Giertych: Wygrana Andrzeja Dudy może oznaczać koniec Konfederacji. Kaczyński wprowadzi rządy autorytarne - zdjęcie
30.06.20, 11:30Screenshot Youtube

Giertych: Wygrana Andrzeja Dudy może oznaczać koniec Konfederacji. Kaczyński wprowadzi rządy autorytarne

37

Nie jestem członkiem sztabu Hołowni. Byłem tam po prostu gościem” – przekonywał w rozmowie z „Rzeczpospolita TV” Roman Giertych, który w trakcie wieczoru wyborczego pojawił się u Szymona Hołowni.

Giertych stwierdził, że został tam zaproszono, ponieważ jako jedna z nielicznych wypowiadających się w przestrzeni publicznej mówił, że poprzeć trzeba osobę, która ma największe szanse pokonać Andrzeja Dudę. Stwierdził też, że w drugiej turze popiera Rafała Trzaskowskiego.

Gość RP TV ocenił też, że wybory wygra ten, komu uda się przekonać do siebie wyborców Konfederacji. Wyraził też nadzieję, że osoby głosujące na Krzysztofa Bosaka, teraz poprą Rafała Trzaskowskiego. Jego zdaniem powinni oni zagłosować… przeciwko „budowie autorytarnego państwa”.

Straszył też wyborców Konfederacji słowami:

Jeśli Duda wygra, PiS będzie miał wszelkie narzędzia nawet do tego, by zlikwidować Konfederację. Nie mam złudzeń, że Kaczyński wprowadzi rządy autorytarne. Jeśli Konfederacja chce istnieć, to w jej interesie jest niedopuszczenie do wyboru Andrzeja Dudy”.

dam/rp.pl,Fronda.pl

Komentarze (37):

łoł2020.07.9 10:37
Proroctwa niejakiego Radziszewskiego zaczynają być coraz bardziej odrealnione. Czy komuś udało się już zdiagnozować przyczynę i cel jego działań ?
OZ2020.07.8 10:41
Giertych, mam nadzieję Konfederacja nie dorosła do rządzenia, za krótkie spodenki i loczek szefa infantylny.
mały2020.07.7 11:13
kiertych ty jaki jesteś długi taki głupi wstyd robisz swojej dziatwie mało masz kasiory to myślisz że na te banialuki nabierz ludków weź nie rub siary swoim potomkom.
Toni2020.06.30 18:31
Kuń wypił całe wiadro SOKUzBURAKA,który codziennie robi hejter w Ratuszu Trzaskowskiego.Niedługo będzie ryczał,że wszystkie kunie do rzeźni zostaną wysłane. Kuń w strachu.
Deledo2020.06.30 18:07
Jak ten kretyn cos powie to nie wiadomo z czym to zjesc.
Donald2020.06.30 18:00
GIER.......TY.......CH...
skarb2020.06.30 17:10
kto takiemu draniowi uwierzy co mowi jest pan zalosny od kiedy pan zalozyl dla swoich celow liga Polskich Rodzin wstyd co pan swoja osoba reprezentuje jak jeszcze nie zostal pan wykluczony z zawodu prawnika to jest cud -ochrona niesadow
Jan Radziszewski2020.06.30 14:57
piątek, 26 czerwca 2020 26 VI 2020 Klątwa Boża rzucona na prezydenta Polski Andrzeja Dudę Piątek, 26 czerwca 21.40 Zapisz dziecko - Tak, dojrzał owoc. Prezydent Duda dostawał długo szansę. Nie korzysta z niczego co chce dać Bóg, co może pomóc Polsce. Teraz Polskę sprzedał w USA. Zatem rzuć na niego klątwę Bożą. - Ja, nieudany i marny sługa Boży Krzysztof Michałowski ( Cyprian Polak) rzucam na prezydenta Polski Andrzeja Dudę klątwę Bożą. Przeklina Cię Bóg. Przeklina Cię Bóg. Przeklina Cię Bóg Andrzeju Dudo. Amen! Amen! Amen! - I tak się stanie. Amen. Tak mówi Jezus, tak mówi Trójca Przenajświętsza, Amen, Amen, Amen. Zbawię Cię Andrzeju Dudo i unikniesz potępienia, lecz Twój czyściec będzie bardzo ciężki. Klątwa zaś sprawi, że nie zdołasz się oczyścić przed śmiercią z grzechów w należyty sposób. Śmierć Twoja będzie przestrogą. Amen. Otrzymał Cyprian Polak
Reytan2020.07.5 20:55
Janie Radziszewski,Wisla sie pali !
Jan Radziszewski2020.06.30 14:35
Zapamiętaj Romanie słowa "co ma wisieć nie utonie" bo te słowa odnoszą się Prezydenta Andrzeja Dudy tzn ma wygrać te wybory aby zostać potem zostać powieszonym. ot - Zapowiedź Pana 13.03.2020r +++ Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne. Okazałem Ci Łaskę gdy Hostia przytoczyła się do Twoich rąk. Nie byłeś tego godzien jak każdy, ale jesteś prezydentem Mego umiłowanego kraju, skąd pochodzi Mój przodek o imieniu Iz ( jak było w tych Orędziach). Dlatego tak Cię uszanowałem. Uszanuj Ty i Mnie, nie tylko w sercu, kłaniając się wrogom Polski, lecz postawą. Polska to nie Polin. Polska jest krajem starożytnym a Ariowie - Słowianie, w tym zwłaszcza z terenów dzisiejszej Polski, nieśli kulturę i swoje geny na Bliski Wschód i w wiele innych miejsc. Imię Mojej Matki jest słowiańskie – Miriam, to znaczy - jestem pokojem. Korzenie Mojego Imienia też są słowiańskie : Iz, co znaczy – z głębi prarzeczy. Przykładem jest rzeka Izera, dzisiaj w Niemczech, wtedy i później rzeka ludu tylko słowiańskiego. Dawid oznacza - dający wid, czyli światło. Uzupełniaj swą wiedzę prezydencie Dudo bo źle Cię uczyli ( jak i innych Polaków). Sam powiedziałeś, że się uczysz, zatem ucz się. Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne. Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzący jemu. Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach. Zatem pamiętajcie. Chcecie żyć choćby dla marnego życia ziemskiego i waszych bliskich. Zatem czyńcie tak aby żyć bo kto oddaje się szatanowi nie żyje lecz już jest martwy. Strzeżcie się. Truliście przez wiele lat Polaków smugami chemtrails. Zatrzymałem to teraz w wielkim stopniu. Widzicie to. Więc nie wierzgajcie przeciw ościeniowi. Nie chcę was zgładzić. Wy sami idziecie na zagładę. Służcie Polsce. To ostatni wasz czas. Amen. - Dziękuję Chryste Królu, doskonały nasz Panie i Zbawco
Beno2020.06.30 13:49
Oj Giertych, jakoż inteligencją nie grzeszysz. PiS miał większość w parlamencie, ma prezydenta i miał senat i jakoś rządów autorytarnych nie wprowadził i nic na to nie wskazuje by je miał wprowadzić, gdy A. Duda będzie dalej prezydentem. Więc nie strasz.
Dobre2020.06.30 14:34
Jaaaasne, maja prokuratora, ktory odrzuca wszytkie pozwy przeciwko partii. Obsadzono swoimi ludzmi TK, SN, KRS. Media typu TVP to jedna wielka tuba partyjna. W spolkach panstwa ciagly zmiany na stanowiskach. Palowanie protestow przedsiebiorcow. Dehumanizowanie niepelnosprawnych, mlodych lekarzy, nauczycieli, i kazda inna formacje spoleczna inna niz gornicy. Usuwanie niewygodnych piosenek z radia. Niedrukowanie wyrokow TK, wysylanie niezgodniez prawem na emeryture prezesa SN, drukowanie pakietow wyborczych bez ustawy.
Beno2020.06.30 14:50
PO-PSL też miało prezydenta, senat i rządy, ale nie potrafili, raczej nie chcieli społeczeństwu nic dać, tylko brali dla siebie i ciągle im było mało. A w rozmowach choćby tylko tych "U Sowy" słyszeliśmy tylko o pogardzie dla zwykłych ludzi. A ponadto zapędy dyktatorskie, by wbrew sprzeciwu społeczeństwa podnieść wiek emerytalny, a dzieciaki obowiązkowo w wieku 6 lat do szkoły posłać i wiele innych spraw, o których pamiętamy. Więc waszmość oszczędź wstydu, bo nie każdy ma taką krótką pamięć jak ty.
pomatolska fekalizacja polski2020.06.30 13:45
leb jak u konia albo wodoglowie...
GHH2020.06.30 12:53
Roman jak zawsze zgryźliwy bo go Jarek przed laty wykiwał :-)
Jan Radziszewski2020.06.30 14:47
nasz słowa "co ma wisieć nie utonie" Andrzej Duda wygra wybory ale swego strasznego tragicznego losu nie uniknie + Przeklęty przez Boga z powodu zdrady narodu Polskiego w USA a wybrania tzw POLIN zbawiony ale ukarany pokutą czasową tj. w czyśćcu u bram Piekła gdzie diabły będą go uczyć rozumu rzucając lawą piekielną w twarz
Reytan2020.07.5 20:57
Radziszewski dowodzi,ze wariaci sa za Trzaskowskim. Podobnie zreszta jak kryminalisci.
as2020.06.30 12:43
A na drzewach zamiast liści będą wisieć... jeszcze tego pan zapomniał dodać :). "Hop hop kto nie skacze ten za Kaczyńskim, skaczmy w góry jak kangury". Romek znowu jest w formie :)
emeryt2020.06.30 12:31
Tak panie Romku. Ogłosi się faraonem, imperatorem, I Sekretarzem i mesjaszem i zacznie budować piramidy, mur chiński i Wolfsschanze w Warszawie. Oj, panie Romku przejść się na spacer, wyspać się, wziąć witamine b6 i b12 i sie poprawi
Zygfryd2020.06.30 12:23
Komentarze człowieka o pustej czaszce sa zbedne i tak głupie ze nie warto ich komentować pustak choc długi i wielki -dno po prostu
Joanna2020.06.30 12:02
Panie Giertych, zastanawiałam się nawet na tym, czy nie szkoda czasu na komentowanie Pańskich "cennych wywodów". Bo dyskutować z kimś, kto ma inne poglądy, które oparte są na jakichś - nawet nieakceptowanych przeze mnie - racjach i argumentach, ma jednak sens. Natomiast dyskusja z Pana "poglądami" to właściwie jałowe zajęcie, bo - jak pokazały ostatnie lata - jest Pan osobą pozbawioną jakichkolwiek poglądów i "dla chleba" byłby Pan w stanie bronić nawet samego diabła. Dlaczego więc odpowiadam? Bo rozśmieszyło mnie Pańskie tłumaczenie się z obecności obok Hołowni (nie jestem doradcą, byłem gościem). Wygląda na to, że obecność przy Hołowni jest już Panu nie na rękę, że wiatr powiał w inną stronę i obrócił swoim podmuchem tak wielkiego (w sensie fizycznym, oczywiście) człowieka, który musiał ad hoc wymyślić kolejną bajkę o swojej polityczno-ideologicznej przynależności. Szczerze mówiąc, wolę najgłupszego nawet człowieka, który jest wierny swoim poglądom, ma jakieś ich uzasadnienie niż inteligenckiego fircyka, który miota się od ściany do ściany, po drodze gorsząc i rozśmieszając ludzi, którzy to obserwują.
Jan Radziszewski2020.06.30 14:53
Znasz słowa "co ma wisieć nie utonie" Andrzej Duda wygra wybory ale swego strasznego Andrzej Duda tragicznego losu nie uniknie + Przeklęty przez Boga z powodu zdrady narodu Polskiego w USA a wybrania tzw POLIN zbawiony ale ukarany pokutą czasową tj. w czyśćcu u bram Piekła gdzie diabły będą go uczyć rozumu rzucając lawą piekielną w twarz - co masz wątpliwości ? zostało na niego rzucone Przekleństwo Boże 26.06 br. podobnie jak na wojska obecne i przyszłe z USA w Polsce 29.06 br
Reytan2020.07.5 20:58
Radziszewski,Wisla sie pali.
no coments2020.06.30 11:54
niech piana i Posoka toczy się z ryjów POplatfy i wyjców KODu Smrodu
???2020.06.30 11:53
Quń prorokiem ?
Tomek2020.06.30 11:52
Trzaskowski wraz z lewicą i PO rozpowszechniał apele o delegalizację ONR ale to Kaczyński zlikwiduje Konfederację? Za PO marsze niepodległości dostawały omłot od policji a za PiS-u nikt ich nie atakuje. Pan mecenas to ma tupet. Zresztą dopiero teraz wiem dlaczego niektóre okręgi MW miały takie a nie inne zdanie o całej rodzinie.
PAD ponownie prezydentem2020.06.30 11:51
Niech Quń nie żre tyle siana bo bredzi nieustannie . Nawet nie rży ale bredzi !
Anonim2020.06.30 11:50
Proszę nie projektować na innych własnych zapędów, gdyby nie był Pan groteskowy, byłby Pan straszny!
od stadniny do koniny2020.06.30 11:49
ostatnie POdrygi wierzgającej chabety
Panie Romanie apeluję o rozsądek2020.06.30 11:48
Chciałbym zauważyć, że Konfederacja powstała za czasów PiS i za czasów PiS ma się dobrze. Jednak to za czasów PO i rządów Rostowskiego, Trzaskowskiego i Tuska wsadzano ludzi do więzienia i zakładów psychiatrycznych za poglądy.
Jerzy2020.06.30 11:48
Jeszcze wieczór nie tak blisko koń to, a nie pegaz z chomąta się wyrywa
Lewak2020.06.30 11:46
Wszystkim koniom wstyd za tego Qunia
Aga Dziedzic ❤️2020.06.30 21:10
Jak możesz obrażać lewice! Każdy ma prawo wierzyć w co chce.
katolicka deratyzacja Polski2020.07.5 21:01
Natomiast nie wolno zdradzac Panstwa ,bo to jest karalne. Won za Don,holoto.
Roman2020.06.30 11:43
Głupcze , boisz się o swój tyłek? Miałeś chamie złoty róg. To słowa dla ciebie.
Jan Radziszewski2020.06.30 14:43
znasz słowa "co ma wisieć nie utonie" Andrzej Duda wygra wybory ale swego strasznego tragicznego losu nie uniknie + Przeklęty przez Boga z powodu zdrady narodu Polskiego w USA a wybrania tzw POLIN zbawiony ale ukarany pokutą czasową tj. w czyśćcu u bram Piekła
Reytan2020.07.5 21:01
Radziszewski,Wisla sie pali.