Gej katolikiem? Oczywiście! - zdjęcie
25.07.15, 14:42

Gej katolikiem? Oczywiście!

8

Czy gej może być katolikiem? – to pytanie, na które stara się odpowiedzieć amerykański bloger Joseph Prever z Bostonu. Dziesięć lat temu, zmagając się ze swoimi skłonnościami homoseksualnymi, szukał on w internecie ludzi podobnych sobie. To znaczy takich, którzy –  dotknięci tym trudnym doświadczeniem zaburzenia własnej orientacji seksualnej – starają się pozostać autentycznymi katolikami. Z tego poszukiwania zrodziła się u niego idea założenia blogu, na którym osoby o skłonnościach homoseksualnych mogłyby znaleźć wsparcie i pomoc na swojej drodze ku Bogu. Tak narodził się blog „Steve Gershom” – internetowy pseudonim Josepha Prevera.

Głównym celem blogu jest pokazanie, co to znaczy być gejem katolikiem. Według Prevera, oznacza to przede wszystkim życie w czystości.   Sam bloger pisze, że nie podoba mu się słowo gej, ponieważ według niego to nie homoseksualizm jest najważniejszy w życiu człowieka. Wiele ważniejsze jest to, że ktoś jest człowiekiem, mężczyzną i katolikiem. Prever wyjaśnia, że słowo gej zostało spopularyzowane przez tych, którzy uważają, że homoseksualizm to normalne, a nawet wspaniałe wyrażenie własnej seksualności. Według niego to nie jest prawda.  Dlatego Prever przez długi czas używał pseudonimu „Steve Gershom”. Uważał bowiem, że ze skłonnościami homoseksualnymi nie należy się obnosić. Zdecydował się ujawnić swoje prawdziwe nazwisko tylko dlatego, że jego blog stawał się coraz bardziej popularny. Uznał wtedy, że dalsze pozostawanie anonimowym podważa wiarygodność jego wypowiedzi, albowiem z czasem jego blog stał się źródłem informacji i wsparcia dla wielu osób, które mimo swoich skłonności seksualnych chcą pozostać wierne katolickiej wierze i moralności.

Sam Joseph tak przedstawia swoje poglądy na temat seksualności: „Po pierwsze kobieta i mężczyzna różnią się od siebie, po drugie seks i przyjaźń to dwie różne rzeczy, a po trzecie każde zachowanie seksualne musi mieć znaczenie duchowe”. A oto niektóre z wielu tematów poruszanych na blogu „Steve Gershom” : celibat, czystość, spowiedź, depresja, przyjaźń, gender, nadzieja, miłość, narcyzm, modlitwa, muzyka, pokusa, terapia, wstyd. 

bjad/radio watykańskie

Komentarze (8):

anonim2015.07.25 15:10
Czy gej może być katolikiem? Oczywiście. Jeżeli tylko nienawidzi samego siebie, przeprasza Boga za swoje skłonności, spędzi życie nieszczęśliwym, nigdy się nie zakocha i z nikim nie zwiąże. A na starość znajdzie sobie kobietę, którą oszuka i której zniszczy życie. Katolicyzm to bardzo atrakcyjna oferta dla gejów.
anonim2015.07.25 16:57
A przywoławszy Apostołów (Piotr i Jan) kazali ich ubiczować i zabronili im przemawiać w imię Jezusa, a potem zwolnili. A oni odchodzili sprzed Sanhedrynu i CIESZYLI! się, że stali się godni cierpieć dla imienia [Jezusa]. Fragmencik z Dziejów Apostolskich...Mała próbka tego czym jest katolicyzm. Spójrz na problem z optymistycznej strony.
anonim2015.07.25 18:31
To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty, i w krwi Baranka je wybielili. Dlatego są przed tronem Boga i w Jego świątyni cześć Mu oddają we dnie i w nocy. A Zasiadający na tronie rozciągnie namiot nad nimi. Nie będą już łaknąć ani nie będą już pragnąć, i nie porazi ich słońce ani żaden upał, bo paść ich będzie Baranek, który jest pośrodku tronu, i poprowadzi ich do źródeł wód życia: i każdą łzę otrze Bóg z ich oczu. (Ap 7, 14-17)
anonim2015.07.25 20:19
@Fender - wyjdź z matrixa i poznaj prawdę. Szkoda życia na okłamywanie samego siebie.
anonim2015.07.25 23:33
życie w czystości dotyczy każdego katolika a nie tylko kogoś kto ma z tym problemy, nie podoba mi się ten artykuł jest napisany tak cukierkowo, że niby ktoś dopuszcza się takich myśli i czynów a niby się nie dopuszcza, celowe wprowadzenie wątpliwości dla czytającego. Homoseksualizm to dewiacja a dla dewiacji niema żadnych usprawiedliwień. w zwiazku z tematem polecam: http://www.narth.com/docs/pol-cohen.pdf http://www.wieczernik.oaza.pl/dlaciebie/33.html http://www.narth.com/docs/pol-cohen.pdf http://adonai.pl/czystosc/?id=106 http://www.odwaga.oaza.pl/swc/swc_14_2007/swc_14_2007_sw7.htm http://regenerationministries.org/ http://ex-gay.tumblr.com/post/733975429/wiesz-odnosnie-twojej-psychoterapii-problem-jest http://www.mamaitata.org.pl/docs/Przeciw_wolnosci_i_demokracji_-_Raport_Fundacji_Mamy_i_Taty.pdf http://www.bibula.com/?p=28056 http://couragerc.net/ http://forum.fronda.pl/forum/pokaz/id/71361#post_71361 http://www.gandalf.com.pl/b/walka-o-normalnosc-przewodnik-do-auto/
anonim2015.07.25 23:45
@Fender "nigdy się nie zakocha i z nikim nie zwiąże". Tak, to bardzo rozczulające. Tymczasem gej egoistycznie zakochuje się najbardziej w potrzebie nieustannego poszukiwania wzorca męskości, który sam sobie projektuje... Dodam, że wzorca niedoścignionego.... bo nierzeczywistego. Dlatego w każdym wyśnionym "menie" znajdzie niedostatki i czar pryska. Gej nie potrafi się zakochać w kimś innym, on kocha się wyłącznie w swoim wyimaginowanym odbiciu, które przenosi na współtowarzysza niedoli, a który cierpi przecież tak samo jak on. "Kochacie się" jak zbłąkane dzieci... To dlatego związki homo są tak nietrwałe i przepełnione tyloma zdradami !
anonim2015.07.26 12:16
Błąd w tytule - gej NIE MOŻE być Katolikiem, bo gejostwo oznacza ideologię, rodzaj parareligii, w której miejsce Boga zajmuje seks homoseksualny - czyli wyklucza się z katolicyzmem. Katolikiem może być homoseksualista, ale nie gej..
anonim2015.07.26 16:41
Jak ja "lubię" lewą nomomowę i poprawności polityczna - zwłaszcza w byle jakich tłumaczeniach... sformułowanie: "...być gejem katolikiem..." znaczy to samo co sformułowanie : "być muzułmaninem katolikiem", albo lepiej "być satanistą katolikiem"