Prof. Mieczysław Ryba z KUL był gościem w Polskim Radiu 24, gdzie wypowiedział się na temat wyborów prezydenckich w Polsce. Stwierdził, że jeszcze nie widział takiego kandydata jak Małgorzata Kidawa-Błońska z KO, której hasłem wyborczym, jak mówił, jest dziś: „Żeby nie było wyborów”.

Politolog podkreślił, że opozycja tak bardzo domaga się dziś zmiany terminu wyborów prezydenckich, bo dobrze wie, że w tych wyborach odniesie druzgoczącą porażkę:

-„Opozycja nie współpracuje z rządem w bezpiecznym przeprowadzeniu wyborów w maju ponieważ obawia się kompletnej klęski, zwłaszcza PO”- powiedział.

Stwierdził również, że dzisiejsza wypowiedź byłego premiera Donalda Tuska to „pocałunek śmierci” dany Małgorzacie Kidawie-Błońskiej i Borysowi Budce:

-„[Donald Tusk - red.] Dał "pocałunek śmierci" Małgorzacie Kidawie-Błońskiej i Borysowi Budce. To jeszcze bardziej obniży wynik kandydatki PO, a podwyższy Władysława Kosiniaka-Kamysza i Roberta Biedronia”.

Odnosząc się do kampanii wyborczej prowadzonej przez kandydatkę KO stwierdził, że jej hasło wyborcze to: „Żeby nie było wyborów”:

-„Gdyby ktoś mnie zapytał jakie jest hasło wyborcze Małgorzaty Kidawy-Błońskiej to odpowiedziałbym "żeby nie było wyborów". Takiego kandydata to ja jeszcze nie widziałem” – mówił prof. Ryba.

Kak/ Twitter, Polskie Radio 24, tysol.pl