Grzegorz Górny: Trwa wojna kulturowa. Chodzi o wyrugowanie chrześcijaństwa z przestrzeni publicznej - zdjęcie
27.12.20, 18:15Screenshot Youtube

Grzegorz Górny: Trwa wojna kulturowa. Chodzi o wyrugowanie chrześcijaństwa z przestrzeni publicznej

16

Można sobie zadać pytanie: dlaczego te najbardziej rodzinne, ciepłe ze wszystkich świąt jest tak dzisiaj zohydzane. I oczywiście za tym się kryje w ogóle atak na samą religię, na jej znaczenie w naszym życiu. Tutaj chodzi o wyrugowanie chrześcijaństwa z przestrzeni publicznej” – mówił Grzegorz Górny w rozmowie na antenie Polskiego Radia 24.

Publicysta i autor książek podkreślił, że kiedyś nawet „Gazeta Wyborcza” do świątecznych wydań dołączała płyty z kolędami. Stwierdził:

Teraz widzimy jednak pewną zorkiestrowaną akcję, która obejmuje wiele mediów”.

Jak zaznaczył, chodzi o wyrugowanie chrześcijaństwa z przestrzeni publicznej, ale nie metodami politycznymi czy administracyjnymi jak robiono to kiedyś. „Tutaj toczy się pewna wojna kulturowa” – podkreślił dodając, że jej front przebiega przez instytucje kultury.

dam/polskieradio24.pl,Fronda.pl

Komentarze (16):

KROL2020.12.28 14:29
Pan Górny bardzo poprawny politycznie i mało rozumiejący Ewangelię.
ala2020.12.28 13:05
A to te z wina Gazety Wyborczej! Dlaczego rząd dalej do niej dopłaca? Proponuje poprzeglądać zamówienia na prasę w podległych jednostkach państwowych, gminach, powiatach, urzędach wojewódzkich. Może być zdziwienie, jak wiele instytucji im płaci z państwowej kiesy. Odciąć natychmiast to finansowanie.
zorro2020.12.28 11:20
Kto sieje wiatr zbiera burzę. Nie rób drugiemu co tobie nie miłe itd. Samo życie.
opty2020.12.28 5:21
Właściwa, trafna, i prawidłowa ocena.......
Natalja Siwiec2020.12.28 8:49
Trzeba zatem trzymać kciuki i do tego dążyć. Chrześcijaństwo nie powinno mieć miejsca w przestrzeni publicznej.
Moly2020.12.28 2:32
Nie ma wojny. Jets brak zaintersowania. Dlaczego nie ma kartek ze stajenkami...? bo nie maja popytu. Jetsem pewna ze koscioly moze je drukowac i moze ludzie je kupuja. Na pewno nie ma przepisow ktore by tego zabranialy. Ludzie pokazuja w swoich wyborach co sie dla nich liczy. Kosciola katoickiego nie trzeba obrzydzac. Ona sam robie super robote. To jest odrazajace: wyzwiska, propaganda pogardy. I wbijanie ludziem mlotkiem do glowy co jest co. Lub te rozne "proroki" w zakrwawionych betach rozlewajace sie po lozkach. Brrr... I zamiast sie zreflektowac, zrobic rachunek sumienia i wybrac lepsza droge: to " huzia na jozia". Kogo by to jeszcze obwinic. Poziom moralnosci: no nie wiem. Nie ma porownania w swiecie ozywionym i nieozywionym. Powiedzmy : betonu
QuastLorri2020.12.28 0:39
Zostań w domu Mama z Nowego Jorku podzieliła się sekretem, w jaki sposób była w stanie zarabiać 2500 $ tygodniowo z pracy online zaledwie 3 tygodnie po utracie starej pracy ... Dowiedz się, jak TUTAJ........ www.workreviews10.com
man.of.Stagira2020.12.27 21:57
Szanowny Panie Górny! Tak ale NIE w Polsce! ONI nie potrafili by żyć bez Kościoła! MURZYŃSKOŚĆ namiętnościowego przywiązania (do nienawiści) którą Kościół wyzwala w nich, TO fundament ich niewolniczego podmiotowego poddaństwa wobec portalu fronda.pl. // W Polsce nawet pariasi którzy pisują 24h/7dni na fronda.pl e m u l u j ą Kościół. // Wierni poddani Biskupa Rzymu.
KAŻDY2020.12.27 21:32
ma prawo wierzyć i nie wierzyć - w co tylko zechce.- DLA SIEBIE i ZA SWOJE !!!
8882020.12.27 21:22
Dramatem jest, że ludzie postawili sobie za bogów samych siebie, celebrytów. Don Lennon w utworze imagine pobudzał wyobraźnie do wiary bez żadnej religii w pokoju bez piekła tylko niebo. Beatlesi, którzy sprzedali 272 mln płyt. W uzasadnieniu napisano: Zwycięzca może być tylko jeden i jest nim rzecz jasna zespół The Beatles. Istna legenda muzyki, Wielka Czwórka z Liverpoolu. Jego członkowie - John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Ringo Starr – znaleźli się w zestawieniu Najważniejszych Ludzi XX wieku. Mają na koncie 48 złotych, 42 platynowe oraz 26 multiplatynowych płyt. Don Lennon mówił że chrześcijaństwo przeminie, że Beatlesi są już bardziej popularni od samego Jezusa. Społeczeństwo uwierzyło że religie są zbytkiem niepotrzebne, że to przeminie i będzie jak w niebie. Niestety taki popularny pomysł stał się samobójczym pomysłem zachodniej "kultury"( jak i Dona Lennona i jego niektórych wielbicieli ,fanów) bez chrześcijaństwa ponieważ dawcą pokoju jest jeden Bóg w Trójcy jedyny a w miejsce pokoju wkracza dżihad (święta wojna) https://www.youtube.com/watch?v=DENxw7ayf2Q&ab_channel=josemourinho88
ryszard2020.12.27 20:39
Doskonale zorientował ten problem Ojciec Święty Franciszek jako kolizję między "żłobem i żłobkiem" (w homilii wygłoszonej w trakcie Pasterki). To ujecie, w dwóch słowach, jest bardziej precyzyjne niż najbardziej obszerne artykuły jakie dane mi było przeczytać. Wynika z niego bowiem jednoznacznie między kim a kim jest ta "wojna" o której pisze Pan Grzegorz Górny.
Po 11 ...2020.12.27 20:25
Wojna kulturowa? Akurat. To wojna kultury, mądrości, Nauki, rozumu z zabobonami w postaci odrastających kończyn, objawieniami szaleńców, cudownymi obrazami i mamrotaniem przed krzyżykiem. KK upodlił wiarę, poniżył Jezusa. Zrobił z religii parodię. Jeśli nie będzie kolejnego cudu "objawienia rozumu" u stetryczałych otyłych biskupów, to macie przechlapane.
Carl Friedrich Freiherr von Münchhausen2020.12.27 20:04
problem leży też w samym kościele mianowicie: treść zastąpił rytuał, czy jak ktoś woli: "czysta forma", szkoda.
Grizzly2020.12.27 18:43
✡️=卐=☭=🏳️‍🌈 ✡️=卐=☭=🏳️‍🌈 ✡️=卐=☭=🏳️‍🌈 ✡️=卐=☭=🏳️‍🌈 ✡️=卐=☭=🏳️‍🌈 ✡️=卐=☭=🏳️‍🌈 ✡️=卐=☭=🏳️‍🌈 ✡️=卐=☭=🏳️‍🌈 ✡️=卐=☭=🏳️‍🌈 ✡️=卐=☭=🏳️‍🌈 ✡️=卐=☭=🏳️‍🌈 ✡️=卐=☭=🏳️‍🌈 ✡️=卐=☭=🏳️‍🌈 ✡️=卐=☭=🏳️‍🌈 ✡️=卐=☭=🏳️‍🌈 ✡️=卐=☭=🏳️‍🌈 ✡️=卐=☭=🏳️‍🌈 ✡️=卐=☭=🏳️‍🌈 ✡️=卐=☭=🏳️‍🌈 ✡️=卐=☭=🏳️‍🌈 ✡️=卐=☭=🏳️‍🌈
Grizzly2020.12.27 19:15
Debilu sk...syński, won od mojego nicka! Miałeś bolszewickie bydle szansę przemówić ludzkim głosem!
fdf2020.12.27 18:31
Tylko pisowcy mogą z podniesioną głowa iść do kościoła, dla reszty zomowskie pały i ogolone karki w bramach kościelnych.