Gwałciciele nastolatki idą za kraty.  Apelacja prokuratury dała rezultaty. Są  z tzw. dobrych domów? - zdjęcie
02.11.16, 12:30źr. pixabay

Gwałciciele nastolatki idą za kraty. Apelacja prokuratury dała rezultaty. Są z tzw. dobrych domów?

Wyroki bez zawieszenia: 3 lata i 5 miesięcy dla Arkadiusza P. i 3 lata dla Michała O. zapadły w środę w Sądzie Apelacyjnym w Katowicach. Sprawcy byli oskarżeni o dokonanie zbiorowego gwałtu na 16-letniej dziewczynie w Pietrzykowicach.

Pozostali czterej oskarżeni na razie nie trafią za kraty, ponieważ ich sprawy będą ponownie rozpatrzone.

Wyrok, znacznie surowszy niż orzeczenie pierwszej instancji, gdzie zasądzono kary w zawieszeniu, został uchylony w II instancji, w części dotyczącej doprowadzenia nastolatki do obcowania płciowego, poprzedzającego gwałt zbiorowy.

W kolejnym procesie na ławie oskarżonych zasiądzie pięciu pozostałych uczestników przestępstwa, w tym również i Arkadiusz P, który jest oskarżony o obydwa czyny.

Wydarzenia rozegrały się w grudniu 2013 r., gdy po domowej imprezie nastolatka oskarżyła kolegów o gwałt. Sprawcy zostawili ją nad ranem na przystanku. Matka dziewczyny zawiadomiła prokuraturę.

Oskarżeni bronili się później mówiąc, że nie doszło do gwałtu, bo dziewczyna zgodziła się na seks.

Zgodnie z orzeczeniem sądu, każdy ze skazanych zapłaci poszkodowanej 5 tysięcy nawiązki.

Sprawcy pochodzą z tzw. ,,dobrych domów'' - jeden z nich to syn polityka PSL - byłego wicewojewody i byłego członka zarządu woj. śląskiego.

,,Niewątpliwie wyrok jest satysfakcjonujący dla prokuratury, w części dotyczącej wymiaru kary, zmienionej wobec dwojga oskarżonych, w zakresie pierwszego zarzutu, który został uchylony i skierowany do ponownego rozpoznania, również jest to pewien sukces dlatego, że uwzględnione zostały zarzuty apelacji prokuratorskiej''

-  stwierdziła  prok. Agnieszka Michulec, prokurator rejonowy w Żywcu.

LDD/TVP Info/Fronda.pl