Gersdorf wezwana przez Prokuratora Krajowego do złożenia pisemnych wyjaśnień - zdjęcie
24.04.20, 20:07Małgorzata Gersdorf, I prezes SN/YT

Gersdorf wezwana przez Prokuratora Krajowego do złożenia pisemnych wyjaśnień

104

Na 10 dni przed upływem swojej kadencji I prezes SN Małgorzata Gersdof postanowiła zawiesić Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego przypisując sobie tym samym i uzurpując sobie kompetencje władzy wykonawczej. W tym działaniu posunęła się ona nawet poza orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, na które próbowała się powoływać.

Takie działanie Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowsk ocenił jako złamanie trójpodziały władzy oraz uzurpowanie sobie przez Gersdorf kompetencji władzy wykonawczej, która 20 kwietnia 2020 wydała zarządzenie o zawieszeniu Izby Dyscyplinarnej SN. Posłużył jej do tego pretekst „wykonania postanowienia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 8 kwietnia 2020 r. o zastosowaniu środków tymczasowych w sprawie C-791/19”.

Gersdorf napisała:

- Uznaje się, że z dniem 8 kwietnia 2020 r. doszło do zawieszania praw Izby Dyscyplinarnej w zakresie przyjmowania do rozpoznania oraz do rozpoznawania spraw należących do właściwości tej Izby

Jak podaje portal TVP Info:

- Decyzja ta wywołała zaskoczenie w środowisku prawniczym, jako że wyszła poza zakres przedmiotowy i podmiotowy postanowienia TSUE, na które Gersdorf się powołuje – jako, że to postanowienie dotyczy wyłącznie postępowań ws. sędziów, a nie prokuratorów i innych zawodów prawniczych. Dziś Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski zażądał pisemnych wyjaśnień od I Prezes SN w związku z tym zarządzeniem

I dalej:

- Jak wskazuje PK Święczkowski, Gersdorf nie jest uprawniona do wprowadzania zmian w sferze ustroju i organizacji wymiaru sprawiedliwości, a jej zarządzenie zostało wydane bez podstawy prawnej, wbrew Konstytucji RP oraz zawiera zapisy sprzeczne z przepisami ustawy regulującej ustrój i funkcjonowanie SN.

W podsumowaniu na portalu TVP Info możemy przeczytać:

- Bogdan Święczkowski przeanalizował art. 14 ustawy o Sądzie Najwyższym, na który w swojej decyzji powołała się Małgorzata Gersdorf i w piśmie skierowanym do niej przypomina I Prezes SN, że zgodnie z prawem wykonuje ona czynności administracyjne związane z organizacją pracy SN, a jej zarządzenie wykracza poza te uprawnienia.mp/portal tvp info

Komentarze (104):

Jan Radziszewski 2020.05.13 15:44
Pouczenia Pan poniedziałek, 11 maja 2020 11 V 2020 - Tak, górników celowo infekują coronawirusem. Rozpylili go w kopalniach. Poniedziałek, 11 maja 20.54 Zapisz dziecko - Tak, górników celowo infekują coronawirusem. Rozpylili go w kopalniach. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste. - Opublikuj. Autor: CyprianPolakWiara
katolicka kretynizacja polski2020.04.30 22:14
gg
Jan Radziszewski2020.04.30 10:28
Przed nami jest zbyt krótki jest okres władzy PIS u bo Król tj namaszczony już czeka gotowy Potrzebna tarcza antykryzysowa dla firm pogrzebowych. Posted by Dzieckonmp w dniu 29 kwietnia 2020 W niektórych regionach kraju branża funeralna notuje spadek ilości pogrzebów nawet o 40 proc. – Podchodzimy bardzo ostrożnie do przypadków zgonów osób ze stwierdzeniem obecności COVID-19 jako głównej przyczyny śmierci. W zdecydowanej większości przypadków zmarli mieli tzw. choroby towarzyszące. Liczba pogrzebów w niektórych częściach kraju w marcu spadła nawet o 40 proc. – mówi Wirtualnej Polsce Robert Czyżak, prezes Polskiej Izby Branży Pogrzebowej. – Paradoksalnie spadek liczby pogrzebów, a tym samym zgonów wynika z ograniczonego działania szpitali. Jeśli odwołane są zabiegi planowe, to jest mniej przypadków śmierci na salach operacyjnych. Ze względu na mniejszy ruch drogowy jest mniej tragicznych wypadków – dodaje. Przedstawiciele branży pogrzebowej apelują, aby nie straszyć społeczeństwa tragicznymi konsekwencjami koronawirusa, ponieważ zjawisko to, ich zdaniem, nie istnieje. Jak podkreśla Wirtualna Polska, z danych Ministerstwa Cyfryzacji przesłanych do GUS wynika, że w marcu 2020 r. zmarło 36 tys. 557 osób. W tym samym miesiącu w tamtym roku zmarło jedynie 213 osób mniej. Z kolei wyniki sprzed dwóch lat to: 40 tys. Polaków. Dane o liczbie zgonów za kwiecień 2020 GUS opublikuje pod koniec maja.
katolicka kretynizacja polski2020.04.29 20:32
,
stm.2020.04.26 18:28
Prosta recepta : odciąć koryto . Moje pieniądze z podatku mają utrzymywać targowice w togach, nie do wiary. Nie finansować z podatków większości Obywateli.
pistoleto2020.04.26 9:05
do więzienia tą tvnowska radczynię ta ubecka swołocz to targowica w czystym wydaniu zabrać pensję dać 1800zł emerytury i pognać q,,,,ew do brukseli
Bronka2020.04.26 0:32
Do prokuratora to za malo, za kraty!!!
Jan Radziszewski2020.04.25 21:26
Mówiąc wprost jest ona tzw Mądrą inaczej - bo kara dla żydów i masonów szkodzących Polsce wielokrotnie większa Będzie niż masonów szkodzących Niemcom Francji Ty rzeczniku, Żydzie Pinkasie nie zalecaj modlenia się w domu bo to nie jest Twoje zadanie. Twoje miejsce nie jest w Polsce a zwłaszcza w polskiej służbie zdrowia. Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne. Okazałem Ci Łaskę gdy Hostia przytoczyła się do Twoich rąk. Nie byłeś tego godzien jak każdy, ale jesteś prezydentem Mego umiłowanego kraju, skąd pochodzi Mój przodek o imieniu Iz ( jak było w tych Orędziach). Dlatego tak Cię uszanowałem. Uszanuj Ty i Mnie, nie tylko w sercu, kłaniając się wrogom Polski, lecz postawą. Polska to nie Polin. Polska jest krajem starożytnym a Ariowie - Słowianie, w tym zwłaszcza z terenów dzisiejszej Polski, nieśli kulturę i swoje geny na Bliski Wschód i w wiele innych miejsc. Imię Mojej Matki jest słowiańskie – Miriam, to znaczy - jestem pokojem. Korzenie Mojego Imienia też są słowiańskie : Iz, co znaczy – z głębi prarzeczy. Przykładem jest rzeka Izera, dzisiaj w Niemczech, wtedy i później rzeka ludu tylko słowiańskiego. Dawid oznacza - dający wid, czyli światło. Uzupełniaj swą wiedzę prezydencie Dudo bo źle Cię uczyli ( jak i innych Polaków). Sam powiedziałeś, że się uczysz, zatem ucz się. Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne. Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzący jemu. Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach. Zatem pamiętajcie. Chcecie żyć choćby dla marnego życia ziemskiego i waszych bliskich. Zatem czyńcie tak aby żyć bo kto oddaje się szatanowi nie żyje lecz już jest martwy. Strzeżcie się. Truliście przez wiele lat Polaków smugami chemtrails. Zatrzymałem to teraz w wielkim stopniu. Widzicie to. Więc nie wierzgajcie przeciw ościeniowi. Nie chcę was zgładzić. Wy sami idziecie na zagładę. Służcie Polsce. To ostatni wasz czas. Amen. - Dziękuję Chryste Królu, doskonały nasz Panie i Zbawco.
Hity kinowe online 2020.04.25 18:10
Ogladaj już dziś filmy bez limitów. Np. Psy 3 czy Gorący temat 2019.... https://filmvod.pl Wystarczy założyć konto i je aktywować! Płacisz raz 20 zł oglądasz dożywotnie! Polecam jak najbardziej w tych trudnych czasach.
ja22020.04.25 17:11
Gowin przy pomocy opozycji chce obalić rząd
aNNA2020.04.28 12:10
GOWIN TO ZDRAJCA.
PolakNieLeming2020.04.25 15:58
Głosowałem i będę głosował na PIS (nie mam innej alternatywy), ale mam poważny zarzut do obecnie rządzących. DLACZEGO ZEZWALACIE NA DZIAŁANIA PRZECIWKO POLSCE I POLAKOM ? Prawo chyba mówi jasno, że ten ,kto łamie prawo podlega karze. Taki babsztyl jak Gersdorf i jej podobne indywidua powinny już dawno (przynajmniej) stracić stanowisko, prawo wykonywania zawodu i apanaże. To chyba i tak bardzo łagodna kara za działanie przeciw państwu Polskiemu i Polakom.
ŚLĄZAK2020.04.25 12:52
Należy rozliczyć sędziów SN z posiadanego majątku!
Hity kinowe online 2020.04.25 12:27
Hej hej Oglądaj 365 dni oraz inne hity kinowe w domu! https://filmvod.pl Świetna wyszukiwarka filmów oraz seriali online. Nie przegap dzisiejszego hity oglądaj online Na komputerze czy tablecie! Kosz do serwisu to 19,99 jednorazowo!
proszę Was UB o tortury raz w tygodniu2020.04.25 12:09
stawi się na pewno ze świeczką i szczoteczką; zażąda apartamentu zgodnie ze standardami UE, telewizor z TVN, gazetę GW i Njuwzłyk; siłownię fitness, ogrzewanie ekologiczne, jedzenie wegańkie podawane przez kamerdynera w smokingu itp
AAAtomek2020.04.25 11:46
Opinia karnistów z KIPK/UJ w sprawie przekazywania spisów wyborców Poczcie Polskiej S.A. celem przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych: Polecenie przekazania Poczcie Polskiej S.A. spisu wyborców zawierających dane wszystkich wyborców, celem organizacji wyborów korespondencyjnych, w stanie prawnym na dzień 23 kwietnia 2020 r. nie posiada podstawy prawnej i może nosić znamiona przestępstwa. Przestępstwem może być także przekazanie spisu wyborców (informacji chronionych) podmiotowi nieuprawnionemu. https://kipk.pl/dokumenty/opiniaspiswyborcow.pdf
Mirek2020.04.25 9:52
Gersdorf powinna być przebadana przez zespół lekarzy psychiatrów dlatego że jej postępowanie wykazuje moim zdaniem oznaki schizofrenii . Ale jak mówię żeby to stwierdzić potrzebne są badania lekarzy specjalistów .
lilith2020.04.25 10:02
Jarka już nie zdążą zbadać. https://www.youtube.com/watch?v=6TRIJRze8Fk
Maciej Łagodny.2020.04.25 9:14
Czyli PROKURATURA wykonuje polecenie ,inaczej ROZPOCZYNA ŚLEDZTWO. A to może się skończyć UTRATĄ PRAWA DO EMERYTURY Prezesa SN.
ceramik2020.04.25 8:59
Wreszcie dobra wiadomość. A dalej?
Urszula2020.04.25 8:52
Święczkowski to ten, który jest powiązany z aferą PCK?
.Siginda2020.04.25 10:38
Z twoja brudna du pa POdmyj sie bo cuchniesz
lilith2020.04.25 8:26
Pancerna świnia Święczkowski może sobie wezwać jak na razie to pitce, a to i tak niedługo za tą pitce będzie siedzieć.
Foster2020.04.25 8:24
To już nie jest śmieszne.
anonim2020.04.25 6:45
Prokurator Krajowy nie może wezwać I Prezesa Sądu Najwyższego.
anonim2020.04.25 6:00
Czas najwyższy, Pani nie mająca żadnego poczucia prawa, czy praworządności, ale poczucie bycia ponad prawem obowiązującym maluczkich, owszem!
lilith2020.04.25 8:29
Wyznawcy pislamu mają poczucie prawa.:)))
anonim2020.04.25 1:39
Najwyzszy czas zeby ta gebe wykopac, czuje wstret jak na nia patrze.
Rudy2020.04.25 1:23
Pani Gerlsdorf jest BOGIEM lub BOGINIA. Brawo za odwage przeciwko PiSdzielcom!!!!!!! Bogini Gerlsdorf , Bogini Gerlsdorf . Zbawicielka Prawdziwego Narodu Polskiego. Nasza Bogini.
Hazy2020.04.25 3:35
dam ci młoot i pieprznij sie w swój chory łeb cieciu
Jan Radziszewski2020.04.30 14:55
jak ktoś jest żydem to dlaczego od razu ma być boginią tj twoją boginią , ale pamiętaj wszelkie tzw boginie w PIEKLE są dymane przez demony cezara żydów /J 19,15
M.2020.04.25 1:15
Pani Profesor Gersdorf, SCIE*RWA z redakcji frondy. Z bogiem
Andy Semicki Rabin2020.04.25 0:56
PiS nie pozwoli, żeby jej włos z głowy spadł. W końcu to przecież krewna, daleka, ale krewna.
JANOSIK2020.04.24 23:42
Kogoc to interwsuje ,nimacie pikniejsych zdiec
ja2020.04.24 23:13
polskiwe swinie z pisu pedala kaczynskiego i bandyty ziobry powinny juz wsadzac te sedziny do Buchenwaldu polskiego. Nazisci pedalscy, kolesie pedofilow z KK sa zbyt lagodni dla sprzeciwiajacej sie kasty.
Helena2020.04.24 22:14
Zabrać jej emeryturę za zdradę i wyrządzoną szkodę dla Polski
Huehue2020.04.25 6:00
Jakie emerytury? Po kryzysie wirusa, będzie państwo z dykty, kamieni kupa i padniemy na kolana. Dokładnie to co przewidział pis 5 lat temu. Tyle, że mówili o sobie.
ja2020.04.24 22:12
Czas wrócić do chrześcijańskiego prawa jakim jest wygnanie z Polski i zakaz wjazdu dożywotnio.
Huehue2020.04.25 5:58
Może podaj odpowiedni cytat z biblii, bo żadnego nie kojarzę.
Lubie rzeczy2020.04.24 22:07
Ja bym na żadne przesłuchanie nie poszedł. Państwo bez żadnego trybu, prokuratura bez żadnego trybu. C**j, d**a i kamieni kupa - dopiero teraz się to ziściło. Za PO to jeszcze było dobrze. Dopiero za PiS jest apokalipsa. Najzabawniejsze jest to, że kiedy PiS był opozycji (a Kaczyński chwalił się totalnością tej opozycji) i oskarżał PO o najgorsze przerysowując jej przewinienia, to Fronda mu przyklaskiwała. A teraz, kiedy PiS robi to, o co Platformę oskarżał, a nawet robi jeszcze gorzej, to Fronda również mu przyklaskuje. Orwellowskie dwójmyślenie. Cecha rządów czysto partyjnych. Z góry dziękuję za ból czterech liter wyrażony w odpowiedziach i dislajkach.
Lubie rzeczy2020.04.24 22:09
Mediów* czysto partyjnych. Mea culpa.
skarb2020.04.24 22:05
lewactwoPOtrafi tylko OBRAZAC,SZCZUC ,NAPUSZCZAC NA SIEBIE TO TYPOWE DLA BEZMOZGICH NASTAWIONYCH TYLKO NA IDEOLOGIE .a gersdorf jest jedna z nich POwinna juz dawno za jej politykowanie kolaborujac z obcymi wrogimi nam panstwami siedziec w kiciu jak RZAD NIE ZACZNIE STOSOWAC PRAWA DLA P WROGOW OFICJALNYCH POLSKI I POLAKOW TO BEDZIE TEGO ZALOWAL ALE BEDZIE ZA POZNOTYLE JEST POTRZEBUJACYCH W NASZEJ POLSCE A ZDRAJCOM PLACI PANSTWO NAZBYT WYSOKIE GAZE ZA TAKA PRACE W NIEMCZECH BYLABY POtraktowana surowiej jak osoba nie majaca zawodu prawnikaTAM BY JA PRZYWOLANO DO PORZADKU PO NIEMIECKU
ceramik2020.04.24 22:03
Nareszcie ta dywersyjna beach ma proroka. Pójdzie pod celę, to się chłopaki PO cieszą.
Grizzly2020.04.24 21:30
... a w tej prokuratorze to wy macie dołek? Na razie na trzy miesiące!
Ja 2020.04.24 21:22
Pogadają i tak jej włos z łba nie spadnie. Kruk krukowi itd. Ta sama nacja pewnie.
Glaudiusman2020.04.24 21:21
Należy aresztować przestępczynię, zakuć w dyby i ciężkie łańcuchy, i do mamra do procesu.
Huehue2020.04.25 5:57
Dokładnie sedzia przylebska, żona agenta, trójkowy sedzia, dubler, kucharką kaczynskiego, tak powinien skończyć.
nie ślepy2020.04.24 21:19
Gdyby śmieciarz nie potrafił sprzątać śmieci, to wyleciałby z pracy! A ta ropucha od dawna nie wykonuje swojej pracy przez nieumiejętność i na złość Polakom! I co ....dostanie 20 tyś emerytury do końca życia i dalej będzie ryła, chociaż jej tego nie wolno! I nie powiecie mi, że jest dobrze...to ma być dla nas ula, że odchodzi?
ja2020.04.24 23:17
tys tepy [oslki knur na odstrzal gotowany na fronie wschodnim i zachodnim w obronei interesow naszych. razem z pedalem kaczym i swinia piska ziobro polecicie i w potylice nasi kolorowi zolnieze dadza.
Hazy2020.04.25 3:32
idz spać do chlewa lachociągu
Mejer2020.04.24 21:01
Ja bym ja do wiezienia wsadził za to - jeszcze przed upływem kadencji.
Huehue2020.04.25 5:59
O to się nie martw. Reżim kaczynskiego będzie dużo ludzi wsadzał do więzień. Swoich też nie oszczędzi.
.Siginda2020.04.25 10:37
Jak ktos łamie prawo powinien byc w wiezieniu to chyba jasne
mordechaj2020.04.24 20:59
Co się stało z 20 % zwolenników PO i Kidawy – ich kandydatki na prezydenta ? Czyżby zniknęli ze wstydu ? Nie wierzę, bo ci ludzie nie mają wstydu za grosz. Patrzę jeszcze raz na sondaż: Kidawa 4 %, a Biedroń 5 % - no to na Biedronia nie przeskoczyli. Taka armia pomocników: Tusk, Butka, Giertych, Lis, Kurski, Miller, Lewandowski, Thun, Czażasty, Cimoszewicz, Sikorski, a nawet niesiołowski – i nic ?! Czyżby zwątpili, zawiedli się ? Ale czym ? Czy ogólny program Kidawy o tym, że słońce będzie świeciło, woda w rzekach będzie płynąć i będzie zielono – to h-u-j ?! To niech te cepy – miłośnicy PO wyjdą na pole i zobaczą co to jest susza ! Czy tym PO-myleńcom przestało się podobać, że wszędzie będzie zielono ?! Sami nie wiedzą czego chcą ! Czyżby całe to stado lemingów poszło w morze – ku samozagładzie ? Tak czy owak PIS-iory, zrobiliśmy dobrą robotę wytykając i pokazując ich kłamstwa, fatalne błędy, ich głupotę, a w końcu opętanie i nienawiść . Brawo ! Jeśśli zrobimy to samo za 3 lata podczas wyborów parlamentarnych, to odsuniemy tych zboczeńców politychnych z życia publicznego !!!
Toni 2020.04.24 21:51
Masz rację tych politycznych idiotów z Budki koniecznie trzeba będzie odsunąć od polityki. ich kłamstw juz się nie da słuchać, a Kosiniak taki sam jełop.Czrzasty komunista i zboczony pedał który d...daje Śmieszkowi przecież ta opozycja to jedna wielka zaraza.
Szymon2020.04.24 23:09
Mordechaj? Ładnie piszesz, częściowo zgadzam się, ale podszywasz się pod Pisowców! Żarty sobie robisz ! Tyle tylko, że wiemy, kim jesteś, Lechu Keller-Krawczyk, vel dumny....g....! Więc, nie pisz, że " zrobiliśmy" dobra robotę! Twoje wszystkie wpisy są zawsze przeciw KK i obecnemu Rządowi ! Nazywasz ich zawsze , "delikatnie mówiąc, jako pisdzielce"! Nie prawdaż??? No widzisz, nie udało ci się ! Aj, waj,!
Otto2020.04.24 20:57
Tyle złego, ile zrobiła Małgorzata Gersdorf, pierwsza prezes Sądu Najwyższego dla wymiaru sprawiedliwości i dla Polski – nie zrobił, oprócz Tuska, dotąd nikt ! Zamiast stać na straży prawa, robi wszystko by to prawo łamać i siać anarchię ! Zamiast być ostoją praworządności wybrała inną drogę – drogę nienawiści do PIS, partii rządzącej, rządu, premiera i prazydenta ! To reforma nieograniczonej władzy sądowniczej, tzw. kasty nadzwyczajnej-jak się sami nazwali , gdzie sędziowie wybierali się sami nie ponosząc żadnej odpowiedzielności za błędy, za korupcję hulającą w sądach, za wyroki urągające normalności i za niesprawiedliwość i tysiące zwykłych ludzi pokrzywdzonych przez wymiar sprawiedliwości, wywołała u niej takie bulwersujące zachowania, taką nienawiść, taką zajadłość, mściwość i zacietrzewienie ! Dzisiaj ta kobieta, która reprezentuje poziom intelektualny zbliżony do zera, ma jeszcze około 100 dni do końca kadencji , do której to czekamy z utęsknieniem. Po tym, Trybunał Stanu oceni jej działalność w SN, a historia oceni ją jako zdrajczynie narodu polskiego ! Oby Polska zapomniała o niej jak najszybciej !
Andy Semicki Rabin2020.04.25 0:52
Sąd talmudyczny stoi nie na straży prawa, ale na straży interesów kasty ludzi bez ziemi.
Huehue2020.04.25 5:30
Ok, czyli mówisz, że jej wina było to, że nie kochała wodza i partii? Bo to ciekwe, że pis gadał, że wszystkie instytucje państwa nie są niezależne, a potem je przejął. Czy to naprawdę nie przypomina wam czasów komuny? Mówienie jedno, a robienie drugie. I zawłaszczanie wszystkich instytucji kraju?
Aramis2020.04.24 20:43
Patrząc na tę panią, to widzę osobę przegraną, złamaną, która stoczyła się na dno etyki zawodowej.
Kadry PIS2020.04.24 20:39
TAKI CZŁOWIEK ZROBI WSZYSTKO? Dyzma vel Sasin Syn Wojciecha, tokarza, i Ireny, pracownicy biurowej[2][3]. Został absolwentem XX Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Warszawie. W 1988 rozpoczął studia na kierunku historia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego[2]; tytuł zawodowy magistra uzyskał w 1998 na podstawie pracy magisterskiej Piłsudczyków obraz i wizja ustroju politycznego Polski w latach 1923–1935, której promotorem był Andrzej Garlicki[4]. Od 1995 do 1998 był zatrudniony w Fundacji „Polsko-Niemieckie Pojednanie”, następnie do 2004 w Urzędzie do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych jako dyrektor departamentu. Później pracował w Urzędzie m.st. Warszawy, pełniąc kolejno funkcje kierownika urzędu stanu cywilnego i zastępcy burmistrza dzielnicy Śródmieście.
Hazy2020.04.25 3:29
i co w związku z tym debilu?zazdrościsz? bylo sie uczyć matole
Foster2020.04.25 8:09
Studia magisterskie robił 10 lat ? Chyba jakaś pomyłka ?
Tomasz Kopertnik Powiatowy III2020.04.25 8:42
A ja jestem kadrowym PO
PolakNieLeming2020.04.25 16:07
Wam bardziej takie życiorysy kadr odpowiadają ? http://3obieg.pl/prawdziwy-zyciorys-donalda-tuska-i-nie-tylko https://eprudnik.pl/bronislaw-komorowski/
Can you do it with my dog? Is uncircumcised.2020.04.24 20:36
@man.of.Stagira - "Leszek" Keller-Krawczyk, OBOJĘTNY co za różnica - "Jestem kobietą" - tak, jesteś niewątpliwą koorvą Ok, and do you suck dicks? Well, kike?
turkuć podjadek2020.04.24 20:34
niech ta ropucha w końcu zniknie z życia publicznego .....
man.of.Stagira2020.04.24 20:30
Bejda z pisowskiego CBA dostaje stanowisko prestiżowe i bardzo dobrze płatne (zarobek zwyczajowo milion zł) — członka zarządu PZU. Złoty spadochron dla Bejdy to polityczny standard w otoczeniu Kamińskiego, prominentnego członka PiS i szefa CBA, który powinien tropić kumoterstwo. Wcześniej były szef ABW Piotr Pogonowski dostał posadę w zarządzie NBP Dyrektorką w NBP jest już Anna Kasprzyszak — była żona Mariusza Kamińskiego, matka jego syna Kacpra. Dobrze zarabia także sam Kacper Kamiński (ok. 50 tys/mies). Dostał z nadania politycznego lukratywną posadę w Banku Światowym. Żona Ziobry w czasie zarazy awansowała z Dyrektora na Członka Zarządu w państwowej Spółce. Sam Ziobro pobiera 3 pensje choć poprzednik z PO miał jedną. A w banku PEKAO SA dostał pracę brat Ziobry, Witold. A wy tracicie pracę i na bezrobocie?
marek2020.04.24 20:38
,,Prawde'' przcztałeś , lub gazete ,,Nie''
Vivian Darkbloom 6662020.04.24 21:27
A co z tym pornosem, w którym miała niby występować Pati Koti, bo sprawa jakoś przycichła i nigdzie nie można znaleźć tego filmu??
Olin2020.04.24 22:34
było się uczyć bucu to nie musiałbyś być w stajni trolli Brejzy - tego od zamach toi-toiem
Sonia2020.04.24 20:26
Pani Gersdorf zostało parę dni do zakończenia kadencji i będzie spokój.
Lulejko2020.04.25 8:51
https://3obieg.pl/skandal-sledztwo-o-korupcje-w-sprawie-pierwszej-prezes-sadu-najwyzszego/
.Siginda2020.04.25 14:59
Żadna pani to zwykła su ka ubecka razem z Iwulskim
ktoś tam2020.04.24 20:22
A ona nie powinna być wzięta z innego paragrafu? Kiedyś była podawana jej sytuacja majątkowa. I zdaje się te jej zasoby nie znajdują pokrycia w jej oficjalnych dochodach. Hmm... Ale cóż się dziwić skoro to ta sama rodzina ideowa do której należy Kim Kopertnik...
anonim2020.04.24 23:48
A twój pupil Jarek to już się wytłumaczył z koperty z 50 tysiącami? Wiem, wiem to jest kryształowo czysty człowiek, tak jak Banaś zanim podpadł.
Hazy2020.04.25 3:27
widze tumanie,że znów masz atak,leki za słabe?to możę pomogą ci elektrowstrząsy psycholu
anonim2020.04.24 20:19
Mogą jej skoczyć, ale ciemny lud się cieszy. Wow wezwali ją!!!!
stm.2020.04.24 21:01
Nie sądzę. Jeszcze jest wiele osób skrzywdzonych przez SN , gdzie ta pani wiedziała o tych sprawach. Zapłata dopiero będzie.
Jagoda2020.04.24 22:44
Naprawdę,? Piszesz, że to "ciemny lud..." ???? AHA, CHCIAŁEŚ SIĘ DOWARTOŚCIOWAĆ ? No to może przedstaw się, Lechu, z jakiego ty ludu pochodzisz?? Myślę, że pochodzisz z "czerwonego ludu", czyli spod sierpa i młota!? Tak? Co najwyżej jesteś tylko "drzazgą oświecony"! Wiesz,to bardzo mało! Nie masz się czym chwalić, sądząc po wielu, wielu twoich wpisach!
Andy Semicki Rabin2020.04.25 0:50
On pochodzi z ludu bez ziemi.
Hazy2020.04.25 3:24
no ty to jesteś oświecony lud zupełnie jak twoja Kidawa i Nitras głąbie
anonim2020.04.25 9:13
Do wszystkich oburzonych - uderz w stół, a .... "Ciemny lud" To przecież część cytatu z Jacka Kurskiego "..., ale ciemny lud to kupi" I jesteście takim ludem. To są zwykłe przedwyborcze gierki.
Jan Radziszewski2020.04.25 21:19
głupiś kara dla żydów i masonów szkodzących Polsce wielokrotnie większa niż masonów szkodzących Niemcom Francji Ty rzeczniku, Żydzie Pinkasie nie zalecaj modlenia się w domu bo to nie jest Twoje zadanie. Twoje miejsce nie jest w Polsce a zwłaszcza w polskiej służbie zdrowia. Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne. Okazałem Ci Łaskę gdy Hostia przytoczyła się do Twoich rąk. Nie byłeś tego godzien jak każdy, ale jesteś prezydentem Mego umiłowanego kraju, skąd pochodzi Mój przodek o imieniu Iz ( jak było w tych Orędziach). Dlatego tak Cię uszanowałem. Uszanuj Ty i Mnie, nie tylko w sercu, kłaniając się wrogom Polski, lecz postawą. Polska to nie Polin. Polska jest krajem starożytnym a Ariowie - Słowianie, w tym zwłaszcza z terenów dzisiejszej Polski, nieśli kulturę i swoje geny na Bliski Wschód i w wiele innych miejsc. Imię Mojej Matki jest słowiańskie – Miriam, to znaczy - jestem pokojem. Korzenie Mojego Imienia też są słowiańskie : Iz, co znaczy – z głębi prarzeczy. Przykładem jest rzeka Izera, dzisiaj w Niemczech, wtedy i później rzeka ludu tylko słowiańskiego. Dawid oznacza - dający wid, czyli światło. Uzupełniaj swą wiedzę prezydencie Dudo bo źle Cię uczyli ( jak i innych Polaków). Sam powiedziałeś, że się uczysz, zatem ucz się. Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne. Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzący jemu. Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach. Zatem pamiętajcie. Chcecie żyć choćby dla marnego życia ziemskiego i waszych bliskich. Zatem czyńcie tak aby żyć bo kto oddaje się szatanowi nie żyje lecz już jest martwy. Strzeżcie się. Truliście przez wiele lat Polaków smugami chemtrails. Zatrzymałem to teraz w wielkim stopniu. Widzicie to. Więc nie wierzgajcie przeciw ościeniowi. Nie chcę was zgładzić. Wy sami idziecie na zagładę. Służcie Polsce. To ostatni wasz czas. Amen. - Dziękuję Chryste Królu, doskonały nasz Panie i Zbawco.
Her Flick2020.04.26 10:19
Wielkie mi haaalo! u mnie płk von Strohm był ciągle pod butem - a i generała von Klinkerhoffena, nie jeden raz przeczołgałem.
Czes\\\2aw2020.04.28 12:22
Ty już jej skoczyłeś, aż ją d.... boli
Małgorzata Kidawa-Błońska - 4%2020.04.24 20:13
Jestem s z c z ę ś l i w a...
BOB2020.04.24 20:12
Dziwie sie ze ta gersdorf byla tak dlugo prezesem SN Kobieta ktora nie ma zielonego pojecia na temat prawa
Ja2020.04.24 20:29
Za to ma zasługi w PZPR to wystarczy!!!!!!!!!!!!!!!! XD!!!!!!!!!!!!!
mariusz dubielowski2020.04.24 20:32
ale pokornie wykonywala polecenia rudego a takze szwabow.zreszta za to dostala odznaczenia od merkel
Toni 2020.04.24 21:43
TA POkrakę POniemiecką obsadził rolą prezesa SN Komoruski zarówno ona jak i on to antypolskie paskudztwa.Ona jest tylko radca prawnym, bez znajomości prawa.
Jagoda2020.04.24 22:11
Toni, Racja, zgadzam się ogólnie, ale muszę ci sprostować twój wpis. Otóż obojętnie czy się jest sędzią, czy prokuratorem, czy radcą prawnym, to każdy z nich musi znać prawo! A nie tak jak piszesz, że radca bez znajomości prawa! Nie ma innej opcji ! Każdy z nich skończył Studia Prawnicze ! A to że jest się sędzią, radcą...itd,. to potem jest ich kierunek specjalizacji, tj. aplikacji, które jeszcze robią po studiach prawniczych! Kumasz? To tak jak lekarz, też robi specjalizację po studiach i zostaje chirurgiem, kardiologiem ......itp.
.Siginda2020.04.25 10:35
Nie musi i z reguły nie znaja a Gersdorf juz dawno powinna byc wyprowadzona z Sądu w kajdankach.
Huehue2020.04.24 23:07
Obsadził ja lech kaczynski. Czyli to czyni go wg ciebie komuchem? Super, zawsze o tym wiedziałem. Z brsciszkiem zagrali w komunistycznym filmie, tatuś niby walczył w ak, ale jakimś sposobem dostał ładny dom i wyjeżdżał za granicę.
ASTOM2020.04.24 23:38
Za granicę to wyjeżdżał w 1974-5r więzień polityczny Michnik i to już w dwa lata bodajże od wyjścia z więzienia, Jak to się stało, że jemu dali paszport i wyjechał do Francji na dwa lata, a Kisiela puścić nie chcieli, chociaż jako żywo żadnego wyroku ten ostatni nie miał?
Hazy2020.04.25 3:19
przymknij się potomku komuchów a jak sie nudzisz to wyliż sobie jaja pasożycie
Reytan2020.04.25 15:10
Lech Kaczynski dostal dwoch komuchow,i wybral ja,bo ten drugi byl jeszcze gorszy.
Reytan2020.04.25 15:12
Gersdorf jest przynajmniej glupia.
anonim2020.04.24 23:45
No tak, w przeciwieństwie do Przyłębskiej. Ta to jest prawniczym tuzem! Trzeba być skończonym głąbem, aby się cieszyć z faktu, że I Prezesa SN stawia do pionu prokurator. Jeżeli teraz się cieszycie z tego co PiS zrobił z sądami, to pamiętajcie, że władza może przejść w ręce lewicy i jak oni zastosują te same metody podporządkowania sądów, to będziecie mieli gęby rozdziawione.
Hazy2020.04.25 3:22
inteligentny jesteś jak Bronek bul przygłupie
ktoś tam2020.04.25 4:46
A co jakiś dogmat nieomylności sędziowskiej i nadzwyczajna kasta bez grzechu poczęta? Robią co chcą i nie podlegają żadnej kontroli. I nadal nie chcą, "Państwo w państwie".
Andy Semicki Rabin2020.04.25 0:50
Ma żydowskie pochodzenie i to ją kwalifikuje na wszelkie stanowiska władzy w Polsce.
lilith2020.04.25 8:26
Ty na zmywaku u araba masz pojęcie o prawie.
Realista2020.04.25 8:29
Jak widać debilizm Polaków jest koszmarny