Giertych: nigdy nie byłem antysemitą - zdjęcie
03.08.13, 09:09Roman Giertych (fot.Wikipedia)

Giertych: nigdy nie byłem antysemitą

4

- Nigdy nie byłem antysemitą. Nigdy nie dawałem przyzwolenia na wypowiedzi obrażające społeczność żydowską. Nigdy nie wypowiedziałem się w sposób obraźliwy przeciwko jakimkolwiek mniejszościom etnicznym, kulturalnym czy religijnym. Antysemityzmu u mnie doszukują się tylko sfrustrowani postkomuniści - powiedział były wicepremier w rozmowie z gazetą "Rzeczpospolitą".
 
Giertych odniósł się również do zarzutu o reprezentowanie państwa Izrael przeciwko Polsce (chodzi o ubój rytualny): - Nie reprezentuję państwa Izrael. Na czele EJA stoi Rabin Menachem Margolin, a organizacja ma swoją siedzibę ma w Brukseli. Reprezentuję religijnych Żydów, którym przeszkadza zakaz uboju rytualnego w Polsce - tłumaczył. I dodał:- Jeśli dzisiaj powiemy Żydom, że nie można prowadzić uboju rytualnego, to za chwilę zakaże się nam wieszać krzyże w miejscach publicznych. W Polsce nie powinno się nikomu zakazywać kultywowania swojej religii - dodał. Były wicepremier podkreślił, że reprezentuje organizacje żydowskie pro publico bono.
 
sm/Rzeczpospolita


Komentarze (4):

anonim2013.08.3 10:10
Można reaktywować Hitler-Jugend powołując się na to że oni pomagali biednym,organizowali pomoc żniwną,organizowali zbiórki złomu,propagowali zdrowy styl życia.......no i nie będzie się nazistą. Można reaktywować Młodzież Wszechpolską.................
anonim2013.08.3 10:28
Mecenasie Giertych czy Pan jeszcze może spojrzeć w lustro???
anonim2013.08.3 11:07
Na razie nie chodzi o żaden ubój rytualny, a ogromny szmal jaki za ten proceder kosi sitwa z ZSLu i biznesmeni dla niepoznaki nazywający się muftim czy rabinem koszący szmal za certyfikaty. Ot co. A poza tym to zgadzam się, że zakaz ten, przy okazji jest pierwszym krokiem do ograniczenia swobody religijnej.
anonim2013.08.3 15:34
O wiele więcej cierpień od uboju rytualnego powoduje przemysłowy chów zwierząt, karmienie ich chemią, transport w nieludzkich warunkach i zabijanie na skalę przemysłową w niehumanitarnych warunkach. A protestujących jakoś nie słychać... Zgadzam się w 100%