Plakat z Hitlerem i Himmlerem w Poznaniu  - zdjęcie
29.06.14, 12:46(fot: rozbrat.org)

Plakat z Hitlerem i Himmlerem w Poznaniu

9

Plakat z ulicy Nowowiejskiego przedstawia zbrodniarzy III Rzeszy - Hitlera i Himmlera - pochylonych na planem miasta Poznania. I ma dotyczyć podejmowania decyzji wobec nowego „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla miasta Poznania".

"Największe kontrowersje budzi fakt, ze Studium otwiera drogę dla dalszego zabudowania, a zatem zniszczenia klinów zieleni. Wszystko wskazuje, że dokument ten został „skrojony” pod potrzeby deweloperów, którym od lat sprzyja polityka prezydenta Grobelnego" - czytamy na stronie rozbrat.org.

Plakat wywołał - jak się można było spodziewać - ogromną awanturę. Jeden z radnych Wojciech Kręglewski mówi wprost: "umieszczanie takich billboardów w przestrzeni publicznej, które bezpośrednio nawiązują do ideologii faszystowskiej, to jawne łamanie prawa".

- Póki co nie dostaliśmy żadnych zgłoszeń, które dotyczyłyby nawiązania do treści faszystowskich czy naruszenia dóbr - tłumaczyła "Głosowi Wielkopolskiemu" nadkom. Iwona Liszczyńska z Komendy Wojewódzkiej Policji.

Urząd Miasta Poznania zapowiada, że w tej sprawie podejmie kroki prawne.

Portal niezalezna.pl przypomina, że wcześniej na plakatach sieci Heyah pojawił się komunistyczny zbrodniarz Włodzimierz Lenin. Po protestach, wycofano się wówczas z tej kampanii. Wtedy też pytaliśmy kiedy twórcy kampanii reklamowych lub promocyjnych posłużą się zdjęciami Stalina lub Hitlera. Długo nie trzeba było czekać.

Ab/niezalezna.pl

Komentarze (9):

anonim2014.06.29 14:10
@CP- Co świetne i bardzo celne? Ten plakat przedstawiający niemieckich zbrodniaży? Powiedz to ich ofiarom! Powiedz to milionom zamordowanych przez nich Polaków! A ten, który wymyślił ten durny plakat powinien zostać zbojkotowany! Jakby się udał na ,,zieloną trawkę", to może parę spraw by przemyślał!
anonim2014.06.29 15:47
Bilboard powinien natychmiast zostać usunięty !!
anonim2014.06.29 16:38
Cox i Onufry1610 (chyba?) woleliby żeby zamiast tego był ana bilbordzi enaga kbieta na krzyży, albo coś podobnego...prawda? No ale podobno domagacie się droga lewizno wolności wyrazu - to jak to chcecie ? dla was wolność a dla innych cenzura? Wiem, wiem,ze takie są wasze lewe cele i założenia- dla was z lewizny każda obrzydliwość, bluźnierstwo i zboczenie to wyraz artystyczny, ale dla innych niż wy lewizno, każdy przekaz niezgodny z waszym to jest już zakazany! - zgodnie parafrazowanym powiedzeniem co wolno lewakowi to nie tobie ....(nie uzupełniam, to sława zastrzeżone dla lewych ministrów PO u Sowy)
anonim2014.06.29 18:09
Znaleźć tych anarchistycznych gamoni i przykładnie ukarać skoro kodeks karny wyraźni przewiduje nawet więzienie za pozytywne ukazywanie systemów totalitarnych.
anonim2014.06.29 19:52
ten plakat dobrze pokazuje jacy ludzie rządzą Poznaniem
anonim2014.06.29 20:21
Wow nikt z Was (poza CP) nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Władze Poznania pozwalają na przekształcenie zielonych terenów rekreacyjnych pod deweloperskie działki anarchiści (mimo iż lewacy) postąpili słusznie - chcieli ośmieszyć włodarzy miasta - ten plakat to nie wyraz uwielbienia do zbrodniarzy socjalistycznych (nazizm to socjalizm narodowy a nie prawica...) tylko ubliżenie Grobelnemu. Jak my porównujemy aborcjonistów do Hitlera też stosujemy argumentum per analogiam (wiem, erystyka, ale dobrze się w "marketingu" naszej ideii sprawdza) dokładnie tak jak ci lewacy.
anonim2014.06.29 21:18
@Nabi "chyba?" Jak dla mnie jest najlepszą myślą z komentarza. Ja patrząc na ten plakat widzę np.to: http://demotywatory.pl/1988527/Modlitwa-do-niemieckiego-Boga.
anonim2014.06.30 0:10
Kolejny idiotyzm władzy- samo słowo Hitler zakazane? To może pozwać autorów podręczników historii? Ocena moralny i kontekst już jest nieważny dla politpoprawnych cenzorów. Debilizm władz zatacza coraz większe kręgi.
anonim2014.06.30 18:26
,@Nabi- Coś ci się pomyliło.