Butikowy Hotel Holland House zachęca do rodzinnych pobytów w centrum starego Gdańska - zdjęcie
07.07.14, 17:34

Butikowy Hotel Holland House zachęca do rodzinnych pobytów w centrum starego Gdańska

0

Gdańsk to jedno z najpiękniejszych miast i jednocześnie jeden z najcenniejszych zespołów zabytkowych w Polsce. Centrum tego historycznego miasta stanowią ulica Długa i Długi Targ, biegnące prostopadle do Motławy od Złotej Bramy do Zielonej Bramy, tworząc Trakt Królewski. Mieszkali tu najzamożniejsi mieszkańcy Gdańska i niemal każda kamienica ma swoją własną ciekawą historię. Wśród nich można odnaleźć takie zabytkowe perełki jak Dwór Artusa, Ratusz Głównego Miasta, Złota Kamienica czy Dom Uphagena.

W jednej z kamienic, po słonecznej stronie Długiego Targu, mieści się niewielki butikowy hotel, jeden z najciekawszych obiektów noclegowych w Gdańsku - Rezydencja Holland House. Nazwa i wystrój tego niezwykle oryginalnego obiektu nawiązują do kupieckich i kulturalnych powiązań historycznych Gdańska z Holandią. Butikowy Hotel Holland House udostępnia swoim gościom 26 pokoi i apartamentów, z których każdy posiada swój indywidualny charakter, kameralny wystrój oraz niepowtarzalny styl. Część pokoi posiada widok na Długi Targ. W 1997 roku, podczas swojej oficjalnej wizyty w Polsce, Rezydencję odwiedziła Jej Królewska Wysokość Królowa Holandii Beatrix.

Na parterze Hotelu mieści się przytulna Restauracja Latający Holender, serwująca swoim gościom dania kuchni polskiej i międzynarodowej. Latający Holender jest restauracją w stylu marynistycznym, a jej nazwa nawiązuje do legendarnego statku widmo.

W ciepłe miesiące Restauracja zaprasza spacerujących Długim Targiem turystów do ogródka. Odpoczywając, można podziwiać pomnik Neptuna, Ratusz a także nieprzemijające piękno wielu gdańskich zabytków.

Rezydencja Holland House dwukrotnie została uhonorowana nagrodą Travellers’ Choice: w 2012 roku w kategorii Najmodniejsze Hotele w Polsce, a w 2014 top 25 w kategorii Małe Hotele w Polsce.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Hotelu Holland House TUTAJ

Zapraszamy również na hotelwego Facebooka TUTAJ