„Gazeta Wyborcza” donosi na Lisickiego i domaga się reakcji władz Kościoła - zdjęcie
07.09.13, 09:57

„Gazeta Wyborcza” donosi na Lisickiego i domaga się reakcji władz Kościoła

5

Ks. Pawlikowskiemu nie podoba się książka redaktora naczelnego „Do Rzeczy” „Kto zabił Jezusa?”. Uznaje on ją za niezgodną z najnowszymi odkryciami biblistów, których przykładem ma być opinia wyrażona przez Raymonda Browna, który miał powiedzieć, że gdyby św. Paweł miał syna, to kazałby go obrzezać... Cóż to akurat jest dość oczywiste, ale warto też zwrócić uwagę na taki drobiazg, jak fakt, że rolą nauki nie jest rozważanie, co by było gdyby było... A nic nam nie wiadomo o tym, by św. Paweł syna miał.

Ale cały ten wywód – zamieszczony w tekście „Od takich biblistów uchowaj nas, Panie”, ma służyć tylko jednemu celowi. Chodzi o doprowadzenie do wniosku, że Pawłem Lisickim i jego książką powinny się zająć... - tak, tak – władze Kościoła w Polsce. „Książka zasługuje na surową krytykę ze strony biblistów i historyków, a także ze strony władz Kościoła katolickiego w Polsce, gdyż pozostaje w sprzeczności z oficjalnym nauczaniem Kościoła w ostatnim półwieczu. Brak takiej krytyki byłby skazą na polskim katolicyzmie” - oznajmił Pawlikowski, pokazując, nie po raz pierwszy niestety, że dialogiści są w stanie dialogować ze wszystkimi poza swoimi współwyznawcami. Dla nich mają potępienia i donosy.

Tomasz P. Terlikowski

Komentarze (5):

anonim2013.09.7 11:16
znajac GWno tak postawili pytania ze zmanipulowali biednego ksiedza ktorego nikt nie ostrzegl ze GWno niczym nie rozni sie od gowna i lepiej sie nje tykac.
anonim2013.09.7 12:42
no to mnie zachęcili mnie do przeczytania :-)
anonim2013.09.7 13:12
Ciekawe co na to Jan Turnau, który książkę Lisickiego na łamach GW chwalił :)
anonim2013.09.7 20:31
Podoba mi się określenie czerskiego organu - GooWno michnicze. Smród jaki stamtąd dolatuje wkrótce ustanie. "Ja wójt woma to mówie".
anonim2013.09.9 0:22
"Uznaje on ją za niezgodną z najnowszymi odkryciami biblistów, których przykładem ma być opinia wyrażona przez Raymonda Browna, który miał powiedzieć, że gdyby św. Paweł miał syna, to kazałby go obrzezać" No to jeżeli opierają się na gościach, którzy bredzą takie idiotyzmy rażąco sprzeczne z tym co sam św. Paweł pisał w Biblii, to nie dziwi, że przychodzą im do głowy głupawe donosiki na Liciskiego.