Gowin: Wybory zostały sfałszowane - zdjęcie
28.11.14, 12:56Jarosław Gowin (fot. Wikipedia)

Gowin: Wybory zostały sfałszowane

7

Lider Polski Razem przekonywał na antenie stacji, że w swojej ocenie nie musi czekać na wyrok sądu w sprawie wyborów samorządowych. - Prócz werdyktów kieruje się jeszcze własnym rozumem - tłumaczył.

- Czy Platforma ma dziś twarz Urbana, a głosowanie na PO jest głosowaniem na niego? - tym mocnym pytaniem rozpoczęła program "Gość Radia ZET" Monika Olejnik. - Nie powiedziałbym tak. Ale to nie zmienia faktu, że jeszcze parę lat temu ani mnie, ani pewnie milionom innych ludzi sympatyzującym z PO nie przyszłoby do głowy, że ktoś taki jak Jerzy Urban będzie znajdował satysfakcję w popieraniu PO - mówił Gowin.

- A ma pan satysfakcję, kiedy Jarosław Kaczyński mówi, że Ewa Kopacz to jest Urban w spódnicy? - dopytywała Olejnik. - Nie mam i nie używam takich sformułowań. Co nie zmienia faktu, że polityka miłości, jaką ogłosiła premier, okazała się nader krótka - podkreślił.

Gowin przekonywał też, że po bliższym poznaniu prezesa PiS zmienił zdanie na jego temat i - choć sam nie jest członkiem ugrupowania (ale przewodniczącym klubu Sprawiedliwej Polski) - w wielu kwestiach się z nim zgadza.


- W tej chwili mężowie zaufania PiS dostarczają materiały, które trafiają do sądu - mówił Gowin zapytany, czy ma dowody świadczące o tym, że PO i PSL sfałszowały wybory samorządowe. - Natomiast oprócz twardych dowodów empirycznych jest jeszcze kwestia wyjaśnienia rozbieżności między badaniami Ipsos a wynikami, które w rzeczywistości osiągnęły PiS i PSL. Nie znajduję innego racjonalnego wyjaśnienia niż fałszerstwo – tłumaczył przewodniczący PR.

Zdaniem Gowina, ośrodek badań bardzo precyzyjnie określił w sondażach wyniki osiągnięte przez prezydentów miast, PO czy SLD, ale rażąco pomylił się w przypadku powyższych ugrupowań. - Ta rozbieżność wynika z "książeczki", czyli numeru list PSL; komitet tej partii wystartował w wyborach jako jedynka – zaznaczył.

All/Tokfm.pl

Komentarze (7):

anonim2014.11.28 13:05
" A ma pan satysfakcję, kiedy Jarosław Kaczyński mówi, że Ewa Kopacz to jest Urban w spódnicy? - dopytywała Olejnik." -------------------------- A stokrotka zapomniała jak Kaczyńskich piętnowała? Zapomniała jak Gieremek skarżył ich w parlamencie europejskim! Zapomniała o błękitnym marszu 2006r .Czepia się Kaczyńskich bo jak zaczną rzadzić to do 67 lat gdzie takie coś wezma do pracy.
anonim2014.11.28 13:14
Proponuję zlikwidować sądy i zastąpić je zdrowym rozsądkiem. Będzie taniej i szybciej. Ciekawe ile % miałby Gowin ze swoją partią, gdyby nie był przystawką PiS.
anonim2014.11.28 14:26
Z jakiej ''książeczki'' skoro w Nadarzynie domeldowało się kilka dni przed wyborami 600 osób? Wójt z PSL wygrał właśnie tymi głosami.
anonim2014.11.28 14:55
Nie lubię takich śniętych autorytetów. Gowin sam się wykluczył z polityki.
anonim2014.11.28 15:26
Brawo Gowin iście po katolicku tak tak nie nie!
anonim2014.11.28 20:07
Na prawde mialem szacunek do tego Pana. Ale zeby takie bzdury wygadywac. Ze ksiazeczka jest dowodem na falszerstwo ? Szkoda sluchac.
anonim2014.11.28 20:51
Jak można tak podważać podwaliny polskiej demokracji?!! Nikomu nie broniono głosować i to jest najważniejsze! A wynik? No cóż, trzeba umieć przegrywać... Że nie zgadza się liczba głosów z liczbą wydanych kart? To normalne, nigdzie na świecie się nie zgadza. Że wygrywali kandydaci, których nie było na liście? To przecież niemożliwe. Że w niektórych okręgach było przeszło 20% głosów nieważnych? Jeżeli tylu wyborców PIS nie znało zasad głosowania, to ich problem - wszyscy wyborcy PO głosowali poprawnie. Że nigdy prognozy ipsos nie były tak chybione? Widocznie jednak się pomylili. Przecież dzisiaj w Polsce jest dobrze, o niebo lepiej niż 50 lat temu! Wszyscy Polacy popierają swój rząd i kochanego prezydenta!!!