Holendrzy zabijają noworodki ,,dla ich dobra'' - zdjęcie
05.06.19, 14:30

Holendrzy zabijają noworodki ,,dla ich dobra''

37

W Holandii uśmiercono 17-letnią Noę Pothoven. Dziewczyna została w wieku 14 lat zgwałcona przez dwóch mężczyzn. Nie mogła dojść do siebie, a rodzina i społeczeństwo nie pomogli jej. Dziewczyna zdecydowała się więc na eutanazję - wykonano ją. W Holandii zabijanie dzieci jest w wielu przypadkach zgodne z prawem.

Co znamienne, dziewczyna umarła na szpitalnym łóżku otoczona przez członków rodziny. Zaakceptowali jej decyzję o samobójstwie.
W Holandii można zabijać ludzi, jeżeli lekarze uznają, że ich cierpienie nie rokuje szans na poprawę. Tak właśnie uznano w przypadku 17-latki.

 

***

 

600 – tyle noworodków jest w Holandii uśmiercanych każdego roku w zgodzie z prawem. Proceder pozbywania się chorych dzieci jest praktykowany w Holandii już od ponad dziesięciu lat. W sferze deklaracji noworodki uśmierca się z litości, chcąc ulżyć w cierpieniu im i ich rodzicom. Tak naprawdę mamy do czynienia z prostym przełożeniem założeń niemieckiego eugenicznego Massenmordu niepełnosprawnych i chorych psychicznie na współczesne laickie społeczeństwo. Chodzi tylko o to, by wyrzucić ciężar. 

Holandia zalegalizowała tak zwaną eutanazję w 2002 roku. Początkowo miała obejmować wyłącznie pacjentów świadomych powyżej 12. roku życia, ale szybko okazało się, że to "nie wystarcza". Znaczących trudności przysparzała kwestia noworodków, które rodziły się z poważnymi deformacjami. W efekcie w roku 2004 roku opracowano rozwiązanie, które pozwoliło zabijać chore dzieci bez formalnej depenalizacji tego procederu. Na mocy protokołu z Groningen holenderscy lekarze otrzymali możliwość uśmiercania dzieci poniżej 12. roku życia, o ile życzą sobie tego ich rodzice. W pierwszym roku, w którym testowano nowe procedury, zabito 22 dzieci. Wszystkie przypadki obejmowały rozszczep kręgosłupa połączony z wodogłowiem. Próba się powiodła. Prokuratura, zgodnie z oczekiwaniami, nie zajęła się żadnym z przypadków. Ogłoszono sukces i natychmiast przystąpiono do umasowienia mordów. Z dużym, jeśli można się tak wyrazić, sukcesem. Od 2005 roku co roku Holendrzy zabijają około 600 dzieci: to ponad połowa wszystkich, jakie umierają w ciągu roku od narodzin.

Jak podkreślają główni promotorzy uśmiercania noworodków, proceder jest aktem miłosierdzia. Może mieć więc miejsce wtedy, gdy dziecko bardzo silnie cierpi. Jak czytamy w artykule Eduarda Verhagena i Pietera Sauera z 2005 roku, obok cierpienia uwagę zwraca się na szereg czynników. Są to: przewidywana niezdolność do samodzielności; przewidywana niezdolność do komunikowania się; przewidywana konieczność przebywania w szpitalu; przewidywana długość życia (dłuższe życie jest przesłanką do uśmiercenia dziecka). Jak wynika między innymi z oficjalnego oświadczenia Królewskiego Holenderskiego Towarzystwa Medycznego z 2013 roku, w grę wchodzi jeszcze jeden aspekt: wrażliwość rodziców. Należy im mianowicie oszczędzić nieprzyjemności obserwowania, jak umierają ich dzieci. Verhagen mówi wprost o niepotrzebnym „okropieństwie” tego doświadczenia. Takie postawienie sprawy rodzi jednak dwie poważne wątpliwości, które ostatecznie demaskują dziecięcą eutanazję jako zwykłe morderstwo, popełniane w istocie dla wygody tych, którzy pozostają przy życiu. Niestety: dokładnie tak, jak w nazistowskiej Aktion T4, społeczeństwo po prostu oszczędza.

Komentarze (37):

MK2019.06.6 6:15
Proste, jeśli odrzucamy wartość życia człowieka jako coś niepodważalnego jako wartość samą w sobie, to logiczne jest to co się dzieje w Holandii i nie tylko. Jeśli wartość człowieka postrzegana jest tylko na podstawie tego co potrafi zrobić, wyprodukować, to logiczne, że jeśli jest chory i nie rokuje za bardzo, to jest tylko obciążeniem dla reszty. Jak w stadzie zwierząt rzeźnych - słabe, nieproduktywne sztuki gospodarz eliminuje, bo to nieopłacalne dla całej hodowli. nie będzie inwestował w coś co przynosi straty. Jeśli człowiek nie ma wartości jako osoba, po prostu, to kończy sie zawsze słabo - nigdy nie masz pewności czy jesteś na tyle warty żeby żyć, I jeśli to jest tylko problem twój wewnętrzny to pół biedy. ale teraz gorzej jak i inni decydują czy twoja wartość dla społeczeństwa jest jeszcze wystarczająca, czy masz prawo jeszcze żyć. Bo może juz zaczynasz generować straty, i jeszcze przykre odczucia.
Bebik2019.06.6 8:03
Dobry komentarz. Całkowicie się z tym zgadzam.
Pi2019.06.5 22:35
Bardzo madry narod ci Holendrzy.Beda mieli zdrowe i szczesliwe spoleczenstwo,wolne od zabobonow i religijnej indoktrynacji.
MK2019.06.6 5:50
podobnie jak uczył i praktykował wujek adolf...
Jestem w Kościele2019.06.5 20:45
Cóż się z nimi stanie gdy Bóg przyjdzie ich osądzić? Kara będzie PRZERAŻAJĄCA.
Stachu2019.06.6 6:40
Chodzi o OGIEŃ PIEKIELNY?
Maria Blaszczyk2019.06.5 19:12
No i znowu kłamstwa. Nie wiem, o co dziś chodzi z tą Holandią, ale zastanówcie sie przez sekundę. Holandia ma smiertelnośc niemowląt na poziomie 6/1000 urodzeń. Rodzi sie koło 170 tys. dzieci rocznie. To by oznaczało, że więcej niż co drugie zmarłe niemowlę zostało poddane eutanazji. Biorąc pod uwagę, że jednak śmierć noworodka to dość nagła sprawa statystycznie - rodzi się niewydolny wcześniak i umiera dzień po porodzie. Rodzi się dziecko w zamartwicy - i zgon stwierdza się 20 min. po porodzie itd - to przecież kompletny absurd. (tak naprawdę - w ciągu 7 pierwszysch lat obowiązywania protokołu z Groningen, wykonano 22 eutanazje niemowląt, czyli trochę ponad 3 rocznie. W ponad 09% przypadków oczekiwany czas przeżycia był poniżej miesiąca, w pozostałych - niewiele dłuższy...)
Maryla2019.06.6 15:37
Przestań Mario! Dlaczego nie dociera do ciebie. że mamy ciebie dość i twoich kłamliwych wywodów! TY SAMA JESTEŚ JEDNYM WIELKIM KŁAMSTWEM! Żebyś pisała 5 razy dłuższe komentarze, co teraz, to i tak na darmo! JESTEŚ DLA NAS NIEWIARYGODNA! SZKODA TWOJEGO PISANIA ! NIKT I NIC NAS NIE PRZEKONA! JESTEŚMY I BĘDZIEMY KATOLIKAMI! POJMUJESZ TO W KONCU!!
Maria Blaszczyk2019.06.9 19:58
Alez ja nie do Ciebie piszę. Możesz nie czytać. zawsze podpisuję się imieniem i nazwiskiem -- widzisz mój komentarz - nie czytaj. Ale skoro juz odpowiadasz - to pokaż, co jest kłamstwem.
Reytan2019.06.5 16:09
Holandia to przesionek piekla dla ludzi ,ktorzy wyrzekli se Boga.
ja2019.06.5 16:40
I dlatego tam mieszkasz? Glapiński ty walnięty hipokryto.
Grzegorz2019.06.5 15:48
Praktycznie dla Holandii niema przyszłości. Mieszkałem tak. Jeden z najbardziej przygnębiających krajów w Europie. Po prostu kasa to nie wszystko. Oni już w większości w nic niewierzą. Pozornie są mili i dobrzy ale to tylko pozory coś jak Anglicy. Wyłączyć im telewizję, radio i internet na tydzień a będą masowe samobójstwa. Zresztą i tak ten kraj w perspektywie 60 lat przestanie istnieć na wskutek podnoszenia się poziomu wody w Oceanach. To tyle na temat tego chorego kraju. Szkoda tylko tego dziecka samo zło ją spotkało w życiu. Mam nadzieję że po drugiej stronie spotkała Miłosiernego Jezusa .
Maria Blaszczyk2019.06.5 20:31
Ja mieszkam obecnie. I jest zupełnie inaczej. To kraj wyluzowanych, otwartych ludzi, którzy wierzą w ludzi i rozum. A już z tą telewizją... Przeciętnie Polak ogłada telewizję 263 min. dziennie. Holender - 178 min. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ile-minut-oglada-sie-telewizje A poziom wody... No cóz - podwyższa się zapory i je wzmacnia, rozwija system pomp. Sądzę, że jednak wiele innych krajów zniknie dużo wcześniej.
Maryla2019.06.6 14:49
I co z tego że mieszkasz ! Nie kłam ! Nikt ci tu nie wierzy Czytamy artykuł, ktoś za to odpowiada! A nie to co tu nawijasz, same kłamstwa! Byłam, widziałam! Wiem jak jest!
Maria Blaszczyk2019.06.7 19:19
Ale przecież daję linki. Można sobie posprawdzać. Biorąc pod uwagę, że ta sama Fronda twierdziła, na przestrzeni dwóch dni, że te mundury w Gdańsku to były pruskie, a "Holendzy zabili 17-latkę, bo była zgwałcona", to chyba nie uważasz, byś miała do czynienia z wiarygodnym źródłem.
Matylda z Wadowic2019.06.5 15:36
https://www.wykop.pl/link/4986927/znalezisko-sprzed-kilku-dni-o-eutanazji-17-letniej-holenderki-to-fake-news/
ks. katolicki2019.06.5 15:20
Jeśli Boga nie ma wszystko wolno. (Bez Boga nie ma dekalogu, są tylko społeczne umowy międzyludzkie) Takie są konsekwencje ateizmu. Ale Bóg jest i jest Jego sąd!
Jacek2019.06.5 19:25
Dzięki za ten komentarz, pozdrawiam.
Tytus2019.06.5 15:10
Dziewczyna umarła na szpitalnym łóżku otoczona przez członków rodziny, którzy co warto dodać wcześniej nie pomogli jej wygrać z problemami - teraz za jednym zamachem pozbyli się jej i jej problemów, a pewnie też swego poczucia winy. To oni a nie dziewczyna powinni zostać zutylizowani. P... tę całą rodzinę i zdegenerowaną Holandię.
Maria Blaszczyk2019.06.5 19:13
A na jakiej podstawie to twierdzisz? Ja właśnie kończę czytać jej książkę - wynika z niej zupełnie coś innego...
K RK2019.06.6 14:44
NIE UDAWAJ GŁUPSZEJ, NIŻ JESTEŚ! MY TEŻ CZYTAMY, SWOJE WIEMY ! A TWOICH LEWACKICH WYWODÓW NIE CHCEMY! PRZECZYTAJ ARTYKUŁ, JA JEMU WIERZĘ, A TOBIE ZA GROSZ NIE WIERZYMY! PANIAŁ KOMUSZKO?
Jahu2019.06.5 15:09
Przysięga holenderskich lekarzy powinna brzmieć tak...Przysięgam zabijać każdego kto chce i kto nie chce.
stara znajoma2019.06.5 15:08
JPIII, andrzejhahn, lesiu keller-krawczyk Zmień płytę jude, bo otworzę kurki z ZyklonB
JPIII2019.06.5 15:04
Pewnie, że to lepiej dla nich. Nie trafią w łapska kato--pedofilów.
KINGA2019.06.6 14:39
ZAMKNIJ SIE, WRESZCIE! NUDZI CI SIĘ STARUSZKU? MARTW SIĘ O SIEBIE , NIE O NAS ! SPADAJ DO SWOICH I NIE ŚMIERDŹ !
Jacek2019.06.5 14:55
Za św JPII, naród który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszlości. Kiedys holendrzy mordowali kolonizowane ludy. Teraz udoskonalają metody mordowania dzieci , chorych, czy tym którym potrzeba dać milość ,tych o których trzeba się zatroszczyć . Mało im dzielnic prostytucji, legalizacji narkotyków. Jeżeli sami holendrzy się nie nawrócą do Boga , nie uwierzą w Chrystusa to tzw imigranci im pomogą , oby już nie bylo zbyt późno.
Adrian2019.06.5 15:23
Narkotyki w Holandii zazywa mniej ludzi niz w katolickiej Polsce. Dzielnica z prostytutkami jest dla turystow, miejscowi tam nie chodza. Glowna grupa migrantow sa obecnie Polacy, bardzo nielubiana gdyz sprawiaja wiecej klopotow niz jak bezowi - jak to milosiernie nazywacie nie-bialych. Pozdrwiam, w Holandii 7 rok.
Reytan2019.06.5 16:07
Adrian to polkojezyczna prostytutka,narkoman,ktory nauczyl sie klamstwa od Holendrow.
Jacek2019.06.5 19:20
A tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Powodzenia w tej holandii.
Poganin2019.06.6 8:14
A jaką przyszłość narodowi mogą zapewnić dzieci które mają tak straszne wady że same nie mogą mieć dzieci. Praw Natury nie przeskoczycie jakimiś monoteistycznymi bzdurami.
Karolina C.2019.06.6 14:33
ADRIAN ! Nie masz czym się chwalić chłopie! Skoro jesteś już 7 lat w Holandii, to już przesiąkłeś tym szambem , tym co tam się dzieje! Ty już nie myślisz po polsku, to widac! Tu również też na forum pisze , taka "pseudo-Polka" - Maria Błaszczyk ! Widać po waszych wpisach, że tak samo już myślicie! Macie mózgi sprane! ZA ŻADNE SKARBY ŚWIATA, NIE CHCIAŁABYM MIESZKAĆ GDZIE INDZIEJ, TYLKO W POLSCE!
JPIII2019.06.5 14:47
Miała dość kato--talibskiej propagandy. I ja się z tą dziewczyną zgadzam. Bo jak tu klęczęć przed ped..ofilem a potem brać komunię z rąk takiego gnoja co najpierw trzymał k..utasa kolegi albo wtykał w d..upę proboszcza.
KRZYSZTOF 54+2019.06.5 15:03
jestes chorym czlekiem zeby tylko BÓG na toba zlitowal sie zanim zdechniec , jak nie nawrocic to spotkac takich jak ty w piekle . to jest szkalowanie fronda powinna oddac twoi ip do policji za slowa znieslawiajace kk
nie jestę robotę2019.06.6 9:10
Nie pirdeol, boga przecież nie ma
Karolina C.2019.06.6 14:20
Jeżeli Boga nie ma? TO NAPISZ TU KONIECZNIE, ! Z KIM WALCZYCIE I DLACZEGO TAK BLUŹNICIE NA KOGOŚ , KOGO NIE MA ! ?PYTAM WAS! ? BO NIGDY NIE MACIE ŚMIAŁOŚCI ODPOWIEDZIEĆ? TYLE RAZY PYTAMY? CHOCIAŻ RAZ ODPOWIEDŻCIE. DLACZEGO? CZY MOŻE JESTEŚCIE TCHÓRZAMI? CZEKAM, PROSZĘ ODPISZ, ALBO UDOWODNIJ DLACZEGO TAK SĄDZISZ ? OK?!
atrocka2019.06.5 20:31
Kanalia
100% racji2019.06.5 14:35
:-((( A ty, który zastrzyk podajesz, ile Tobie pozostało lat do eutanazji ? :-(((