Grzgorz Braun zaskarżył uchwałę PKW do Sądu Najwyższego - zdjęcie
05.02.19, 18:30

Grzgorz Braun zaskarżył uchwałę PKW do Sądu Najwyższego

13

Grzegorz Braun występuje kolejny raz w sprawie komitetu wyborczego Aleksandry Dulkiewicz. Tym razem zaskarża uchwałę PKW do Sądu Najwyższego.

W poniedziałk Braun złożył zawiadomienie do PKW w sprawie złamania prawa przez Komitet Wyborczy ,,Wszystko Dla Gdańska''. Jego nazwa brzmi tak samo, jak nazwa stowarzyszenia, z którego ramienia startuje Dulkiewicz. Tego zabrania kodeks wyborczy.

Państwowa Komisja Wyborcza rozpatrzyła skargę Brauna i uznała, że komitet Dulkiewicz musi zmienić nazwę. Uchwała PKW w tej sprawie nie znalazła jednak uznania Brauna. Jak argumentuje reżyser, PKW pozwoliła na uznanie za ważne podpisów poparcia, które zebrano pod dawną, nielegalną nazwą komitetu.

W efekcie pełnomocnik Brauna, Włodzimierz Skalik, złożył skargę do Sądu Najwyższego. Według Brauna uchwała PKW jest niezgodna z prawem, bo nie można akceptować podpisów zebranych pod dawną nazwą komitetu Dulkiewicz.

Wobec tego nie można wykonać uchwały PKW w sprawie nazwy. Jak powiedział mec. Stefan Hambura, który reprezentuje komitet Brauna, ,,wniesienie skargi wstrzymuje wykonanie uchwały PKW w zakresie, którego dotyczy skarga''.

,,Podpisy zbierane na całkiem inny komitet mają być zaliczone w poczet wymaganej do zatwierdzenia przez kandydata dokumentacji, kiedy będzie tę dokumentację składał nowy komitet, pod nowa nazwą. Ta decyzja nie ma precedensu i podstawy w prawie polskim. To jest wynalazek PKW'' - powiedział z kolei sam Grzegorz Braun.

Wybory w Gdańsku odbędą się w niedzielę 3. marca. Oprócz Grzegorza Brauna i Aleksandry Dulkiewicz o urząd ubiegają się także Piotr Walentynowicz, Andrzej Kania oraz Marek Skiba.

bb/interia.pl

Komentarze (13):

Jan Radziszewski2019.02.6 14:48
Już jeden z tego komitetu słynny - Adamowicz po inscenizacji zamachu zażywa wczasów w USA wydając ukradzione w Gdańsku złoto z Amber Gold dlatego + Jeżeli ma takie wielkie poparcie Gdańszczan, to nie będzie miała problemów Aleksandra Dulkiewicz. z zebraniem wymaganej liczby podpisów poparcia do kandydowania na stołek prezydenta Gdańska
Mirek2019.02.6 0:32
Grzegorz Braun ma całkowitą rację . Jeżeli jest nowy komitet to muszą być zbierane od nowa nowe podpisy poparcia . Tu nie potrzeba byc prawnikiem tylko logicznie myśleć . Dlatego uważam że PKW powinno ulec rozwiązaniu i powołani powinni być nowi ludzie . To stetryczałe towarzystwo należy wysłać na emeryturę niech piszą pamiętniki . A tak w ogóle to dziwię się że tacy niby mądrzy ludzie a za grosz rozumu .
Fakt2019.02.5 19:49
Łebski gość ten Braun . Precz z mafia trójmiejska!
anonim2019.02.5 22:50
Boże, uchowaj Gdańszczan przed takim prezydentem.
ZERR02019.02.6 5:45
Szkoda że nie produkowałes się wcześniej, gdy POdła Zmiana propagowała hitlerowskie w istocie hasło 'wolnego miasta gdańska'. Skoro ocieranie się o nazistowski imperializm było dla ciebie okej, teraz pozostaje ci tylko siedzieć cicho.
ZERR02019.02.5 19:17
Ja tylko przypomnę, że za podobne uchybienia, w minionych wyborach, uwalano komitety bez pardonu. No, ale teraz, gdy wypadałoby uwalić komitet wiodącej siły narodu, czyli POPissu, trzeba zmienić 'interpretację' prawa. W końcu przepisy są dla polaczkowskich podludzi, nie dla Onych z lepszej gliny.
anonim2019.02.5 19:09
Ten Braun, umie jeszcze coś, oprócz zaskarżania????
ZERR02019.02.5 19:14
dobre filmy robi, ale dla takiego miszcza jak ty to nic specjalnego
anonim2019.02.5 22:47
Trudno, nie znam takiego. Natomiast znam paru: Wajda, Smarzowski, Hoffman, Kawalerowicz, Kutz, Morgenstern, Zanussi, Passendorfer, Skolimowski, Polański, Kieślowski i jeszcze trochę bym wymienił. Ten Braun robi filmy do poziomu ZERRO np. Zamach Smoleński. Po lekturze na Wiki, mogę stwierdzić, że to wyjątkowa kreatura i kanalia.
ZERR02019.02.6 0:01
Wyjątkowa kreaturą i kanalia jesteś z całą pewnościa ty, mister nikt. Wypisujesz typowy bełkot hejtera, zaplutego karła POstępu
Kdrawska2019.02.9 14:51
Po co te słowa ? nie wstyd Panu
Prawy2019.02.5 23:06
Kłamliwe filmy robi.
ZERR02019.02.6 0:03
Taki z ciebie 'prawy', jak z koziej doopy trąba. Macie nowy 'prikaz'? Przybierać pseudonimy drugiej strony? Tak postępuje tylko i wyłącznie lewacka swołocz, najgorszy rodzaj hejtera.