Gorzka prawda. Pomysł PO populistyczny i rozdawniczy - zdjęcie
09.02.16, 08:40

Gorzka prawda. Pomysł PO populistyczny i rozdawniczy

4

Jak stwierdził Konrad Piasecki w dzisiejszej rozmowie z Grzegorzem Schetyną, Platforma Obywatelska wychodząc ze swoją kontrpropozycją wobec programu "Rodzina 500+" tworzy grecką tragedię,

"Macie pomysł na tragedię Grecją razy dwa" – powiedział do Grzegorza Schetyny w Kontrwywiadzie RMF FM Konrad Piasecki, nawiązując do propozycji Platformy ws. 500+.

Przewodniczący PO odpowiedział:

„My chcemy pokazać PiS-owi: oszukaliście Polaków. W tym odmęcie nieuczciwości i kłamstwa, trzeba szukać elementów trzeźwego spojrzenia. Chcemy wydać pieniądze z głową, kładziemy na stół własne propozycję, z logiką wyliczenia [kosztów] (…) Chcemy pomóc PiS-owi w realizacji obietnic wyborczych. Mówimy: sprawdzam. Jako partia odpowiedzialna”

Dziennikarz RMF stwierdził, iż PO chce realizować pomysł (w kontekście 500+) „populistyczny, rozdawniczy i nie dbający o finanse”. Schetyna bronił się, twierdząc, iż w ostatnich 8 latach Polska miała najlepszy budżet, wyszła z procedury nadmiernego deficytu, a Jacek Rostowski był nagradzany jako najlepszy minister finansów w Europie. Szef PO stwierdził też, iż odpowiedź PO na program PiS jest „przyzwoita i sprawiedliwa”.

Piasecki przypomniał Schetynie, iż w 2011 r. PO przestała dawać becikowe najbogatszym rodzicom, a także zlikwidowała ulgę na pierwsze dziecko dla zamożnych. Przewodniczący Platformy stwierdził, iż tego nie pamięta. Dziennikarz zaś stwierdził: 

"Sami podzieliliście dzieci na lepsze i gorsze, odbierając becikowe najbogatszym oraz ulgę na pierwsze dziecko".

emde/300polityka.pl/RMF FM

Komentarze (4):

anonim2016.02.9 9:15
PO jest rozwalona i beznadziejna. Ciekawe, czy kiedykolwiek się pozbiera? Jeżeli normalna polityczna porażka jest dla niej nie do ogarnięcia, niech lepiej szybko zdechnie. :-D
anonim2016.02.9 9:41
Pomysl PO jest bez sensu, jak cale 500+ Nie rozumiem czemu tutaj publikuje sie, ze to rozdawnictwo i populizm, jak jedyna zmiana polega na rozszerzeniu rozdawniczego i populistycznego programu. Zreszta nie oszukujmy sie - na kazdym wiecu wyborczym bylo "500 zl na KAZDE dziecko". Dopiero w programach bylo "na drugie". A wystarczylo dac za te sama kase darmowe zlobki i przedszkola, podreczniki dla kazdego uczni i/albo okres skladkowy dla kobiety na macierzynskim. Sa miliony lepszych rzeczy niz rozdanie 500 zlotych i powolywanie armii urzednikow, ktorych to mialo sie ograniczac. Ale to przeciez 7tys wdziecznych pracownikow + rodziny = 24tys wdziecznych wyborcow + pewnie kilka razy tyle znajomych, ktorzy sie dowiedza jak to sie walczy z bezrobociem skutecznie.
anonim2016.02.9 10:27
To raczej kompromitujący dla Platformy pomysł. Chyba każdy Polak to wie.
anonim2016.02.9 11:07
Każdy rozumny wie że celem PO jest pokazanie kłamstw wyborczych PIs gdzie obiecywało 500 złotych na KAŻDE dziecko i na każdym wiecu wyborczym PAD jak i Szydło powtarzali jak mantrę: PO mówi że się nie da, a my mówimy że się da . No i co? Nie da się!