Gronkiewicz-Waltz: Wyznaję te same wartości co prof. Chazan! - zdjęcie
22.08.14, 07:13Hanna Gronkiewicz-Waltz (fot. Wikipedia)

Gronkiewicz-Waltz: Wyznaję te same wartości co prof. Chazan!

28

Hanna Gronkiewicz-Waltz była dziś rano gościem Radia Dla Ciebie, gdzie tłumaczyła się m.in. ze zwolnienia prof. Bogdana Chazana z funkcji dyrektora im. Świętej Rodziny. „Ważyłam w swoim sumieniu tę decyzję - ze względu na wspólnotę wartości… (…) Jestem przedstawicielem władzy świeckiej, a nie kościelnej - póki co…” – mówiła, niby żartobliwie, pani prezydent.

Na pytanie Ewy Wanat, jak godzi decyzję odwołania prof. Chazana z otwarcie deklarowaną przez nią przynależnością do Kościoła katolickiego, odpowiedziała: „To była bardzo trudna decyzja. Wyznaję te same wartości co prof. Chazan - w związku z tym pośpieszana przez media bardzo dokładnie zbadałam pod kątem prawnym tę sytuację. (…) Klauzula sumienia dotyczy tylko lekarzaprowadzącego, a prof. Chazan takim nie był”.

Prowadząca rozmowę redaktor Wanat zacytowała pani prezydent opinię Tomasza Terlikowskiego, który uznał, że prezydent Warszawy wyrzekła się swojej wiary. Przytoczyła także zdanie ks. prof. Pawła Bortkiewicza, który na łamach Fronda.pl rozważał możliwość ekskomunikowania.

Gronkiewicz-Waltz zdaje się jednak niewiele robić sobie z tych opinii. „Idę zawsze środkową drogą - z lewa i prawa jestem atakowana, w związku z tym nie będę wytykała ks. Bortkiewiczowi, że nie zna prawa kanonicznego. (…) Po prostu każdy ma prawo do swojej opinii, ale myślę, że jestem niezależna pod tym względem i zawsze oceniam na gruncie prawa” – odpowiedziała.

Prezydent Warszawy odniosła się także do sprawy tęczy na pl. Zbawiciela, która została kilkakrotnie spalona i zapowiedziała, że za każdym razem, kiedy instalacja będzie niszczona, zostanie odbudowana za pieniądze mieszkańców. Dlaczego? Bo tęcza, jak przekonywała pani prezydent, jest symbolem „walki ze zniszczeniem i chuligaństwem”.

Hanna Gronkiewicz-Waltz w dość lekkim tonie wypowiadała się również na temat opóźnień w budowie II linii metra (ekipy budowniczych trafiały na niewypały) albo brak mieszkań komunalnych (wcale nie jest ich tak mało zdaniem pani prezydent). Zapytana o to, czego może się wstydzić Warszawa, Gronkiewicz-Waltz odparła, że… niesprzątania psich kup przez właścicieli czworonogów. I wspomniała coś jeszcze o przejeżdżaniu na czerwonym świetle…

Ciekawe, co by powiedzieli na to mieszkańcy stolicy. Może okazałoby się, że najbardziej wstydzą się za panią prezydent?

MaR/Radio Dla Ciebie/Wpolityce.pl 

Komentarze (28):

anonim2014.08.22 7:19
Cóż za fałsz i podwójna moralność u bufetowej!
anonim2014.08.22 7:46
ni wstydu, ni bojaźni!
anonim2014.08.22 7:49
powinna dostac tytuł Obłudnika Roku!!!
anonim2014.08.22 8:03
Tak ma wyglądać katolik modernista. Wierzę w Boga...ale w domciu, w kościółku, na spotkanku konika trojańskiego Odnowy w Duchu...
anonim2014.08.22 8:14
Legendy o "wybitnej" inteligencji HGW to chyba prawda. Logika porażająca... zgodnie z logiką tego cudaka: Neron, Hitler i Stalin też wyznawali te same wartości co prof. Chazan. "Nie można dwóm panom służyć..."
anonim2014.08.22 8:15
Arogancja i cynizm tej baby przerasta wszelkie granice. Warszawiacy muszą pokazać jej czerwoną kartkę, nie może nadal hańbić Warszawy, trzeba głosować na Jacka Sasina!
anonim2014.08.22 8:24
Dlaczego niby mają powstawać mieszkania komunalne - bezsens, niesprawiedliwość i demagogia. Większość ludzi, aby dostac mieszkanie musi ciężko pracować i spłacać kredyt, lub wynajmowac mieszkanie za zwykłą cenę rynkową. Dlaczego jedni mają dostac możliwość mieszkania w mieszkaniu komunalnym a inni nie? A czy mieszkańcy stolicy wstydzą się Pani Prezydent pokażą już niedługo wybory - i okaże się,że jednak się jej nie wstydzą, że jednak większość jest zadowolona i wybrała ją na ponowną kadencję - ale wtedy oczywiście dowiemy się, że wybory zostały sfałszowane ;)
anonim2014.08.22 8:48
"Idę zawsze środkową drogą" A miało być: "niech wasza mowa będzie tak - tak, nie - nie".
anonim2014.08.22 8:49
"Ciekawe, co by powiedzieli na to mieszkańcy stolicy. Może okazałoby się, że najbardziej wstydzą się za panią prezydent?" No sadze, ze nie wstydza sie (pokazalo to np. pazdziernikowe referendum, na ktore bijacy piane wasaci chlopcy w krotkich gatkach zmarnowali nasza kase). I ja zaglosowalabym na nia jeszcze raz.
anonim2014.08.22 9:01
"zbadałam pod kątem prawnym tę sytuację(...)Klauzula sumienia dotyczy tylko lekarza prowadzącego" No doprawdy? Od kiedy to, droga Pani od sprzedawania tęczy ze sztucznych kwiatów za nieswoje pieniądze?
anonim2014.08.22 9:03
Prof. Chazan został zwolniony nie dlatego, że odmówił aborcji. Został zwolniony z funkcji ponieważ wykorzystując stanowisko i autorytet lekarza, za pomocą oszustw i kłamstw, wymusił na pacjentce swój światopogląd. Prawo nie uznaje zasady 'cel uświęca środki'. Dlatego urzędnik może zgadzać się z celem, ale musi sprawiedliwie osądzić użyte środki. Chazan swoimi czynami naruszył prawa pacjenta, pogwałcił jej prawa wynikające z konstytucji i złamał kodeks etyki lekarskiej. Decyzja nie mogła być inna.
anonim2014.08.22 9:11
Bezczelna !
anonim2014.08.22 9:15
[email protected] Jeśli ktoś pisze o dziennikarzu, że jest Katolicki to jest to najwyższej miary certyfikat moralny i prawdomówności !
anonim2014.08.22 9:16
tak się zachowuje niedawna celebrytka katolickich mediów
anonim2014.08.22 10:16
Pani Hanna chyba ma zaćmienie umysłu spowodowane żądzą władzy. Świeckiej, póki co... Dlaczego ? A no dlatego, że nie dociera do niej, że na szali całej afery stawia się życie lub zamordowanie dziecka nienarodzonego. Dziecka, a nie produktu... Ta pani kompletnie zapomniała nauki św. Jana Pawła II chociażby z Jego pobytu w Polsce w 1987. Polecam odświeżyć pamięć. Idzie środkową drogą... Ta droga zapewne jest szeroka i łatwa... A gdzie się kończy, to zapewne wie. Bo przecież zna Pismo Święte ( i jak się możemy domyślić) prawo kanoniczne...
anonim2014.08.22 11:22
Najbardziej krzykliwe kreatury - pseudointeligent Piogal i pychą kierowany "arbiter" już się wypowiedzieli. Wystarczy tylko zrobić odwrotnie.
anonim2014.08.22 11:30
Hanka jest jak glista wszędzie umie się dostosować. Tacy ludzie są najgorsi bo dwom panom służą. Nie stanowisko decyduje o człowieku lecz jego postępowanie. Przez takich chrześcijan jak Hanka, zło się panoszy na świecie.
anonim2014.08.22 11:38
To tylko dowód, jak można daleko zdeformować swoje sumienie! "Wyznaję wartości" - czyli Boga, ale bez jego przykazania "Nie zabijaj". Jest taki Bóg? Chyba tylko w islamie!
anonim2014.08.22 12:02
A co nas może obchodzić zdanie lewackiego, zacofanego nieuka @piogala i zfrustrowanego, jehowego pseudoprotestanta @arbitra?
anonim2014.08.22 12:40
@san 1104 - "Ta pani kompletnie zapomniała nauki św. Jana Pawła II chociażby z Jego pobytu w Polsce w 1987" - ta Pani jest świeckim prezydentem świeckiego miasta stołecznego - nie ma obowiązku znać nauk JPII,ma obowiązek znać przepisy prawa i je stosować - tak też zrobiła
anonim2014.08.22 12:49
@wilcza75 Hanka wydała owoce i wiemy kto to jest.
anonim2014.08.22 12:53
@bogdanusn - a ja nie wiem kto to jest! Ocenianie ludzi i owoców które wydają w trakcie swojego życia pozostawiam Bogu - kimże ja sama jestem żeby osądzać innych?.. Szkoda, że Frondowi katolicy zapominają o pokorze i że tylko drzazgi w oczach innych dostrzegają..
anonim2014.08.22 13:51
Do Warszawy mam daleko,obserwuję ją jednak przez 1-3 dni co roku gdy odwiedzam siostrę i hipokryzją jest twierdzenie że Pani Gronkiewicz zwisa stolica i jej mieszkańcy.Warszawa co roku jest piękniejsza,nowocześniejsza i przyjazna.Zapewne trudno żyć mieszkańcom w nieustannym remoncie-ale przecież dąży on do jakiegoś ideału,ciężko remontować choćby własny dom gdy stoją w nim meble i przesiadują domownicy.Psie balasy rzeczywiście szpecą miasto,smrodzą i świadczą o buractwie ich właścicieli.Dla frondy parę min czy niewypałów to oczywista bagatelka podobnie jak jazda na czerwonym świetle czy demolki zaszczanej hołoty.Najważniejsza jest opinia fluorescencji nadpapieża Terlika na temat wiary i formalnej opinii Hanki G.na temat prywatnego folwarku i sumienia Polek - starego skrobacza Chazana.
anonim2014.08.22 15:02
lilianna, ja jestem lilianna, stara panna nic mi się nie podoba bo to taka choroba lubię sklejać epitety tak po prostu dla tandety
anonim2014.08.22 15:04
Mareczek, Credo, co do Piogala i arbitera 100 / 100
anonim2014.08.22 17:48
Jak to będzie w jidisz? Znamy z historii hasłowe wyznawanie zasad - Arbeit macht frei... Znamy też inkrustacje ze sztyletu bojowego - Got mit uns Wszyscy wykonywali tylko polecenia służbowe.
anonim2014.08.22 18:43
hajka faryzejka już zaczyna rozdawać kiełbasę wyborczą
anonim2014.08.22 21:58
Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz jest na bakier z logiką. "Klauzula sumienia dotyczy tylko lekarza prowadzącego, a prof. Chazan takim nie był”. Skoro prof. Chazan nie był lekarzem prowadzącym, a jedynie konsultantem, to jakąkolwiek by decyzję nie podjął, nie byłaby ona zatem w tej kwestii wiążąca. Ponieważ lekarzem prowadzącym był dr Maciej Gawlak, który samodzielnie wystawił pacjentce pisemne skierowanie do Szpitala Bielańskiego, po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu konsultacji na dzień kolejny, zatem lekarz prowadzący pacjentkę w Szpitalu św. Rodziny nie tylko wskazał miejsce, gdzie może się poddać procedurze aborcyjnej, ale wystawił też stosowne po temu skierowanie. Inaczej mówiąc - postępowaniu zgodnemu z przepisami stało się zadość! Więc pytanie: DLACZEGO p. Hanna Gronkiewicz-Waltz zwolniła w trybie natychmiastowym prof. Chazana ze stanowiska 9 lipca i jaki miało to związek z przeprowadzanym głosowaniem w Sejmie wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska w dniu 11 lipca b.r., podczas którego lewicowa część opozycji (TR i SLD) postanowiła się wstrzymać się od głosu? Ile innych spraw ważnych dla lewicy było wtedy uzgodnionych przed głosowaniem jako cena ich powstrzymania się od głosu?