Gej najlepszym przyjacielem kobiety? - zdjęcie
04.01.14, 10:50fot. Fronda.pl

Gej najlepszym przyjacielem kobiety?

31

Zdaniem autora badania, Erica Russella, przyjaźń między kobietą a gejem może być najbardziej naturalnym, korzystnym dla obu stron związkiem, bardzo pomocnym i opartym na równości. Gej miałby być idealnym „romantycznym partnerem” heteroseksualnej kobiety.

Taki związek zdaniem Russella i jego współpracowników cechuje brak rywalizacji i ukrytych motywów, zwłaszcza gdy idzie o pomoc w poszukiwaniu partnera seksualnego lub udzielanie rady. Według naukowców przyjaźń między gejem a heteroseksualną kobietą ma „biologiczną funkcję adaptacyjną”.

„Ponieważ związki kobiet z heteroseksualnymi mężczyznami i kobietami są często skażone ukrytymi motywami, uważamy, że heteroseksualna kobieta może uznać” rady od gejowskiego przyjaciela „za bardziej wiarygodne niż podobne pochodzące od heteroseksualnego mężczyzny lub heteroseksualnej kobiety”.

Według badaczy w związkach gejów z normalnymi kobietami „brakuje zainteresowania seksualnego, które może skazić przyjaźnie między osobami” o normalnych skłonnościach seksualnych.

Naukowcy doszli do wniosku, że przyjaźń między heteroseksualną kobietą a gejem jest korzystna także dla niego. Homoseksualista, ich zdaniem, uważa rady zaoferowane przez taką kobietę za bardziej wartościowe od tych pochodzących od innego homoseksualisty lub od lesbijki.

Link do artykułu:http://www.epjournal.net/articles/friends-with-benefits-but-without-the-sex-straight-women-and-gay-men-exchange-trustworthy-mating-advice/

Pac/dailymail

Komentarze (31):

anonim2014.01.4 11:13
Mówi się też ,że najlepszym przyjacielem człowieka jest pies.
anonim2014.01.4 11:25
To akurat jest prawda. Trudno niestety o przyjaźń między kobieta a mężczyzna, kazda zazylość, zdawaloby sie, psychiczna i intelektualna w koncu wiedzie do łóżka:)) Pół-mezczyzna, jakim jest gej, jesli np. odznacza sie walorami intelektualnymi i emocjonalnymi, moze byc znakomitym partnerem w przyjaźni i w dyskusjach. Przyznam, ze podejrzewałam to i bez amerykańskich uczonych:)) Chcialam spotkac takiego przyjaciela, niestety nie udalo sie.
anonim2014.01.4 11:30
Oby wasz bóg wam sprzyjał. Wątpię, ale może iskierka błyśnie...
anonim2014.01.4 11:31
Ci badacze chyba mają rację. Ale równocześnie: - zjawisko homoseksualizmu (sama pamięć o nim) może spaskudzić rzecz tak piękną, jak męska albo kobiecą przyjaźń, - istnienie homoseksualistów burzy poczucie bezpieczeństwa, jakie odczuwamy wśród osobników własnej płci. Dotyczy to n a w e t najprostszych sytuacji: z jakiegoś powodu mężczyzna powinien być rewidowany przez mężczyznę, a kobieta przez kobietę, dla mężczyzn i kobiet są odrębne toalety etc. Oczywiście to były najprostsze przykłady. Między innymi dlatego, przy całym szacunku dla osób o tej skłonności, trzeba stwierdzić, że homoseksualizm nie jest zjawiskiem pożądanym.
anonim2014.01.4 11:35
Pamiętajcie, że nauka jest zawsze tak ograniczona i niedoskonała jak ograniczony i niedoskonały jest człowiek!!!! I to by było na tyle.
anonim2014.01.4 11:37
Ja się z tą tezà nie zgadzam Najlepszym przyjacielem kobiety jest jej mąż a mężczyzny jego żona. No ale amerykańscy naukowcy zapomnieli co to znaczy związek małżeński.
anonim2014.01.4 11:37
Bardzo mi szkoda takich ludzi jak Campbell, dla których każda zażyłość miedzy ludźmi przeciwnej płci wiedzie do łóżka. Biedni nie wiedzą, jaką wspaniałą przyjaźń może zbudować normalny heteroseksualny mężczyzna z normalną heteroseksualną kobietą. Moja przyjaciółką jest dziewczyna mojego przyjaciela. Czy to znaczy, że pragnę ją przelecieć? Kobieta potrzebuje czasem męskiej rady normalnego mężczyzny-przyjaciela, którym gej nigdy nie będzie, bo nie jest normalnym mężczyzną. Oj na prawdę dużo tracicie z kontaktów międzyludzkich przez taką naiwność :)
anonim2014.01.4 11:47
@lucas: Drogi imienniku, nie siedzę w Twojej głowie, ale wyobraź sobie sytuację, że w związku Twoich przyjaciół pojawia się kryzys. Ona przychodzi do Ciebie się wyżalić, wypijacie po butelce wina, i... stało się. Bywa? Bywa. Z gejem nie ma takiego ryzyka. Swoją drogą, ci nieliczni geje, których znam/znałem, są jak dla mnie całkiem normalnymi mężczyznami. A że wolą panów, a ja panie? Nie jest to dla mnie szczególnie istotne.
anonim2014.01.4 12:06
Uważam, że przyjaźń tylko wtedy zaistnieje gdy dwoje ludzi postawi Boga na pierwszym miejscu. A z drugiej strony gdy ktoś stawia Boga na pierwszym miejscu to inna przyjaźń mu niepotrzebna. Gdy byłam kiedyś w szpitalu przyszedł ksiądz i widziałam, że chciał koniecznie ze mną porozmawiać. Zapytał czy mam przyjaciela, przyjaciółkę. Odpowiedziałam zgodnie z prawdą: tak mam, jest nią Matka Boska. A ksiądz bardzo zdziwiony, wręcz zniesmaczony powiedział mi: No ale ja mówię o takiej normalnej przyjaciółce a nie o takiej. A ja mówię: A czy Matka Boska nie jest normalna? Chyba różnie rozumiemy przyjaźń.
anonim2014.01.4 12:17
@Lukas? Ale uważałeś żeby nie upić się przy swoich kolegach gejach? Może wypijałeś z nimi po butelce wina podczas wyżalania się? To szczególnie istotnie, bo ciach i stało się jak piszesz....
anonim2014.01.4 12:18
....Bywa? Bywa!...
anonim2014.01.4 12:24
@lucas Bardzo Panu zazdroszczę takiej przyjaźni. Ja niestety tego szczęścia nie dostapilam. Kazdy mężczyzna miał wobec mniej zamiary zdecydowane i zrozumiale zwazywszy jego pleć:)) Tak wiec bylam skazana na przyjaźń kobiet, a ta z kolei niestety, ale nie dawała mi satysfakcji ze wzgledu na szczegolne cechy kobiecego umysłu i emocjonalności. Moge wiec rzec, ze nie spotkałam w zyciu prawdziwego przyjaciela, ktoremu moglabym odplacic prawdziwa przyjaźnia.
anonim2014.01.4 12:27
@Lukas "Stało się. Bywa?" No właśnie rzecz w tym, że nie bywa. Tak trudno w dzisiejszym świecie zrozumieć, że nie wszyscy chcą ze sobą spać. Oczywiście wypowiadam się w imieniu swoim, moich przyjaciół i generalnie ludzi, którzy są uporządkowani w sferze swojej płciowości (dojrzali). Ja jako przyjaciel staram się robić to, co jest obiektywnie dobre dla mojej przyjaciółki, a do takowych na pewno nie należy sypianie z nią. Chyba trochę inaczej postrzegamy prawdziwą przyjaźń (a o takiej piszę) Nie można być normalnym mężczyzną nie mieszcząc się w normie. To czy bycie nienormalnym jest złe, to zupełnie oddzielny temat. Jednak trzeba przyznać co jest normą, a co nie. Normalny heteroseksualny facet ma zdolności i pragnienia, które umożliwiają mu bycie potencjalnym ojcem i dopełniać się z kobietą. Homoseksualista może pełnić rolę przyjaciółki, a nie przyjaciela, bo taki już jest, nie posiada takich cech, które facet mieć powinien. Dla przykładu: moda zdominowana przez projektantów-gejów. Czy te płaskie, niekobiece (męskie?) modelki podobają się mężczyznom? Czy normalna kobieta chciałaby tak wyglądać dla swojego jedynego?
anonim2014.01.4 12:40
Tez mi odkrycie.
anonim2014.01.4 12:46
@brzęczyszczykiewicz: Nie przypominam sobie, żebym upił się kiedyś w takim towarzystwie, bo żaden ze znanych mi gejów nie jest moim kolegą/przyjacielem. Widzę jednak pewną różnicę: z postu lucasa wynika, że on i jego przyjaciółka są heteroseksualni. Ja nie odczuwam pociągu do mężczyzn, więc kolega chyba o gwałcie pisze? Jeśli już bardzo musiałem się uzewnętrznić, to zawsze w rozmowie z heteroseksualną przyjaciółką, stąd może bardziej niż lucas zdaję sobie sprawę z możliwych pułapek. @lucas: Piszesz tak, jakbyś zawsze miał pełną kontrolę nad wydarzeniami. Jeśli tak jest - świetnie, ale prawie każdy czasem popełni błąd. Nie sądzę też, że każdy z każdym chce spać. Wiem po prostu, że zdarzają się rzeczy, których nie przewidzieliśmy wcześniej, i których w normalnych okolicznościach byśmy nie zrobili. Co do normy - idąc tropem Twojego rozumowania należy przyjąć, że normalni są tylko ci z maksimum na krzywej Gaussa. Ale cała krzywa Gaussa opisuje rozkład NORMALNY, maksimum opisuje zaś wartość przeciętną. Patrząc w Twój sposób normalny byłby mężczyzna z IQ ok. 100, ale ten ze 130 już nie. Znam wielu heteroseksualnych ludzi, którzy nie chcą być rodzicami. Normalni czy nie?
anonim2014.01.4 13:08
@Lukas, bez obrazy, to tak na marginesie nomenklatury, którą proponujesz: homo - hetero. Szczególnie o hetero chodzi, bo po co używać tego słowa, jakby było przeciwstawn do homo. Przecież nie mówi się chory - zdrowy, niepełnosprawny - pełnosprawny, czy wreszcie zoofil - hetero. To rozróżnianie dzieli i krzywdzi chorych
anonim2014.01.4 13:19
@Lukas Co do pułapek to jestem w pełni ich świadomy, mam o wiele lepsze powodzenie u kobiet niż bym chciał. I tak - mam pełną kontrolę nad swoją seksualnością względem innych ludzi. Co więcej, każdy dojrzały, wolny człowiek powinien mieć taką kontrolę. I do czegoś takiego powinni dążyć ludzie, a nie "ups bywa". Co to za przyjaźń, jeśli kobieta czuje się bezpiecznie przy mężczyźnie i daży go zaufaniem, ponieważ jest gejem, a nie dlatego, że w pełni potrafi myśleć o jej szczęściu i panować nad swoim egoizmem. Taka przyjaźń już od samego początku jest absurdalna, bo nie budowana na zaufaniu, tylko na "nie pociągasz mnie bo jestem gejem" Oczywiście są mężczyźni, których tego nie nauczono, bądź się sami nie nauczyli. Tylko z tego ma wynikać, że z homoseksualistą jest lepiej? A może z psem? W końcu taki kochany, a i skrzywdzić nie będzie chciał. Co do normalności - tak. Może nie z IQ 130, ale z IQ 160 ktoś już nie jest w normie - jest ponadprzeciętny. I cały rozkład normalny przestawia właśnie normę, oraz to co normą nie jest. Miedzy -2sigma a 2sigma jest prawie 96% wyników. Czyżby coś poza tym przedziałem było nienormalne? Tak. Czy to źle? To oddzielny temat. Dobra muszę wreszcie skończyć pisać, zabieram się do domu od 2 godz...
anonim2014.01.4 14:03
@Lewybucu, ale męża, lub chłopaka koleżanki od zwierzeń może zgwałcić i podpalić... lub nawet odwrotnie. Ze zboczeńcami nigdy niewiadomo co im strzeli
anonim2014.01.4 14:12
Ta "przyjaź " zamieni się w piekło w przypadku "konkurencji" do jednego macho!!.
anonim2014.01.4 15:00
degenerat w ten sposób che uzyskać ufność normalnej kobiety która jest wstanie posiadać dziecko stające się łatwym łupem dla homoseksualisty mający niemal nieograniczony dostęp do nieletniego skoro omamiona kobieta nawet jest wstanie powierzyć dla dewianta homoseksualnego własną pociechę aby się nią zaopiekował.
anonim2014.01.4 15:57
A to nie pies?
anonim2014.01.4 16:07
Merlin Monroe śpiewała ,że to diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety.Wolę psa z diamentami niż geja bez diamentów.
anonim2014.01.4 16:16
@Mysterny, twoja córka już dawno przestrzelona, więc co ty nam tu takie farmazony.
anonim2014.01.4 17:13
@brzęczyszczykiewicz: To tylko prosty opis ich upodobań, nie widzę w tym nic złego. @lucas: Opisujesz stan idealny, jeśli chodzi o kontrolę. Tak, należy ją mieć. Nie, nie zawsze wszystko w życiu pójdzie tak, jak sobie zaplanowaliśmy. Tyle, powodzenia w przyjaźni! Jeszcze słowo o normalności: Niejako w istotę rozkładu normalnego wpisane są także te wyjątki (w obie strony). Czy ich obecność jest normalna? Moim zdaniem tak, duża populacja nie wykazująca niewielkiego odsetka znajdującego się daleko w lewo oraz prawo byłaby... dziwna. W tym ujęciu normalność nie równa się częstość występowania, przynależność do grupy odbiegającej od wartości przeciętnej nie jest też chyba podstawą do formułowania ocen moralnych. Ale to kwestia techniczna, związana z nazewnictwem. Pozdrawiam!
anonim2014.01.4 17:16
@Mysterny, to zdecyduj się. Przecież pedał ci jej nie ruszy.... Rozumiem, to twoje a na księdza chces zrzucić
anonim2014.01.4 17:22
@Mysterny, Jak wyjezdżasz to zapewne zonie i córce zakładzasz pasy cnoty i zostawiasz pod opieką swegokochanka !
anonim2014.01.4 17:37
@Lukas, są tacy pośród nas, że nie widzą nic złego w tym, że babka lubi z pieskiem, facet z kozą tatuś z córką, facet z facetem... Wyobrażasz to sobie?.. To mniejszość bo nienormalność, ale tacy są
anonim2014.01.5 8:48
@Mysterny Nerwowa bezzsenność u cię wystapiła po mym wpisie!! Nie wiedziałem że masz żonę żydowsko -islamskiego wyznania.A wg.Talmudu mężate żydówki winny tyż chodzoć w perukach, a arabki tyż w burkach poza domem. Zapytaj swej żony czy czuje się twa własnością a co jest sprzeczne z nauka KK!!
anonim2014.01.5 16:41
@AirWolf "Tym czasem na frondzie dowiedziałem się, że przyjaciel musi: stawiać boga na pierwszym miejscu" Boga -pisze się z dużej litery"B" Bądź uprzejmy wskazać z Frondy cytat ,w którym tak napisano, gdyż z łżesz jak z nut!.
anonim2014.01.5 21:06
Obuwie sportowe zawsze będzie obuwiem sportowym be z wzgledu na ich nazwanie tak jak trampki,tenisówki,kolce czy inne korki. Dla Boga ja mam szacunek ,którego ci brak i do ludzi a nawet nazwę rzeki Bug pisze sie z duzej litery chyba że twym bogiem jest buk. Spłycasz moje pytanie do odpowiedzialności zbiorowej a nie przedstawiasz żadnego konkretnego przykładu cytatu -czyli jesteś łgarzem do potegi i pożytecznym idiotą gdy brak ci argumentów!!
anonim2014.01.10 8:37
Gey, gay, wesołek, zawsze zostanie pederasta!!!!!!!