. Ryzyko wad rozwojowych wzrasta w przypadku in-vitro u par niepłodnych o całe, uwaga 1%. Nie jest to jednak efekt samej metody in-vitro, ale związane z przyczynami niepłodności jako choroby. W przypadku in-vitro, u osób niedotkniętych zaburzeniami płodności wady te występują nie częściej niż przy zapłodnieniu naturalnym (niektóre badania podają że rzadziej ale nadal mówimy o odsetku 1% czyli granicach błędu statystycznego. I niema różnicy czy ciąża dotyczy par homo czy hetero.
rebeliant2020.01.21 14:16
Istnienie zła zarysowuje się w naszym świecie coraz bardziej wykrzywioną mordą diabła - bo zobaczcie: gdy nie było wyniesionych spraw lesbijek, to ludzie z ludźmi co robili ? A no tłukli się między sobą i gnębili, w tym celu często wykorzystywani byli ludzie z rodzin, gdzie dzieciów to jak szklanów. Czyli nie umiano w dobry sposób zagospodarować ludzi. A dzisiaj też nie są w stanie zagospodarować tych ludzi, którzy już są, a zabierają się małpowanie na ludziach, aby uzyskać dodatkowego pudla. Przez to życie przechodzi się tylko raz. Dla każdego to przejście można było uczynić godnym i znośnym. A jak ludzie postąpili i postępują... chociaż wiedzą o śmierci, to czynią tak jakby to była fikcja. I popatrzcie, że tak bardzo śledzą naukę, a takie zjawiskowe i bliskie nam zjawisko jak śmierć uchodzi niezauważone. I niech ktoś powie, że zło i jego pan nie istnieje.
lady chapel2020.01.21 12:08
Na Wegrzech in vitro jest od lutego BEZPLATNE
Michał Jan2020.01.21 12:38
Dla kogo?
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.21 13:15
dla potrzebujących
Michał Jan2020.01.21 13:35
Nie Ciebie się pytałem.
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.21 14:11
Ale ja odpowiedziałem
Michał Jan2020.01.22 8:28
I niepotrzebnie. Akurat brak jeszcze informacji nt. szczegółów pomysłu p. Orbana.
Ateistyczna Kretynizacja Polski2020.01.21 15:47
W Niderlandach jest bezpłatna eutanazja. Zapraszam :)
RHQQ22020.01.21 17:09
Jak podym trzeba by żeby sobie robi≥ć jaja z takich rzeczy.
Maria Blaszczyk2020.01.21 22:05
Ale też tylko dla potrzebujących. I tylko mających status obywatela lub rezydenta. Więc sobie daruj zaproszenia.
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.21 11:50
Ponad 80% Francuzom podoba się równouprawnienie LGBT. Szach-mat. Nic nie pomogą 40tys homofobów naściągane autokarami ze wszystkich zakątków kraju.
Michał Jan2020.01.21 12:47
Nie pomogą. Ale to ma niby świadczyć o słuszności tych 80%?
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.21 13:14
Nie to świadczy o tym, że dla każdego znającego statystyki społecznego poparcia LGBT zgromadzenia homofobów nawet jeśli lokalnie dość liczne, nie zrobią żadnego wrażenia i nie będzie efektu skali, na którą liczy Fronda kierując się debilizmem swoich prawackich czytelników. Natomiast o słuszności poparcia LGBT świadczą zupełnie inne kwestie takie jak Prawa Człowieka, etyka humanizmu, nauka, w tym medycyna, fundamenty cywilizacji opartej na ustroju demokratycznym itd.
Michał Jan2020.01.21 13:31
Wszystkie te Twoje "prawa" i "humanizmy", pomijając powykręcane znaczenia, to tylko hasełka dla frajerów. Robisz za taran, Koleś. Dla starszych i mądrzejszych. Tylko to.
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.21 14:13
"Merytoryka" twojej odpowiedzi, a właściwie bezsilności i braku argumentów są tak powalające, że należy postawić kropkę.
Michał Jan2020.01.22 8:26
Nie spodziewałem się po Tobie, że znajdziesz tu sens. Nie zależy mi na przekonywaniu zapiekłych w dążeniu do szczęścia poprzez "pojeść, popić, po....ć", tylko do tych, którzy widzą sens w wyższych poziomach duchowości. Mimo tego, nie wolno mi na Tobie postawić krzyżyka - dum spiro spero.
T.2020.01.22 10:08
Żadne z tych hasłem nie mówią o słuszności płatny zwyrolku. Odnosząc się do nich mówimy o NIE karaniu za bycie homo. I z tym się zgadzam. Natomiast w kwestii medycznej przytocz fragment mówiący że dwóch homosi może mieć dziecko...
ZERR02020.01.21 15:52
Wielu zapewne się podoba. W końcu przez od przedszkola i przez całą podstawówkę byli solidnie indoktrynowani przez zwyrodniałych Sekciarzy LGBT. Osoby oporne były dodatkowo zastraszane, bite, poniżane. Muszą się ukrywać zupełnie jak za komuny w PRLu lat 50-tych. Jedno fałszywe słówko i dorośli są wywalani z pracy, skazywani na wieloletnie wyroki więzienia i pozbawiani dzieci, co nosi wszelkie znamiona sadyzmu i zezwierzęcenia. Katolicy są ostrzeliwani, ich kościoły burzone i palone, a książki oskarżane o odchylenie katolickie usuwane z bibliotek na przemiał. W mediach od lat szerzy się propaganda nienawiści do katolików. Są oni oskarżani o wszelkie możliwe zbrodnie, zupełnie tak jak oskarżano żydów w latach 30-tych XX wieku w Niemczech. W takich warunkach trudno, aby cały naród nie hailował, sory, nie popierał Idei Postępu.
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.21 16:03
To prawda katolicyzm to nic dobrego podobnie jak nazim i komunizm jak ktoś wcześniej napisał. Nic dziwnego, że katolicyzm jest we współczesnym świecie w odwrocie. Najwyższy czas pogonić to towarzystwo.
Maria Blaszczyk2020.01.21 17:35
Naprawdę takie straszne rzeczy w tej Francji? Możesz podać jakiś przykład "wieloletniego wyroku więzienia" np. za to, że ktoś powiedział coś w rodzaju: "Nie no, to in vitro dla lesbijek to nie powinno być dopuszczalne" czy coś w ten deseń? Wiesz, ja nie mówię po francusku, więc sama wygooglać sobie nie umiem...
wujek dobra rada2020.01.21 11:49
Trudno pojac, co tym chorym ludziom przeszkadza, ze samotne kobiety czy lesbijki beda mialy dostep do in vitro. Czy oni zawsze musza znajdowac sobie wroga, bez ktorego zycie nie ma dla nich odpowiedniego smaczku? Dlaczego interesuja sie zyciem innych? Czy wlasne jest tak bezbarwne i bezsensowne, ze walka z innymi ludzmi moze dopiero nadac mu odpowiednie znaczenie? Religie jak zwykle pod pozorem dbania o wartosci i dobro wspolne popycha ludzi do osadzania, ponizania i wykluczania innych, tych gorszych w mniemaniu fanatykow.
Pracownik2020.01.21 11:53
To ludzie, którzy odmawiają innym prawa do posiadania dzieci, jednocześnie nazywając siebie "cywilizacją życia" xD
Cool2020.01.21 12:43
Kluczem do zrozumienia twojej demagogii jest twoje stwierdzenie ... cyt: " ... odmawiają innym prawa do posiadania dzieci"
Michał Jan2020.01.21 12:48
To ludzie, którzy widzą trochę dalej niż ci, których horyzont myślowy nie przekracza długości (tudzież krótkości) ich fujarki.
Darek2020.01.21 14:14
Tak tak, podobnie jak nazistowskie Niemcy ze swoim horyzontem - ta sama mentalność - "to my wiemy lepiej kto i z kim powinien mieć dzieci". Nazizm to stan umysłu a nie tylko ustrój polityczny.
Cool2020.01.21 18:06
Natura wie njlepiej kto powinien miec dzieci! ... jako lewako-ekologista powinieneś to wiedzieć.
Michał Jan2020.01.22 8:21
Z tym nazizmem to nawet prawda, ale że tu udało Ci się go znaleźć, to już efekt prania mózgu na waszych masówkach.
Moly2020.01.22 5:49
ZAWSZE musza miec wroga.
JS2020.01.21 11:15
Francja psuła się moralnie nie 50, nie 100 ale setki lat temu. W końcu mieli takiego władcę jak Ludwik XIV, który (dzięki działaniom poprzednich władców) doprowadził Francję do szczytu potęgi gospodarczej, cywilizacyjnej w Europie. Jednak nie to prowadzi do zbawienia. Pełen wiary w siłę kraju, ludzi, wojska, pieniądza zlekceważył on wezwanie Pana Jezusa z 1673r. skierowane do niego przez św. Małgorzatę Marię Alacoque o poświęcenie się władcy Jego Sercu. Pragnie Ono bowiem królować nad jego sercem, a za jego pośrednictwem nad sercami wielkich tego świata. Król Francji miał wraz z całą rodziną poświęcić się Najświętszemu Sercu, czcić Je publicznie, zbudować świątynię pod wezwaniem Najświętszego Serca, szerzyć wśród wojska kult obrazu Serca Jezusowego i tym wizerunkiem ozdobić królewskie sztandary. W zamian Pan Jezus obiecał Francji i jej królowi szczególną opiekę i błogosławieństwo we wszystkich sprawach: że będzie strzegł jej mieszkańców, a wszystkich wrogów złoży u jej stóp, jeśli zarówno król, jak i poddani szerzyć będą między narodami nabożeństwo do Jego Najświętszego Serca. Nie uczynił tego w wyznaczonym czasie. Potem będąc w więzieniu to uczynił ale już było za późno. Skutki ? Stracił głowę a potem krwawa rewolucja za rewolucją. Na nic dzisiaj ich protesty. Boże miej ich w swojej opiece jak zacznie się czas oczyszczenia. Przez Rozalię Celakównę otrzymaliśmy szansę podobną do tej jaką otrzymała Francja. Intronizowanie Jezusa na Króla Polski. Nie politycznego Króla ale Duchowego. I czego nadzorcy Kościoła w Polsce się obawiają ? Też zmarnujemy tą szansę jak Francja? Jeżeli tak, znikniemy jak inne narody. Bezpowrotnie. Chcemy tego ? Po okresie oczyszczenia nastanie odnowiony świat, według zapowiedzi, taki jaki był pierwotnie w Raju. Kościół będzie odnowiony i będzie inny od tego jaki był i jaki dzisiaj znamy. Króluj nam Chryste Pozdrawiam
Ela2020.01.21 11:30
19 listopada 2019 w krakowskich Łagiewnikach Jezus Chrystus został uznany „Królem i Panem”. Ta intronizacja, oznacza uznanie Jego panowania nad całym światem i poddania się Jego prawu.
JS2020.01.21 11:38
Pan Jezus tak czy inaczej jest Panem wszystkiego stworzenia i wszystkich rzeczy. Nie trzeba Go ogłaszać Panem Wszechświata, bo On Nim jest. Można powiedzieć, że z racji Jego władztwa nad wszystkim nie trzeba Go ogłaszać Panem ani Królem nas, naszych rodzin, naszego kraju. A jednak co jakiś czas to czynimy w kościołach. Jest jednak wyjątkowy apel Pana Jezusa, o Jego królowanie w Jego narodzie wybranym, w Polsce. A skoro tak, to trzeba nazwać Go Królem Polski, tak jak tego pragnie. Nie Królem ogólnym ale Królem szczególnym. Pozdrawiam
Szatan (pisane z wielkiej litery)2020.01.21 12:39
Czy intronizacja Chrystusa obejmuje swym zasięgiem inne planety, na których może występować życie?
JS2020.01.21 12:44
Nie ma innych planet, ani innych cywilizacji pozaziemskich. Świat został stworzony jako pole walki duchowej tylko dla rodzaju ludzkiego. Naukowcy nasz oszukują co do wielkości przestrzeni, która poza układem słonecznym jest hologramem. Oszukują też co do wieku i początków życia. Szkoda, że po ukończeniu nawet szkoły wyższej tak niewielu ludzi weryfikuje to czego ich nauczono, chociażby w tych kilku tematach. Wielka szkoda. Pozdr.
Yoshka2020.01.21 14:17
Dobre, hehe, przez moment sam uwierzyłem że ty tak na serio. Gratuluję, tak 3maj ziomuś!
2020.01.21 14:24
Niezłyś w te klocki, Jaśku Sim ;-)
Yoshka2020.01.21 14:21
Po intronizacji Maryi na królową Polski jeszcze w tym samym roku doświadczyliśmy Potopu Szwedzkiego, następnie papież przy użyciu swojej nuncjatury i biskupów przeprowadził nam rozbiory, na deser nasz kraj stał się areną 2 najkrwawszych w dziejach ludzkości wojen światowych. Strach się bać co nas czeka po intronizacji Jezusa na króla, skoro takie plagi nas spotkały za intronizację jego matki.
Cool2020.01.21 11:08
Tylko zboczeńcy i psychopaci, mogą tak przedmiotowo i egoistycznie traktować drugiego człowieka!
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.21 11:52
Tzn jak i jacy zboczeńcy? Gdyby przykładowe lesbijki nie podjęły decyzji o potomku to by w ogóle na świecie nie było, a więc to ty jesteś przeciwko człowiekowi, nie one.
Cool2020.01.21 12:36
Dzieciństwo w niepełnej lub patologicznej rodzinie ... to problemy emocjonalne w dorosłym życiu! Zboczeńcy świadomie fundują tym dzieciom problemy psychiczne.
acotomadorzeczy2020.01.21 12:44
Zapewniam że lepiej w niepełnej rodzinie niż w bidulu.
Ateistyczna Kretynizacja Polski2020.01.21 15:43
Zapewniam, że lepiej w bidulu niż u zboczeńców. Dvpa tak nie boli.
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.21 16:04
Najgorzej wśród kleru. Tam doopa boli najbardziej :)
Cool2020.01.21 18:09
Tam faktycznie najwięcej pedałow się zagnieździło!
Maria Blaszczyk2020.01.22 13:08
Np. takim: "Pierwszy raz przyszli do mnie w nocy jak miałem sześć lat. Spałem i rozebrał mnie starszy chłopak, kazał mi różne rzeczy zrobić. Od razu powiedziałem siostrze Bernadetcie i bardzo się bałem, bo siostra nie zareagowała. Później zaczęli do mnie przychodzić inni wychowankowie. Pytali czy chłopacy już mi to robili. Powiedzieli, że im też. Nikt się tym nie zajął. Więc zajęliśmy się sobą sami. Siostry musiały reagować na nasze próby samobójcze. Nałykałam się najsilniejszych psychotropów, zadzwoniły po karetkę. W szpitalu mówiły później: „myślał, że to cukierki”. Najdziwniejsze, że ich tłumaczenia nie miały sensu, a wszyscy wierzyli. Powiedziałem o gwałtach do nauczycielki. Mówiła, że to sprawdzi. A potem zobaczyłam jak rozmawia z siostrą Bernadettą na zebraniu. Śmiały się, żartowały. Czułem się przyparty do muru. Tak jakbym wybierał między śmiercią a życiem w ośrodku. Był taki jeden z braci. Silny. On zmuszał wielu. Siostry zamykały mnie z nim i jego bratem w pokoju na klucz. To jest taki strach, że już nie możesz myśleć ani czuć. Prosiłem siostrę Bernadettę, aby mnie przeniosła"... A homoseksualność nie jest zboczeniem.
acotomadorzeczy2020.01.21 10:56
Jak podały francuskie media 74-letni Bernard Preynat w ciągu 30 lat miał dopuszczać się molestowania seksualnego wobec kilkudziesięciu chłopców. Większość z jego ofiar było uczestnikami prowadzonych przez niego obozów lub zajęć katechetycznych. Bernard Preynat w liście skierowanym do ofiar i ich rodziców przyznał, że był "chory" i miał problemy z relacjami z dziećmi, ale mimo tego pozwolono mu dalej z nimi pracować i prowadzić obozy harcerskie.
Cool2020.01.21 11:02
Kolejny homopedofil!
acotomadorzeczy2020.01.21 11:37
W sutannie. Najbezpieczniej jest zakładać, że pedofilem jest każdy ksiądz katolicki.
Cool2020.01.21 12:27
... trzeba chronić dzieci przed homoseksualistami... przecież nie każdy homoseksualista nosi sutannę.
acotomadorzeczy2020.01.21 12:46
Homoseksualiści z powodu bycia homoseksualistami nie mają łatwiejszego dostępu do dzieci. Księża jak najbardziej.
Ateistyczna Kretynizacja Polski2020.01.21 15:40
A chcieliby, prawda? Statystyki wyraźnie pokazują, że najwięcej pedofili jest wśród pederastów. I tyle.
Szmaja2020.01.21 16:48
Zaraz - pederastia to pociąg dorosłych mężczyzn do chłopców, a większość ofiar pedofilii stanowią dziewczynki. Zatem jak to możliwe że, jak twierdzisz, ci których pociągają wyłącznie młodzi chłopcy mieliby gwałcić dziewczynki - jak to technicznie w ogóle możliwe, nie wspominając o motywach?
Maria Blaszczyk2020.01.22 13:04
Nie. statystyki zupełnie nic takiego nie pokazują.
Szmaja2020.01.21 15:29
Dzieci to przed pedofilami trzeba chronić, a nie homoseksualistami czy heteroseksualistami. Fakt że nie każdy pedofil nosi sutannę, no czasem chodzą po mieście w cywilu. Problemem nie są sami pedofile w kościele, ale rola kościołą w tuszowaniu pedofilii i ułatwianiu dostępu do nowych ofiar. Jakoś murarzy nie przenosi si.e na inna budowę, jak księży pedofilów na inna parafię.
Cool2020.01.21 19:27
... murarz pracuje całe życie na jednej budowie! ... hmmm (???);/
Maria Blaszczyk2020.01.21 17:26
Przecież to był pedofil. A nie homoseksualista. Homoseksualiści w ogóle mają mniejsze predyspozycje do wykorzystywania dzieci od heteroseksualistów. A ci od pedofilów.
ZERR02020.01.21 11:07
Dlatego nie należy dopuszczać homoseksualnych zboczeńców do pracy z dziećmi. Natychmiast tworzą wzajemnie ochraniającą się sieć podobnych sobie. LGBT to bardzo niebezpieczna sekta.
acotomadorzeczy2020.01.21 11:14
Bernard Preynat jest katolickim księdzem.
Cool2020.01.21 11:19
... i przede wszystkim gejem!
acotomadorzeczy2020.01.21 11:37
Tak czy inaczej - zboczeńcem.
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.21 12:13
Jest pedofilem nie gejem to "drobna" róznica, któej nie chcą dostrzec homofobiczni zwyrole
Cool2020.01.21 12:31
Gdyby nie był gejem, gwałciłby dziewczynki! Elementarna logika ... której zaprzeczają homozboczeńcy!
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.21 13:32
Gdyby gwałcił dziewczynki nadal byłby pedofilem. Nie heterolem ani nie gejem. Od razu widać, że nawet nie wiesz czym jest pedofilia, marsz się z definicją zapoznać!
ZERR02020.01.21 15:58
Gdyby ciocia miała wąsy, byłaby... no własnie, kim by była?.
Cool2020.01.21 19:30
Czytanie ze zrozumieniem się kłania! :)
Yoshka2020.01.21 23:52
Czyli według ciebie to nei pedofile gwałcą dzieci tylko heteroseksualiści i geje? Czyli jak ktoś jest heteroseksualny to znaczy ze gwałci dziewczynki?
M2020.01.21 11:21
Preyant to przede wszystkim homoseksualny pedofil, który dostał się do stanu duchownego by móc zaspokajać swoje wynaturzone homo - zboczenia. W szeregach kleru jest ogromna ilość homo-pedofili. Mechanizm jest taki sam.
MT2020.01.21 11:27
Homo - pedalny Preyant wcale nie był księdzem, był homo-pedofilem udającym księdza
Dam2020.01.21 11:32
Święcenia otrzymał? Jeżeli tak, to był księdzem. Więc nie kłam.
MT2020.01.21 11:47
z całkowitą pewnością zakładam, że homo-pedofile udający księży są też niewierzącymi w Boga. Udają wierzących, tak jak udają księży. Zboczeńcy zawsze skutecznie oszukują otoczenie udając kogi innego niż faktycznie są.
acotomadorzeczy2020.01.21 12:16
Wytłumacz to jeszcze ofiarom wyświęconego księdza "niewierzącego w Boga".
MT2020.01.21 12:44
homo-pedofile udają wierzących, dostają się do seminariów i dzięki temu dochodzi do wyświęcania ich na księży. Potem wykorzystują swój stan duchowny do zaspokajania swoich zboczeń. Dlatego rzeczą ze wszech miar słuszną jest monitorowanie seminarzystów czy nie mają skłonności homoseksualnych i natychmiastowe relegowanie ich w przypadku uzyskania choćby podejrzeń. Dodatkowo, wyrzucanie ze stanu duchownego księży przejawiających skłonność do zboczeń. To praca na wiele lat ale nie wolno z niej rezygnować, należy czyścić szeregi duchowieństwa, by Kościół mógł przetrwać. Zbyt już zniszczyło go tęczowe homo-lobby wszelkiej maści zboczeńców udających wierzących w Boga i zostających dzięki oszustwie kapłanami
acotomadorzeczy2020.01.21 12:47
Wytłumacz to skrzywdzonym w dzieciństwie przez księży-pedofili.
ZERR02020.01.21 15:54
Jak są mądre to same wiedzą, jak są głupie, nic im nie pomoże.
Maria Blaszczyk2020.01.21 19:45
Tylko że tych pedofilów-księży się hołubi, chroni i zapewnia komfortowe warunki do gwałcenia. Gdyby było tak, jak piszesz, to by ich wyrzucano z roboty, gdy rzecz wyjdzie na jaw. A dzieje się wręcz przeciwnie - robi sie wszystko, by im włosek z główek nie pospadał. A homoseksualność nie ma tu nic do rzeczy i przyznają to nawet badania robione na zamówienie Kościoła. Raport John Jay College of Criminal Justice dla Konferencji Episkopatu USA opublikowany w 2011 roku powstał po tym jak amerykańska konferencja biskupów opublikowała Kartę ochrony dzieci i młodzieży, w wyniku czego stworzono Narodową Radę celem zrozumienia przyczyn i znalezienia rozwiązań dla kryzysu pedofilii w Kościele katolickim. Konkluzje były jasne - księża, którzy uprawiali seks z mężczyznami na jekimkolwiek etapie życia - przed czy po wstąpieniu do seminarium - NIE MOLESTOWALI NIELETNICH CZĘŚCIEJ. Po prostu - nie ma związku. http://www.usccb.org/issues-and-action/child-and-youth-protection/upload/The-Causes-and-Context-of-Sexual-Abuse-of-Minors-by-Catholic-Priests-in-the-United-States-1950-2010.pdf
ZERR02020.01.22 0:07
To jest jawna nieprawda - wypichcona aby ukryć ścisły związek homoseksualizmu z pedofilią. Kłamać jest łatwo, wystarczy powciskać klawiaturkę. Nie po to polityczne marksistowskie bydło promuje zboczeńców, aby ujawniano związki ich protegowanych z pedofilią
Maria Blaszczyk2020.01.22 0:36
Ale tych związków nie ma, więc co tu ujawniać? A jak kościół chciał je wykazać, to wyszło, że ich jeszcze bardziej nie ma. Cokolwiek jesteś nielogiczny.
acotomadorzeczy2020.01.21 13:08
"Bernard Preynat zauważył swoje zainteresowanie młodszymi chłopcami jeszcze podczas nauki w seminarium. Przełożony miał wtedy powiedzieć mu, że jest chory i wysłać na dwuletnią psychoterapię. Po odbyciu "leczenia" Preynat został wyświęcony na księdza. Mężczyzna wrócił jednak do molestowania chłopców, z czego miał się regularnie spowiadać. - Za każdym razem otrzymywałem rozgrzeszenie, a spowiednik prosił, abym nie zaczynał od nowa. Miesiąc później zaczynałem od początku (...). Gdyby Kościół odsunął mnie wcześniej, szybciej przestałbym to robić - mówił podczas rozprawy."
Ateistyczna Kretynizacja Polski2020.01.21 15:42
No jasne :) winny Kościół, tylko nie on :)