31.10.13, 10:00Fronda

Fronda.pl zablokowana na Facebooku

Jak zapewne zauważyła część naszych Czytelników, korzystających z Facebooka, od dwóch dni nie aktualizujemy naszego frondowego fanpage’a. We wtorek dowiedzieliśmy się, że został on zablokowany na najbliższych siedem dni, dlatego nie możemy publikować tam naszych nowych materiałów ani odpisywać na przychodzące do nas wiadomości.

Jaki jest powód takiej kary? Otóż podlinkowaliśmy na naszym facebookowym profilu artykuł z fronda.pl, który zawierał zdjęcie abortowanego płodu. Chodziło o plakaty przygotowywane przez Fundację PRO – Prawo do Życia, na których zdjęcia rozszarpanych dzieci zestawiono z fotografiami posłów, którzy zagłosowali za odrzuceniem projektu zakazującego aborcji eugenicznej.

Facebookowi nie spodobał się także inny nasz materiał. Pisząc o jednej z demonstracji sympatyków Ruchu Narodowego przeciwko homopropagandzie, zamieściliśmy zdjęcie manifestujących z transparentem „Zakaz pedałowania”.

Właściwie, mocno nie dziwi nas ta cenzura. Szkoda jedynie, że administracja portalu społecznościowego traktuje swoich użytkowników wyjątkowo wybiórczo. My jesteśmy blokowani za zdjęcia aborcji, podczas gdy na Facebooku można znaleźć całą masę grafik szkalujących Kościół czy pokazujących Jana Pawła II jako pedofila.

MBW

Komentarze

anonim2013.10.31 10:06
już dawno oddałem rzadkiego kloca na pejsbuka
anonim2013.10.31 10:12
Śmieszne to jest. A golizna na "normalnych" portalach informacyjnych, na pierwszej stronie to jest norma i nikomu to nie przeszkadza. A tu prawda w oczy kole. Cenzura zaczyna wracać na całego.
anonim2013.10.31 10:31
Ludzie - no przecież to jest śmieszne.... Raptem takie rzeczy są drastyczne - jakbyście nie wiedzieli, co dzieci i młodzież oglądają w internecie - ostre porno, makabryczne horrory, więc takie coś to jest pikuś. Poza tym dzieci i młodzież tez powinni wiedzieć, na czym polega aborcja - że nie jest to tylko prosty zabieg usunięcia jakiejś małej komórki, że jest to po prostu rozszarpywanie małego ciałka.
anonim2013.10.31 11:01
Internetowa wolność ... manipulacji ...
anonim2013.10.31 11:43
Dziwne, że niektórym ludziom przeszkadza zdjęcie abortowanego dziecka, natomiast nic nie mają przeciwko samemu procederowi aborcji. Hipokryzja do kwadratu
anonim2013.10.31 11:49
@Gipsen - miło poczytać, że ktoś bez ogródek wspomni wprost o "zmasakrowanych zwłokach", w dodatku "poddanych przemocy", nie zaś o jakimś abstrakcyjnym "zabiegu".
anonim2013.10.31 11:57
@Olech - Makłowicz rozwodząc się przed kamerą nad walorami smakowymi jakiegoś mięsnego specjału też nie opowiada ludziom jak wygląda rzeźnia, przez którą świnie muszą wcześniej przejść. Tu i tu liczy się tylko efekt końcowy w postaci oczekiwanej przyjemności.
anonim2013.10.31 12:50
Speaker, masz rację, coś cicho o coca-colowym męczenniku Kubusiu W. z TVN-u, pewnie jeszcze szuka kurtki, a może bardziej kombinuje czym ją oblać. Ale oddał już podkoszulek, więc ma mały wybór, hi, hi. A do głównego tematu Facebook oczywiście jest cenzurowany, to żadne odkrycie. Prawda tam tez jest cenzurowana, bez złudzeń, dlatego tam mnie nie ma. A facebookowe obietnice o wolności itp. to bajki dla naiwnych.
anonim2013.10.31 12:57
Speaker, co do przedszkolaka piszesz bzdury. Przede wszystkich wykazujesz się nieznajomością psychologii rozwojowej. Poczytaj, potem pogadamy. Marian z Londynu - jak rozumiem każdy tak rozszarpujący nienarodzone dzieci jest psycholem. Z tym twierdzeniem zgadzam się w pełni. To po prostu ktoś taki sam jak SS-mani z Auschwitz, jego patronem jest doktor Mengele. Wyrok powinien mieć taki sam.
anonim2013.10.31 13:24
@Speaker - pani w przedszkolu nie musi wyjaśniać małemu Jasiowi do czego służy jego siusiak, bo on to wie. Do siusiania.
anonim2013.10.31 13:24
Przyczyna jest taka,ze facebook jest przezarty przez lewactwo na zasadzie zjawiska,ktore nazywa sie "wielkim marszem przez instytucje". Nie ma co biadolic,bo to nic nie da. Trzeba sie zatrudniac w facebookach, googlach itp tak,zeby ilosc ludzi o racjonalnych pogladach [=chrzescijanskich] tam przewazala i wtedy bedzie mozna zaczac rugowac te patologie. Tak samo z wikipedia. Wowczas to lewacki syf bedzie blokowany i cenzurowany,zeby nie uszkadzal ludziom mozgow, zwlaszcza mlodym, bo skala uszkodzen jest dramatyczna,co widac chocby po komentarzach zamieszczanych przez kapusciane lby do artykulow poratlu. Nalezy rowniez rozwijac chrzescijanskie fortuny,agresywne przejecia i manipulacje akcjami i bezlitosnie rujnowac lewackie wykwity z typow wymienionych powyzej. Jest to calkowicie uzasadniona samoobrona przed zaraza mentalnego zombie,ktorym jest stan umyslu czlowieka o pogladach lewicowych. Tych ludzi trzeba wyzwolic z tej hipnozy.
anonim2013.10.31 14:42
Pewnie jak by policja usunęła wystawę PRO epatującą takimi widokami na forum publicznym a nie na wystawie prywatnej to też byście płakali że was prześladują. Trzeba dodać że Facebook nie traktuje jednakowo zdjęć gore i golizny a np. szyderstwa czy jawnego obrażania. Dlatego właśnie wasze zdjęcia abortowanych płodów wylatują "z automatu", podobnie jak nawet niewinne zdjęcie karmiącej matki, a profile obrażające ludzi trzeba zgłaszać ręcznie, a i to nie zawsze pomaga. Dlatego są też profile obrażające i drugą stronę, bo internet to środowisko dość pluralistyczne :)
anonim2013.10.31 15:48
Dlatego nie założyłem konta na Facebooku. Ten portal jest anty chrześcijański. Czuję duchową niechęć do tego portalu. Inni mogą mieć inne zdanie o tym portalu.
anonim2013.10.31 16:04
Nie opowiadajcie bzdur, na fejsie jest nawet profil który codziennie publikuje profile do zgłaszania, bo według nich obrażają uczucia religijne. Wy zgłaszacie, Was zgłaszają, nie próbujcie znowu robić z siebie męczenników.
anonim2013.10.31 16:47
No, jeżeli nie widzicie różnicy między nagim ciałem a rozszarpanym niby płodem, to faktycznie wiele tłumaczy w temacie waszej mentalności i konstrukcji psychicznej...
anonim2013.10.31 18:02
Łomatko frondeleka zdanowali na pejsbuku. Po co się tam pchał? Przecież to własność żyda. Wleźli w gębę złego i się dziwują, że ślinę przełknął. Dno.
anonim2013.10.31 18:40
no to chyba dobrze, ze zablokowali z takiego powodu. My Polacy nie widzimy powodow dla ktorych aborcja bylaby zla.
anonim2013.11.1 3:37
Phi - mnie zablokowano konto z dużo bardziej błahego powodu. Ponieważ mam tam swoją ulubioną grę przestałam pisać jakiekolwiek komentarze. Można więc powiedzieć, że tym samym dałam się zakneblować. Sytuacja jest opisana tutaj: http://gosc.pl/doc/1689855.Zabobon-szkolny/2 Czytelniczka „Gościa” napisała na Facebooku: „Pan nasz powiedział: »kto was słucha mnie słucha« – czyli mamy przyjmować i realizować nauczanie Stolicy Apostolskiej. Ten, kto odrzuca autorytet Kościoła urzędowego, tym samym wyłącza się ze wspólnoty Kościoła – niczym się nie różni wtedy od protestantów”. Nazajutrz, gdy próbowała się zalogować na FB, zobaczyła swój wpis w ramce, a nad nią napis: „Usunęliśmy materiały opublikowane przez Ciebie. Usunęliśmy te treści z Facebooka, ponieważ naruszają one standardy społeczności”. Następnie otrzymała informację, że jej konto zostało zablokowane na 12 godzin. Wiadomo – katolicki fanatyzm trzeba tępić. Dodajmy, że profil zatytułowany „Jan Paweł Drugi zaj... mi szlugi”, przeciw któremu protestowały tysiące ludzi, wisi sobie w najlepsze. *** Portalowi Fronda proponuję zwinąć się z FB, można by ewentualnie spróbować publikacji na Twitterze.
anonim2013.11.1 8:00
Wczoraj przesadziliście na Frondzie! Z tym zdjęciem lalek przypominających dzieci z powbijanymi nożami w głowe... Co wszedłem na Fronde to ta masakra epatowała na mnie swą brutalnością. Z tego powodu kazałem dzieciom nie wchodzić na Fronde!