Nie milkną komentarze po wczorajszym głosowaniu, w którym Sejm przyjął ustawę o zasobach własnych UE, niezbędną dla uruchomienia wypłat z unijnego Funduszu Odbudowy. Ustawa została poparta przez wszystkie ugrupowania za wyjątkiem Solidarnej Polski i Konfederacji, które zagłosowały przeciw oraz Platformy Obywatelskiej, która wstrzymała się od głosu. Teraz na temat postawy PO wypowiedział się Krzysztof Gawkowski z Lewicy.

- Jesteśmy opozycją racjonalną, nie totalną - podkreślił Gawkowski, odnosząc się wielokrotnych oskarżeń polityków PO kierowanych wobec Lewicy za porozumienie się z PiS w sprawie Funduszu. Radek Sikorski porównał nawet porozumienie Lewica-PiS do paktu Ribbentrop-Mołotow - więcej czytaj tutaj.

- Lewica startowała w wyborach w 2019 roku jako opozycja wobec PiS-u, i wystartuje jako opozycja w kolejnych wyborach - zapewnił Gawkowski.

Dodał również, że w jego ocenie politycy PO powinni "przestać gadać i zacząć robić".

Zdaniem Gawkowskiego, jeśli PO uważała, że rząd mógł upaść, powinna była złożyć w Sejmie wniosek o konstruktywne wotum nieufności, który Lewica by poparła.

- Opozycja w Polsce musi być taka która reaguje, a nie tylko ten stan rzeczy konserwuje. My mamy odwagę, albo największa partia opozycyjna ma odwagę i weźmie odpowiedzialność, albo tę odpowiedzialność my weźmiemy - powiedział.

Wcześniej w ostrych słowach postawę Platformy Obywatelskiej i jej środowiska skrytykował Włodzimierz Czarzasty, zwracając się do Sikorskiego i Giertycha, aby ci "stuknęli się w głowę" - więcej czytaj tutaj.

jkg/rp