Gabinet cieni Jarosława Gowina - zdjęcie
24.09.13, 10:14

Gabinet cieni Jarosława Gowina

9

Za politykę rodzinną odpowiadać ma Konstanty Radziwiłł, wiceprezes Związku Dużych Rodzin Trzy Plus, znany cześniej jako prezes Naczelnej Rady Lekarskiej. Demagrafią zajmować się ma prof. Krystyna Iglicka-Okólska, dyrektor Centrum ds. Migracji i Demografii. Prof. Wojciech Maksymowicz, były minister zdrowia w rządzie Buzka u Gowina został konsultantem ds. służby zdrowia.

Konsultantem ds. edukacji jest prof. Sylwia Sysko-Romańczuk ze Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, w przeszłości wiceminister edukacji. Nauką i szkolnictwem wyższty zajmie się prof. Stanisław Karpiński z SGGW, były wiceminister nauki. Zygmunt Frankiewicz, od dwóch dekad prezydent Gliwic zajmie się samorządem terytorialnym.

Finansami publicznymi zajmie się prof. Stanisław Gomułka, były zastępca ministra Jacka Rostowskiego, dziś jeden z jego oponentów. Konsultantem ds. wolności gospodarczej zosatał  ekonomista Paweł Dobrowolski, prezes Fundacji Obywatelskiego Rozwoju założonej przez Leszka Balcerowicza.

Żadna z tych osob nie zajmuje się obecnie aktywnie polityką.

ToR/rp.pl

Komentarze (9):

anonim2013.09.24 10:31
Jak dlugo jeszcze będa nas karmić żarciem poraz n-ty odgrzewanym w mikrofalówce?????!!!! Czy w Polsce nie ma ludzi młodych i na tyle inteligentnych, żeby przejać stery państwa???!!! Tym wszystkim panom już DZIEKUJEMY!!! Idźcie na ryby czy na grzyby i dajcie szansę ludziom młodym! BHO!!!
anonim2013.09.24 10:41
A kogo jeszcze obchodzi ten raczej nieudany Palikot-bis?
anonim2013.09.24 10:48
Kefas - mówisz o sobie w liczbie mnogiej?
anonim2013.09.24 11:13
Szarlej, ja jeszcze psychicznie czuję się znakomicie i rozdwojenia jaźni nie mam. Jednak myślac o Polsce obejmuję myślami wszystkich moich rodaków, dla których Polska jest dobrem najcenniejszym.
anonim2013.09.24 11:20
Najmądrzejszy człowiek z tego całego PO, którego był członkiem.
anonim2013.09.24 11:53
Kefas - a przynajmniej tak sobie mówisz. Według mnie po prostu lepiej się czujesz, kiedy uważasz że Twoje poglądy są współdzielone przez "rodaków, dla których Polska jest dobrem najcenniejszym". No a tym, kto jest takim modelowym Polakiem też pewnie Ty decydujesz? Osobiście nie jestem jakimś zagorzałym patriotą, ale swój kraj cenię, lubię i chciałbym żeby w naszym kraju żyło się dobrze. A że moje poglądy które określam jako konser-liberalne (konserwatywne obyczaje, liberalna gospodarka) nie mają obecnie reprezentacji w parlamencie to wspieram pana Gowina i nie uważam, żeby pan Gowin był jakąś wydmuszką kontrolowaną przez pana Tuska.
anonim2013.09.24 13:44
Szarleju, szanuję Cię lecz pamiętaj jednak jedno: dobrze pomalowana wydmuszka bez problemu może przypominać prawdziwe jajko. Problem w Polsce polega na tym, że IIIRP została zbudowana na zgnilym i spróchniałym fundamencie bezpieczniacko-agenturalnym czerwonej bolszewii. Dlatego zanim zbudujemy nowy dom, musimy najpierw zaczać od nowych i mocnych fundamentów.
anonim2013.09.24 16:31
Powodzenia, jakaś poważna alternatywa dla zasiedziałych prezesów Tuska, Kaczyńskiego i Millera na garnuszku publicznym.
anonim2013.09.24 22:00
Szikander, pamiętasz takie przysłowie"Czym skorupka za młodu nasiaknie, tym na starość traci". Młodzi ZAWSZE ucza się od starszych! Pozdrawiam.