Grzegorz Kasjaniuk ujawnia okultystyczne korzenie współczesnej muzyki - zdjęcie
28.03.20, 09:53

Grzegorz Kasjaniuk ujawnia okultystyczne korzenie współczesnej muzyki

21

Grzegorz Kasjaniuk przez dekady był prominentną postacią na polskim rynku muzycznym. Jako dziennikarz (radiowy i prasowy), organizator koncertów i juror festiwali – branża muzyczna doceniała to, jak promował kapele metalowe – w tym i te satanistyczne. Z czasem z ciemnej strony mocy przeszedł na jasną stronę mocy i swoja ekspercką wiedzę wykorzystuje do ukazywania jak współczesna scena muzyczna, a szerzej popkultura promuje patologiczne zachowania i ideologie.Nakładem wydawnictwa Fronda ukazał się zbiór artykułów „Zło w popkulturze. Rynek muzyczny” Grzegorza Kasjaniuka. Praca niezwykle ważna, bo muzyka odgrywa niezwykle istotną rolę w życiu wielu ludzi. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że uzależnienie od niej jest dla wielu wielkim problemem. Wielu nie potrafi uwolnić się spod jej uroku – trudno jest zaakceptować to, że coś, co przynosi ogromną satysfakcję, niesie ze sobą złe treści i demoralizacje. W konsekwencji wielu, by zachować pozytywny obraz własnej osoby, histerycznie neguje, że słucha patologicznych treści.

Kultura nigdy nie jest neutralna ideowo – zawsze niesie ze sobą jakieś przesłanie, nawet gdy twórcy twierdzą, że nie zawiera treści, lub z treścią kreacji rzekomo się nie identyfikują. I nie ma znaczenia czy odbiorcy są świadomi, czy nie świadomi treści, jakie konsumują — przesłanie odbierane świadomie lub nieświadomie zawsze ich kształtuje.

Chaotyczna narracja pracy Kasjaniuka mnie osobiście razi — wynika to z tego, że odmiennie od większości konsumentów nie żyje w świecie werbalnej narracji, rozmów czy filmików z internetu, ale w świecie słowa pisanego, które jest uporządkowane i niechaotyczne — sprawia to, że moje komunikaty są niekompatybilne z odbiorcami (i przez to nie cieszą się popularnością), a chaotyczna narracja jest dla większości odbiorców o wiele bardziej atrakcyjna (bo odbiorcy taką narracją żyją). Można więc powiedzieć, że dzięki takiej chaotycznej narracji (podobnej w strukturze do rozmowy), książka Kasjaniuka spodoba się odbiorcom i przyswoją oni lepiej jej treść.

Książka Kasjaniuka piętnuje lenistwo środowisk konserwatywnych, bo prócz pracy wydanej przez wydawnictwo Fronda powinny nieustanie działać i publikować katolickie placówki badające, monitorujące i opisujące całą pop kulturę z katolickiego punktu widzenia. Placówki takie winny istnieć, by dostarczać katolikom usystematyzowaną wiedzę o zagrożeniach (szkodliwej popkulturze, jej źródłach ideowych, destruktywnych skutków popkultury dla jednostek i społeczeństwa) niezbędną, by tym zagrożeniom sprostać i na nie odpowiadać.

Na łamach pracy Kasjaniuka czytelnicy znajdą bardzo wielu informacji o: różnych nurtach muzycznych (od satanistycznego rocka do popu), zespołach i tworzących te zespoły muzykach, przesłaniu ideowym zawartym w twórczości omawianych zespołów (nienawiści do katolicyzmu, promocji ateizmu, demoralizacji, rozpusty, narkomani, przemocy i wszelkich innych patologiach), odwołaniach w twórczości muzyków do satanizmu, okultyzmu i religii wschodu — praca gównie dotyczy zagrożeń duchowych.

Na marginesie pracy pojawia się dodatkowo kilka zasygnalizowanych tematów, które warto byłoby opisać: wsparcia władz komunistycznych PRL dla subkultury muzycznej satanistów, pseudo chrześcijańskiego rocka w III RP. Prace uzupełniają świadectwa osób, jakie dzięki Bożej łasce wyzwoliły się z destrukcyjnego wpływu muzyki przesiąkniętej satanizmem i okultyzmem.

Grzegorz Kasjaniuk wie, o czym pisze — od 1991 jest związany z Radiem Olsztyn, był konferansjerem i jurorem na wielu festiwalach (Olsztyńskie Noce Bluesowe, Luz Rock, Ostro Zdrowo Rockowo, OstRock Ostróda, Reggae Festiwal Ostróda, Dni i Noce Szczytna, Hunter Fest, Rock-Transmisja Gołdap, Zamkowy Maraton Rockowy Nidzica, Festiwal Rockowy Węgorzewo, Rockowania Mława, Mazurski Turniej Muzyczny "Skrzydlate Wiosło"), dyrektorem artystyczny festiwalu rockowego Union of Rock w Węgorzewie w latach 2003 – 2005 i jego jurorem w latach 1993 – 2010, dyrektorem artystyczny festiwalu rockowego Musicorama w Giżycku w 2004, prezesem Stowarzyszenia Kulturalno–Artystycznego Kierunek Olsztyn (organizującego Międzynarodowy Festiwal Rockowy Kierunek Olsztyn w latach 2005-2009). Publikował między innymi w miesięczniku hard’n’heavy Metal Hammer, dwutygodniku Na Żywo, Gazecie Warmińskiej, Gazecie Olsztyńskiej, piśmie literacko-kulturalnym „Portret”, VariArt., Tu Olsztyn, Nasz Olsztyniak. Był współautorem i prowadzącym telewizyjny cykl TVP Muzyczna Trójka. Specjalizuje się w muzyce rockowej, reggae, hard rock, heavy metal, alternative, punk, el music, blues i pop. Jest świadkiem najważniejszych wydarzeń muzycznych przełomu wieków w Polsce. Przeprowadził kilkaset wywiadów z artystami z Polski i zagranicy.

Jan Bodakowski

Komentarze (21):

Beny2021.05.21 11:46
ten cały satanistyczny bełkot heavy metalu stępi wam mózgi krok po kroku.
R2020.03.30 10:48
satanizm to : 1. służenie sobie a nie Bogu - czyli róbta co chceta to esencja satanizmu 2. ustalanie samemu co dla mnie jest dobre a ignorowanie praw Boga 3. aborcja i eutanazja, zdrady, alkoholizmy, mordy, złodziejstwo, homoseksulaizm, pycha, chciwość, nienawiść itd. - wszystko co stawia moje ego ponad propozycje Boga - gdy to mi służy to to robię i Czy tylko w muzyce jest satanizm ? muzycy to tylko ułamek, Większosc polityków, aktorów, służb, kast religijnych i zawodowych, bankowcy, wojsko, sportowcy - gdy ignorowanie prawdziwych praw od Boga przynosi im korzyści/ulgi itp. a idee Boga używają dla swojej wygody Ten muzyk ma już przepity mózg i potrzebuje sponsorów, najlepiej katolickich
Z RYJA WYGLĄDA2020.03.29 15:59
JAK SAM DIABEŁ
fan rocka od 19732020.03.29 1:07
Trzeba być kiepskim obserwatorem,żeby nie widzieć satanizmu w muzyce; tym bardziej słuchać tekstów i obserwować zycie. Podobno BLACK Sabbath nie sa satanistami,ale Rolling Stones?? (b.lubię i często słucham) prawie na pewno są,a szczególnie M.Jagger. Ok. 3 miesiące po wszczepieniu zastawki serca wrócił na trasę koncertową !! 74-letni facet o "mocno niesportowym trybie życia" śpiewa i biega jak młodzieniaszek. Co lub kto mu pomaga? "Sympathy for the devil"--to tylko tytuł czy deklaracja ? A AC/DC ? WYGLĄD,TEKSTY,ZGONY . Siedziałem kiedyś w lokalu,wszedł Nergal z kumplami; poczułem dziwna siłę,po raz pierwsz i jedyny w życiu
legrandbleu2020.03.29 11:22
To tak na poważnie ? Nie ma takich zwierząt, jak bóg czy szatan.Te dyskusje nie mają przedmiotu :)
Włodek z Ciechocinka2020.03.28 21:29
Poznam faceta, drobnej budowy, pasywnego, wiek do 30 lat. Najlepiej podobnego do Krzysztofa Bosaka. Ja po 50. Muskularny, wysoki, zadbany. Lubię dominować.
fan rocka od 19732020.03.29 1:09
BOSAK JEST ZBYT INTELIGENTNY DLA CIEBIE
Walerek2020.03.28 19:23
Patrzę na fotkę i myślę ,że naukowcy mają rację,.Neandertalczyk jednak nie wymarł!
Serafin2020.03.28 16:00
Wygląda na intelgenta pełną gębą.Może zajmie się korzeniami satanistycznymi w muzyce takich tuzów jak Bayer Full i Zenek Martyniuk.
head doctor2020.03.28 14:34
"Chaotyczna narracja pracy..." Chaos jest zapewne efektem stosowania środków psychoaktywnych, zaburzeń psychicznych lub mizernego intelektu, który nie panuje nad strukturą pracy, choć w grę wchodzi także opętanie diabelskie.
Torchwood2020.03.28 14:07
Wystarczy tytuł, i wiadomo, że musi to być Bodakowski. Życie kogoś, kto wszędzie widzi działanie okultyzmu, szatana, czarnej magii i innych fikcyjnych bytów musi być trudne - on pewnie nawet lodówkę boi się otworzyć.
jozef2020.03.28 13:57
Po tytule wiedziałem że Bodakowski.
Randki z syfem, pokazy skype brudnych larw2020.03.28 13:45
Chcesz zobaczyć tłustą i brudną larwę kremlowską? Jestem tutaj: www.paniedzis.pl. Chcesz nawet przez internet złapać syfa kremlowskiego? Jestem tutaj: www.paniedzis.pl Chcesz zostać impotentem do końca życia? Obejrzyj mnie tutaj:www.paniedzis.pl Jesteś pedałem i chcesz nim pozostać? Obejrzyj mnie tutaj: www.paniedzis.pl Syf i coronavirus na mojej "koronie" tylko tutaj: www.paniedzis.pl.
Saki Faki2020.03.28 10:54
Brujeria - "Raza odiada" będzie słuchane pod pierdy tego przychlasta :-)
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.28 10:23
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.paniedzis.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Jan Bodakowski2020.03.28 10:55
i można napisać jakiś sympatyczny komentarz bez wyzwisk po adresem autora
J.P2020.03.28 11:24
Pan ją wyszoruje sczotką ryżową na początek, potem zdezynfekuje płynem Orlenu który podobno gdzieś już jest dostępny.
Walerek2020.03.28 19:27
Proszę śmiało korzystać z usług panienki.Good luck🍸🍸
Albert2020.03.28 10:13
"Z czasem z ciemnej strony mocy przeszedł na jasną stronę mocy" A ściślej rzecz biorąc to mu się zwarcie w mózgu zrobiło, bo nie da się inaczej określić wypisywanych przez niego pierdów - choćby traktowania Rolling Stonesów jako zespołu satanistycznego. Podejrzewam, że ta książeczka także będzie żenującym stekiem katobredni i demonstracją syndromu oblężonej twierdzy, tak typowego u katolików. A jeśli się mylę i jest w niej jakiś sens, to może dzięki niej szersze grono ludzi pozna jedne z najlepszych polskich zespołów, jak KAT, Lord Vader, Kreon i Turbo. Bo Vadera i Behemotha chyba każdy zna, albo przynajmniej słyszał o tych kapelach. "Prace uzupełniają świadectwa osób, jakie dzięki Bożej łasce wyzwoliły się z destrukcyjnego wpływu muzyki przesiąkniętej satanizmem i okultyzmem." "wsparcia władz komunistycznych PRL dla subkultury muzycznej satanistów" Nie, jednak się nie mylę. Chyba, że powyższy bełkot to radosna twórczość własna Bodakowskiego.
anonim2020.03.28 10:19
Proponuje się dokształcić zanim sie wpisze swoje wypociny https://pl.wikipedia.org/wiki/Their_Satanic_Majesties_Request
Albert2020.03.28 10:50
To zrób to, zamiast się kompromitować publicznie. Albo może po prostu wyguglaj sobie jak wygląda wewnętrzna strona okładki paszportu Wielkiej Brytanii, to cię oświeci, skąd się wziął ten tytuł. O ile oczywiście cokolwiek zrozumiesz, w co wątpię. Bo na razie to wygląda na to, że bezmyślnie uaktywniłeś się jak pies Pawłowa na słowo "satanic".