Funkcjonariusze publiczni nie powinni być zaangażowani we wspieranie WOŚP. Płacą za to podatnicy! - zdjęcie
05.01.15, 12:06fot. za tarnow.net.pl

Funkcjonariusze publiczni nie powinni być zaangażowani we wspieranie WOŚP. Płacą za to podatnicy!

30

Portal Fronda.pl: Chciałby Pan zakazać żołnierzom, policjantom i innym funkcjonariuszom publicznym wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Skąd taki pomysł?

Stanisław Pięta, PiS: To nie jest świeży pomysł. Jeszcze w poprzedniej kadencji złożyłem interpelację w takiej sprawie, ale nie uzyskałem odpowiedzi. Później otrzymałem anonimowy telefon od jednego z urzędników z ministerstwa, który opowiedział o korespondencji pomiędzy Komendantem Głównym Policji a ministrem. W tej korespondencji komendant przygotował precyzyjną odpowiedź na temat kosztów, jakie ponosi policja, angażując się w działania wspomagające akcję Owsiaka. Pomimo tego, że minister otrzymał precyzyjne dane o kosztach sięgających milionów złotych, odpowiedź, którą ja otrzymałem była ogólnikowa i powierzchowna.

Dlaczego teraz ponownie występuje Pan z taką propozycją?

Dziś, na skutek wyroku sądu i pracy, którą w zbadanie sprawy włożył bloger Matka Kurka wiemy, że powiązania między fundacją a firmami założonymi przez Owsiaka są wybitnie niejasne, zaś beneficjentem działalności charytatywnej jest małżonka Owsiaka. Dlatego wydaje mi się stosownym, by funkcjonariusze państwowi przestali angażować się w przedsięwzięcie, które nie przynosi chluby mundurowi.

Jak to zaangażowanie konkretnie wygląda?

Wszystkie imprezy, koncerty, sztaby są chronione przez policję. Funkcjonariusze czuwają nad tym, by żadna krzywda nie stała się wolontariuszom. To wymaga zwiększenia liczebności patroli. Ponadto, organizowane są różnego rodzaju pokazy. Pamiętam przelot Owsiaka odrzutowcem, który miał reklamować WOŚP. Za to wszystko płacą przecież podatnicy. Nie uważam, że na tym powinna polegać działalność charytatywna.

Jak Pańskim zdaniem powinna wyglądać?

Szanuję tych wszystkich, którzy z potrzeby serca chcą pomagać chorym dzieciom czy starszym osobom. Chylę głowę przed każdym, kto pomaga innym. Nie jestem jednak pewien, czy w WOŚP rzeczywiście chodzi o to, by pomagać ludziom czy o to, by zorganizować sobie medialną popularność i świetnie na niej zarabiać (media podają informację, że państwo Owsiakowie stali się szczęśliwymi posiadaczami apartamentu w Warszawie za milion złotych). Ten sztucznie wykreowany autorytet wykorzystywany jest też w celach politycznych – przypomnę, że w 2010 WOŚP zagrał w środku roku tylko po to, aby pan Owsiak mógł poprzeć urzędującego prezydenta. To wydaje mi się wysoce niestosowne, niesmaczne. Funkcjonariusze publiczni (nie chodzi tylko o żołnierzy, policjantów, strażaków, ale także urzędników państwowych i samorządowych) nie powinni angażować się w takie przedsięwzięcie, byśmy nie mieli do czynienia z ponoszeniem przed podatników kosztów prywatnej akcji, która jest pretekstem do medialnego lansu i zarabiania dużych pieniędzy.

O jakich dokładnie kosztach można mówić?

Znane mi są wyłącznie szacunkowe kwoty, ponieważ osoba, z którą rozmawiałem kilka lat temu przedstawiła mi takie dane. Minister otrzymał szczegółowe dane od Komendanta Głównego Policji. Była to jednak rozmowa telefoniczna, nie posiadam więc tych danych na papierze. Zaangażowanie policji według mojego rozmówcy kosztowało ok. 7-8 milionów złotych.

Interpelację w takiej sprawie już raz Pan składał i niczego nie udało się osiągnąć. Czy tym razem może być inaczej? Do finału WOŚP zostało niewiele czasu.

Myślę, że tak. Wprawdzie interpelacja została wysłana tradycyjną drogą do marszałka Sejmu, ale wcześniej wysłałem ją też do sekretariatu ministra Siemoniaka i minister Piotrowskiej, by przed WOŚP mieli oni pełną świadomość wysokiej niestosowności zaangażowania żołnierzy i innych funkcjonariuszy publicznych w to przedsięwzięcie. Powinny natychmiast zostać wydane zarządzenia, które skutkowałoby nieangażowaniem się funkcjonariuszy publicznych w akcję Owsiaka.

Finał WOŚP związany jest z licznymi koncertami, etc. Rozumiem, że do zabezpieczenia tych imprez powinna zostać wynajęta prywatna firma ochroniarska?

Tak właśnie powinno to być zorganizowane. Na organizatorze ciążą koszty zabezpieczenia. Każdy może to sprawdzić, próbując zorganizować koncert lub inną imprezę masową. Owsiak wysługuje się policjantami i naraża na koszty podatników. Pieniądze wydawane na wynagrodzenia i paliwo dla tych funkcjonariuszy powinny być spożytkowane tam, gdzie rzeczywiście występuje zagrożenie bezpieczeństwa. Owsiak powinien zatrudnić agencję ochrony.

Rozm. MaR

Komentarze (30):

anonim2015.01.5 12:55
Głupszego posła nie było w żadnej kadencji.
anonim2015.01.5 12:57
Akcja Owsiaka jest pewnego rodzaju "placebo" na sumienia elit i części społeczeństwa,by usprawiedliwić swój codzienny egoizm,coroczną zrzutą na "chore dzieci".Jest to swojego rodzaju manipulacja ludzkimi uczuciami,pełniąca także funkcje propagandowe,polegające na wykreowaniu sztucznego autorytetu i posługiwanie się nim,w razie gdy trzeba komuś "dołożyć z baśki".Oprócz tego "autorytet" ten skierowuje buntownicze postawy młodych w pożądanym dla sprawujących władzę kierunku.
anonim2015.01.5 13:01
"Minister otrzymał szczegółowe dane od Komendanta Głównego Policji. Była to jednak rozmowa telefoniczna, nie posiadam więc tych danych na papierze. Zaangażowanie policji według mojego rozmówcy kosztowało ok. 7-8 milionów złotych." To 7 czy 8mln? Bardzo precyzyjne dane.
anonim2015.01.5 13:12
http://jaroslawkaczynski.info/foto/artykul/a,301 "Jarosław Kaczyński przekazał album dla WOŚP i przypomniał o akcji Caritas" " To są bardzo ważne i potrzebne akcje i dlatego je wspieramy - dodał kandydat."
anonim2015.01.5 13:18
Ale się porobiło... Uderz w stół, a nożyce się same odezwą... Panie, Panowie: swojski_lewak, ANOVA, zibi33, stefa60, no i oczywiście nie(d)oceniony Piogal, widać, że, albo myślenie sprawia Wam kolosalna trudność, albo Wam płacą za pisanie głupot. Od dłuższego czasu już widać, że Owsiaczek stworzył fabryczkę do zbierania kasy. Udowodniono to kilka razy. Podać przykład najbardziej jaskrawy? Przegrany przez Owsiaka proces ze znanym blogerem Matka Kurka. Wiele potrzeba? Ale Wy oczywiście starym obyczajem: ... a w Ameryce to bija murzynów...
anonim2015.01.5 13:28
Tak przy okazji, czy poseł Pięta wie może ile podatnika kosztuje policyjna obstawa pisowskich marszów ?
anonim2015.01.5 13:31
@Max49 "Częściowo faktycznie powinni "wyręczyć" policjantów prywatni ochroniarze." I tak się zresztą dzieje.
anonim2015.01.5 14:00
złodziejaszków Owsiki trzeba tępić a nie wspierać te mafie
anonim2015.01.5 14:00
Mam nadzieję że to samo ma dotyczyć imprez kościelnych (pielgrzymek, procesji, itd).
anonim2015.01.5 14:58
Ile razy można tłumaczyć lewackiej ciemnocie że WOŚP nie pomaga żadnym dzieciom tylko sponsoruje z pieniędzy wyciągniętych od podatnika sprzęt dla państwowej służby zdrowia która jak każda instytucja państwowa marnotrawi dużą część środków do tego jest nieudolna i niemożliwe jest pociągnięcie do odpowiedzialność ludzi za taki stan rzeczy odpowiedzialnych. Pomaga się komuś wrzucając do puszki na operację zagraniczną dla konkretnej osoby lub na wózek inwalidzki dla kogoś natomiast zbieranie na sprzęt dla państwowej służby zdrowia na którą się już zapłaciło przymusowy podatek jest bezczelnością. Za sprawą Owsiaka udaje się trochę przypudrować ten chory system i odsunąć potrzebne reformy które z pewnością zaszkodziłyby interesom wielu. Dzięki temu że Owsiak wyciągnie dodatkowe pieniądze od społeczeństwa dalej w najlepsze w tym państwowym molochu trwać może marnotrawienie pieniędzy podatnika. Poza tym ogólnie wpłacanie pieniędzy na wszelkie takie wielkie akcje to głupota. Takie akcje zbyt wiele kosztują, zbyt wiele wokół nich przepychu i showu, zbyt wiele okazji do gwiazdorzenia przed kamerami a przecież "Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa". Dlatego lepiej dać kasę na jakąś Szlachetną Paczkę czy podobną akcję. Co do funkcjonariuszy policji to nie dziwi mnie że zbierają na sprzęt dla służby zdrowia. Jedno i drugie to budżetówka. Dla równowagi pielęgniarki powinny chodzić z koszykami po szpitalach i zbierać na nowe radiowozy dla policji. Jak ma być paranoja to niech będzie na całego.
anonim2015.01.5 14:59
Oczywistym jest że policja nie może podczas pełnienia służby zajmować się żebraniem dla Jurasa który na chorych dzieciach zdobywa złote melony upychane do słoika. Koszty tej hucpy jednorazowej Jurasa znacząco przewyższają ilość pieniędzy przeznaczane na nabycie tandetnej jakości medycznych urządzeń. Jeśli policjant mimo przekrętów wośp chce sie angażować w ten gangsterski proceder Jurasa należy się takiemu dokładnie przyjrzeć czy aby sam nie jest skorumpowanym gliniarzem.
anonim2015.01.5 16:14
@arbiter Sugerujesz ,że żeby nie pieniądze z WOŚP nie zostałby zakupiony sprzęt ratujący życie dzieci potrzebny w w szpitalu? Wiesz,że tak nie jest.Pewnie też wiesz ,że od każdej sumy ,którą WOŚP podaje jako uzbieraną należy odjąć takie właśnie koszta jakie ponosi budżet państwa w postaci chociażby takiej jak opisuje to Pięta.Czyli 7-9 milionów rocznie mniej.I pewnie wiesz (bo wystarczy umieć czytać żeby to wiedzieć) ,że nikt w artykule nie namawia do tego żeby funkcjonariusze publicznie nie wrzucali do puszek z własnej kieszeni tylko żeby nie wydawać pieniędzy z budżetu,bo to prosta matematyka:pieniądze wydane na ochronę koncertu na pewno nie zostaną wydane na sprzęt ratujący życie dzieciom.Myślę ,że Owsiak zatrudniając prywatne firmy ochroniarskie(lub np.: nie latając odrzutowcem) wydałby mniej niż w sumie podatnicy wydają poprzez koszta generowane przez zaangażowane służby publiczne.
anonim2015.01.5 16:36
"te osoby to zawodowi oportuniści, oni nigdy nikomu nie pomogli " A skąd Ty możesz wiedzieć kto komu i w jaki sposób pomaga? Pomagać to można bliźniemu ale państwowa służba zdrowia nie jest bliźnim tylko jak każda instytucja państwowa stanowi kulę u nogi nie pozwalającą wprowadzić zdrowych, uczciwych i sprawiedliwych rozwiązań. "Festiwal nienawiści katolickiej braci, ataki na fundację charytatywną" Jeśli ktoś zbiera pieniądze na instytucje na którą już raz zapłaciłem w podatkach przez co zostałem pozbawiony prawa wyboru i zmuszony do korzystania z niej to jest raczej piątą kolumną urzędu podatkowego a nie fundacją charytatywną.
anonim2015.01.5 17:04
Po cóż więc marnować tyle czasu, energii i pieniędzy by w zamian uzyskać coś tylko symbolicznego? Czyżby ważniejszy z punktu widzenia władzy był jej efekt psychologiczny? No jeśli nie na instytucję to na co zbierają? Pozostaje już tylko to potrącają sobie jako koszta działalności a to dla nich nie jest już kwotą symboliczną.
anonim2015.01.5 17:56
Dane mogą być na tyle nieprecyzyjne, że po odliczeniu wszystkich kosztów własnych WOŚP i podatników wyjdzie, że na chore dzieci zostaje 7 mln na plusie albo na minusie.
anonim2015.01.5 18:22
Po co ta orkiestra. Jeżeli nie jest to prawdziwa pomoc, to chyba nie wypada organizować takiej pompy?
anonim2015.01.5 19:55
@KrzysiekWarszawski Kolego,Fronda w tym kształcie prawnym w jakim funkcjonuje nie może organizować zbiórek pieniędzy a czy jej dziennikarze organizowali takie (tak jak by dziennikarze innych portali organizowali) po prostu nie wiesz.Nie wiesz też czy wspierali i wspierają.Także konfabulujesz. Zrozum.My żyjemy w kraju w którym rząd stać na kilka tysięcy limuzyn,przerośniętą biurokrację,najdroższe na świecie stadiony i autostrady,miliardy złotych rocznie na absurdalnie wysokie zarobki posłów,ministrów i ich dworów setek wysokich urzędników.Skoro na to stać to nie jest więc możliwe żeby nie było nas stać na sprzęt ratujący życie dzieci i to nie "w końcu na pewno" jak Ty to piszesz ale już,natychmiast.To proste i logiczne.Rozumiesz?Stać nas tylko nasza władza woli wydawać na inne rzeczy.To dlatego pompuje się za publiczne pieniądze takie akcje jak WOŚP.Żeby w ten sposób "odciążyć" budżet,mieć na poprzekręcane przetargi a podatnicy żeby jeszcze raz z tego co im zostało po opłaceniu podatków zapłacili za to co jest najistotniejszym sensem istnienia podatków w ogóle. Ps.Z tą akcją Znicz to nie trafiłeś bo prywatni ochroniarze mogą koncert ochraniać ale nikt oprócz policji nie może zatrzymywać aut i kontrolować trzeźwości kierowców.
anonim2015.01.5 21:02
"Pozwolę sobie odpowiedzieć. Zapewne koniec końców zostałby kupiony. Jednak wydaje mi się, że w budżecie, który ma do dyspozycji ministerstwo zdrowia, poszczególne cele nie są wyszczególnione i to co w ramach kontraktów trafia do szpitali musi od razu wystarczyć na wszystko" Otóż to. Sprzęt zostałby kupiony. Zrobiono by oszczędności na administracji czy na czymś innym bo każda państwowa instytucja marnotrawi krocie, i skoro jest to jakiś ułamek budżetu to znalezienie takich oszczędności nie stanowiłoby problemu. Ale Jurek kupi sprzęt więc oszczędności szukać nie trzeba. "W przypadku akcji "Znicz" też będziecie twierdzić, że dysponujące cmentarzami parafie mają zatrudniać prywatnych ochroniarzy do wyłapywania nietrzeźwych kierowców?" Ja tam faszystą nie jestem więc nie obchodzi mnie co inny człowiek jadł czy pił zanim zasiadł za kierownicą więc nie oczekuję od policji nękania kierowców i przetrzepywania ich wnętrzności. Starczy mi że sprawca wypadku zostanie ujęty i surowo ukarany jeśli udowodni mu się winę. "Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że pieniądze WOŚP wydajecie tak chętnie dlatego, bo sami niczego na podobną skalę nie jesteście w stanie zorganizować" Ale kto je wydaje? Jacy my? O co Tobie chodzi w ogóle? Publicyści są od pisania krytycznych artykułów a chodzący z puszką od zbierania. Czy ktoś kto chodzi z puszką jest rozliczany z zebranej kasy czy z liczby napisanych artykułów? Czyż nie mam prawa krytykować faktu ze dostałem za słoną potrawę w restauracji tylko dla tego że sam nie jestem kucharzem? "Wartość pomocy zorganizowanej przez ten serwis od lat wynosi zero." Nie wiem, nie znam się ale wartość pieczywa wypieczonego przez pocztę też jest równa zero. I co z tego? I bardzo dobrze! "Społeczeństwo obywatelskie polega na tym, że ludzie sami decydują co chcą robić. I co wspierać. Dla ciebie może to nie ma sensu - inni jednak widzą w tym coś dobrego. Twoim zdaniem miałoby to być zabronione?" No i w czym problem? Bo z tego że pan Pięta? czy jak mu tam napisał że funkcjonariusz na służbie nie powinien działać na rzecz WOŚP nie wynika ze się coś komuś zakazuje. Przecież prywatnie tenże funkcjonariusz może Panu Jurkowi przekazać mieszkanie, samochód albo i żonę. Mi przynajmniej chodzi o to żeby oddzielić to co jest przymusowe i państwowe od tego co jest prywatne i dobrowolne. Społeczeństwo obywatelskie? A cóż to za dziwoląg? Na pewno sam tu nie mogę o niczym decydować bo pod przymusem podatkowym jestem skazany na państwową służbę zdrowia. Do tego jakiś Owsiak i spółka chce żebym na to do czego zostałem zmuszony dopłacał jeszcze z zachwytem pod charytatywnymi hasłami. No paranoja jakaś. To tak jakbym zgwałcił kobietę, dał jej 150zł i zażądał żeby mnie bez urazy pocałowała.
anonim2015.01.5 22:27
@KrzysiekWarszawski Ty rozumiesz co piszesz?Dopóki redakcja portalu nie ustosunkuje się do konfabulacji usera piszącego na jej forum to owe konfabulacje "będą odpowiadać prawdzie"???Niezły odlot.A jakby ktoś na murze , niedaleko gdzie mieszkasz napisał "KrzysiekWarszawski jest głupi" to była by to prawda dopóki byś nie przykleił obok zaświadczenia lekarskiego ,że tak nie jest oraz wyciągu z testu na IQ.Wedle twojej logiki tak to właśnie wygląda. Poza tym Ty zdaje się twierdzisz,że wydawanie kosmicznej góry publicznych pieniędzy na zbędne luksusy władzy,poprzekręcane przetargi,korupcja,nepotyzm ogólnie rzecz biorąc marnotrawienie pieniędzy podatników nie ma związku z tym ,że brakuje na służbę zdrowia i trzeba dozbierać w takich akcjach ja WOŚP.Dobrze Ci radzę nie wyskakuj z czymś takim gdzie indziej niż na anonimowym forum bo jak ktoś nie rozumie tak prostych zależności to z miejsca może być zdyskwalifikowany jako rozmówca. Acha i jeszcze raz przemyśl to sobie.Parafie nie mogą wynająć do kontroli trzeźwości kierowców prywatnych firm ochroniarskich bo prywatne firmy ochroniarskie nie mają prawa kontrolować trzeźwości kierowców.No prościej się już nie da.
anonim2015.01.5 22:47
"Po trzecie najmniejszą instytucją mogącą zorganizować zbiórkę publiczną jest komitet społeczny. Do którego założenia są potrzebne TRZY osoby - niekarane i dysponujące pełnymi możliwościami podejmowania czynności prawnych. To mniej niż liczy "pisząca" na frondzie ekipa.." To przykre że socjalistyczne państwo przeszkadza obywatelom w swobodnym dysponowaniu własnymi pieniędzmi. "Państwo to jedno - ruchy obywatelskie to zupełnie co innego. Jedne i drugie są tu znienawidzone." Że co? Tu nie ma "zupełnie nic innego" Jak można mówić że fundacja wspierana przez instytucje i media państwowe, zbierające na sprzęt dla państwowej służby zdrowia jest ruchem obywatelskim zupełnie nie mającym nic wspólnego z państwem? Gdyby Owsiak nie został wykreowany przez system nigdy nie urósłby do takich rozmiarów. To jest pełna symbioza. System jest potrzebny Owsiakowi a Owsiak systemowi. "Złe założenie. Na kupiony lub nie sprzęt trafiłyby do szpitali dokładnie te same środki. Nie byłoby zupełnie żadnych oszczędności. Byłoby tylko i wyłącznie to co dana placówka by sobie wygospodarowała. Na co ona by swoje pieniądze przeznaczyła, to bardzo ciężko powiedzieć. " Ahaaa, znaczy się w ogóle negujesz fakt że państwowa działalność jest mniej wydajna niż prywatna i nie da się w niej poczynić oszczędności. Niestety wiara w socjalizm to ciężkie schorzenie umysłowe. Uważasz że jeśli placówka dzięki niegospodarności może nieskończenie wielką sumę zmarnować to i od WOŚP powinna nieskończenie wielką sumę dostać? Bo przecież jeśli jednego roku nie zrobią oszczędności na premiach i administracji to następnego roku się rozzuchwalą i wydadzą na to dwa razy więcej. "Czyli pijani kierowcy mogą zabić dowolną ilość osób i będzie to w porządku. " Trzeźwi też mogą. Kto im zabroni? Dlatego należy karać ludzi za to co zrobili, a nie za to co mogliby zrobić. Gdyby było w porządku to nikt by nikogo nie karał. "Opluwa się ją dlatego, ponieważ ona istnieje - gdyż jej twórca jest inny niż ci którzy go szkalują." Tysiące akcji istnieje i twórca każdej jest inny. Niestety tylko ta jest w taki sposób wspierana przez media i tylko ta udaje prywatną a służy instytucjom państwowym. "Te "pompowanie publicznych pieniędzy" w takie akcje jak WOŚP to nic innego jak pełnienie funkcji służalczych wobec społeczeństwa. Ochranianie inicjatyw, z którymi owe społeczeństwo się identyfikuje. Jeżeli ono chce w nich uczestniczyć - to psim obowiązkiem państwa jest udzielnie im wsparcia." Tyle że aby jakieś pieniądze w coś wpompować najpierw trzeba je obywatelom podpierniczyć, ale tego oni już nie widzą. Wpompowuje się je też po to żeby jeszcze więcej od obywatela wypompować. Oczywiście wypompować od obywatela dużo więcej tak żeby dać jeszcze na media które mają naświetlić obywatelowi z jakimi inicjatywami powinien się identyfikować. "Tylko, że wy twierdzicie, że na górników można łożyć, na kościół można łożyć, na partie można łożyć - ale ludzie mają iść won..." Kto twierdzi? Gdzie twierdzi? To kiedy wośp na górników? W Barbórkę proponuję. wośp na partię w "święto demokracji" a na kościół w pierwszy dzień roku kościelnego. "Tylko, że jak jesteś słaby i w ciężkiej sytuacji to jedyne co mówi to "radź sobie śmieciu sam"." No i właśnie od tego są organizacje charytatywne. Od pomagania ludziom którzy nie z własnej winy popadli w kłopoty z których o własnych siłach nie są w stanie się wydobyć. Nie od kupowania sprzętu dla państwowej przymusowej służby zdrowia.
anonim2015.01.6 15:05
Artykuł /szukaj w całości/ Prof. Anna Rażny : PiS udaje, że reprezentuje ... Powiedziałabym, że opozycja polska /której NIE MA/ w pigułce.
anonim2015.01.6 17:58
Zawsze byłem przekonany, że nawet jeżeli istnieją pewne nieprawidłowości to WOŚP jest ideą szczytną, ale ostatni wpis Tomka Lipińskiego na fb dał mi do myślenia. Zresztą dlaczego Państwo nie jest wstanie sfinansować zakupu niezbędnego sprzętu medycznego?
anonim2015.01.6 19:32
Jakim wyjątkowym skur...synem trzeba być żeby apelować o nie wspieranie WOŚP przez funkcjonariuszy publicznych bo z podatków obywateli, a jednocześnie domagać się wspierania kościoła, jego świątyń, pielgrzymek, orszaków itp., z tychże podatków ? Dlatego właśnie wy PiS-owskie, zakłamane mendy nigdy nie zdobędziecie sympatii większości. Teraz to rozumiecie bęcwały ?
anonim2015.01.6 19:34
wojak Ty wspierasz maszynkę do "trzepania" kasy jaką jest kościół i jesteś zadowolony. W związku z tym odstosunkuj się od tych, którzy wspierają WOŚP. A jeśli chodzi o nożyce do wy nie wiadomo po jakiego wała się odzywacie przy okazji corocznej akcji WOŚP ? Boli? Za mało na kościółki ?
anonim2015.01.6 19:36
Mirek_Lubon ... nie jest w stanie bo finansuje świątynię opatrzności i inne katolickie głupoty.
anonim2015.01.7 9:16
@piogal - zobacz, co na wp.pl piszą ludzie w komentarzach. Kogo ty bronisz? Człowieka, który wykorzystuje dobre serce ludzi, żeby nabić sobie kabzę? Nie czepiaj się Frondy, czepiaj się przekrętasa, który na wezwanie sądu do okazania rozliczeń, nie pokazuje ich. Sam siebie robi dyrektorem graficznym spółki Złoty Melon, gdzie jest prezesem:)) Za ponad 12 tys zł miesięcznie. Żona zamyka podejrzaną spółkę Mrówka Mała i tego samego dnia otwiera spółkę Jasna Sprawa...Owsiak robi dyrektorem medycznym swoją żonę... a to już wypłata około 20 tys. miesięcznie... To nie Owsiak zbiera na dzieci, to dzieci zbierają na rodzinę Owsiaka!
anonim2015.01.7 11:21
@Slowly Zastanów się. Wynajęcie prywatnej ochrony koncertów jest tańsze niż angażowanie policji.Efekt więcej kasy zostaje w budżecie na np.: służbę zdrowia.Takie loty odrzutowcem i inne fajerwerki Owsiaka o których wspomina nie mają wpływu na hojność ofiarodawców.Są tylko niepotrzebnym wydawaniem kasy. O tym jest w artykule.Nikt tu nie mówi żeby państwo powstrzymywało się od działań przynoszących w efekcie zwiększenie dochodów WOŚP tylko o zaprzestaniu takich ,które w sumie oznaczają mniej kasy na służbę zdrowia.
anonim2015.01.7 12:46
Jakie koszty generuje 'ruch pielgrzymkowy'? A ile pieniedzy z budzetu pojdzie na Muzeum JPII? Zaczyna sie coroczny festiwal nienawisci . Odnosnie rozliczen finansowych. Czy archidiecezja gdanska oddala fiskusowi 7mln zlotych za afere Stella Maris? A co tam u Franciszkanow? zbankrutowali juz, jak sledztwo w sprwwie nielegalnego handlu bronia? A cegielki na stocznie ojca Rydzyka, rozliczone?
anonim2015.01.7 13:29
@Jedrzej1977 Przypominam osobom nie potrafiącym czytać ze zrozumieniem ,że propozycje opisane w artykule nie są propozycjami kościoła katolickiego a nawet nie są propozycjami PIS-u a tylko posła Stanisława Pięty. Nie mają na celu zmniejszenia efektywności WOŚP a raczej zwiększenie.
anonim2015.01.9 11:39
I znoeu na tym forum lewackie towarzystwo-Piogal i reszta.Szkoda z wami polemizowac.Proszę znajdzcie sobie korzystne dla was fora i 'ze dwora'.