Francuski ksiądz pozwany. Powód? Powiedział prawdę na temat homoseksualizmu - zdjęcie
29.09.19, 12:05Fot. via Pixabay, CC 0

Francuski ksiądz pozwany. Powód? Powiedział prawdę na temat homoseksualizmu

59

Nieprawdopodobna sytuacja miała miejsce we Francji. Ks. Guy Pages przypomniał naukę Kościoła na temat praktyk homoseksualnych. Został za to… pozwany do sądu!

Pozew przeciwko duchownemu wytoczyli aktywiści LGBT. Oskarżyli księdza o „zniewagę i podżeganie do nienawiści ze względu na orientację seksualną”.

61-letni ksiądz w trakcie dyskusji w mediach społecznościowych na temat przyznawania parom homoseksualnym prawa do adopcji przypomniał, że sodomia to grzech i przestrzegał przed zgubnymi skutkami takich praktyk dla dzieci. To za te słowa został pozwany przez lobby LGBT.

W pozwie znajduje się informacje, że w czerwcu tego roku:

[…] zakonnik zamieścił cztery homofobiczne komentarze, opisując działania osób LGBTQ jako przestępcze, szczególnie groźne dla dzieci i żyjące w grzechu homoseksualizmu. Te uwagi w sposób oczywisty przekraczają granice wolności wypowiedzi”.

Załączono też screeny z wpisami księdza, w których pisał on między innymi:

[…] katolicy nie powinni wspierać i uczestniczyć w miesiącu dumy (gejowskiej) LGTB, bo jest to promocja kultury przeciwnej wierze i moralności”.

To wyjątkowo jaskrawy dowód na to, że lobby LGBT wcale nie zatrzymuje się w momencie, gdy jest społecznie akceptowane. Im zależy na indoktrynacji i niedopuszczaniu do głosu żadnej innej opcji. Mamy do czynienia z prawdziwą wojną cywilizacyjną.

dam/pch24.pl,Fronda.pl

Komentarze (59):

Nina2019.10.2 20:49
Wiara katolicka jest RADYKALNA i nie uznaje kompromisow
Ewa B.2019.09.30 8:56
"Gdy przyjdzie Duch Święty pouczy was o grzechu." To jest najważniejsze. Gdy już wiesz co jest obrzydliwością w oczach Boga, tylko wtedy masz szansę to odrzucić. Milczenie Kościoła w tych sprawach jest potężną mową nienawiści, która kieruje wielu na zatracenie. Wierzę w jeden Święty i Apostolski Kościół.... "A siły piekielne go nie przemogą..."
Jan Radziszewski2019.09.30 8:17
„Boża Sprawiedliwość dopuści na ludzi grzeszących grzechem nieczystym, zwłaszcza w jego najgorszych odmianach, wiele nowych chorób. Śmierć i piekło zbierać będą plony u wszystkich, lubujących się w nieczystości, szczególnie tej, przeciwnej naturze. + Choroba ta, będzie dotykać wielu ludzi żyjących i praktykujących homoseksualizm obojga płci (geje i lesbijki). + Będzie to choroba śmiertelna i bardzo zaraźliwa. + Objawy tej choroby zaczynać się będą dość łagodnie, a zarazić się nią będzie można jedynie grzesząc w ten sposób. Odmiana tej choroby, ale w o wiele bardziej srogiej formie, dotykać będzie osoby praktykujące zoofilię, a zwłaszcza jej skrajne odmiany (współżycie ze zwierzętami). Biada grzeszącym taką nieczystością! Jeżeli nie nawrócicie się, jeżeli nie rozpoczniecie surowej pokuty, to czekać was będzie straszny koniec w ciężkim poziomie ognia piekielnego. 616. Może takich kar nie zapowiada Pan w Piśmie św.? „ …) lecz tylko ludziom, którzy nie mają pieczęci Boga na czołach. - I dano jej nakaz, by ich nie zabijała, lecz aby pięć miesięcy cierpieli katusze. - A katusze przez nią zadane są jak zadane przez skorpiona, kiedy ugodzi człowieka. - I w owe dni ludzie szukać będą śmierci, ale jej nie znajdą, i będą chcieli umrzeć, ale śmierć od nich ucieknie!” (Ap. 9,4-6)
Jan Radziszewski2019.09.30 8:03
Andrzejnhohn3 Historia lubi się powtarzać! Tak samo, podobnie ich przodkowie przed niewolą Babilońską, w ziemi narodu - Izraela, którzy bogom-demonom, złym Idolom, składali ofiary z własnych synów i córek – co ujawnia Prorok Jeremiasz podając jako przyczynę ukarania Izraela: „I zbudowali wyżynę Tofet w dolinie Ben-Hinnom, aby palić w ogniu swoich synów i córki, czego nie nakazałem i co nie przyszło Mi nawet na myśl.” (Jr. 7,31) Czy prorok Izajasz nie zapowiadał, co czeka tych, co z braku mądrości, z głupoty, wybierają się do piekła: „Wszyscy razem pójdą w strzępy jak odzież, mól ich zgryzie.” (…) „Oto wy wszyscy, którzy rozniecacie ogień, którzy zapalacie strzały ogniste, idźcie w płomienie waszego ognia, wśród strzał ognistych, któreście zapalili. Z Mojej ręki przyjdzie to na was: będziecie powaleni w boleściach.” (Iz 50,9; 50,11) Czy nie mówi Pan „O, dusze ukochane, odstąpcie od grzechu, od szatan, od złych czynów jego. Czyńcie tylko dobre uczynki, pokutujcie. + Ilu wielkich ludzi, których wam dał Bóg Ojciec, by przyszli w tym XX-tym wieku, zniszczyliście, zabiliście jako dzieci niepotrzebne? Ilu świętych, którzy by mogli uprosić dla was łaski u tronu Pańskiego w XX-wieku zamordowaliście, zabiliście. + I mówicie, że dokonaliście tego prawem - to prawda. + Prawo takie ustaliliście sami na ziemi. Prawo Boże mówi: Nie zabijaj! Wy, pod dyktando szatana to wszystko robicie, mordujecie dzieci poczęte, wśród których zabiliście wielkich geniuszów i wielkich świętych. Wyszkoliliście ludzi, którzy mają miano lekarza. Obowiązkiem lekarza jest ratować zdrowie i życie ludzkie, a wy wyszkoliliście go na wielkiego zbrodniarza, który zabija, ciągle zabija życie poczęte. To wy przyuczyliście do tej zbrodni i prawnie tę zbrodnię przyjęliście. O, dusze Moje, jak mam was poratować, gdzie i jaką wskazać wam drogę? Zastanówcie się wszyscy, wszyscy idziecie na wieczne zatracenie, w odmęt piekieł. Tam będzie płacz wielki i zgrzytanie zębów, ale już będzie za późno. Moje święte Serce boleje nad wami, nad wami wszystkimi i przez was ciągle krwawi
Jan Radziszewski2019.09.30 4:02
Judaszu już Apostoł Judasz przekonał się na 100% pewne że Bóg istnieje jak po dokonanym samobójstwie wpadł do wiecznego PIEKŁA o czym daje świadectwo na niejednym egzorcyzmie . Niestety tą tragedią jego wiecznego życia, jego życiem wiecznym, nie jest wieczne życie z Bogiem, a wieczna śmierć, którą dobrowolnie i świadomie wybrał wieszając się na drzewie, pod wpływem wywartej na niego presji demonów zła w ogrodzie. (Dz. Ap. 1,15-20) Co wiec teraz jest jego wiecznym życiem? – Wieczna rozpacz i wieczne cierpienie, wieczne doświadczanie grozy, przerażającego horroru piekła, które wyraża się w jego słowach: „Gdybym tylko miał nadzieję! W piekle jest strasznie!; Nie wiecie jak ja się ich boję, czy wy to wiecie?! Och! Ta rozpacz, ta straszna rozpacz! To jest straszne! Wy nie wiecie jak okrutne jest piekło!!! Wy nie wiecie nic jak strasznie jest tam na dole! Wy nie wiecie jak to jest! Ja mam straszny kąt! Straszny kąt mam tam na dole Och! Och! Powiedzcie to wszystkim, że mam straszny kąt …! Żyjcie uczciwie! … To jest straszne! … Dla Boga, postawcie wszystko na jedną kartę, aby dostać się do nieba, choćbyście przez tysiąc lat byli męczeni na łożu tortur, przetrzymajcie to! Piekło jest straszne! Ono jest straszne! Nikt nie wie jak straszne jest piekło! Jest ono straszniejsze aniżeli myślicie …! Jest ono okrutne! Jest ono okrutne! Ja musze jeszcze powiedzieć, wolałbym jednak tego nie mówić. Jest jeszcze tak wielu ludzi.. którzy nie wierzą w piekło … ale … ale … ono istnieje!!! Piekło istnieje! Jest ono straszne! Ale to powiedzcie wszystkim młodym, wszystkim nauczycielom błędnych nauk, a zresztą powiedzcie wszystkim piekło istnieje! Jest ono przeklęcie straszne!!! Gdybym tylko słuchał Matki Bożej i nie zakładał pętli na szyję! Gdybym tylko miał nadzieję! Ale tak mówią wszyscy potępieni ludzie, tak mówią wszyscy, kiedy przychodzą do nas! Wtedy już jest jednak za późno! Nie wierzą w to, dopóki nie jest za późno!! !” - świadectwo Judasza z egzorcyzmów w Austrii (od 1975r)
violencja2019.09.29 19:19
17 Miejcie się na baczności przed ludźmi! Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. 18 Nawet przed namiestników i królów będą was wodzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom. 19 Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić, 20 gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was. 21 Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią. 22 Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. 23 Gdy was prześladować będą w tym mieście, uciekajcie do innego. Zaprawdę, powiadam wam: Nie zdążycie obejść miast Izraela, nim przyjdzie Syn Człowieczy11. Ewangelia wg św. Mateusza
Cierpliwy.2019.09.29 21:34
Trafny cytat ewangeliczny. Ale Judasz,dzielnicowy, dumne geje i inni to grupa pracująca dla kasy, by wymóc komentarze ich atakujące. Szkoda pisać bo oni wszystko olewają. Taka ich rola.
violencja2019.09.29 21:46
To nie dla nich
Prorok2019.09.29 17:07
Wczesniej czy pozniej go wno ja dy i spe rmo pije wyzdychaja na sodomiczne choroby.
Jan2019.09.30 1:51
Ślinotok słów!
Polak2019.09.29 16:20
CZY GDYBY NAWOŁYWAŁ DO ZABIJANIA KOBIET KTÓRE UPRAWIAJĄ SEX PRZED ŚLUBEM, ALBO LUDZI KTÓRZY PRACUJĄ W SOBOTĘ, TO TEŻ BYŚCIE GO BRONILI? TO JEST DOKŁADNIE TA SAMA CZĘŚĆ BIBLII KTÓRA MÓWI O HOMOSEKSUALISTACH.
JONASIK2019.09.29 19:10
No dobrze, ale chyba się zgodzisz, że kobiety pracujące w sobotę, a potem uprawiające przedmałżeński sex, zasługują na ukamienowanie? Chyba taka kumulacja wystarczy?
Pol ale nie Pot2019.09.29 16:04
Bronienie "praw" pedalow z lgtb to jak bronienie "praw" czlowieka Dzierzynskiego, Stalina, Bieruta, Pol-Pota czy Mao. Chyba nie oto chodzi. Ci z lgtb zasluguja na takie traktowanie jak ich poprzednicy. A kto mysli inaczej to czysty komuch, a to juz jest w Polsce zabronione.
gosc2019.09.29 15:59
Straszna, ale genialna mysl - zlapac za ... nozyczki i.... problem pedalstwa bedzie z glowy !!!
gość_ZZZ2019.09.29 15:18
Ja nic tu złego nie widzę. Normalny pogląd na gejowstwo. Szykanowanie za takie poglądy jest totalitaryzmem. Jest próbą zastraszenia inaczej myślący od lobby LGBTQ. To tak jak jechać na rowerze, na którym są dwa lewe pedały (po lewej stronie).
Max Fiend2019.09.29 15:08
"opisując działania osób LGBTQ jako przestępcze" - widocznie nie były przestępcze i dlatego oberwał za swoją "mowę katolickiej miłości". Należało się :-D
Moly2019.09.29 14:43
nie prawde tylko poglady. Ktore sa przesiakniete nienawiscia i podburzaniem do akcji motywowanych nienawiscia. Mam nadzieje ze dostanie kare za to i bedzie musial zamiatac ulice czy zbierac smieci w rowach przydroznych
Olin2019.09.29 13:17
uwaga - pedryle atakują.....
bogdanus2019.09.29 13:16
Ideologia LGBT jest ideologią totalitarną, podobnie jak nazizm, komunizm. W dążeniu do totalitaryzmu jest łagodniejsza a nawet przedstawia się jako ofiara.
ŻRNIJMY KUPY na ANDRZEJHAHN2019.09.29 13:05
@andrzejhahn A my się ŻERZNIEMY na twój grób! - podpisali sie: proboszcz Pocałumniewdoope oraz rabin Nożykdokotasa
prawda2019.09.29 13:00
„[…] katolicy nie powinni wspierać i uczestniczyć w miesiącu dumy (gejowskiej) LGTB, bo jest to promocja kultury przeciwnej wierze i moralności”. to jest na zachodzie karalne? Widzicie, do czego doszłu i jaka jest wolność słowa w wydanie lewaków! Chcecie tego w Polsce? Głosujcie na PO i komuchow, a zapewnią wam taką wolność słowa, jak tamtym na zachodzie Europy.
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.29 12:57
Rozszyfrowując kod frondy znaczy się, że pozwali go za kłamstwa i szkalowanie
Andrzej Ryszkiewicz2019.09.29 12:55
Sama krytyka ludzi o innej orientacji jeszcze nie jest przestępstwem,o ile te osoby coś złego robią,czy źle się zachowują.Jeżeli jednak ksiądz ten powiedział,że organizacja LGBT to organizacja przestępcza,a tak powiedział,no to jest to wypowiedź na tyle obraźliwa,mająca charakter nienawiści i trochę się nie dziwię,że sprawa trafiła do sądu.Ksiądz,to tylko taki sam człowiek,jak każdy inny,dlaczego ma być ponad prawem?
Maria2019.10.1 12:27
Na tej zasadzie połowę piszących tu komentarze też należałoby wsadzić
JS2019.09.29 12:47
Polskę też to czeka, jeżeli nie weźmiemy sprawy we własne, nie brukselskie, ręce. Mam nadzieję, że nie skażą tego księdza na ciężkie więzienie. Tchórzostwo Francuzów jest legendarne i tam pewnie nikt nie będzie protestował w jego obronie. Może starsi ludzie pomodlą się. I tak naród francuski zostanie bez kapłanów wystawiony na pastwę szatana. Jak doświadczą OSTRZEŻENIA, gdzie masowo pójdą do spowiedzi ? Króluj nam Chryste Pozdr.
Jarek2019.10.1 9:00
@ JS 1215 rok - IV Sobór Laterański wprowadza dogmat o spowiedzi usznej (werbalnej, w przeciwieństwie do wewnętrznej spowiedzi serca) Człowieku, spowiedź uszna, to jest nadużycie w stosunku do tego co powiedział Chrystus: "A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane»" J. 20 Gdzie tu mowa i nakaz spowiadajcie?! Po to tchnął na nich Ducha św. aby mogli wiedzieć komu odpuścić grzechy. Chrystus tego nie potrzebował, wiedział, kto szczerze żałuje i się nawrócił. Natomiast apostołowie potrzebowali mocy Ducha św. aby móc to robić. Zauważ kiedy św. inkwizycja zaczęła najbardzej wieszać, palić, itd. właśnie po wprowadzeniu spowiedzi usznej. Następny debilizm, to tzw. "tajemnica spowiedzi" Za komuny nasze klechy łamały to aż miło. Nawet pozwalali UB zakładać podsłuchy w konfesjonałach. Dla mnie spowiedź uszna to wścibskość i ściema, wprowadzić XII wieków po Chrystusie? Dlaczego? Co tamci ludzie nie będą zbawieni (rozgrzeszeni po spowiedzi serca)? św. Augustyn nigdy się nie spowiadał, i co i został ogłoszony świętym?
Justyn2019.10.2 9:20
Skoro ci to nie pasuje, to może wrócimy do spowiedzi z pierwszych wieków chrześcijaństwa. Jedna spowiedź (wyznawanie swych grzechów) w ciągu życia i to w obecności biskupa, i publicznie przed całą wspólnotą. Wcześniej nikt nie potrzebował spowiedzi, bo wszyscy żyli pełnią Łaski (skoro Chrystus miał za chwilę wrócić), nie to co my. Polecam dokształcić się nieco w temacie, a nie sadzić te protestanckie kulfony.
andrzejhahn32019.09.29 12:44
SRAM NA OBRZYDLIWY ZBRODNICZY kosciol katolicki
killpedryll2019.09.29 13:16
a ja sram ci na ryj cioto parchata.
Cloud2019.09.29 16:31
gdzie wasz drugi policzek? Wasz bóg mawiał coś innego.
proctolog2019.09.29 19:41
ty andrzejhahn3 ty masz już od by tek rozwalony i chodzisz z pampersem ......
Michal2019.09.29 20:17
JEŻELI W TOBIE JEST TYLKO FIZJOLOGIA TO CI WSPÓŁCZUJĘ Poruszaj szarymi komórkami a może sumieniem. Byłoby lepiej. Prawda was wyzwoli - mówi Chrystus. .
killpedryll2019.09.29 20:40
ale on nie ma szarych komórek tylko góvvno. ciægle tylko sra i sra.
Jan2019.09.30 1:39
Pomysł oglądania kupy, nawet własnej, wydaje się obrzydliwy ale wiedząc, że kształt, wygląd, kolor i zapach stolca może bardzo wiele powiedzieć o zdrowiu.
kamila2019.09.30 3:13
twojej matce srali miedzy nogami....dlatego smierdzisz jak fekalia trzaskowskiego
Adam 2019.09.30 6:22
W wieczności będziesz jadł to czym srasz.
współczuję2019.10.1 10:19
biedaku...!
andrzejhahn32019.09.29 12:43
wy katoliccy sekciarze nadal nie kumacie ze nie tylko wy zyjecie na swiecie i nie tylko wy macie uczucia.............ten wasz artykulik o obrazie uczuc religijnych stanie sie dla was katoli cierniem w oku i skuteczna na was katoli bronia
killpedryll2019.09.29 13:15
kurczak, kurvvo, zdychaj.
faktypofaktach2019.09.29 19:37
da my wiemy andrzej że ty masz obrazu leninu pod łózkom i wyciągasz go piered spaniu i pjiusz piesniu hymnu radziecku kak pristało na potomkaja esbeckaja liudzia ...... idu kury uczić szczać jak mawiał Józek Piłsudski
Jan2019.09.30 1:47
Umysł Twój nasiąkał wulgaryzmami od tak dawna, że teraz, gdy tylko otwierasz swe usta, znajdujesz na końcu swego języka jedynie owe wulgarne ekwiwalenty wyrażania swych emocji!
kamila2019.09.30 3:10
twoja matka tez miala uczucia ale do sprzedania ...najduchu pijaczki i ubowca
anonim2019.09.29 12:41
Kiedy sądy są niezawisłe, odrzucają takie pozwy. Gorzej gdy nie są. Ksiądz nie przekroczył granic wolności słowa i wyłożył naukę zawartą w Biblii, co jest jego obowiązkiem!
Ura-Bura - syn Baby Jagi2019.09.29 12:58
"Nauka" kościoła, w krajach innych niż Polska, musi być zgodna z obowiązującym prawem. W cytowanych przez frondę fragmentach, jest zarzut o pomawianie osób LGBT o działalność PRZESTĘPCZĄ!!!! A to nawet u nas jest przestępstwem. Z tym, że u nas nikt wielebnego ścigał nie będzie.A we Francji - owszem. We Francji równi są wszyscy - tam wielebny nie funkcjonuje na prawach okupanta.
stan2019.09.29 13:47
A czy nie przestępstwem jest świadome zarażanie ludzi AIDS? Przypomnijcie tego czarnoskórego celebrytę, który z nienawiści do kobiet chciał, by jak najwięcej cierpiało ich tak jak i on
JanP2019.09.29 17:29
A co ma piernik do wiatraka.
Jan Radziszewski2019.09.30 4:24
a gdzie robi się mąkę na ten piernik bratku Lucyfera czy nie w wiatraku. ?
Atheisten sind dumm - A. Einstein2019.09.29 12:40
W 1981r. Gaëtan Dugas homoseksualista padł pierwszy na AIDS. Od tamtego czasu homoseksualizm przy użyciu broni jaka jest HIV-AIDS zamordował dziesiątki milionów ludzi. Homoseksualiści są na zbiorowej liście największych zbrodniarzy w historii ludzkości. I dalej bezkarnie morduje .... i paraduje. A skąd się wziął HIV-AIDS? Z Afryki, z zoofilii. Szukający nowych "wrażeń" zboczeńcy z Europy, USA i Kanady mieli seks z ... małpami. Tak z małpami, cyt.: "Pre-1980. It is widely believed that HIV originated in Kinshasa, in the Democratic Republic of Congo around 1920 when HIV 𝐜𝐫𝐨𝐬𝐬𝐞𝐝 𝐬𝐩𝐞𝐜𝐢𝐞𝐬 𝐟𝐫𝐨𝐦 𝐜𝐡𝐢𝐦𝐩𝐚𝐧𝐳𝐞𝐞𝐬 𝐭𝐨 𝐡𝐮𝐦𝐚𝐧𝐬. Up until the 1980s, we do not know how many people were infected with HIV or developed AIDS.
Judasz2019.09.29 12:21
Pewnie myślał, że bóg go obroni. Niestety, BÓG NIE ISTNIEJE!
Zocha 2019.09.29 13:25
Czy bóg istnieje czy nie to nie jest istotne, bo ksiądz wyczuwa intuicyjnie, że biznes bezpodatkowy należy ratować, nawet rzyganiem na innych.
kamila2019.09.30 3:14
rzygali na twoja matke ....dlatego smierdzisz jak fekalia trzaskowskiego....
prawda2019.09.29 13:38
Chyba sam nie wierzysz w to, co napisałeś. Inaczej nie czytałbyś artykułów związanych z Kościołem i Bogiem. Wszak ateistów nie interesuje Bóg. Bóg istnieje niezależnie od Twojej wiary czy niewiary. Masz prawo nie wierzyć i to właśnie Bóg dał Ci taki luksus, ale przestrzegł: kładę przed Tobą błogosławieństwo lub przekleństwo (czyli: życie lub śmierć) - wybieraj. Obyś zdążył się nawrócić w porę, a nie tak jak ten bogacz z dzisiejszego czytania Ewangelii wg św. Łukasza
Krk2019.10.1 10:18
Brawo!
stan2019.09.29 13:52
Benedykt XVI powiedział, że gdyby nawet cały świat mówił, że prawda nie istnieje, ona i tak jest, bo Prawdą jest Jezus Chrystus. Podobnie, gdyby cały świat twierdził, że Boga nie ma, to Bóg i tak jest. Mało tego, Judasza stworzył z miłości i do miłości oraz wiecznego szczęścia, ale ten wolał (mamonę?) życie pokrętne.
Wxyz2019.09.29 20:46
Bóg istnieje bo co chwila posyła nowe plagi na ziemię żeby się ludzie opamiętali.
Jan2019.09.30 1:32
„Głupi rzekł w sercu swoim: Nie ma Boga” Tak się śmiesznie składa, że nie istnieje ktoś taki jak „człowiek niewierzący” i może również być obojętnością, ucieczką przed ostatecznymi pytaniami egzystencjalnymi oraz lenistwem sumienia moralnego?"JEŚLI BÓG NIE ISTNIEJE, TO NIE MÓW O NIM NIC".
Adam 2019.09.30 6:21
Jest , był i będzie, za to ty będziesz istniał wieki w piekle z rozdzierana du.ą, tym czym grzeszą sodomici.
skuter2019.09.30 10:40
wszyscy kiedyś położą się w trumnie ty też i w tedy zobaczysz że Bóg jednak istnieje
Ju2019.10.2 20:22
Bóg istnieje!