Gorąco w PO. Mają dość Tuska: ,,Nic nie zrozumiał!'' - zdjęcie
10.09.20, 08:10Fot. European Peoples Party via Flickr, CC BY 2.0

Gorąco w PO. Mają dość Tuska: ,,Nic nie zrozumiał!''

17

To rodzaj mocno emocjonalnego odreagowania. Krytykuje Platformę i komplementuje Hołownię, żeby wbić szpilę nowym liderom PO” – skomentował zachowanie Donalda Tuska były minister w jego rządzie.

Tusk w ostatnim czasie wielokrotnie krytykował nowych liderów PO na Twitterze czy w zaprzyjaźnionych mediach. Politycy opozycji zdecydowanie nie są zadowoleni z postawy byłego premiera. Wygląda na to, że Tusk swoją pozycję w Platformie bezpowrotnie utracił.

W rozmowie z gazeta.pl wspomniany polityk stwierdził, że zachowanie Tuska jest śmieszne i pokazuje, że ten nic nie zrozumiał z „procesu społecznego”, który dokonał się w Polsce w ciągu ostatnich lat. Dodał:

Przekonanie, że nie można niczego krytycznego powiedzieć o Platformie, jest absurdem i ponadto jest zwyczajnie głupie”.

Inny polityk Platformy Obywatelskiej dodał, że zachowanie Tuska jest podwójnie negatywnym zaskoczeniem, bo nie tylko „dowala” PO, ale też i zachowanie kogoś „tego formatu” to zniżanie się do „prymitywnej nawalanki”.

Dodał, że Tusk nie jest jednak dziś największym problemem i nikt w PO nie uważa, że trzeba się z nim szybko pogodzić. Inny z polityków podkreślił:

Nie wystarczy puścić od czasu do czasu tweeta, żeby być istotnym graczem na polskiej scenie politycznej. Tusk najwyraźniej tego nie rozumie”.

Stwierdził też, że widocznie Tusk przekreślił PO i uznał, że owa formacja nie będzie tym, czego on sobie życzy.

dam/gazeta.pl,Fronda.pl

Komentarze (17):

NarodowiecNS2020.09.10 12:19
Tak straszyłem, że aż się zesrałem.
Tusek = Volksdeutsch2020.09.10 11:33
Nic dodać, nic ująć.
JM2020.09.10 10:46
Oby to nie skończyło się tylko zapowiedzią. Polacy oczekują tych zmian od dawna. Z rynku polskiego powinny zostać wyrugowane czsopisma i gazety opłacane przez obcy kapitał, szklalujące Polskę poprzez pisnie kłamstw. Oczywiście reforma wymiaru sprawiedliwości przede wszystkim. Doś panoszenia się sędziów, łamiących prawo w tym nawet Konstytucję! W SN powinno pozostać tylko kilku sędziów, tak jak to jest w innych państwach, niektóych dużo większych od Polski. Na temat służby zdrowia się nie wypowiadam, bo po prostu na tym się nie znam.
NarodowiecNS2020.09.10 10:39
Tusk będzie wisiał.
Anonim2020.09.10 9:27
bicie piany? a kogo dziś interesuje jakiś wpis, interesownego gościa z BND?
ladychapel2020.09.10 9:23
Portal ten jest zaprawdę portalem poświęconym. Można tu pogłębiać swą wiarę, znaleźć zrozumienie, gdyż panuje tu tolerancja przez duże T. Inne wyznania, mniejszości seksualne, inne poglądy polityczne - wszystko to spotyka się tutaj ze zrozumieniem a nie z odrzuceniem, gdyż jak na katolików przystało - miłuje się TU bliźniego jak siebie samego. Portal ten jest lustrem polskiego, prawdziwego katolicyzmu.
AntySzwab2020.09.10 10:37
Precyzyjnie tak jest, jak napisane. Nie szanuje się tylko TU szatana, gdyż on tak chce.
Karol2020.09.10 11:31
Ty lodycapek, jak chcesz szukac tolerancji, to kup sobie " goowno wyborcze" i spadaj stad !!
jula2020.09.10 9:22
Syty leń spoczął na laurach, nie ogarnia, ponieważ nie brał dawno udziału w żadnych niemieckich szkoleniach, Merkel tymczasem nie zadzwoni, gdyż nie inwestują Niemcy w zgrane karty. Projekt Tusk: skończony, rozliczony, zamknięty.
NaziBarbi2020.09.10 9:08
Członkowie PO przypominają innych z domu wariatów. Nawet kobiety PO są niedomyte i głupie.
Konfederata2020.09.10 8:27
tusk eto dryzja rosiji. On dal putinomu miliard z polskich pieniędzy i nie siedzi.
Z pamiętnika wyborcy PO2020.09.10 8:24
Miałem firmę zajmującą się naprawą i konserwacją pieców wielofunkcyjnych. Prosperowałem dobrze, kupowałem nowy samochód z salonu co 2 lata. Zatrudniałem 30 pracowników. Do firmy bez ogłoszeń docierało 10-16 CV miesięcznie. Jak dałem ogłoszenie ponad 70 CV. Zwalniałem pracowników czasami dla jaj, np. Ktoś przyszedł do pracy uśmiechnięty to dostał wypowiedzenie aby mu wesoło nie było. W 2015 roku do władzy doszedł PiS. Bezrobocie spadło. Bez ogłoszenia CV już nie docierały. Dwóch pracowników poszło sobie na dłuższe zwolnienie. Dałem ogłoszenie i dostaliśmy 7 CV. Pracę podjął jeden pracownik, który trzeciego dnia poszedł na zwolnienie. Najmniej mogło pracować 28 pracowników bo mniej nie wyrobiłoby się z kontraktami i groziłyby mi kary. Jeden z pracowników splunął mi w twarz i powiedział, że jestem sukins ynem. Nie zwolniłem go, obróciłem to w stres, a realnie nie mogłem już nikogo zwolnić. Potem odeszło kilku pracowników i firma zbankrutowała. Teraz mam komornika. DO TEGO DOPROWADZIŁ PiS. PO wróć i daj szastać pracownikami, wtedy spłacę długi.
Darek2020.09.10 8:29
I dobrze, już się nie podniesiecie towarzyszu szma_to.
jula2020.09.10 9:24
Grafoman.
JM2020.09.10 10:06
Serce się raduje jak sie czyta taką wypowiedź (jeżeli jest ona prawdziwa). Bynajmniej nie dlatedo, że współczuję tobie i podobnym "biznesmenom". Traktowaliście ludzi jak przedmioty. Zmienialiście pracowników jak rękawiczki. Teraz na szczęście się to zmieniło. Znam osobiście podobnego biznesmena, który mieszka w tej miejscowości co ja. Narzeka, nawet wpadł w konfilkt ze swoim szwagrem, który ma inne poglądy od niego. Wiesz dlaczego? Otóż skarży się, że przedtem można było coś ukręcić, oszukać. Obecnie jest trudniej. To biznesmen musi szanować pracowników, bo role się odwróciły, drogi panie! I dobrze. Nie żałuję pana. Oby jak njdłużej obecna ekipa sprawowała władzę i oby tamte czasy się nie wrociły!!!! Panu doradzam, aby klęknąć na kolana i poprosić obecnrgo pracodawcę, aby dał panu pracę. Może starczy na spłacenie długów.
ryszard2020.09.10 8:23
"..wściekli na Tuska: ,,Nic nie zrozumiał!'.' Niech nie rżną głupów, przecież nigdy nic nie rozumiał - samodzielne myślenie dla marionetek jest śmiertelnie niebezpieczne, od tego są "opiekunowie".
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.10 8:20
Tusk ma rację, PO pod kierownictwem Schetyny czy Budki robi tylko błędy albo nic nie robi. ta formacje jest na wymarciu. Trzeba zupełnie nowej siły pod nowym kierownictwem , gdzie ludzie będą mieli pasję i wreszcie odsuną pisowskich szkodników od władzy. Na razie Budka to kolejna porażka ogrywana przez starego kaczora Balbinę jak dziecko w piaskownicy, któremu starsze dzieciaki odebrały i wiaderko i łopatkę. Razem z PISem topicie Polskę Wy Budkowcy i Wam podobni nieudacznicy.