HIT! Budka znowu będzie ,,odwoływał ministrów’’ - zdjęcie
25.05.21, 17:16Fot. screenshot - YouTube (RMF24)

HIT! Budka znowu będzie ,,odwoływał ministrów’’

8

Borys Budka chce zaprezentować w Sejmie kolejne przedstawienie. Szef PO zapowiedział, że Koalicja Obywatelska złoży wnioski o odwołanie ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego oraz szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka.

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś oświadczył dziś, że Izba złożyła zawiadomienia do prokuratury ws. organizacji ubiegłorocznych wyborów korespondencyjnych. Przestępstwo zdaniem NIK mógł popełnić premier Mateusz Morawiecki, szef KPRM Michał Dworczyk, minister spraw wewnętrznych i administracji Michał Kamiński i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Na informacje te odpowiedział już przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka, który kolejny raz postanowił złożyć wnioski o odwołanie ministrów. Tym razem Koalicja Obywatelska ma starać się odwołać wicepremiera Sasina, ministra Kamińskiego i ministra Dworczyka.

- „Nie ma możliwości, by ludzie, wobec których stawiane są zarzuty popełnienia przestępstwa, działania poza swoimi uprawnieniami (...), sprawowali dalej funkcje”

- mówił szef Platformy.

Platforma planuje więc urządzić kolejne przedstawienie. Podobne obserwowaliśmy rok temu, kiedy Budka chciał odwołać ministrów Szumowskiego, Kamińskiego i Ziobrę.

kak/PAP

Komentarze (8):

kibic2021.05.26 8:47
Budka coraz bardziej utwierdza Polaków, że rozumu u niego brak !!!
witia2021.05.26 5:08
Boże chroń Polskę przed wariatami.
rob2021.05.26 4:58
dlaczego żaden psychiatra nie chce mu pomóc....?
rychu2021.05.25 20:08
Czas juz szykowac Budce kaftan jego przygoda z polityka skonczy sie w psychiatryku.To juz chyba 30 odwoływanie
młody Gomułka - łysa pało marsz do kąta2021.05.25 20:04
POpominam starą zasadę demokracji centralistycznej w PO - dopóki nie ma wyroku, to oznacza niewinność. Rozstrzelać
Głos Rozsądku2021.05.25 18:53
Budka, ty jesteś POdobno prawnikiem. Nie wiesz, że NIK nie wydaje Postanowień o przedstawieniu zarzutów? To jest domena Prokuratury/Policji. NIK w tej sprawie złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa ściganego z oskarżenia publicznego. Takie zawiadomienie może złożyć każdy, nawet Maniek Obszczymurek, bo papier przyjmie wszystko. A'propos pełnienia wysokiej funkcji, to wobec kopertowego Tomka już jest wydane Postanowienie o przedstawieniu zarzutów. To ci nie przeszkadza gliwicki patałachu prawniczy? Prokuratura odmówi wszczęcia postępowań, NIK, to zaskarży, kastowy sędzia uchyli Postanowienie o odmowie wszczęcia, wówczas Prokuratura wszcznie postępowania i następnie je umorzy wobec braku ustawowych znamion czynu zabronionego lub na innej podstawie prawnej. Ot i na tym skończy się wyliczanka "Palec pod budkę...".
Polak mały2021.05.25 18:06
Burza w szklance wody - ale co się nastrzępią z mównicy poselskiej to ich....
Anonim2021.05.25 17:34
Szumowskiego za co chcieli odwolac? wbrew swoim wyborcom PO od poczatku chciala walczyc z wirusem do ostatniego zywego Polaka a z Ziobro laczy ich weto albo smierc i tez wbrew woli swoich wyborcow