Gazeta Wyborcza produkuje ''fake newsy'' ws. Białegostoku i polityków PiS - zdjęcie
23.07.19, 08:55

Gazeta Wyborcza produkuje ''fake newsy'' ws. Białegostoku i polityków PiS

19

Po napadzie na Marsz Równości. Politycy PiS wśród bandytów i kiboli w Białymstoku - tak brzmi tytuł jednego z tekstów poświęconych wydarzeniom z Białegostoku. Niestety, w tekście trudno uzyskać jakiekolwiek informacje o aktywności polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Materiał, który odnaleźć można na stronie internetowej Gazety Wyborczej jest wręcz idealnym przykładem "fake newsa". W szczegółowym opisie wydarzeń z soboty czytamy m.in. o kibicach, reakcji policji czy też komentarzach przedstawicieli Kościoła. Mimo, że w tytule znajduje się odniesienie do polityków PiS, to jednak w tekście praktycznie nie ma żadnych informacji o ich zaangażowaniu w zamieszki.

Obroniliśmy Katedrę pw. Wniebowzięcia NMP w #Białystok. Wielkie podziękowania wszystkim białostoczanom przywiązanym do tradycyjnych wartości! - to cytat z twitterowego wpisu Sebastiana Łukaszewicza, radnego PiS.

I jest to jedyne odniesienie do przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości. To jednak nie przeszkadzało autorom, aby w tytule zasugerować, iż członkowie tej partii brali czynny udział w protestach i zamieszkach.

mor/Gazeta Wyborcza/Fronda.pl

Komentarze (19):

skoki2019.07.24 5:02
Ciemny lud ten artykuł kupi.
Ziomek2019.07.23 11:28
eee.. ale jest jasno napisane do czego się odnosi nagłówek? Na pewno nie jest to fake news, tylko CLICK BAIT. "W Białymstoku służby liczą poszkodowanych i zatrzymanych, a prezydent miasta zawiadamia prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez marszałka województwa z PiS i jego zaufanych współpracowników."
Gniewko syn rybaka2019.07.23 11:21
A przytoczona disiaj przez was wypowiedź panny Pawłowicz? Czy to też fake news gazwybu?
twitter: @PromocjaPWS2019.07.23 10:00
Dzisiaj normalność nazywa się kontrowersją, wszelkie normy/prawdy straciły ważność, bezdyskusyjność, a wynika to z tzw.zwrotu lingwistycznego, który przeniósł się do nauk społecznych, a który wyw. się z filozofii analitycznej. Wykwitem zwrotu lingwistycznego jest m.in. teoria gender. SPIS TREŚCI historiasztuki com pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#spi MITOLOGIA NOWOCZESNOŚCI historiasztuki com pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#mit ANTROPOLOGIA ANTYCHRZEŚCIJAŃSKA historiasztuki com pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#ant ANTROPOLOGIA KONSTRUKCJONISTYCZNA historiasztuki com pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#kon ANTROPOLOGIA MAGICZNA historiasztuki com pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#mag TEZA O KONFLIKCIE RELIGII I NAUKI , KOMPETENCYJNY KONFLIKT RELIGII I WŁADZY , KONFLIKT RELIGII I WŁADZY , SPRAWA GALILEUSZA historiasztuki com pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#ane Więcej też na kanale P. Karonia: youtube com/HISTORIASZTUKI2011 i wiedzaspoleczna pl
sdgsd2019.07.23 9:54
Ale tu nie ma czego sugerować. Przecież są zdjęcia radnego PiS i kolesia od marszałka województwa, którzy stają ze szczekaczką na czele protestacyjnych... Fronda produkuje fake newsy :)
Foster2019.07.23 10:31
A różańca w ich rękach nie zauważyłeś ?. Oni stanęli na czele atakowanego tłumu.
Tomek2019.07.23 9:40
Społeczeństwo Podlasia (niekoniecznie Polacy, niekoniecznie katolicy, raczej społeczeństwo wieloetniczne, wieloreligijne, wielokulturowe) wypowiedziało się przeciwko obscenicznym imprezom promującym określone zachowania seksualne. Nic dziwnego że po kolejnej ideologicznej klęsce Wyborcza goni w piętkę. A poza tym: Co takiego się stało w Białymstoku? Przecież to drobne incydenty w porównaniu z płonącym od kilku miesięcy Paryżem, regularnym podpalaniem samochodów na ulicach zachodnioeuropejskich miast, napadami na kościoły, czy choćby notorycznymi aktami agresji wobec Żydów w Niemczech czy Francji.
edi2019.07.23 9:04
Aktywiści organizacji LGBT oraz wspierające ich lewicowe ugrupowania polityczne nie mogą pogodzić się z faktem masowego protestu z jakim spotkała się sobotnia homomanifestacja w Białymstoku. Na ulice tego miasta wyszły tłumy przeciwników propagowania ideologii homoseksualnej uprawianej podczas marszów równości. Do tak licznych i różnorodnych form protestu przeciwko homoparadzie nie doszło jeszcze w żadnym innym mieście. Zestawienie liczb osób biorących udział w homomanifestacji i kontrmanifestacjach daje jasny obraz masowego sprzeciwu wobec homopropagandy jaka miała miejsce w Białymstoku. W marszu równości LGBT, według danych policji, brało udział około 800 osób, w tym około 50 procent z nich to nie Białostoczanie, a mieszkańcy innych części kraju. Do tego przeważającą część białostockich uczestników homoparady stanowili nastolatkowie, których do wzięcia udziału w tej swoistej imprezie, przekonały jedynie wzniosłe hasła - równość, wolność, tolerancja, którymi posługują się w mediach społecznościowych organizatorzy marszów równości LGBT. Natomiast sumując uczestników wszystkich kontrmanifestacji, czyli przeciwników lansowania ideologii LGBT poprzez marsze równości, można tu śmiało mówić o liczbach w przedziale od 8 do 10 tys. osób. Jedynie uczestników kontrmanifestacji zebranych pod Pomnikiem Orła z dewizą „Bóg Honor Ojczyzna” policja naliczyła ponad 4 tysiące. Kolejne 4 lub 5 tys. osób uczestniczyło w Pikniku Rodzin, zorganizowanym przez Marszałka Województwa Podlaskiego w kontrze do marszu równości. Ponadto około tysiąca osób modliło się tego dnia na Różańcu przed białostocką farą w intencji wynagradzającej za profanacje i zgorszenia, których dopuszczają się uczestnicy parad równości. Read more: http://www.pch24.pl/propagatorzy-lgbt-w-szoku--nie-spodziewali-sie-masowych-protestow-bialostoczan,69657,i.html#ixzz5uQxt4WBQ
ewkaosa2019.07.23 11:18
Do tego dodam : ok. 800 uczestników marszu równości (etatowych zadymiarzy zwiezionych z całego kraju) pilnowało 800 policjantów!!! Ile to kosztowało nas podatników pani Truskolaski??? Ile???
Andrzej2019.07.23 19:40
Nie rozumiem tylko dlaczego katolicy modlą się w "intencji wynagradzającej za profanacje i zgorszenia" skoro winni są przecież inni. Bóg nie stosuje odpowiedzialności zbiorowej. Przykład? Potop, Sodoma itd. Pamiętacie "targowanie" się Abrahama z Bogiem?
edi2019.07.23 9:04
"Żeby dobrze rozumieć genderystów, trzeba rozumieć, że to są neokomuniści. Jako naukowiec piętnaście lat zajmuje się genderyzmem. Przeczytałem mnóstwo ich pozycji i to podsumowuję w ten sposób, że żeby to rozumieć, to trzeba rozumieć, że genderyzm to w dużym stopniu jest mutacja komunizmu. Metody, które stosowali komuniści, stosują genderyści, tylko stosują inny rodzaj przemocy. Przemoc polityczną, medialną, finansową, kulturową. Wydali wojnę kulturową społeczeństwu, podobną do tej, jaką wcześniej wydali komuniści, którą w dużym stopniu na szczęście przegrali"-podkreślił. "Zauważmy ich metody działania. Oni specjalnie prowokują zamieszki, niejako pragną, żeby ktoś w nich rzucił kamieniem, żeby ktoś zastosował przemoc fizyczną po to, żeby powiedzieć, że wszyscy ich przeciwnicy są tacy. To jest dokładnie schemat komunistyczny"-mówił gość Telewizji Republika. "Nie można dać się terroryzować. Trzeba w powiedzieć, że w Polsce mamy wysokie szanse, żeby wygrać tę wojnę. Podobnie w 1920 roku mogło się wydawać, że jesteśmy bez szans wobec Bolszewików"-ocenil ksiądz profesor. Duchowny i filozof wskazał, że dziś może nam się wydawać, że z "neobolszewikami" narzucającymi nam genderyzm, tak jak wcześniej Moskwa komunizm, jesteśmy bez szans. "Ludzie słabszego ducha, czy słabej orientacji mogą myśleć, że nie damy rady. Musimy walczyć, Polska poradziła sobie z bolszewizmem, może poradzić sobie z genderyzmem"-podkreślił ks. Dariusz Oko.
Tomek2019.07.23 9:03
To koszerna jeszcze istnieje?
Krzysiek2019.07.23 9:21
Niestety, dogorywa, ale jeszcze dycha. I gryzie w przedśmiertnych drgawkach. Ale już niedługo. Chyba, że dziadek Soros sypnie kradzionymi dolarami.
Tomek2019.07.23 9:25
Oni już wszyscy w wieku poborowym. Davidkowi Rockefeller się wykopyrtnęło akurat kiedy była rocznica i mieli w planach jakieś wielkie bum zrobić. Teraz i inne rogate dziadki, mimo przeszczepu kolejnych serc wykitują i będą mieli problem, bo następcy jak się o władze zaczną bić, to im główna idea z przed oczu może chwilowo zniknąć.
JONASIK2019.07.23 9:02
Działacze PiS – radny klubu partii Sebastian Łukaszewicz, p.o. dyrektora gabinetu marszałka Roberta Jabłońskiego oraz radny miejski Henryk Dębowski. – Materiały zamieszczone w internecie w sposób jednoznaczny wskazują na ich czynny udział w ustawieniu blokad przeciwko marszowi. https://www.fakt.pl/hobby/historia/dawne-przeklenstwa-i-wulgaryzmy-znaczenie-przeklenstw/he2ky65
JONASIK2019.07.23 9:04
nie ten link, ten jest poprawny: https://dorzeczy.pl/kraj/108885/Prezydent-Bialegostoku-zawiadamia-prokurature-ws-dzialaczy-PiS-Chodzi-o-Marsz-Rownosci.html ale ten pomyłkowy też ciekawy, np w kontekście wyrazu "kobieta"
Zerr02019.07.23 10:00
Blokady sa w pełni usprawiedliwionym sposobem na sprzeciw obywatelski wobec Sekty LGBT. Uczestnictwo w blokadzie nie oznacza w żadnym stopniu "bandytyzmu". Przypomnę, że wlewacka hołota intensywnie blokuje marsze prawicy i jakoś nigdy nie jest wyzywana od bandytów. NB przy Marszu Dominacji LGBT nie było zadnych 'bandytów'. Jedyną pobitą osobą - której foto szczyciły sie wlewackie merdia - była KONTRmanifestatnta. Nawet ten wasz 'nastolatek' podobno pobity - nie był wcale pobity. Przyznał to na Youtube. Nikt was wlewaków na szczęście nie bił. Słowo "bandyta" jest określeniem, którego zwykle uzurpatorska, socjalistyczna władza używała w odniesieniu do ludzi niewinnych. Gładko wchodzicie w buty bolszewickichg zbrodniarzy. Na razie małpujecie słowa i myśli. Na razie.
Bogo2019.07.23 9:00
A Biedroń mówi, zakładam stringi i idę na imprezę.
polak2019.07.23 12:06
gw- to padziewie winno się wydawać w rolkach ,z miękkiego papieru i nie drożej niż 0,99zł. do tego tylko się nadaje