26.05.20, 21:04Fot. screenschot: Youtube - Senat

Grodzki do marszałek Witek: Proszę nie urządzać prac Senatu

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaapelowała dziś do marszałka Senatu, aby obrady Senatu zostały przesunięte na ten tydzień, by jak najszybciej przyjąć ustawę o wyborach. Marszałek Tomasz Grodzki ustosunkował się do jej wystąpienia na antenie Polsat News. Stwierdził, że on nie dyktuje marszałek Sejmu jak powinna urządzać prace Senatu i prosi ją o to samo, jeśli chodzi o Senat.

Marszałek Sejmu stwierdziła w swoim dzisiejszym wystąpieniu, że została kolejny raz oszukana przez marszałka Senatu. Pytany o to, czy oszukał Elżbietę Witek, Grodzki odpowiedział:

-„Absolutnie temu zaprzeczam”.

Dodał, że Sejm powinien być „wdzięczni Senatowi za to, że bierze się poważnie do pracy nad fundamentalną dla Polski ustawą, która kolejny raz przemknęła przez Sejm w ciągu kilkunastu godzin”:

-„Nie dziwota, że w Senacie musimy tę lekcję odrabiać za Sejm, więc spodziewalibyśmy się wyrazów podziękowania, a nie zarzutów, tym bardziej, że dzisiejszego dnia nie do końca rozumiem, bo jeszcze niedawno temu wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki mówił, że dłużej procedując Senat nie służy dobrze kandydatowi PO. Dzisiaj się okazuje, że musimy to robić dużo szybciej” – przekonywał.

Marszałek zapowiedział, że posiedzenie Senatu odbędzie się w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę:

-„Mam prośbę do pani marszałek Witek - jako do kobiety. Ja nie śmiem jej dyktować, jak powinna urządzać prace Sejmu, chociaż mam do trybu tych prac i ekspresowego tempa bardzo wiele zastrzeżeń, prosiłbym, żeby ona również nie dyktowała senatorom i mnie, jak mamy sobie radzić w Senacie. Wypełniamy wszystkie kryteria regulaminowe i konstytucyjne w trosce o to, aby prawo, które przychodzi z Sejmu w katastrofalnym stanie, przepuszczone na kolanie, żeby to prawo było poprawione i to prawo będzie poprawione”.

Pytany o termin wyborów prezydenckich stwierdził, że PiS „jest zafiksowany” na terminie 28. czerwca:

-„Tymczasem samorządowcy mówią, że to jest czas matur, szkoły będą zajęte (…) Sąd Nająwszy mówi, że potrzebuje czasu na stwierdzenie ważności wyborów. Natomiast w konstytucji jest to zapisane, co się dzieje po 6 sierpnia (po zakończeniu obecnej kadencji w sytuacji, gdy nowy prezydent nie zostałby jeszcze wybrany). Obowiązki prezydenta pełni marszałek Sejmu, który ma obowiązek rozpisać wybory w ciągu 14 dni, które muszą się odbyć w ciągu 60 dni”.

kak/PAP

Komentarze

gość2020.05.31 14:31
Grodzki będzie się starał zaszkodzić Polsce ws. wyborów, a teraz stara się zaszkodzić Trzaskowskiemu, aby ten nie mógł wystartować, bo oficjalnie podpisy pod kandydaturą można zbierać dopiero po uchwaleniu ustawy. Ambicje Grodzkiego? Jakie ambicje? Próba zwiania w immunitety przed sprawą kopertową bardziej niż ambicje? Postać pana marszałka Senatu kompromituje tylko Senat i jego majestat.
orzech2020.05.27 16:41
Ale PISowców boli,pięknie.Brawo Panie Marszałku
ja2020.05.27 13:12
Grodzki niestety ma rację,wystarczyło tylko Pani Witek pomyśleć,szkoda że myślenie nie jest waszą mocną strona zwłaszcza Pana Kaczyńskiego,który wszystko zaprzepaścił i teraz odbiera mu Budka władze.
widz2020.05.27 12:53
Wszystkie złorzeczenie spadną na niego i jego dzieci. Wg starego testamentu,do siódmego pokolenia. podziękujcie tatusiowi...gdy będziecie płakać.
widz2020.05.27 12:51
wyjatkowa swinia. okaz jeden na dekady
asddsa2020.05.27 9:32
DO ROBOTY!!! NATYCHMIAST !! I NIE ROBIĆ OBSTRUKCJI !! Na nic wasze hucpy. Duda i tak wygra. Ostatnie podrygi kopertowej ostrygi. Buahahahahahaaha :)_))
Baba2020.05.27 8:49
Koperciarz, do dymisji natychmiast.III osoba w państwie z zarzutami? Taki wstyd na cały świat.Człowiek bez honoru.WSTYD
anonim2020.05.27 7:42
Grodzki wyjątkowa kreatura.
infor2020.05.27 7:25
grodzki ty skorumpowany, antypolski śmieciu. Dostałeś się do senatu dzięki po-wskim zakłamanym gów..m, dlatego jesteś NIKIM - ale Polacy was rozliczą
Polak2020.05.27 6:33
Wybrali Grodzkiego na senatora bo to była jedyna okazja aby się go pozbyć z terenu Szczecina.
zwracasz się do II osoby, bo witką w gołą tupę2020.05.27 6:27
Kopertniku do białego tanga , to se możesz poprosić Budkę I Sekretarza lub babcię klozetową z dworca kolejowego
ZgrajaTępychAparatczykówKontraSzeryfGrodzki2020.05.27 6:26
Inteligencja i rzeczowość wypowiedzi Grodzkiego pozwala mu bezkarnie kopać tępych PiSoidów po zadach. To komiczne widowisko, kiedy tak skamlą i popiskują, próbują uskakiwać czy łapać Grodzkiego za obcas. Ale dudę mają zawsze z tyłu... I Grodzki celnie wymierza tam kolejne kopniaki z szelmowską miną szeryfa.
pat2020.05.26 23:23
Czy Polska to normalny kraj ?Bezkarny łapówkarz-przestępca od kilku miesięcy wstrzymuje demokratyczne prawo 30 milionów obywateli do wybrania prezydenta, a my się bawimy w sondaże,czy prezydentem zostanie pedał, rozwodnik tygrysek, niezrównoważony płaczliwy głupol czy matoł, który przy poparciu takich samych stołecznych matołów i absencji wyborczej prawie połowy kolejnych matołów, opanował Warszawę.
Krzysztof 2020.05.27 0:12
Jak by brał łapówki to by siedział. Chyba że Ziobro to taki nieudacznik który nie potrafi tego udowodnić albo chroni PO bo przez 5 lat pomimo setek afer PO potrafił oskarżyć tylko jednego polityka Gawłowskiego.
joanna2020.05.26 23:16
Panie Grodzki, Sejm i Senat stanowią Parlament, który stanowi prawo, dlatego ich ścisłe relacje i współpraca powinny być STANDARDEM! A Pan zachowuje się tak, jakby Senat był Pana własnością, a w dodatku lekceważy Pan Prezydium Senatu, podejmując samowolnie, poza wiedzą Prezydium, decyzje czysto partyjne pod dyktando B. Budki. Nikt nie wierzy w te niezliczone senackie konsultacje! A jeśli Pan każdy przecinek musi konsultować z pięcioma komisjami eksperckimi, to znaczy, że Pan jest niekompetentny i nie nadaje się na senatora, a tym bardziej na marszałka Senatu.
Glaudiusman2020.05.26 21:39
Dla tego delikwenta tylko taczka na twardym kole i decha do masażu kręgosłupa, nie tylko moralnego. Taka kuracja być może postawi go na nogi.
n2020.05.26 21:18
Temu, że brał koperty też zaprzeczał.
n2020.05.26 21:27
Ps Marszałkissimus wykazuje cechy socjopatyczne. Nawet PeŁowski Minster Obrony Narodowej by to potwierdził.
Krzysztof2020.05.26 22:42
Jak by brał to by siedział. Chyba że Ziobro to taki nieudacznik który nie potrafi tego udowodnić albo chroni PO bo przez 5 lat pomimo setek afer PO potrafił oskarżyć tylko jednego polityka Gawłowskiego.
JaKi2020.05.26 22:59
Zawiadomiłeś prokuratora lub CBA,czy grzeszysz grzechem CIĘŻKIM 8 przykazaniem? Zapewne nawet nie wiesz jak brzmi to przykazanie Dekalogu i teraz sprawdzasz w google,malowany katoliku.Z ciebie katolik jak z koziej d.u.p.y. trąba.
Swan2020.05.26 21:14
Prawda jest taka, że Pan Panie Grodzki kawał skur...syna jesteś, niestety.
Waingrow2020.05.26 21:12
YEbanny Kopertnik złamany cieć Ciecia Osoba w Państwie!
JaKi2020.05.26 22:51
Zawiadomiłeś prokuratora lub CBA,czy grzeszysz grzechem CIĘŻKIM 8 przykazaniem? Zapewne nawet nie wiesz jak brzmi to przykazanie Dekalogu i teraz sprawdzasz w google,malowany katoliku.Z ciebie katolik jak z koziej d.u.p.y. trąba zresztą doskonałym świadectwem jest twoja wypowiedź.
Waingrow2020.05.26 21:10
Tymczasem Raport ‘Europejski’ LIBE 'zdymisjonował' w Polsce: w zasadzie wszystkie instytucje państwa polskiego. Niedobry jest Sejm, prezydent, rząd, prokurator, SN, zwłaszcza jego dwie izby, edukacja, wybory są złe, itd. itd. TAK TO SIĘ Robi w U E..
Waingrow2020.05.26 21:09
TAK SIĘ To Robi w ...Hiszpanii "Dziennik “El Pais” szeroko komentuje poniedziałkowe zdymisjonowanie przez ministra spraw wewnętrznych Hiszpanii Fernando Grande-Marlaskę szefa stołecznej żandarmerii pułkownika Diego Pereza de los Cobosa. Prowadził on śledztwo w sprawie legalności feministycznych i lewicowych marszów z okazji 8 marca, na które już w warunkach nasilających się przypadków koronawirusa zgodę wydał rząd. Opozycja twierdzi, że manifestacje te przyczyniły się do wybuchu epidemii w aglomeracji Madrytu." źródło: niezalezna.pl