"GPC" o Woodstock: Profanowanie krzyża i agresja wobec wierzących - zdjęcie
05.08.13, 07:35Scena folkowa na Przystanku Woodstock (fot. Bismarck_Wikipedia)

"GPC" o Woodstock: Profanowanie krzyża i agresja wobec wierzących

33

"Biblia nie jest księgą życia. Tam jest tyle nienawiści, przemocy, seksu, brutalności, że nie mógłbym się nią kierować" - stwierdził podczas festiwalowego spotkania z młodzieżą celebryta Kuba Wojewódzki cytowany przez "GPC".

W tym roku Przystanek Jezus, impreza organizowana przez księży katolickich w trakcie Przystanku Woodstock, został przesunięty przez Jerzego Owsiaka na obrzeża festiwalowego pola - pisze "GPC". 

Religijny namiot umiejscowiono w trudno dostępnym miejscu, przy tzw. rockowej wiosce, która zagłusza modlitwy i organizuje kursy jogi. W ubiegłym roku Przystanek Jezus organizatorzy umiejscowili przy obozie tzw. tęczowych, czyli organizacji homoseksualnych - czytamy.

eMBe/GPC/Dzinnik.pl/IAR

Komentarze (33):

anonim2013.08.5 7:47
@Zeelb toś dowalił po całości;) agresję prowokują dziennikarze reżimowych mediów chcąc przedstawić RM w krzywym zwierciadle;
anonim2013.08.5 8:07
@Zeelb Właśnie miałem to napisać-sam bym lepiej tego nie ujął. @Gremig Byłeś? widziałeś?
anonim2013.08.5 8:14
Wyście pewnie towarzysze na imprezie tow. Aaadama z Radiem co Ma Ryja byli ... to i głupot nie piszcie ...
anonim2013.08.5 8:31
Zeelb. Kłamiesz jak z nut!!!W państwie szanującym prawo,nie odważył byś się na to!
anonim2013.08.5 8:32
Zawsze powtarzałem że stara czy nowa lewica, łagodnie i stopniowo zamienia człowieka w gówno.
anonim2013.08.5 8:36
byłem na Przystanku Jezus i nie widziałem profanacji krzyża ani nie doświadczyłem ataku wobec ewangelizatorów! wprost przeciwnie! Bzdurny tekst!
anonim2013.08.5 8:37
a co do miejsca wbrew pozorom było bardzo dobre! Dużo ludzi wracając z zakupów w Lidlu wchodzili do naszego namiotu!
anonim2013.08.5 8:38
GPC opisuje Woodstock z taką samą rzetelnością z jaką pan Gross pisze swoje książki.
anonim2013.08.5 8:50
Nigdy bym tam swojego dziecka nie puścił. Nie zależałoby mi na wychowywaniu swojego dziecka w myśl idei "róbta co chceta". Przepraszam, że nei na temat, ale nei miałem wtedy dostępu do komputera... Piękne i wzruszające zdjęcia zrobiła Pani z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego.
anonim2013.08.5 8:54
BYŁO CZADOWO! A Uczestnicy Przystanka Jezus czuli się tam wspaniale i powinniście się od nich uczyć!
anonim2013.08.5 9:01
Nie ważne kiedy użył. Idea jest ciągle żywa. Nie trzeba powtarzać tego. To widać na każdym kroku patrząc na Woodstock.
anonim2013.08.5 9:03
chwila chwila... z tego co pamiętam rok temu PJ był umiejscowiony przy strefie TOI TOI, więc jeżeli gorzej było (teraz) obok Lidla a lepiej (rok temu) w tym smrodzie, gdzie każdy załatwiał swoje potrzeby fizjologiczne, nawet w trakcie modlitw pod ich sceną to ja czegoś tu nie rozumiem. Chyba lepiej że był z boku?? Poza tym zadziwiające jest to, że kiedy człowiek tam jest i rozmawia z księżmi i wolontariuszami z PJ nie czuje dystansu, nawracania na siłę, nie widzi z ich strony pogardy, a kiedy wraca to czyta tylko ile to zła w tym jest. Ale dziękuję za te Wasze propagandowe artykuły. Przez wiele lat je czytałem. I przez wiele lat słyszałem od znajomych inną opcję. 3 lata temu pojechałem sprawdzić BY WYROBIĆ SOBIE WŁASNE ZDANIE. Wróciłem tam rok temu, byłem w tym roku i za rok też pojadę. I będę jeździł dopóki będzie trwał. Dodam tylko że mam 30lat i jestem bardzo wierzącym katolikiem. Boli mnie tylko to, że w Kościele jest tyle samo zła co i na takim Woodstocku, ale o tym się nie pisze. Bo przecież to tylko pojedyncze przypadki które nie powinny mieć wpływu na obraz całego Kościoła. Ale to że pojedyncze przypadki mają negatywny wpływ na obraz FESTIWALU MUZYCZNEGO to już trzeba wyolbrzymić. Stańmy wszyscy w prawdzie. I jeszcze jedno: Jezus z miłością podchodził do ludzi, a nie z krytyką i pouczeniem. Chcecie być radykalni jak On, to zacznijcie od miłości a nie potępienia. PS: Ukrzyżowali Go tak samo fanatyczni żydzi jak dzisiejsi fanatyczni katolicy.
anonim2013.08.5 9:28
Schikaneder - pisze Pan żartobliwie że to po prostu straszne iż ktoś śmie mieć odmienne zdanie. Nie, no oczywiście, ma Pan rację - i jakkolwiek podziwiam wytrwałość organizatorów "Przystanka Jezus", jednakowoż nie dziwi mnie to ani nie szokuje że co roku napotykają problemy. Myślę że oni sami są ostatni do narzekania w tej kwestii, bo wiedzą doskonale w co się pakują, i o to im chodzi. Więc pełna zgoda - Woodstockowcy mają inne zdanie w kwestiach wiary, ich sprawa, a Przystanek Jezus - cóż, fajnie że w ogóle może tam być. Jest jednak pewno "ale". Otóż, za pół roku, organizatorzy Woodstocku po raz kolejny przyjdą tłumnie pod nasze kościoły aby żebrać o pieniądze które pośrednio (jak to ujął Owsiak: "z odsetek") sfinansują ten festiwal, i które ogólnie będą wydawane wedle widzimisię właśnie tych ludzi mających "inne zdanie" w kwestiach wiary. Chciałbym więc aby już teraz, zawczasu, Pan się ze mną zgodził, że nie ma nic śmiesznego ani oburzającego w tym że po raz kolejny, my katolicy będziemy wzywać naszych braci w wierze aby odmawiali wrzucania datek na to "wielkie dzieło". I to nie będzie, zgodzi się Pan, żadnym brakiem charytatywności z naszej strony, tylko przeciwnie - będzie charytatywnością w tym sensie iż nie chcąc aby ludzie tkwiący (z naszej perspektywy) w błędzie brnęli dalej w stronę piekła, staramy się ich zniechęcić do tego poprzez niewspieranie ich akcji. Jeśli zgadza się Pan ze mną w tej kwestii, jeśli nie będzie Pan obrzucał błotem katolików w sezonie WOŚPowym za to iż "śmią" kwestionować dobrą wolę imć Owsiaka - wtedy mamy pełną zgodę, i nie ma potrzeby na kłótnie :).
anonim2013.08.5 9:35
I tak nic nie zagłuszy Światowych Dni Młodzieży w Rio!!!!!. Nawet wóód -sztok!!!
anonim2013.08.5 9:52
@Zed Widzę że z domowej łazienki nie korzystasz gdyż szkoda ci pieniędzy za zużyta wodę!!!!.
anonim2013.08.5 9:55
Sprzęt owsika jest zbyt głośny i zakupiony jako odpad fabryczny po zaniżonej cenie!!!.I o to w tym chodzi!!!!.
anonim2013.08.5 10:21
@Zeelb W radiu "Maryja" i tv "Trwam ".-A nie wolno im ? @Zed Szybko idź do roi-toi bo masz wewnętrzne parcie nie tylko na forum. .Tylko nie zapomnij wziąć z soba wody do spłukania oraz GW do podtarcia!!
anonim2013.08.5 10:58
@arbiter Hehehehehehehehee!Arbiter !!! Aleś mi dowalił łysy dupku!!Heheheheheee!!A ty jesteś katolik skoro się za nimi wstawiasz?Hhahahahhaahaaa!!
anonim2013.08.5 11:03
@wierzacy123 "Przystanek Jezus działa swobodnie i nikt nie zakłóca porządku. Jest niestety tak: dasz katolikom palec to będą chcieli całą rękę..." A dałeś?!.
anonim2013.08.5 11:31
@wierzacy123 Piszesz jak byś był księgowym i doradca podatkowym Owsiaka!! Nie bój się!>Oni jako prawnicy doskonale wiedzą jak z Owsikiem kręcić lody aby zasilać swoje konta bez naruszania prawa! Pamiętaj że w prawach sa zawsze luki ,które są bezwzględnie wykorzystywane przez starych wyjadaczy!!!!. Wierz tylko sobie!!
anonim2013.08.5 11:32
@wierzacy123 "Nie, bo jeszcze złapie syfa jakiego :D." Ty jesteś jeden wielki syf!!.
anonim2013.08.5 12:16
Zupełnie nie rozumiem zarzutów. Przystanek Jezus zawsze był na obrzeżu. A gdzie miałby się znaleźć? Gdybym na Jasnej Górze, podczas sierpniowych nabożeństw, chciał rozstawić namiot i organizować np....bo ja wiem....festiwal operowy imienia Pucciniego, to nawet gdyby Paulini się zgodzili, to raczej nie dostałbym głównego miejsca. Co do alkoholu, to nie widzę w tym nic złego. Dlaczego, jeśli ktoś jest dorosły, nie ma prawa przez kilka letnich dni chodzić pijanym? I dlaczego Kuba Wojewódzki nie może mieć sceptycznego stosunku do treści Biblii? I gdzie profanowano ten krzyż? I dlaczego nie wolno uprawiać jogi? A jeśli katolikom to nie odpowiada, to chyba nie jest już problem organizatorów? Swoją drogą widać, że Pani tam nigdy nie była bo ustawienie jezusowych namiotów jest i tak preferencyjne. Naprawdę trudno byłoby upchać je gdziekolwiek indziej. Jeśli "w ciszy" to na pewno bardzo daleko od scen i namiotów gdzie są ludzie.
anonim2013.08.5 12:40
@Zed Jesteś odkrywczy i pełen pomysłów jak Palikot!!. Jeżeli wyczerpałeś temat o wóód-sztok ,to powinieneś go opuścić!. A ze mnie uprzejmie możesz zejść. PS.Jak tam w toi-toi?!.
anonim2013.08.5 13:21
To lubię! Pełna kurtula wypowiedzi. To jakiś portal dla gówniarzy z podstawówki czy poświęcony na zatracenie?
anonim2013.08.5 13:24
legion93 "Powinni ten przystanek jezus w nastepnych latach usunąć stamtad." Twoje życzenie może być nawet rozkazem!!Hehehehehheheee!.
anonim2013.08.5 13:28
@firmin "Dlaczego, jeśli ktoś jest dorosły, nie ma prawa przez kilka letnich dni chodzić pijanym?" Ten dorosły widać ma problem alkoholowy!
anonim2013.08.5 13:41
@legion93 W kupę to Powiatowy włożył Polską flagę.I tu narobił se gówna!!-Zapomniałeś o tym?. "Dlaczego ten Jezus robi taka kupe z mózgów..."?. Wyznawcy Jezusa tak nie sądzą!!!
anonim2013.08.5 15:50
Urzekła mnie ta historia, doprawdy smutna... Następnym razem musicie napisać petycję do organizatorów, by nie zezwolili na rozstawienie namiotów, w których propagowane treści nie zgadzają się z Biblią. No i wasz namiot niech dostanie dodatkową scenę, największą, by wasza mądrość jeszcze większy zasięg miała :)
anonim2013.08.5 16:14
@KrytykNiepolityczny Gdybasz!!!!
anonim2013.08.5 16:56
@rawedge "Przystanek Jezus to żenująca inicjatywa," Napisz dlaczego żenująca!!!?
anonim2013.08.5 20:08
Rawedge - Jezus wydał się w ręce motłochu który na niego pluł i rzucał kamieniami. Bydło śmiało się z niego i szydziło. A On mimo wszystko oddał się im, bo ich tak bardzo kochał...
anonim2013.08.6 6:38
Rawedge - mnie zatrważa to, że gardzisz ludźmi. Na Woodstocku nie byłem i nie pojadę tam, ale znam księdza który już od paru lat tam jeździ - co roku rozmawia z setkami młodych ludzi i jeśli z tych 200-300 ludzi choć jeden się nawróci to już jet sukces. Jezus nie siedział u Maryi za iecem tylko poszedł do grzeszników - napominał i nawracał. Skoro jest naszym wzorem to my też powinniśmy tak czynić jak i on. Poza tym Twoje podejście do tych ludzi jest sprzeczne z Przykazaniem Miłości...
anonim2013.08.6 9:16
"Religijny namiot umiejscowiono w trudno dostępnym miejscu, przy tzw. rockowej wiosce, która zagłusza modlitwy i organizuje kursy jogi." Dajcie spokój, to niedaleko Lidla było. Każdy przynajmniej raz minął Wioskę Jezus, albo przynajmniej ich wysłanników w niebieskich koszulkach i sutannach oferujących mycie stóp xD Najlepsi byli ksiądz i zakonnica w glanach tańczący na Bednarku :D