18.08.19, 16:59zdj. screen Youtube/Ecoredonum Ecoredonum

Giertych zabiera głos ws. startu w wyborach

"Na prawdziwych przyjaciół zawsze można liczyć"-napisał na Facebooku mecenas Roman Giertych. Były wicepremier w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, a dziś-zaciekły krytyk Prawa i Sprawiedliwości odniósł się do medialnych spekulacji na temat jego planów politycznych. 

Roman Giertych miał otrzymać propozycję startu do Senatu z list Koalicji Obywatelskiej. Prawnik potwierdził tę informację, a jednocześnie poinformował, że odrzucił tę propozycję. Giertych wystawił również prawdziwą laurkę... Donaldowi Tuskowi.

"Po głębokim namyśle podjąłem wczoraj decyzję o odrzuceniu tej propozycji. Chciałbym w tym miejscu bardzo serdecznie podziękować za publiczne słowa zachęty, które skierował do mnie przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Panie Przewodniczący! Pańskie poparcie napawa mnie dumą i nie ukrywam, że przyjąłem Pańskie słowa z prawdziwym wzruszeniem"-napisał na Twitterze.

"Taka zachęta wypowiedziana przez najważniejszą osobę obozu demokratycznego w Polsce, w każdych innych okolicznościach spowodowałaby przekucie tych słów w czyn. Okoliczności obiektywne i sytuacja chwili obecnej stanęły jednak na przeszkodzie"-podkreślił były prezes Ligi Polskich Rodzin. Swoje podziękowania Giertych skierował również do europosła PO, Radosława Sikorskiego oraz lidera Platformy, Grzegorza Schetyny i Roberta Tyszkiewicza. 

"Na prawdziwych przyjaciół zawsze można liczyć. Życzę wszystkim którzy startują z opozycji zwycięstwa nad PiS"-podsumował. 

yenn/Facebook, Fronda.pl

Komentarze

edi2019.08.19 16:23
OPATRZNOŚĆ CZUWA - FATIMA - CUD SŁOŃCA - NIE CHCIAŁBYM BYĆ W SKÓRZE TOTALNEJ oPOzycji 13 października 2019 r. W MIESIĄCU MARYJNYM będzie ich POtężny POgrom - 13 października 1917 roku w Fatimie Matka Boża po raz szósty ukazała się trojgu portugalskim pastuszkom. Dzieciom towarzyszył ogromny tłum. Ludzie pobożni przyszli z nakazu sumienia, inni ze zwykłej ciekawości. Niektórzy znaleźli się tam z obowiązku służbowego. Trzy miesiące wcześniej Maryja zapowiedziała: W październiku powiem wam, kim jestem i czego chcę oraz dokonam cudu, który wszyscy zobaczą, aby uwierzyli. Wezwania Matki Bożej skierowane do ludzi oraz tajemnice, które otrzymały dzieci miały uzyskać potwierdzenie, które powinno przekonać każdego co do prawdziwości objawień. SURSUM CORDA - POLACY ZA RÓŻANIEC i DO URN, POGONIĆ TĘCZOWĄ ZARAZĘ - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI !!!
Alojzy Cedzidło2019.08.18 23:15
Gdzie by się tu doszukać śladów honoru u pana Mecenasa . Bo gdyby nawet tak po katolicku , jak dawniej w LPR uważano , wierzono ,że św. Paweł nim został św . był draniem Szawłem . to pana mecenasa jest odwrotnie . Ze św PAWŁA zrobił z siebie Szawła . I jak tu zrozumieć ta ,, szczególną kastę prawniczą"
celnik2019.08.18 18:28
Czy komuna,koderaści,pederaści,ubole różnią się czymkolwiek od konfidentów z pokokoko? Czy Magdalenka jak obecnie widać nie była jedną wielką ustawką i zdradą Ojczyzny, przez czerwoną,różową i buraczaną zarazę?
bezlitosny internauta2019.08.18 17:29
Cała opozycja przeciwko PiS - wspólna lista do Senatu.
Alojzy Cedzidło2019.08.19 8:04
Poproś ,,bezlitosny,,.." Wałęsę . Zwoła miliony Natychmiast się zgodzi .
Kaczy\\305\\204ski jest peda\\305\\202em?2019.08.18 17:21
Dwa naziolstwa się wspierają - państwowo-partyjne PiS i kościelne. Nuże, naziole. Z dzióbków sobie pijcie,w historii zapisujecie się fatalnie! Czy na Nowogrodzką trafi Trump - naziol z oprycha światowego? Jak nas pogłaszcze i zapowie zniesienie wiz, to każdy polski naziol orzeknie,że bez Stanów naziolstwo nie miałoby u nas takiego wzięcia. Z naziolstwa wyrasta faszyzm. Jednym słowem - WSTYD!!!
KiL.2019.08.18 19:54
"dzielnicowy". durny geju." vel....! Co ty chciałeś powiedzieć w potoku swego jadu !? Wiemy, że jesteś staruszkiem, już po 70-tce! Nic dziwnego, że cię dopadła DEMENCJA STARCZA! A w dodatku, jak wiemy. bo to pisałeś wcześniej we wpisie, że jesteś DEBILEM! Chyba nikt z nas tak o sobie nie napisałby! A ty to zrobiłeś! Więc nie mamy z tobą o czym dyskutować! Niestety!
Alojzy Cedzidło2019.08.18 23:41
,,Dzielnicowy " czy ty nie zdajesz sobie sprawy ,że sr.....sz po swoim gnieżdzie. Tym ,,pisaniem " sugerujesz ,że twoi mocodawcy maja zanik oleju w głowach i takie pierdoły pisane przez Ciebie tolerują .Ale też jest i druga strona medalu . Fronda . Ja muszę udowodnić że nie jestem robotem . Ale idiotą mogę być.To już obciąża Frondę .Wolność słowa ma swoje granice . To widać w Regulaminie Frondy . I co ? ,,NICO " Mnie fronda pilnuje , , C ... KA " , ,, \Dumnego ...."i kilku innych , nie " I to by było na tyle. A może jest tak jak w Dz. Zachodnim ( wł niemiecką ) W POLSCE korzystaj z wolności słowa , bo to co tu, za to co w Polsce napiszą , włos im z głowy nie spadnie . W ich Rajhu " o Polsce owszem , owszem ale o Rajhu cisza . A jest co pisać.,
~gość2019.08.18 17:20
A co, Giertychowi nie dali jedynki?
tt: @PromocjaPWS2019.08.18 17:14
Polecam ciekawy i niezwykle ważki art. dotyczący trzech ważnych konfliktów, w jakich w pewnym momencie znalazł się Kościół - akapity: TEZA O KONFLIKCIE RELIGII I NAUKI , KOMPETENCYJNY KONFLIKT RELIGII I WŁADZY , KONFLIKT RELIGII I WŁADZY , SPRAWA GALILEUSZA historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#ane , MITOLOGIA NOWOCZESNOŚCI historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#mit SPIS TREŚCI historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#spi Polecam PWS K. Karonia: youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 i wiedzaspoleczna.pl
Alojzy Cedzidło2019.08.18 23:06
To ,,polecenie " to odpłatne , czy tak reklama za friko . Pytam bo tu o mecenasie Giertychu gwarzą , a nie o kościele Gdyby to jednak dotyczyło tej reinkarnacji( tak to się nazywa ta przemiana z Pawła w Szawła ? ) pana Mecenasa , to przepraszam Bo to ci sami co to niegdyś wołali -,,Giertych do wora i do jeziora ' , dziś proponują mu zaszczyty . Dobrze ,że podobno odmówił , Czyżby honor Mecenasowi powrócił ?