20.11.19, 08:25

,,GP'' ujawnia aferę z Tomaszem Grodzkim. W tle rozmowa w Sowie i Przyjaciołach

- Na życiorysie obecnego marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego cieniem kładzie się sprawa ustawionego głosowania radnych PO w Szczecinie z czasów, kiedy Grodzki nie był jeszcze politykiem ogólnopolskim – pisze tygodnik „Gazeta Polska”. Chodzi o centrum handlowe Galaxy, które zostało wybudowane 20 lat temu.

- Ale spółce Echo Investment zależało na tym, aby galerię handlową rozbudować o jedną trzecią wielkości. Nie byłoby to możliwe bez zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Spółka bowiem kupiła teren po wyburzonym hotelu Neptun, ale zgodnie z planem przestrzennym miał on przeznaczenie na działalność hotelową. Echo Investment chciał w planie zmiany na działalność usługowo-handlową. A zgodę na to mogła wydać jedynie rada miasta — czytamy.

Według gazety, Tomasz Grodzki, będąc szefem klubu radnych PO w Szczecinie, zmieniał zdanie ws. rozbudowy centrum handlowego Galaxy, a jego zachowanie jest podejrzane.

- 8 października 2013 roku Tomasz Grodzki, szef klubu radnych PO w Szczecinie, zapowiedział, że radni PO nie poprą uchwały pozwalającej na rozbudowę centrum handlowego Galaxy, „aby w tym miejscu stworzyć coś, co byłoby wizytówką miasta” -  czytamy.

Dzień później doszło do spotkania w restauracji Sowa i Przyjaciele Krzysztofa K. ze spółki Echo Investment, należącej wtedy do miliardera Michała Sołowowa, z Olgierdem Geblewiczem, marszałkiem województwa zachodniopomorskiego i szefem szczecińskiej Platformy Obywatelskiej, a także z posłem PO, byłym ministrem zdrowia Bartoszem Arłukowiczem. 

Zdaniem „GP”, rozmowa dotyczyła rozbudowy Galaxy, którego właścicielem była spółka Echo Investment.

- Przedstawiciel właściciela Galaxy podpowiedział Olgierdowi Geblewiczowi, marszałkowi województwa, jak radni PO mogą wycofać się z blokowania jego rozbudowy: „Niech się pójdą wysrać, k*wa, w tym momencie” — pisze Gazeta Polska

Pięć dni później obecny marszałek Senatu zmienił zdanie w sprawie Galaxy i zagłosował "za". Jak miał tłumaczyć, przekonały go "bardzo rzeczowe" argumenty inwestora – czytamy w dzisiejszym numerze "Gazety Polskiej".

bz/Gazeta Polska/PAP

Komentarze

witold2019.11.20 21:39
W organizacji przestepczej PO kazdy ma "trupa w szafie".Tam nie ma ludzi z czystymi rekami.Jeden wielki syf.
Max Fiend2019.11.20 20:50
Wieżowców nie chciał przypadkiem budować? :-D
dumny Polak2019.11.20 19:07
Przecież łzy Sawickeij też były "kystalicznie czyste", a reklamówka pełna walorów "intelektualnych"? "Apolityczni,niezależni,rozgrzani sędziowie" orzekli zgodnie z ustalaleniami z członkami KCPO!!!!!
Dr Nobody2019.11.20 16:31
Na marszałka senatu wybiera się osobę krystalicznie czystą a nie łapówkarza i zwykłego złodzieja! Drugi przedstawiciel w senacie też z PełO czyli Gawłowski ale to już zupełny mafiozo:):) Ludzie czy ten kraj uwolni się od tych przestępców???
Janek2019.11.20 15:04
Żenujące sb-ckie szukanie "haków" . Nic nie znaleźli to podają to co podają... Fronda dno od dawna i ciągle bardziej...
dumny Polak2019.11.20 14:47
W jaki sposób Krzysztof K. (Klicki?) J=jeden z ludzi "czystego jak łza" Sołowowa skłonił przyjaciół Grodzkiego z mafii PO do zmiany stanowiska RM Szczecin okupowanej przez tą mafię na bardzo przychylne biznesom Sołowowa? Zrobili to wszystko bezinteresownie z wielkiej miłości do najbogatszego Polaka, a u Sowy spotkali się przypadkowo, albo siłą tam zostali zaciągnięci przez faszystów Kaczora!!!!! Mijają lata a mafia ma się doskonale !! No i po ce ten cały pic o walce z mafiami? Czy przez 4 lata anarchistycznej mafii w togach spadł jeden włos z głowy? Czy to nie oni rządzą RP na swoją modłę?
ja702019.11.20 14:25
Śliski jak leszcz, o przepraszam miało być platfus
Nina2019.11.20 12:44
A czy te argumenty to forsa?
Albert2019.11.20 12:42
Polskę trzeba oczyścić z komunistycznego śmiecia, kłamców, złodziei i zdrajców, czerwonej i tęczowej zarazy ! Z tymi pasożytami nie można prowadzić dialogu. Oni nie mają nam nic do powiedzenia, a jeśli już to faszerują Polaków kłamstwami, manipulacjami i nienawiścią, wymyślają głupoty, szczują, a na prawdę reagują agresywnością. Tutaj nawet utylizacja nic nie pomoże. Powinniśmy zachowywać spokój, nie zapraszać ich do mediów, nie przekonywać ich, nie dyskutować z nimi. Oni nie potrafią normalnie rozumować i nie usłuchają żadnych argumentów. Najsmutniejszą rzeczą, wręcz niewiarygodną jest jednak to, że nadal ok. 30% polskojęzycznych osobników popiera tych przestępców . To smutne, ale oni mają przestawione mózgowia, inaczej – mutacja myślenia. ! Do nich nie dociera NIC ! Proszę sobie wyobrazić, że nawet ludzie wykształceni, ba profesorowie, ludzie mediów, aktorzy, celebryci, itd. zachowują się jak pacjęci w domach wariatów. To obóz zdrady narodowej, który powinien być wyeliminowany z życia publicznego.
Stachu2019.11.20 12:41
Tomasz Grodzki : W tle rozmowa w „ Sowie i Przyjaciołach” Przedstawiciel właściciela Galaxy podpowiedział Olgierdowi Geblewiczowi, marszałkowi województwa, jak radni PO mogą wycofać się z blokowania jego rozbudowy: „Niech się pójdą wys-rać, k*wa, w tym momencie” . Pięć dni później obecny marszałek Senatu Grodzki zmienił zdanie w sprawie Galaxy i zagłosował "za". Jak miał tłumaczyć, przekonały go "bardzo rzeczowe" argumenty (gruba reklamówka) inwestora – czytamy w dzisiejszym numerze "Gazety Polskiej".
B522019.11.20 12:35
POgański poziom
Björn Karlsson2019.11.20 12:35
Grodzki marszałkiem senatu, bo już myślałem, że Borusewicz marszałek samolocik będzie rządził w senacie z pupilką szefową senatu Ewą Polkowską, której dawał wysokie (800 tys. zł) premie (nie wiemy jeszcze czy ona mu też dawała). O Grodzkim słyszymy, że jest lekarzem łapówkażem, dyrektorem szpitala, którego zadłużył na kilkadziesiąt milionów zł i postawił go na skraju bankróctwa . Szpital w końcu zbankrutował ! Ciapa, fajtłapa, przygłup ekonomiczny i łapówkarz, jak wszyscy z PO. Taki osioł jest marszałkiem senatu ?! Ręce opadają ! profesor Grodzki (nie, nie mąż Anny grodzkiej) ze Szczecina ma dom, mieszkanie i działkę budowlaną, jeździ luksusowym Jaguarem XF i posiada setki tysięcy w zł i obcych walutach $, €, Fr i papierach wartoćciowych . Ciekawe skąd ? Krzysztof Wyszkowski: Targowica kontratakuje! Grodzki to matoł, a właśnie na takich opiera się trwanie sowietyzmu. Nie chciał cytować Jana Pawła II, bo język by mu zesztywniał.
Piotr Nowak2019.11.20 12:33
Kradli, kradną i bŁdł kraść !!! To domena PO-je-bów ! I taki sku-rwi-el przymawiał do "nas" w telewizji ?! Wstyd panie Kurski !!! Wstyd jak cholera !!!
l2019.11.20 12:32
dalej boli oderwanie ryja od koryta.Dlatego te "afery" z Grodzkim.
guess who2019.11.20 10:45
I dlatego tak chcieliście, by został ministrem zdrowia?
Urszula2019.11.20 10:27
To jest afera? śmiechu warte. Akta sprawy Banasia utajniono na 70 lat. To jest dopiero afera: https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/majatek-mariana-banasia-to-najpilniej-strzezona-tajemnica-swiata/d3p8e29
Mirek T2019.11.20 12:31
Ty jesteś typową puszką na spermę. A wiesz orszulo dlactego ty masz mózg trochę większy od kury ? A skąd taka durna miałaby wiedzieć ? No nie orszulo ?! To ci powiem duraczko - żebyś przy jedzeniu nie grzebała nogami.
Jam2019.11.20 10:25
Banaś kryształowo czysty w porównaniu z tym łapownikiem.
ZaUPAińskiOrderSakewyczWyszczekaNawetPanaTadeusza2019.11.20 10:06
Myślałem, że dziennikarskie pudle PiSocjalistyczne szybko Grodzkiemu udowodniły, że posiada sieć burdeli większą, niż Kryształowy Sutener Banaś z Najwyższej Izby Kontroli. A tu okazuje się, że Grodzki "zmienił zdanie". Nie dało się widać udowodnić, że "od roku nie zmienił prześcieradeł w swoim burdelu na godziny". Trudno. Węszcie dalej, Sakewycz. Mamy dla was następne ordery UPAińskiej wdzięczności. Węszcie i meldujcie szczekaniem!
PiS+UWbis PO pojebus 2019.11.20 19:56
sieć burdeli to podono makja działacze z PO czyli pudle od poprawnośc politycznej
lady chapel2019.11.20 9:38
A ja o cenach energii elektrycznej. Droższy prąd? Jacek Sasin: Podwyżek cen dla indywidualnych odbiorców nie będzie! 5 „Mówiłem bardzo wyraźnie, że podwyżki dla indywidualnych odbiorców nie będzie. I zrobimy wszystko, żeby tak się stało” - powiedział dziś wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. W rozmowie na antenie RMF FM przyznał także: „Dla tych małych, średnich udało się utrzymać te ceny - ale nie da się tego robić w nieskończoność”. Jak dodał: „Podmioty gospodarcze muszą liczyć się z tym, że będą musiały płacić za prąd tyle, ile wynika to z rynkowych cen wytwarzania energii”. Wydedukuj tępy wsioku popierający PiS, że „Podmioty gospodarcze muszą liczyć się z tym, że będą musiały płacić za prąd tyle, ile wynika to z rynkowych cen wytwarzania energii” - znaczy ceny produktów wszelakich i usług WZROSNĄ z przyczyny podwyżek cen prądu
Jarek2019.11.20 10:00
Za dużo wymagasz od tego elektoratu. Spełnia on kryteria edukacyjne minister Zalewskiej, tzn: - umie czytać, to ważne aby czytał paski w TVP Info; - nie myśli samodzielnie i logicznie, dlatego między innymi fronda wszystko im "wyjaśnia" - najtrudniejsze zadanie z matematyki - pokoloruj drwala; - najlepiej liczy do 500; - umie się przeżegnać.
Wsiok2019.11.20 15:07
Pomyślałeś wsioku ile byś płacił za prąd gdy by rządzili POpaprańcy :))))))
ka2020.05.21 18:35
Vincent. Zmieniłeś płeć ?.
PePe2019.11.20 9:26
Zastanawiam się czy w tej żałosnej partyjce jest choć jedna osoba nie umoczona w jakiś przekręt.
Azazel2019.11.20 9:39
Jeśli chodzi o PiS, to odpowiedź brzmi: NIE.
Jarek2019.11.20 9:21
Banaś - to przestępca, Odpowiedź PISu i Frondy - a u Was biją murzynów. Żałośni "dziennikarze" typu pożyteczny idiota na usługach PIS
Zyga2019.11.20 9:36
ty pozyteczny idioto na usługach partii oszustów
Suweren2019.11.20 9:41
"ortografia cymbale !!!"
gmeil2019.11.20 10:23
Nie pojawiły się nowe okoliczności w sprawie Banasia to o czym chcesz rozmawiać? w koło o tym samym? Przecież trwa postępowanie, nikt nie zamiótł sprawy pod dywan, jeśli jest winien pójdzie siedzieć. Grodzki jest nową twarzą na świeczniku więc przeciwnicy szperają w jego życiorysie i szukają sensacji. Dziwne? to dlaczego druga strona robi to samo i to na większą skalę i bardziej bezczelnie np. sugestie że Szydło utrzymuje kontakty z gangsterami
PiS+UWbis PO pojebus 2019.11.20 19:54
Ty,, debilu'' to są pomówienia TVN i GW jego przednik z PO ma zazuty prokuratoskie !!!!!!
Mirek2019.11.20 9:13
Tam gdzie są ludzie Patologii Obywatelskiej tam jest złodziejstwo . Przez 8 lat swoich rządów na czele z Ryżym , niemieckim knechtem , rozkradli 600 miliardów złotych .
Jarek2019.11.20 9:22
To dla czego jeszcze nie siedzą w więzieniu? Wmówili Ci - a sami kradną jeszcze bardziej. Ale podzielili się z Tobą ochłapami - ludzkie pany.
Zyga2019.11.20 9:35
ortografia cymbale !!!
Nina2019.11.20 12:49
Nie siedzą b się pochwali za imunitetem unijnym i sejmowym czy ty naprawde nie rozumiesz,ze prawo w Polsce chroni wybranych przez głupoli polityków i przestępców.
Janek2019.11.20 18:43
800 ! albo i bilion ! a co! jak głupota to głupota!!!!!
Mateusz ekspozyta2019.11.20 8:56
No przecież było wiadomo w momencie wyboru wbrew woli PiSu na marszałka Senatu , że zaraz zacznie się szczucie i znajdą się natychmiast usłużni "dziennikarze". Jutro się dowiemy, że w młodości sikał do kropielnicy.
Henryk2019.11.20 17:28
Sikał Bolek. Ma na to wyłączność. Nic nie da się zrobić z Grodzkim...
Michał Jan2019.11.20 8:54
To chyba dobrze, że pieniądze miejskie nie zostały zmarnowane na jakąś "wizytówkę" (np. na coś takiego, jak w CKiS Pruszkowie) tylko powstał obiekt za prywatne pieniądze?
fdf2019.11.20 8:46
kryształowy banaś
Pan2019.11.20 9:33
Zmienił zdanie na skutek rzeczowego argumentu, dobre. A jakiego koloru był ten rzeczowy argument?
KOCHAM POLSKE WSPIERAM PIS2019.11.20 9:35
KRYSZTAL TO GAWLOWSKI ICEK
XYZ2019.11.20 8:41
Allllle afera!!!!!!!,śmiechu warta.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.11.20 12:52
im wolna ,są z mafii---a śmiech twój mówi żeś JUH
PiS+UWbis PO pojebus 2019.11.20 19:52
Smiechu wart to jesteś ty lewaku z PO