Hiszpański dziennik: Za Gretą Thunberg stoją wielkie koncerny - zdjęcie
07.12.19, 16:45Screenshot Youtube - ABC News

Hiszpański dziennik: Za Gretą Thunberg stoją wielkie koncerny

74

Na drugim planie, dyskretnie za szwedzką nastolatką, znajdującą się obecnie na czele walki klimatycznej, stoją duże fundusze finansowe oraz firmy zainteresowane eliminowaniem użycia węgla” - stwierdził hiszpański „El Confidencial”.

W tekście na temat szwedzkiej nastolatki, która stała się twarzą walki klimatystów napisano również, że rodzina Grety Thunberg powiązana jest poprzez autora jej kampanii medialnych Daniela Donnera z organizacją European Climate Foundation, która zarejestrowana jest w Brukseli.

Jak czytamy:

To strateg odpowiedzialny za kontakty z mediami ze strony ECF”.

Dziennik informuje, że w jej skład wchodzą fundacje charytatywne oraz społeczne koncernów takich jak IKEA czy Hewlett Packard. Inną firmą związaną z ECF jest fundusz TCI – udziałowiec choćby spółek Red Electrica oraz Enagas.

dam/Dorzeczy.pl,wp.pl

Komentarze (74):

emerytowany nauczyciel2019.12.8 12:51
Nie zdziwię się, jak to dziecko Greta wyzna, że ktoś ja wcześniej skrzywdził.... On ma tyle rozczarowania i gniewu w oczach
Cool2019.12.8 7:57
Ilu idiotów da sie nabrać na te socjotechniczne sztuczki lewaków? ... tylko tego dziecka żal! ;(
B522019.12.8 5:23
takie jest prawdziwe oblicze czerwonej szarańczy a błazny myśleli że jest nawiedzona
jou2019.12.8 0:17
GLOBALNE OOCIEPLENIE? stek bzdur - informuję, że z opisów kronikarskich jasno wynika, że w epce średniowiecza, a więc 500 - 700 lat temu w Europie było znacznie cieplej niż jest dzisiaj. Poza tym na półkuli północnej lodowce topnieją, a na południowej rosną. Gdzie w mediach nurtu głównego mogę znaleźć te informacje ??... pozostawię bez komentarza, a chodzi w tym ociep-interesie o 500 miliardów dolarów rocznie - tyle kasy jest wyciągane z kieszeni mieszkańców przez banki i koncerny sprzedające nowe technologie energetyczne dotowane cały czas, bo nie rentowne - skąd wziąć kasę? Ane z wrzasku o globalnym ociepleniu! Czas otworzyć oczy!
Maria Blaszczyk2019.12.8 1:01
A rozumiesz różnicę pomiędzy "globalne" a "w Europie"? Do tego nie było "cieplej", tylko równie ciepło. I nie 500 - 700 lat temu, tylko w trakcie Średniowiecznego Optimum Klimatycznego (lata 950-1250). Za to w innych miejscach na Ziemii było w tym czasie zimniej niż w Małej Epoce Lodowcowej. I nie, na południowej półkuli lodowce nie rosną, tylko topnieją, z roku na rok szybciej. Na Kilimandżaro lodowiec stracił 80% swojej masy. Słynny, najwyższy na świecie ośrodek narciarski w Andach, Chacaltaya, musiał zostać zamknięty - bo lodowiec stopniał, na pona 5 tys. metrow. Nowozelandzki lodowiec Franciszka Józefa cofnął się o 1500 metrów. Antarktyda od 1992 roku straciła łącznie ok. 2700 gigaton lodu i ten proces stale przyspiesza - średni bilans masy w okresie 2012-2017 (-219 Gt/rok) był aż trzykrotnie bardziej ujemny niż w latach 2002-2007 (-73 Gt/rok).
Cool2019.12.8 8:20
To straszne! ... ośrodek narciarski w Andach został zamkniety! ... smuteczek!!! ;(((
Maria Blaszczyk2019.12.8 12:25
Myślę, że dla ludzi, którzy stracili pracę - może tu być rzeczywiście problem. Ale nie o tym pisałam, tylko o topnieniu lodowców na półkuli południowej.
ZERR02019.12.8 10:27
To wytłumacz nam, tak szczerze, z lewackiego punktu widzenia, dlaczego łączysz "zatapianie" Wenecji ze wzrostem poziomu morza o 3 mm? Nagle przestaje obowiązywać "lokalność zjawiska"?
Maria Blaszczyk2019.12.8 12:23
??? Jaka lokalność? Jakie 3 mm? Obecnie to już jest 5 mm - i ta prędkość wciąż rośnie, prawie o 1 mm na rok. Oceany nie umieją podnosić poziomu lokalnie. To połączony system. A jeżeli mamy miasto położone na poziomie morza pod koniec XIX wieku, tylko że poziom morza podniósł sie o ćwierć metra - to chyba zrozumiałe jest, że będzie częściej podtapiane?
Lublinianka2019.12.7 20:39
«fronda.pl — naszym bogiem jest błąd 7.12.19 18:16 Pisała fronda.pl na podstawie jakiegoś amerykańskiego portalu, że na początku grudnia zaatakuje Europę Środkową i Rosję sroga zima z temp. poniżej -20°C. No i co? Prognozy przewidują, że do końca grudnia będzie temp. w granicach 2 do 6°C w południe w Polsce.» No i czemu, minusujecie „frondową prawdę”?
aldek2019.12.7 20:33
Jeśli tak jest ta szwedzka Greta jest tak wiarygodna jak towarzysz sekretarz w habicie.
ceramik2019.12.7 20:09
To żydowska hucpa. Jak zwykle. PO patrzcie na nazwiska ''opiekunów''. Blumberg, Rotszild...Łoją Europie skórę na OCIEPLENIU.
Pawel2019.12.8 1:25
Te nazwiska, co piszesz, to chyba Masoni!?
Grazyna2019.12.7 19:10
Lech Keller-Krawczyk ! JESTEŚ BARDZO NUDNY I ŻAŁOSNY ! POWTARZASZ SIĘ NON-STOP! Wiele osób pisze, że na twoje wpisy zbiera ich na odruch wymiotny, mnie też! Ty jednak bardzo lubisz się sam poniżać, aż do granic wytrzymałości ludzkiej! W tym artykule/ i nie tylko/, też piszesz do siebie w różnych nickach ! No i sam sobie odpowiadasz! Twoja głupota sięga dna ! Pisz coś mądrego ! Tu głupszych od siebie nie znajdziesz! Patrz chociażby na twój wpis z nowym nickiem "sutenera ", a odpowiadasz sam sobie pod inny nickiem: " mendy,mendy"! Tylko kto cię tu nie zna, pomyśli, że to dwie osoby! Wiele osób już ci nie odpisuje, ani nie klika"łapkami", ja teżw większości już tak robie! SWOIM ZACHOWANIEM STAJESZ SIĘ W TEN SPOSÓB ZEREM !
Grizzly2019.12.7 18:49
... jakaś nowa odmiana pedofilii? Czy wiecie różne przygłupy, na wszelki wypadek tytułujące siebie ekologami by od razu nie kojarzyć ich z durniami albo sabotażystami, że klimat jest najbardziej zmiennym środowiskiem na Ziemi? Amerykanie już dzisiaj doliczyli się ok. dwudziestu (20) zlodowaceń globalnych w dziejach Ziemi? Trwały one po kilkaset tysięcy lat z równie długotrwałymi przerwami. W międzyczasie wystąpiło wiele krótkotrwałych, o dużym zasięgu gwałtownych zmian klimatu. Działo się to wszystko zanim człowiek rozpalił pierwsze ognisko! Co więc było przyczyną - WTEDY zmian klimatycznych - durnie i pożyteczni idioci nazywający siebie dla niepoznaki ekologami? Czy aby nie przyczyny naturalne? Aktywność Słońca, aktywność wulkaniczna i in.? KŁAMSTWO KLIMATYCZNE polega na przypisaniu naturalnych i nieuchronnych zmian klimatycznych człowiekowi!
prosty2019.12.7 18:48
Polska chce bronić węgla, ale jakoś nie słychać po naszej stronie najprostszych argumentów: 1) spalanie gazu ziemnego również generuje dwutlenek węgla, 2) przy spalaniu gazu ziemnego powstaje także para wodna, znacznie silniejszy od dwutlenku węgla czynnik efektu cieplarnianego. Para wodna nie powstaje przy spalaniu węgla, 3) współczesne elektrownie węglowe filtrują pyły i dwutlenek siarki ze spalin, w praktyce tylko spalanie węgla w domach - niska emisja - przyczynia się do smogu.
Maria Blaszczyk2019.12.8 0:42
Ale to nie chodzi o sam węgiel, tylko w ogóle o spalanie paliw kopalnych. Do tego problemem nie jest tylko smog - to jest problem lokalny, poważny, ale Grecie chyba nieznany - ona mówi o katastrofie klimatycznej. https://www.sciencealert.com/greta-thunberg-addresses-the-united-nations-climate-action-summit-through-tears https://www.globalcitizen.org/en/content/greta-thunberg-slams-uk-fossil-fuel-Britain-MPs/ Do tego chyba nie do końca rozumiesz, że są to połączone zjawiska. To właśnie para woda sprawia, że CO2 jest takie groźne. Dodatnie sprzężenie zwrotne pary wodnej wzmacnia zaburzenia klimatu (czy będzie to ocieplenie, czy ochłodzenie). Oszacowano, że jej obecność podwoi wzrost temperatur spowodowany podwojeniem stężenia CO2. Sama jednak nie mogłaby spowodować zmiany klimatu. Zawartość pary wodnej w atmosferze zmienia się w skali dni, zgodnie z cyklem parowania i opadów. Tymczasem dwutlenek węgla, uwolniony w procesie spalania paliw kopalnych, trwa w atmosferze tysiące, a nawet setki tysięcy lat. No a do tego - jeśli temperatury będą rosły, wszystko jedno, czy od samego CO2, metanu, pary wodnej czy kombinacji tych czynników - to siłą rzeczy pary wodnej w atmosferze będzie więcej. Więc jak się nie obrócimy - i tak z tyłu...
Cool2019.12.8 9:14
Sądze, że to jednak Ty nie rozumiesz przyczyn degradacji  środowiska.
JS2019.12.7 18:30
Ona nic sama z siebie nie może wymyślić, to co ma powiedzieć jest ustalone. teraz podczepiły się do niej jakieś firmy. Ale dlaczego do tej pory nie ma np. zjadalnych opakowań już dawno zapowiadanych ? Ale kto by chciał zjeść np. brudną butelkę po napoju z glonów ? Kto by zjadł talerzyk jednorazowy który leżał na nie wiadomo jak czystym stole w restauracji ? Dlaczego nie zakażą wtłaczania CO2 do napojów gazowanych ? Dlaczego Greta o tym nie mówi ??? Kolejne oszustwo ! Cieplarniane ! Pozdr.
Maria2019.12.8 13:10
Zgadzam się z Tobą .Do tego dodaj jeszcze jak walczą z futrami , które rozkładają się szybko,a futra sztuczne około sto lat .Jak się to ma do ekologii. To jest błędne koło.
gotcha! 2019.12.7 18:06
Ale za fejka z Gretą i skórzanym fotelem to już nie przeprosicie? Macie dyspensę od ósmego przykazania?
ZERR02019.12.8 10:24
nie było żadnego fejka Śmieszne, lewackie katofobiczne kłamczuszki pouczają katolików nt wykładni ich wiary.
Polak2019.12.7 17:54
Wielkie koncerny (paliwowe) oplacaja tych wszystkich debili ktorzy neguja zmiany klimatu, to im zalezy najbardziej zeby zostalo po staremu i wykorzystuja do tego prawicowych idiotow ktorzy z zalozenia boja sie wszelkich zmian.
prosty2019.12.7 18:59
To, co piszesz, to czysta manipulacja. Przyjęcie, że ograniczenie spalania węgla cofnie zmiany klimatyczne, wymaga prawdziwości WSZYSTKICH poniższych stwierdzeń: - klimat się ociepla, - przyczyną ocieplania się klimatu jest człowiek, - najważniejszym czynnikiem działalności człowieka wpływającym na ocieplenie klimatu jest spalanie węgla. Nawet uznanie antropogenicznego ocieplania klimatu nie wystarcza, bo przyczyną może być wycinanie lasów, miejskie "hot-spoty" wpływające na cyrkulację atmosfery, spalanie innych paliw.
mendy mendy2019.12.7 17:49
"Sutener" obrazowo i dokładnie nie tylko siebie samego opisał ale także jego "czynności" manualno-seksualne. Bo jaka baba by poszła z takim do "łóżka". Nawet Joaśka Senyszyn dostałaby torsji. Albo te dwa niedopałki; mały pękaty żydek "Karlson" i jonasik aaa. Nie wiem czy to jest keller-hahn, czy to jest ofiara "Operacji Wisła" albert extra Vergin, może to być nowaczek-robaczek urodzony na staten ajlend w czworakach pod Nowa Hutą albo stachu artysta od pieluch, to nie ma znaczenia - faktem jest, że są to mendy które dostają wzwodu jak coś dowalą katolom, moherom, prawakom. To jest ich "viagra". I jak "sutener" ale nie na tapczan ale w gacie.
Sutener Krakowski Marian B. 2019.12.7 17:41
Co za różnica kto Gretę finansuje?! Kto finansuje wózek inwalidzki Kaczyńskiego, to jest TEMAT.! Okazuje się, że to Kółko Gospodyń Wiejskich, pospołu z Kółkiem Różańcowym z Homontowa.!!! Wózek Limited Edition, ma: Centralny zamek. Systemy ABS i ASR. Czujniki deszczu. Podgrzewany i klimatyzowany skórzany fotel. Tylne i przednie światła w systemie LED. Opony sportowe. Automatyczna skrzynia biegów. Co za poświęcenie tych Pań, to musi kosztować majątek.!!!!!!!!!!!!
KKK2019.12.7 17:30
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pienądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy rasista, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha. Do wiadomości moderatora portalu Fronda i policji. W dniu 25.11.2019 komentator portalu Fronda Björn Karlsson zamieścił rasistowski wpis ! My czytelnicy portalu prosimy o ukaranie tego rasisty, jego blokadę na portalu lub zawiadomienie prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Przypominamy, że rasizm jest w Polsce przestępstwem karalnym !! Oto jego rasistowski wpis Björn Karlsson 25.11.19 11:11 Viki Gabor typowo polskie imię i nazwisko! i ta słowiańska uroda... Do tego tańczył chłopak w różowej kamizelce i czarny imigrant jeszcze. A nie, ten czarny to był syn matki tej z Częstochowy, to swój przecie a nie jakiś imigrant co to przenosi choroby i pasożyty. A Ciemny Lud kupił wszystko i pan Kurski jaki dumny ze swojego odkrycia ,prawdziwy sukces PiSu a najbardziej żoliborskiego prezesiny... https://www.fronda.pl/a/matka-kurka-wiocha-nie-zadna-swiatowosc-multikulturowy-chlam-nie-zadna-polskosc,136609.html Do moderatora portalu Frondy: Popatrz sobie człowieku na wpisy, a szczególnie wpis niejakiego Björn Karlsson : Toż to czysty R A S I Z M !!!!!!!!! Czy ty chłopie, mówię do moderatora portalu Franda popierasz rasizm ?!! Jeszcze raz - czekam krótki czas, a potem zawiadamiam prokuraturę ! Tak nie może być dalej !!! W Polsce rasizm i antasemityzm jest traktowany jako przestępstwo i ścigany przez sądy i prokuraturę !!!
Maria Blaszczyk2019.12.7 17:28
Wszyscy chyba jesteśmy zainteresowani eliminowaniem węgla? Szczególnie w Polsce, gdzie węgiel kupuje się w znacznej mierze z Rosji, finansując krwawy reżim pana prezydenta Putina. I następnie ten węgiel spala się w piecach, czyniąc z Polski jednego ze światowych liderów w liczbie zmarłych z powodu smogu.
Altai2019.12.7 17:34
Mario pisz może we własnym imieniu! Żyjemy w wieku rozwoju technologicznego i naprawdę nie ma nic złego z wykorzystywania ekologicznych przetworów węgla kamiennego typu ekogroszek.
Maria Blaszczyk2019.12.7 18:45
Myślisz, że ci umierający przedwcześnie nie mają nic przeciwko? A Wenecjanie? Albo Bengalczycy, których dzieci nie mogą chodzić do szkoły, bo muszą polecieć codziennie kilka razy do niezasolonej studni? No i jeszcze pozostaje problem popiołu. Do tego ten ekogroszek skądś trzeba sprowadzić - co samo w sobie nie jest zbyt ekologiczne. Ekogroszek jest, być może, ekologiczny w porównaniu do innych rodzajów węgla. A nie w porównaniu do, dajmy na to, braku ogrzewania w domu pasywnym.
Altai2019.12.7 19:23
Sądzę, że z zimna i mrozu umarło więcej ludzi niż z ciepła, a nisko zasiarczony groszek to dobre ogrzewanie, to dobre wykorzystanie węgla kamiennego. Dlatego jest głupotą wyrzekanie się węgla. Wydarzenia w Wenecji to sprawa w 100% normalna. W ciągu ostatnich 21 tys. lat poziom wody w oceanach podniósł się o ok. 120 m. Tempo podnoszenia się wód w oceanach nie było stałe, odbywało się skokowo i bardzo wzrosło 15 tyś. lat temu. Tamten wzrost wynikał z ... ocieplenia klimatu (może nie było wtedy szwedzkiej Grety??), 7 tys lat póżniej Egipcjanie zaczeli stawiac swoje piramidy. Pytasz jeszcze co ludzie robią z popiołem? Bardzo wiele np. gazobeton, z którego powstaje w naszym kraju każdego roku setki tysięcy domów, budują drogi, chodniki i inne rzeczy. Bengalczycy... najuboższy lud ziemi - naprawdę myslisz, że dwutlenek węgla nie pozwala im chodzić do szkoły, że przez niego nie stworzyli takiej cywilizacji jak Europejczycy? Śmieszne.
Maria Blaszczyk2019.12.7 21:03
??? W tym roku w Indiach i Chinach z powodu upałów umarło ponad 50 tys. ludzi. Wydarzenia w Wenecji są skutkiem podniesienia w ostatnich latach poziomu wód. Tu wykres, jak często rocznie przez ostatnie półtora wieku zdarzała się aqua alta https://twitter.com/climateofgavin/status/1057240201486106627 Podniesienie się poziomu wód 15 tys. lat temu, nikomu nie zaszkodziło. Ale to teraz - zaszkodzi setkom milionów ludzi. A te dzieci bengalskie jeszcze parę-paręnaście lat temu chodziły do szkół. Ich rodzice uprawiali ryż. Obecnie, w tym samym miejscu, ich rodzice hodują ryby słonowodne. Nie mam pojęcia, Do tego - z pewnością nie są to najbedniejsi ludzie na świecie. Istnieje wiele krajów, zwłaszcza afrykańskich, gdzie ludzie są znacznie biedniejsi. A ich cywilizacja jest znacznie starsza od naszej. Dhaka była sporym ośrodkiem, gdy Mieszko wziął się za jednoczenie plemion na terenach Wielkopolski. Więc poczucie wyższości może tylko wynikać z tego, że nam, Europejczykom, udało się tę cywilizację w znacznej mierze zniszczyć. Choć znaczna część zasług należy się tu też naszemu bękartowi, Pakistanowi... Aha, a popiół to ja widzę wywalany na drogi i pobocza. A tu masz alarmistyczny artykuł dotyczący tego bezcennego surowca. https://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/1075524,oplaty-za-wywoz-popiolu.html
Altai2019.12.7 21:42
Latem rozsądni ludzie siedzą w cieniu, ponieważ gorąc szkodzi o czym pisał już Homer:). Zresztą co to jest 50 tyś zgonów w miliardowych Chinach wobec jednej grypy "hiszpanki", która zabiła w latach XX ubiegłego wieku 70 milonów ludzi w strefie klimatu umiarkowanego, a więc narażonych na osłabienie wywołane chłodem. Podniesienie poziomu wód 15 tys. lat temu jest jednak istotne, bowiem dzięki niemu roztropni ludzie nie martwią się wyższym poziomem Adriatyku gdyż rozumieją, że procesy tego typu sa na ziemi naturalne od tysięcy lat. Wenecję podtapia, ale nasz wpływ na to zjawisko jest taki sam jak na plamy na słońcu. Podobnie rzecz ma się z cyklicznymi procesami ocieplania i ochładzania klimatu. Wpływ ludzi na te zjaiwiska jest żaden, a prognozowane zmiany to pikuś wobec ekstremów, które juz nasza planeta osiągała. Więc głowa do góry-wszystko już było. Historia jest pełna wymarłych cywilizacji. Wyższość cywilizacji europejskiej polega dokładnie na tym co napisałaś (zwyciężyła w rywalizacji) i jest to powód do radości, ponieważ dzisiaj to Bengale pchają się do nas a, a nie my do nich. A więc chwała Mieszkowi, że dał poczatek chrześcijańskiemu królestwu, w którym możemy sobie pisać na Frondzie, a nie chodowac ryby słonowodne. Chociaż to też moze być ciekawe zajęcie.
Maria Blaszczyk2019.12.7 22:27
Nad wyraz ciekawa logika. Nie wiem jednak, czy te 50 tys. przedwcześnie zmarłych oraz setki tysięcy ich najbliższych podzielają ten pogląd. Jeśli w cieniu jest 50 stopni, to ludzie umierają. I choć w słońcu umarlby szybciej - cień nie wystarcza. Jak monsun uderzył w rzeczony Bangladesz - to w 1970 zginęło pół miliona ludzi. To straszne, ale nie dało się nic zrobić. Gdy ludzie umierali z powodu hiszpanki - większe znaczenie tu zresztą miała wojna niż chłód, ale nieważne - to nic się nie dało zrobić. Ale dziś - przeciwko grypie możemy się szczepić, a katastrofę klimatyczną złagodzić. Jeśli nie widzisz różnicy - to mam nadzieję, że nigdy nie poczujesz jej na własnej skórze, gdy ktoś Ci bliski lub Ty sam umrzesz z powodu czyjegoś mienia-Cię-w-pupie. Plamy na Słońcu są oczywiście bardzo ważne. Podobnie jak antropogeniczne ocieplenie klimatu. Nie żaden, tylko ogromny. O cywilizacji napisałam tylko w odpowiedzi na Twoją rasistowską pogardę dla Innych. Mnie samą interesują ludzie. A ci giną, cierpią, chorują i tracą domy. Taka zupełnie bazowa empatia nie pozwala mi trzymać głowy do góry, gdy codziennie się to dzieje, a my możemy to przynajmniej złagodzić, nawet jeśli nie zatrzymać.
Altai2019.12.7 23:16
Zmarli nie podzielą tego poglądu bo są małomówni ale myslę, że roztropni zyjący podzielą bo jest prawdziwy. Strefy klimatu zwrotnikowego i równikowego stały się przyjazne dla człowieka dopiero w chwili gdy masowo zastosowano klimatyzację. .Pamietaj też, ze 3 stopnie poniżej zera w 2019 r usmierciło wielu naszych rodaków, ktorzy zdrzemneli się pod chmurką. Gdyby ocieplenie było silniejsze to ci ludzie dzisiaj by żyli. Klimat zabijał, zabija i bedzie zabijać. I co z tego, że hiszpanka szalała po wojnie? Uzmysławiam ci tylko, że miliony ludzi umiera w wyniku powikłań zdrowotnych spowodowanych zimnem. Jeśli ty radzisz umarłym na grype zaszczepic się to ja doradzam twoim Chińczykom podkręcić klimatyzację i nie wychodzić na dwór. Antropogeniczne ocieplenie klimatu to ideologiczny bełkot. To kropla w globalnym procesie emisji dwutlenku węgla, albo emisji słonecznych. Rasizm nie ma nic wspólnego z konstatacją faktu, że murzyn wymyślił tamatamy, a Twoja cywilizacja wydała Bacha, Chopina i Mocarta. Co prawda wydała też eko-feministki, ktore dla dobra planety chcą się zabić, a takich aberracji jednak w Afryce nie ma, więc może masz racje. Jesli naprawdę martwi Cię los bliżnich to zrób coś mądrego dla nich zamiast bezinteresownie promować gigantyczne koncerny robiace kasę na kwotach klimatycznych. Moze zostań dentystką i lecz ludziom zęby za darmo?
Maria Blaszczyk2019.12.7 23:45
Rocznie w Polsce zamarza na ogół koło stu osób. To proporcjonalnie o rząd wielkości mniej niż 29 tys. Chińczyków wskutek tegorocznych upałów. Więc nie. Poza tym nigdzie nie napisałam zeby nie pomagać zamarzającym. Np. w Warszawie i kilku innych miastach jeżdżą specjalne autobusy, są noclegownie, straża miejska i policja robią co w ich mocy itd. Należy zrobić wszystko, by nie umierali. I nie - takie temperatury w Chinach i Indiach to ewenement. Podobnie jak tegoroczne 40 stopni np. w Holandii. Nigdy w historii nie odnotowano w niej takich temperatur. Co do hiszpanki, to było sprostowanie, zabiła miliony, bo ludzie byli osłabieni po wojnie. A nie z powodu chłodów. A Chińczycy nie mają klimatyzacji. "Antropogeniczne ocieplenie klimatu to ideologiczny bełkot. To kropla w globalnym procesie emisji dwutlenku węgla, albo emisji słonecznych". Słońce nic nie emituje, przynajmniej na Ziemi. Ziemia leży dość daleko od Słońca i jego produkty, z wyjątkiem promieniowania do Ziemi nie docierają. I to nic nie szkodzi, ze antropogeniczna emicja to "kropla w globalnym procesie emisji dwutlenku węgla" - chodzi o to, że jest to ta kropla, która zaburza równowagę. Od parudziesieciu lat ludzie produkują więcej CO2 niż planeta jest w stanie zneutralizować. To tak, jakbyś jadła cały czas 3% kalorii za dużo w stosunku do swojego zużycia. Powiedzmy, ze powinnaś jeść 1500 kalorii dziennie, a jesz o 45 za dużo. Po roku będziesz ważyć 2 kg więcej. Ale ta sytuacja trwa już ponad pół wieku W naszej analogii masz już 100 kg nadwagi. A przecież to była tylko "kropla". W którym miejscu ja promuje jakikolwiek koncern, to buk jeden raczy wiedzieć. A o moje działania na rzecz ludzi sie nie martw. Natomiast odejście od paliw kopalnych może mieć wpływ na życie miliardów ludzi - podczas gdy ja mogę zrobić coś dla pojedynczych osób. I jest rasizmem twierdzenie o wyższości cywilizacji europejskiej nad cywilizacjami Azji Południowej czy Południowo-Wschodniej i Wschodniej. Nie uwierzysz, ale oni też tworzą muzykę, a także literaturę, teatr, filozofię i naukę oraz parę innych rzeczy. Pod pewnymi względami przewyższające nasze.
Altai2019.12.8 6:35
Nie ma sensu powtarzać się. Perzeczytaj jeszcze raz wszystko i przemyśl w co ślepo wierzysz. Komentując Twoje nowinki zapewnię cię tylko, że spokojnie możesz jeść pare kalorii więcej, a Twój organizm sobie z tym poradzi i nie staniesz się hipopotamem. Twierdzenie, że słońce nic nie emituje ... daruję ci bo nie będę się pastwić podczerwony promyczku. Gaz ziemny również jest paliwem kopalnianym. Buki (o których piszesz ;) uwielbiają dwutlenek węgla bo to Boski gaz, który powoduje, że z niczego (kawałka powietrza) budują swoje gigantyczne cielska. Widziałaś sekwoje? To fascynujace ale takie giganty powstaja "z niczego"! Nie potrzebują popiołu, nie powstaje dookoła nich gigantyczna dziura! Istny cud, a wszystko cud dwutlenku węgla. Marysiu jesli uznanmy za rasistowskie twierdzenie, że cywilizacja białego człowieka jest wyższa od jakiejś innej ma tyle samo wspólnego z rasizmem co teza, że kobiety są statystycznie niższe od mężczyzn. Zwyczajnie są. A co do wiary w owe cywilizacje dalekiej Azji to jednak generalnie Azjaci przejeli zdobycze naszej cywilizacji. Pozdrawiam i zachęcam do krytycyzmu nie tylko do mnie ;) ale i do tej papki, która pseudoekolodzy dają naiwnym ludziom do wierzenia. PS. Pytasz o koncerny, które promujesz znajdz sama odpowiedź. popatrz jakie giganty płaca na hucpę tej niepełnosprawnej dziewczynki (ostatnio to ujawniono) Sprawdz też od kto na świecie handluje gazem.
Pawel2019.12.8 1:15
Altai ! Bardzo rozsądnie i mądrze to napisałes/łaś. Z przyjemnością wszystko przeczytałem ! Uważam, że masz rację w swoich wypowiedziach. Ale Maria, do upadłego, jak widzisz, będzie "wiercić dziurę w brzuchu" ! Obojętnie czy ma, czy nie ma racji!
Altai2019.12.8 6:39
Dziękuję za dobre słowo. Będzie wiercić dziurę bo tak właśnie rodzi się fanatyzm. Ale czasem przy sobocie można dla spokoju sumienia, spróbować wyrwać kogoś z jego szponów...
Grazyna2019.12.7 18:40
Mario; Dlaczego piszesz w moim imieniu! NIE ŻYCZĘ SOBIE TEGO! NIGDY!!! ROZUMIESZ? ŻADNE "CHYBA" ! PISZ TYLKO ZA SIEBIE ! PAMIĘTAJ O TYM, GDY BĘDZIE TAK PISAĆ, UOGÓLNIAJĄC ZA NAS WSZYSTKICH ! NIKOGO PRZECIEŻ NIE PYTAŁAŚ O TO? CZY KTOŚ CIĘ DO TEGO UPOWAŻNIŁ? NAPISZ, SŁUCHAM! Ja mam ZAWSZE odmienne zdanie od ciebie, teraz też! Tłumaczyć ci się nie muszę!
Maria Blaszczyk2019.12.7 20:33
Czyli: podoba Ci się, że Wenecję co i raz zalewa? cieszy Cię,gdy tysiącami ludzie topią się w Morzu Śródziemnym? z radością oglądasz pożary - np. w Australii dopiero co uległ zniszczeniu habitat koali, a obecnie szaleje kolejny pożar w pobliżu Sidney, w którym ludzie mają problemy z oddychaniem gdy w lecie a Indiach i Azji ludzie umierali dziesiątkami tysięcy z powodu upałów powyżej 50 stopni - cieszyłaś się, że możesz się do tego przyłożyć, spalając węgiel patrząc na polskie dzieci idące rano do szkoły nie możesz opanować radości myśląc o zwiększającej się liczbie dzieci w krajach rozwijających się, które zamiast do szkoły - lecą po wodę No więc pisząc "chyba wszyscy" miałam na myśli osoby, które zachowały resztki człowieczeństwa. Przyznaję, droga Grażyno, że nie o Ciebie mi chodziło.
Grazyna2019.12.8 0:48
Mario Moja sprawa, co mi sie podoba ! Nie muszę ci się chwalić ! Nie zamierzam odpowiadać ! Znów udajesz ! Mi się tylko niepodoba, że występowałaś w moim imieniu i niektórych też , jak powyżej ! A ty jak zwykle " kota ogonem" ! Widać trudno było ci przeczytać moje pytania????? Cóż ten typ tak ma ! Żegnam !
Maria Blaszczyk2019.12.8 1:46
Napisałam "chyba". Bo nikt przy zdrowych zmysłach nie może być przeciwny wyeliminowaniu węgla. Ale nie pomyślałam o osobach, które w zagładzie i bezsensownych śmierciach dopatrują się wartości. Nawet gdyby pozostać przy samych ofiarach śmiertelnych przy wydobyciu węgla - to już rozwiązania oparte na bezpieczniejszych technologiach powinny wygrywać. Ale Ty wolisz trupy, byle sie tylko ze mną nie zgodzić. I pomijasz słowo "chyba" - które wyrażało moje przypuszczenie, co inni myślą, a nie pisanie w ich imieniu. A jak nie zamierzasz odpowiadać - to nie odpowiadaj. Nie tłumacz się. Nie krzycz. I miej sobie zdanie zawsze przeciwne do mojego. Na zdrowie.
Grażyna2019.12.8 22:03
Grażyna Mario ...! Przecież napisałam ci wcześniej, że żadne "chyba" ! Mów za siebie ! Z tobą się nie da zgodzić ! Sączysz po cichu swój feministyczny jad ! A ja jakoś nie słyszę, abym krzyczała ! A należy ci sie ! Czytasz tylko to co chcesz i piszesz z tej strony co chcesz ! Mi nie chodzi, jeszcze raz ci powtarzam o ten węgiel, tylko O UŻYTY ZWROT! Nie dano ci prawa pisania w w moim naszym imieniu ! Nie czytałam tu tego ! Czy aż tak trudno pojąć i przeczytać w powyższym moim wpisie? ! I przyznać się, że się trochę zagalopowałaś w tym stwierdzeniu!?
2..2019.12.7 19:35
"Wszyscy chyba jesteśmy zainteresowani eliminowaniem węgla?" Ja nie! I co teraz? Wypad na zachód, idiotko!
Maria Blaszczyk2019.12.7 22:29
Wow, jaki kulturalny i merytoryczny komentarz... A teraz nic, możesz sobie pozostać tym, kim jesteś. Dżentelmenem pełnym miłości bliźniego. A ja już jestem na Zachodzie, Mędrcu.
Pawel2019.12.8 1:03
Mario, NIE CHWAL SIĘ ! NIE MA CZYM ! Co z tego że jesteś na Zachodzie !???? Jaki to Zachód, ta twoja Holandia ! Zachód czego? To już pomału Zachód "białej cywilizacji "! Wiem co piszę, od lat tam mieszka moja była sąsiadka z mężem, oraz jeszcze dwie dobre znajome ! Wiem co tam się dzieje! Opowiadają nam ! Wiem jak jest na ulicach, a w szkołach, co robią z białymi dziećmi ! Niektóre dzielnice są opanowane przez gangi imigrantów, że czasami Policja boi się wejść, czy wjechać na wezwaną interwencję ! Ale ty zawsze piszesz jak u ciebie jest cacy ! Wierzę tym. co ich znam, nie tobie !
Maria Blaszczyk2019.12.8 1:51
??? W którym miejscu się chwalę? Czym niby? Na ulicach jest czysto. Z białymi dziećmi nic nie robią. Szkoły, prawdę mówiąc, są jednym z najjaśniejszych punktów tego kraju - bezpieczne, bez przemocy, o wysokim poziomie nauczania, zorientowane na współpracę. Nie ma dzielnic opanowanych przez jakichkolwiek imigrantów. Choć oczywiście, jak wszędzie, gangi, zarówno imigrantów, jak i tubylców - istnieją. Ale w całym kraju nie istnieje żadna dzielnica, gdzie policja bałaby sie wjechać. Więc nie wierz we wszystko - co Ci mówią. Ani w to, co sama wymyślasz.
Paweł2019.12.8 22:17
Mario Nawet gdyby tak było , to nigdy się nie przyznasz ! Przenigdy ! Feministki tak mają. To, że mi opowiadają rózne rzeczy ,co u was w Holandii się dzieje, bo tam mieszkaja i pracują , to oczywiście oni kłamią ? Nie widzą co imigranci robią, tam. Prawda?? No pewnie sobie zmyślili ? Tylko jaki mieliby cel mi opowiadać i kłamać ! Co?Pomyśl !Opamietaj sie , babo!
Jan Radziszewski2019.12.7 21:00
pobożne życzenie - żebyś odmroziła sobie cztery litery wdychając smog
Maria Blaszczyk2019.12.7 23:46
Bardzo pobożne, rzeczywiście - nasycone ludzką życzliwością i do tego - zupełnie bezinteresowne.
Cool2019.12.8 8:18
Nie, nie wszyscy! ... Niemcy na przykład nie! ... choć odpowiadają za 21% ... a Polska za 9% emisji CO2 Europie. ...Niemcy wygaszaja kopalnie ale będą sprowadzać węgiel z Rosji (bo taniej!) ... do tego buduja drugą nitkę gazociagu ... a ty twierdzisz, że Polacy finansują reżim putina ???!!! ... ... twój rozum chyba już przestaje funkcjonować!
Maria Blaszczyk2019.12.8 12:14
Nigdy nie twiedziłam, że TYLKO Polacy finansują reżim Putina. Tylko że dla nich to jest znacznie mniej niebezpieczne. Zwykły Niemiec w ogóle nie rozumie, z czym ma do czynienia. Ale my powinniśmy. Aha, a gdyby Polska była drugim największym producentem na świecie, to by emitowała więcej. Więc - ograniczajmy konsumpcje. Tymczasem oni produkują wielokrotnie więcej - a w przeliczeniu na głowę emitują tyle samo. I coraz mniej, w przeciwieństwie do nas.
Cool2019.12.9 9:56
Hmmm ... to nic, że produkują głównie za granicą, w Polsce, Czechach, Ukrainie, Chinach, Tajlandii itd. ... ... ale z konsumpcją to akurat masz racje, bo konsumpcjonizm jest podstawową przyczyna degradacji środowiska ... A teraz zastanów się którym krajom najbardziej zależy na utzrymaniu produkcji i globalnej konsumcji? ... ..
taro2019.12.8 13:26
liderem bezdomnych,alkoholikow zmarlych z wychlodzenia, to tak, ale niemcow nie przebijemy w zabijaniu ludzi spalinami.
Bist du dumm oder was? 2019.12.7 17:27
@karlsson - du scheissejude - "Polaczki nawet nie umieją mówić po niemiecku.." - Und was ist mit dir, sprechen du Deutsch? Nun, zeigen du es mir.
Rupert2019.12.7 17:56
Das sollte heißen: sprichst du Deutsch? Du Möchtegern Deutsche.
ceramik2019.12.7 20:11
To est łatwy język. Hrum, hrum. Zrozumiałeś oczywiście?
1232019.12.7 21:36
"sprechen du Deutsch" dramat lemingu...
Pawel2019.12.8 0:39
A czy ty np. " Do you speak English"? Znam trzy języki! Ale jak słucham jęz. niemieckiego, to uwierzcie, nawet teraz mnie strzącha !!! Mam w myśli wojnę i krzyki SS-manów ! Byłem w Berlinie w latach 1990-tych ! Odwiedzałem siostrę ! Miałem być tam 2 tygodnie! Nie wytrzymałem słuchając tej mowy ! Nie dało mi się! Wróciłem ! Bądź łaskaw i nie baw się tu tym językiem ! To bardzo nieprzyjemne wrażenie! My wręcz nie chcemy go znać !
Maria2019.12.8 13:01
Przyjdzie taki dzień że wy niemiaszki będziecie się uczyć pięknego języka Polskiego.
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.7 17:20
Na węglu i ropie zarabia Putin dlatego tak PiSdzielce i prawica nienawidzi Grety!
Altai2019.12.7 17:29
BUahahahahhahhahahany
Jasiu2019.12.7 18:31
Debilizm masz wrodzony czy nabyty?
Jestem z Białegostoku2019.12.7 19:02
Jak pan Bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbierze. Tobie nie miał co odbierać, szkoda mi ciebie, pozdrawiam.
Jan Radziszewski2019.12.7 20:57
wieczne radości masz zapewnione wraz z ww Jezus powiedział mi również, że w piekle jest miejsce zwane „centrum rozrywki". Dusze uwięzione w dołach nie mogą dostać się tam. Choć różne dusze są dręczone na odmienne sposoby, wszystkie jednak palone są ogniem. „Centrum rozrywki" ma kształt areny cyrkowej. Ci, którzy mają zabawiać diabła, stawiani są na środku areny. Są to ludzie, którzy na ziemi świadomie służyli szatanowi, zamiast Bogu. Wokół areny zebrane są inne dusze, z wyjątkiem tych z dołów. Na scenie znajdują się ci wszyscy, którzy za życia byli przywódcami okultyzmu na świecie: wróżbiarze, czarodzieje, telepaci, czarownice i czarnoksiężnicy - wszyscy, którzy świadomie dokonali wyboru, aby służyć szatanowi. Pracując dla złego zwiedli wielu ludzi i spowodowali, że podążyli oni za szatanem, żyjąc i umierając w grzechu. Ci, którzy zostali zwiedzeni i upadli w grzech przyszli teraz, aby torturować swych zwodzicieli. Jeden po drugim podchodzili i dręczyli ich. W trakcie takich tortur duchowe kości były zabierane i palone w różnych częściach piekła. Dusza była rozdzierana na kawałki, które rozrzucano po całym piekle. Okaleczone dusze odczuwały niewyobrażalny wprost ból. Ci, którzy znajdowali się wokół areny, ciskali w nie kamieniami. Każda tortura była dozwolona. Dręczone dusze błagały o śmierć, lecz to właśnie była wieczna śmierć. Rozkazy wydawał tu szatan. To jest jego centrum rozrywki.
B522019.12.8 10:11
podejrzewam że musisz cierpieć niebywałe męki jak wkładasz wtyczkę do kontaktu i gitara
fronda.pl — naszym bogiem jest błąd2019.12.7 17:16
Pisała fronda.pl na podstawie jakiegoś amerykańskiego portalu, że na początku grudnia zaatakuje Europę Środkową i Rosję sroga zima z temp. poniżej -20°C. No i co? Prognozy przewidują, że do końca grudnia będzie temp. w granicach 2 do 6°C w południe w Polsce.
ect2019.12.7 21:46
Umiesz odróżnić prognozę od faktów?
AnnaNS2019.12.7 17:10
Frondowscy „redaktorzy”, jaki macie algorytm wybierania zdjęć do artykułów?
B522019.12.8 5:16
co ty chcesz bardzo ładna czerwona szarańcza
Janek2019.12.8 9:26
Ano taki: 234565433445555 - zadowolony?
Ryszard Olejniczak2019.12.7 17:03
Ot, to tylko od dawna znana germańska słabość do ognia piecowego.
Valentynka2019.12.7 22:18
Ale się Greta podczepiła.